بیمه درمان تکمیلی آسیا

مه آسیا یکی از شرکت‌های برتر در ارائه خدمات بیمه تکمیلی می‌باشد. شرکت بیمه آسیا بیمه درمان تکمیلی را  تنها به صورت گروهی ارائه می‌کند و شرکت‌ها و سازمان یا گروه‌های مختلف می‌توانند بیمه تکمیلی آسیا را برای جبران هزینه‌های درمانی کارکنانشان خریداری نمایند.

 

طرح‌های بیمه تکمیلی آسیا

شرکت بیمه آسیا در حال حاضر بیمه نامه تکمیلی را فقط در قالب بیمه تکمیلی گروهی ارائه می‌دهد و طرح های بیمه نامه‌های تکمیلی گروهی آسیا بر اساس تعهدات مورد درخواست بیمه گذار که به شرکت بیمه ارائه کرده و توافق دو طرف انجام گرفته و در بیمه نامه درج می‌گردد.

پوشش‌های بیمه درمان تکمیلی آسیا

 

موارد تحت پوشش در این بیمه نامه عبارت است از:

 • جبران هزینه اعمال جراحی و بستری در بیمارستان و مراکز جراحی محدود در اثر حادثه یا بیماری، آنژیوگرافی قلب، انواع سنگ شکن، دیسک ستون فقرات، هزینه های شیمی درمانی، رادیوتراپی و گامانایف
 • جبران هزینه اعمال جراحی قلب، مغز و اعصاب (به استثناء دیسک ستون فقرات)، پیوندها (فقط شامل ریه، کبد، کلیه و مغز استخوان)
 • جبران هزینه های زایمان طبیعی و سزارین
 • پرداخت  هزینه انتقال بیمار با آمبولانس در داخل و خارج شهر، به شرط بستری در بیمارستان
 • جبران هزینه های رفع عیوب انکساری چشم برای اصلاح موارد نزدیک بینی، دوربینی و آستیگماتیسم
 • پرداخت هزینه های پاراکلینیکی شامل انواع اسکن، سونوگرافی، ام آر آی، انواع آندوسکوپی، اکوکاردیوگرافی، ماموگرافی، دانسیتومتری، تست ورزش، نوار (اعم از عضله، عصب، مغز، قلب، مثانه)، آنژیوگرافی چشم، شنوایی سنجی، بینایی سنجی، هولتر مانیتورنینگ قلب، انواع گرافی، فیزیوتراپی
 • جبران هزینه جراحی های مجاز سرپایی مانند شکستگی ها، گچ گیری، ختنه، بخیه، کرایوتراپی، اکسیزیون لیپوم، تخلیه کیست، لیزر درمانی و بیوپسی
 • ارائه پوشش های اضافی دیگر (نظیر پوشش هزینه های دندانپزشکی، عینک، سمعک، ویزیت و دارو) وفق شرایط و در صورت موافقت بیمه گر

استثنائات بیمه درمان آسیا

بر اساس شرایط عمومی بیمه  تکمیلی آسیا موارد زیر از استثنائات بیمه نامه بوده و اگر هر کدام از خسارات زیر برای فرد بیمه شده اتفاق بیافتد تحت پوشش بیمه درمان تکمیلی آسیا نبوده و پرداختی انجام نمی گیرد. استثنائات بیمه تکمیلی آسیا به ترتیب زیر می باشد:
نکته : برخی از موارد هستند که از استثنائات بیمه های تکمیلی هستند ولی در برخی از قراداد ها ممکن است با پرداخت حق بیمه اضافه و توافق طرفین تحت پوشش بیمه نامه قرار بگیرند.

 • جراحی‌های زیبایی؛ مگر در زمانی که این جراحی‌ها به علت حادثه‌ای باشند که در طی مدت بیمه اتفاق افتاده است.
 • عیب‌های مادرزادی
 • سقط جنین
 • ترک اعتیاد
 • خودکشی
 • اعمال مجرمانه
 • خسارات ناشی از حوادث طبیعی مثل سیل، زلزله، آتش‌فشان و…
 • خسارات ناشی از جنگ، شورش، بلوا، اعتصاب، آشوب و…
 • خسارات ناشی از فعل و انفعالات هسته‌ای
 • هزینه اتاق خصوصی در مراکز درمانی و هزینه فرد همراه برای بیمار بین ۷ تا ۷۰ سال
 • جنون
 • جراحی لثه، ارتودنسی، ایمپلنت و کاشت دندان مصنوعی
 • زایمان برای فرزند چهارم و بیشتر
 • لوازم بهداشتی و آرایشی که جنبه دارویی دارند
 • جراحی فک
 • هزینه‌های مربوط به معلولیت ذهنی و ازکارافتادگی کلی
 • کلیه هزینه‌های پزشکی در مرحله تحقیقات

شرایط بیمه درمان تکمیلی آسیا

 • حداکثرسن بیمه شده برای گروه های کمتر از ۱۰۰۰ نفر، ۶۰ سال است و برای سن بیش از ۶۰ سال بیمه گر می تواند با دریافت حق بیمه اضافی، پوشش بیمه درمانی را ادامه دهد. مشمولین سازمان ها و صندوق های بازنشستگی تابع این حکم نبوده و پوشش درمان آنان با پرداخت حق بیمه اضافی امکان پذیرخواهدبود. درصورتی که سن بیمه شده درشروع قرارداد کمتر از ۶۰ سال باشد پوشش بیمه ای تا پایان مدت قرارداد ادامه خواهد یافت.
 • درصورتی که بیمه شده درطول مدت بیمه فوت کند پوشش بیمه ای سایر اعضا ی خانواده بیمه شده متوفی، به شرط پرداخت حق بیمه، ادامه خواهدداشت
 • شرکت بیمه آسیا میتواند کارکنان بازنشسته بیمه گذار را صرفا ابتدای قرارداد و یا در زمان تمدید قرارداد به اتفاق کلیه اعضای خانواده تحت تکفل آنان بیمه کند

سقف تعهدات بیمه درمان آسیا  در سال ۹۹

از آنجاییکه بیمه درمان تکمیلی آسیا به صورت گروهی انجام می شود و تعهدات بیمه نامه های تکمیلی گروهی بر اساس توافق طرفین یعنی شرکت بیمه و فرد بیمه شده در بیمه نامه درج می شود. میزان  و نوع تعهدات و سقف تعهدات بر اساس توافق طرفین انجام می شود. برای این منضور کارشناسان بیمه تکمیلی گروهی بیمه تایم برای انجام مشاوره رایگان در خدمت شما هستند.

 

نحوه پرداخت خسارت و مدارک لازم

 

دارندگان بیمه نامه های تکمیلی آسیا می توانند از همه مراکز درمانی برای استفاده از خدمات درمانی استفاده نمایند. اما دو حالت کلی برای بیمه شده ها وجود دارد:

 • ۱- مراجعه به مراکز درمانی طرف قرارداد با بیمه آسیا: در این صورت هر فرد بیمه شده می تواند تا سقف درج شده در بیمه نامه از خدمات بیمه نامه تکمیلی خود استفاده نماید و فقط فرانشیز آن پوشش را پرداخت می نماید. البته برای استفاده از برخی از خدمات نیاز به ارائه معرفی نامه می باشد و بیمه شده باید معرفی نامه همراه خود داشته باشد.
 • ۲- مراجعه به مراکز درمانی غیر طرف قرارداد با بیمه آسیا: ممکن است فرد دارنده بیمه نامه تکمیلی آسیا به یکی از مراکز درمانی غیر طرف قرارداد با بیمه آسیا مراجعه کند و یا فرصت کافی برای دریافت معرفی نامه برای مراجعه به مراکز طرف قرارداد را نداشته باشد در این صورت هزینه های پرداخت کرده و اصل رسید های پرداختی و مدارک درمانی را به شرکت بیمه آسیا ارائه نموده و در آخر هزینه های درمانی را دریافت نماید.

 

مهلت پرداخت خسارت از طرف شرکت بیمه آسیا

بیمه گر باید حداکثر ظرف پانزده روز کاری پس از تاریخ دریافت کلیه اسناد و مدارکی که بتواند به وسیله آنها میزان خسارت وارده و حدود تعهد خود را تشخیص دهد، خسارات را پرداخت کند. همان طور که گفتیم بیمه‌شده برای این که از خدمات مراکز درمانی طرف قرارداد استفاده کند باید معرفی‌نامه ارایه دهد. حال تکلیف بیمه‌شده در مواقع اورژانسی یا روزهای تعطیل که نمایندگی‌های بیمه تعطیل هستند، چیست؟ در چنین مواقعی بیمه‌شده می‌تواند با استفاده از درمان کارت بیمه تکمیلی بیمه آسیا، اقدام به درمان خود کند و سپس در اولین ساعات وقت اداری روز بعد برای دریافت معرفی‌نامه به نمایندگی‌های بیمه آسیا مراجعه کند.

 

سوالات مهم در رابطه با بیمه درمان تکمیلی آسیا

 

درمان کارت بیمه آسیا چیست؟

یکی از مزایای بیمه  تکمیلی آسیا امکان استفاده از درمان کارت بیمه آسیا می باشد، بیمه شدگان بیمه  تکمیلی آسیا در مواقع اورژانسی یا در روزهای تعطیل و یا در ساعات غیر اداری که دسترسی به شرکت بیمه آسیا ندارند می توانند از این کارت برای هزینه های درمانی خود استفاده نمایند و در ساعات شروع روز های اداری اقدام به دریافت معرفینامه به شعب بیمه آسیا نمایند.

 

آیا بیمه درمان آسیا پوشش زایمان و دندانپزشکی دارد؟

پوشش های بیمه  نامه های تکمیلی بر اساس درخواست بیمه گذار و توافقی بین شرکت بیمه آسیا و شرکت و سازمان بیمه گذار انجام می پذیرد که اگر شرکت و سازمان بیمه گذار بیمه تکمیلی، درخواست داشتن پوشش زایمان و  بیمه دندانپزشکی را داشته باشند نیز می توانند این دو پوشش را در تعهدات بیمه تکمیلی  داشته و از خدمات این پوشش ها استفاده نمایند.

 

 

دوره انتظار بیمه تکمیلی آسیا چقدر است؟

همه بیمه نامه های تکمیلی در پوشش هایی از قبیل جراحی و بستری و زایمان دارای دوره انتظار هستند و اگر بیمه شده ها  قبل از پایان دوره انتظار خسارتی مربوط به این پوشش ها داشته باشند شرکت بیمه  خسارتی را پرداخت نمی کند.
البته این نکته را در نظر داشته باشید که در بیمه نامه های تکمیلی گروهی ممکن است بر اساس توافق طرفین بر اساس تعداد نفرات دوره های انتظار در بیمه نامه درج می شود معمولا دوره انتظار بیمه تکمیلی گروهی آسیا  برای گروه‌های زیر ۲۵۰ نفر، ۹ ماه، برای گروه‌های ۲۵۰ نفر تا ۱۰۰۰ نفر، ۶ ماه و برای گروه‌های بالای ۱۰۰۰ نفر فاقد دوره انتظار می باشد.

 

فرانشیز بیمه درمان تکمیلی آسیا چقدر است؟

فرانشیز آن بخش از خسارت می باشد که باید بیمه گذار خودش پرداخت شود، در بیمه درمان آسیا میزان فرانشیز ۱۰ تا ۳۰ درصد می باشد که البته بر اساس قراردادی که بین شرکت بیمه و بیمه گذار می باشد میزان فرانشیز تعیین شده و در بیمه نامه درج می شود. این امکان وجود دارد که با پرداخت حق بیمه های اضافی تر میزان فرانشیز را کم تر کنند.

 

خرید بیمه تکمیلی آسیا

سامانه بیمه تایم متعلق به کارگزاری رسمی بیمه جمهوری اسلامی بوده و دارای کد همکاری با همه شرکت های بیمه می باشد، شما می توانید انواع طرح های بیمه های تکمیلی را به صورت گروهی و خانواده و انفرادی از طریق سامانه بیمه تایم خریداری نمایید. مزیت خریداری بیمه تکمیلی از سامانه بیمه تایم مقایسه و خرید بهترین بیمه تکمیلی با بهترین پوشش و شرایط با مناسب ترین قیمت بوده و البته همراهی با بیمه گذار در پرداخت خسارت می باشد.