بیمه درمان تکمیلی آسیا: نکات جامع سال جدید

 

بیمه آسیا یکی از شرکت‌های برتر در ارائه خدمات بیمه تکمیلی می‌باشد. شرکت بیمه آسیا بیمه درمان تکمیلی را  تنها به صورت گروهی ارائه می‌کند و شرکت‌ها و سازمان یا گروه‌های مختلف می‌توانند بیمه تکمیلی آسیا را برای جبران هزینه‌های درمانی کارکنانشان خریداری نمایند.


طرح‌های بیمه تکمیلی آسیا

شرکت بیمه آسیا در حال حاضر بیمه نامه تکمیلی را فقط در قالب بیمه تکمیلی گروهی ارائه می‌دهد و طرح های بیمه نامه‌های تکمیلی گروهی آسیا بر اساس تعهدات مورد درخواست بیمه گذار که به شرکت بیمه ارائه کرده و توافق دو طرف انجام گرفته و در بیمه نامه درج می‌گردد.


مطلب مرتبط: بیمه درمان گروهی زیر 50 نفر چیست؟


پوشش های بیمه تکمیلی آسیا

پوشش‌های بیمه درمان تکمیلی آسیا

موارد تحت پوشش در اين بيمه نامه عبارت است از:

 • جبران هزينه اعمال جراحي و بستري در بيمارستان و مراکز جراحي محدود در اثر حادثه يا بيماري، آنژيوگرافي قلب، انواع سنگ شکن، ديسک ستون فقرات، هزينه هاي شيمي درماني، راديوتراپي و گامانايف
 • جبران هزينه اعمال جراحي قلب، مغز و اعصاب (به استثناء ديسک ستون فقرات)، پيوندها (فقط شامل ريه، کبد، کليه و مغز استخوان)
 • جبران هزينه هاي زايمان طبيعي و سزارين
 • پرداخت  هزينه انتقال بيمار با آمبولانس در داخل و خارج شهر، به شرط بستري در بيمارستان
 • جبران هزينه هاي رفع عيوب انکساري چشم براي اصلاح موارد نزديک بيني، دوربيني و آستيگماتيسم
 • پرداخت هزينه هاي پاراکلينيکي شامل انواع اسکن، سونوگرافي، ام آر آي، انواع آندوسکوپي، اکوکارديوگرافي، ماموگرافي، دانسيتومتري، تست ورزش، نوار (اعم از عضله، عصب، مغز، قلب، مثانه)، آنژيوگرافي چشم، شنوايي سنجي، بينايي سنجي، هولتر مانيتورنينگ قلب، انواع گرافي، فيزيوتراپي
 • جبران هزينه جراحي هاي مجاز سرپايي مانند شکستگي ها، گچ گيري، ختنه، بخيه، کرايوتراپي، اکسيزيون ليپوم، تخليه کيست، ليزر درماني و بيوپسي
 • ارائه پوشش هاي اضافي ديگر (نظير پوشش هزينه هاي دندانپزشکي، عينک، سمعک، ويزيت و دارو) وفق شرايط و در صورت موافقت بيمه گر

 

استثنائات بیمه درمان آسیا

بر اساس شرایط عمومی بیمه  تکمیلی آسیا موارد زیر از استثنائات بیمه نامه بوده و اگر هر کدام از خسارات زیر برای فرد بیمه شده اتفاق بیافتد تحت پوشش بیمه درمان تکمیلی آسیا نبوده و پرداختی انجام نمی گیرد. استثنائات بیمه تکمیلی آسیا به ترتیب زیر می باشد:
نکته : برخی از موارد هستند که از استثنائات بیمه های تکمیلی هستند ولی در برخی از قراداد ها ممکن است با پرداخت حق بیمه اضافه و توافق طرفین تحت پوشش بیمه نامه قرار بگیرند.

 • جراحی‌های زیبایی؛ مگر در زمانی که این جراحی‌ها به علت حادثه‌ای باشند که در طی مدت بیمه اتفاق افتاده است.
 • عیب‌های مادرزادی
 • سقط جنین
 • ترک اعتیاد
 • خودکشی
 • اعمال مجرمانه
 • خسارات ناشی از حوادث طبیعی مثل سیل، زلزله، آتش‌فشان و…
 • خسارات ناشی از جنگ، شورش، بلوا، اعتصاب، آشوب و…
 • خسارات ناشی از فعل و انفعالات هسته‌ای
 • هزینه اتاق خصوصی در مراکز درمانی و هزینه فرد همراه برای بیمار بین 7 تا 70 سال
 • جنون
 • جراحی لثه، ارتودنسی، ایمپلنت و کاشت دندان مصنوعی
 • زایمان برای فرزند چهارم و بیشتر
 • لوازم بهداشتی و آرایشی که جنبه دارویی دارند
 • جراحی فک
 • هزینه‌های مربوط به معلولیت ذهنی و ازکارافتادگی کلی
 • کلیه هزینه‌های پزشکی در مرحله تحقیقات

شرایط بیمه درمان تکمیلی آسیا

 • حداكثرسن بيمه شده براي گروه هاي كمتر از 1000 نفر، 60 سال است و براي سن بيش از 60 سال بيمه گر مي تواند با دريافت حق بيمه اضافي، پوشش بيمه درماني را ادامه دهد. مشمولين سازمان ها و صندوق هاي بازنشستگي تابع اين حكم نبوده و پوشش درمان آنان با پرداخت حق بيمه اضافي امكان پذيرخواهدبود. درصورتي كه سن بيمه شده درشروع قرارداد كمتر از 60 سال باشد پوشش بيمه اي تا پايان مدت قرارداد ادامه خواهد يافت.
 • درصورتي كه بيمه شده درطول مدت بيمه فوت کند پوشش بيمه اي ساير اعضا ي خانواده بيمه شده متوفي، به شرط پرداخت حق بيمه، ادامه خواهدداشت
 • شرکت بیمه آسیا ميتواند كاركنان بازنشسته بيمه گذار را صرفا ابتداي قرارداد و يا در زمان تمديد قرارداد به اتفاق كليه اعضاي خانواده تحت تكفل آنان بيمه كند

پیشنهاد خواندن: بهترین بیمه تکمیلی کدام است؟


 

سقف تعهدات بیمه درمان آسیا در سال1401

از آنجاییکه بیمه درمان تکمیلی آسیا به صورت گروهی انجام می شود و تعهدات بیمه نامه های تکمیلی گروهی بر اساس توافق طرفین یعنی شرکت بیمه و فرد بیمه شده در بیمه نامه درج می شود. میزان  و نوع تعهدات و سقف تعهدات بر اساس توافق طرفین انجام می شود. برای این منضور کارشناسان بیمه تکمیلی گروهی بیمه تایم برای انجام مشاوره رایگان در خدمت شما هستند.


پرداخت خسارت بیمه تکمیلی آسیا

نحوه پرداخت خسارت و مدارک لازم

دارندگان بیمه نامه های تکمیلی آسیا می توانند از همه مراکز درمانی برای استفاده از خدمات درمانی استفاده نمایند. اما دو حالت کلی برای بیمه شده ها وجود دارد:

 • 1- مراجعه به مراکز درمانی طرف قرارداد با بیمه آسیا: در این صورت هر فرد بیمه شده می تواند تا سقف درج شده در بیمه نامه از خدمات بیمه نامه تکمیلی خود استفاده نماید و فقط فرانشیز آن پوشش را پرداخت می نماید. البته برای استفاده از برخی از خدمات نیاز به ارائه معرفی نامه می باشد و بیمه شده باید معرفی نامه همراه خود داشته باشد.
 • 2- مراجعه به مراکز درمانی غیر طرف قرارداد با بیمه آسیا: ممکن است فرد دارنده بیمه نامه تکمیلی آسیا به یکی از مراکز درمانی غیر طرف قرارداد با بیمه آسیا مراجعه کند و یا فرصت کافی برای دریافت معرفی نامه برای مراجعه به مراکز طرف قرارداد را نداشته باشد در این صورت هزینه های پرداخت کرده و اصل رسید های پرداختی و مدارک درمانی را به شرکت بیمه آسیا ارائه نموده و در آخر هزینه های درمانی را دریافت نماید.

 

مهلت پرداخت خسارت از طرف شرکت بیمه آسیا

بيمه گر بايد حداكثر ظرف پانزده روز كاري پس از تاريخ دريافت كليه اسناد و مداركي كه بتواند به وسيله آنها ميزان خسارت وارده و حدود تعهد خود را تشخيص دهد، خسارات را پرداخت كند. همان طور که گفتیم بیمه‌شده برای این که از خدمات مراکز درمانی طرف قرارداد استفاده کند باید معرفی‌نامه ارایه دهد. حال تکلیف بیمه‌شده در مواقع اورژانسی یا روزهای تعطیل که نمایندگی‌های بیمه تعطیل هستند، چیست؟ در چنین مواقعی بیمه‌شده می‌تواند با استفاده از درمان کارت بیمه تکمیلی بیمه آسیا، اقدام به درمان خود کند و سپس در اولین ساعات وقت اداری روز بعد برای دریافت معرفی‌نامه به نمایندگی‌های بیمه آسیا مراجعه کند.


 

سوالات مهم در رابطه با بیمه درمان تکمیلی آسیا

 

درمان کارت بیمه آسیا چیست؟

یکی از مزایای بیمه  تکمیلی آسیا امکان استفاده از درمان کارت بیمه آسیا می باشد، بیمه شدگان بیمه  تکمیلی آسیا در مواقع اورژانسی یا در روزهای تعطیل و یا در ساعات غیر اداری که دسترسی به شرکت بیمه آسیا ندارند می توانند از این کارت برای هزینه های درمانی خود استفاده نمایند و در ساعات شروع روز های اداری اقدام به دریافت معرفینامه به شعب بیمه آسیا نمایند.

 

آیا بیمه درمان آسیا پوشش زایمان و دندانپزشکی دارد؟

پوشش های بیمه  نامه های تکمیلی بر اساس درخواست بیمه گذار و توافقی بین شرکت بیمه آسیا و شرکت و سازمان بیمه گذار انجام می پذیرد که اگر شرکت و سازمان بیمه گذار بیمه تکمیلی، درخواست داشتن پوشش زایمان و  بیمه دندانپزشکی را داشته باشند نیز می توانند این دو پوشش را در تعهدات بیمه تکمیلی  داشته و از خدمات این پوشش ها استفاده نمایند.

 

 

دوره انتظار بیمه تکمیلی آسیا چقدر است؟

همه بیمه نامه های تکمیلی در پوشش هایی از قبیل جراحی و بستری و زایمان دارای دوره انتظار هستند و اگر بیمه شده ها  قبل از پایان دوره انتظار خسارتی مربوط به این پوشش ها داشته باشند شرکت بیمه  خسارتی را پرداخت نمی کند.
البته این نکته را در نظر داشته باشید که در بیمه نامه های تکمیلی گروهی ممکن است بر اساس توافق طرفین بر اساس تعداد نفرات دوره های انتظار در بیمه نامه درج می شود معمولا دوره انتظار بیمه تکمیلی گروهی آسیا  برای گروه‌های زیر 250 نفر، 9 ماه، برای گروه‌های 250 نفر تا 1000 نفر، 6 ماه و برای گروه‌های بالای 1000 نفر فاقد دوره انتظار می باشد.

 

فرانشیز بیمه درمان تکمیلی آسیا چقدر است؟

فرانشیز آن بخش از خسارت می باشد که باید بیمه گذار خودش پرداخت شود، در بیمه درمان آسیا میزان فرانشیز 10 تا 30 درصد می باشد که البته بر اساس قراردادی که بین شرکت بیمه و بیمه گذار می باشد میزان فرانشیز تعیین شده و در بیمه نامه درج می شود. این امکان وجود دارد که با پرداخت حق بیمه های اضافی تر میزان فرانشیز را کم تر کنند.


 

خرید بیمه تکمیلی آسیا

سامانه بیمه تایم متعلق به کارگزاری رسمی بیمه جمهوری اسلامی بوده و دارای کد همکاری با همه شرکت های بیمه می باشد، شما می توانید انواع طرح های بیمه های تکمیلی را به صورت گروهی و خانواده و انفرادی از طریق سامانه بیمه تایم خریداری نمایید. مزیت خریداری بیمه تکمیلی از سامانه بیمه تایم مقایسه و خرید بهترین بیمه تکمیلی با بهترین پوشش و شرایط با مناسب ترین قیمت بوده و البته همراهی با بیمه گذار در پرداخت خسارت می باشد.

16 دیدگاه برای “بیمه درمان تکمیلی آسیا: نکات جامع سال جدید

 1. زهرا محمدی گفته:

  سلام… ممنون از اطلاعتتون
  ی سوال.. بیمه آسیا هزینه مربوط به کفی طبی رو هم میپردازه؟

  • مدیر سایت گفته:

   خانم محمدی عزیز با توجه به گروهی بودن بیمه تکمیلی تان، پوشش های بیمه تکمیلی درمانتان را بررسی کنید.

 2. احمدزاده گفته:

  سلام و عرض خستە نباشید شرایط بیمه برای دندان عصب کشی و پر کردن دندان شامل بیمه تکمیلی خواهد شد ؟؟

  • مدیر سایت گفته:

   جناب احمد زاده اگر در بیمه تکمیلی تون پوشش دندانپزشکی رو داشته باشید می تونید از پوشش های این بیمه نامه استفاده کنید.

 3. خانم اراهیمی گفته:

  با سلام.
  معرفی نامه الزامیست؟؟
  شرکت مربوطه که مارو بیمه کرده گفتن مدارک ارسال بشه شرکت و حرفی از معرفی نامه زده نشده

 4. وجیهه کاظم پور گفته:

  سلام وقتوبخیر
  بیمه آسیا طرح نامحدود زایمان سزارین رو چه اختیاری و چه اجباری پوشش میده؟ یا حتما باید در نامه بیمارستان برای بستری زایمان سزارین اجباری قید بشه؟ و در صورتیکه اختیاری باشه شامل تعهدات نمیشه؟

 5. وجیهه کاظم پور گفته:

  سلام وقتوبخیر
  بیمه آسیا طرح نامحدود زایمان سزارین رو چه اختیاری و چه اجباری پوشش میده؟

 6. وجیه شیرزادی گفته:

  سلام من بازنشسته دارایی و بیمه تکمیلی آسیا هستم که دکترم تشخیص به اوزون تراپی با تزریق هشت آمپول دادند و هفت میلیون و هشتصد پرداخت نمودم ولی بیمه تنها ۹۰۰ تومن میدهد چرا ؟

 7. علی اکبر شمس گفته:

  با سلام ..از طرف شرکت بیمه تکمیلی شدیم و سهمیه هر شخص برای دندان پزشکی ۷ملیون هستش .میشه از سهمیه بچهام هم استفاده کنم ؟؟؟

 8. مسعود گفته:

  با سلام
  بیمه تکمیلی شرکت کاله می باشم و بالاترین سطح رو انتخاب کردم
  آیا گفتار درمانی جز بیمه تکمیلی می باشد یا خیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *