نماد سایت بیمه تایم

راهنمای خرید بهترین بیمه مسافرتی خارج از کشور سال ۱۴۰۲

راهنمای خرید بیمه مسافرتی خارج از کشور سال 97

بیمه‌های مسافرتی توسط شرکت‌های مختلف بیمه‌ای ارائه می‌شود که هر شرکت با توجه به شرکت کمک رسان خود دارای شرایط و طرح های متنوع و قیمت‌های متفاوتی است. اگر بار سفر بسته‌اید و یک سفر خارج از کشور پیش رو دارید و در انتخاب بیمه مسافرتی مسافرتی خارج از کشور خود دو دل هستید، با ما همراه باشید تا با مطالعه چند نکته ساده بیمه‌ای بتوانید یک بیمه نامه کامل با قیمت مناسب خریداری نمایید.

 

اول از همه بدانید که بیمه مسافرتی خارج از کشور چیست؟

در سفر های خارج از کشور برای جبران هزینه‌هایی از قبیل  هزینه درمان و بستری و دارو و…، هزینه‌های گم شدن مدارک شناسایی و تاخیر در حرکت وسیله نقلیه و سایر هزینه های تحت پوشش این بیمه نامه می‌تواند کمک بسیار ارزنده‌ای برای شما باشد. با توجه به این که جبران هزینه‌های پیش بینی نشده در خارج از کشور با بالا رفتن قیمت ارزهای خارجی از نظر ریالی بسیار بالا است، از این رو خرید بیمه مسافرتی می‌تواند از نظر جبران خسارات بسیار کمک کننده باشد. نکته جالب توجه این جاست که بیمه مسافرتی با مبالغ بسیار جزئی همه خدمات تحت پوشش خود را ارائه می‌کند.


مطلب مرتبط: راهنمای کامل خرید بیمه مسافرتی شینگن


برترین شرکت‌های کمک رسان کدامند؟

با توجه به ماهیت بیمه مسافرتی که خدمات بیمه‌ای را برای خارج از کشور ارائه می‌کند و از آنجاییکه شرکت‌های بیمه داخل کشور، شعبه‌ای در خارج از کشور ندارند، برای این که بتوانند خدمات کاملی در بیمه مسافرتی ارائه خدمات کنند از شرکت‌های کمک رسان کمک می‌گیرند. شرکت‌های کمک‌رسان شرکت‌هایی هستند که از طریق همکاری با شرکت‌های بیمه کشورهای مختلف خدمات بیمه‌ای را در مناطق مختلف جهان ارائه می‌کنند. شرکت‌های بیمه ایرانی نیز برای ارائه خدمات بیمه نامه‌های مسافرتی از شرکت‌های کمک‌رسان کمک می‌گیرند. شرکت‌های کمک رسان در بیمه نامه‌های مسافرتی که هم اکنون در ایران ارائه خدمات می‌کنند عبارتند از:

همه شرکت‌های کمک رسان گفته شده، خدمات  بیمه‌های مسافرتی را از طریق شرکت‌های بیمه گر مختلف به بیمه گذاران خود ارائه می‌کنند که تاکنون هم  توانسته‎‌اند بخش بسیار بزرگی از نیازهای بیمه مسافرتی مسافران خارج از کشور را جبران کنند.

 

هزینه و نرخ بیمه مسافرتی خارج از کشور

چند عامل در تعیین قیمت بیمه مسافرتی خارج از کشور مهم  و تعیین کننده اختلاف قیمت است:


مطلب مرتبط: بیمه مسافرتی ارزان را چطور بخریم؟


در جدول زیر به عنوان مثال قیمت بیمه مسافرتی خارج از کشور برای فردی که ۳۵ سال دارد و می خواهد به جاهای مختلف جهان به مدت ۱۵ روز سفر کند، نشان داده می شود. (قیمت‌ها به تومان می‌باشد و ممکن است در بازه‌های زمانی با تغییر شرکت کمک‌رسان هر شرکت بیمه تغییر نماید.)

 

 

بهترین بیمه مسافرتی خارج از کشور چه امکاناتی را باید داشته باشد؟

 

مقایسه پوشش‌های بیمه مسافرتی در بین شرکت‌های مختلف

در جدول زیر پوشش‌های بیمه مسافرتی خارج از کشور در شرکت‌های ایرانی با یکدیگر مقایسه شده‌اند:

 


با شرکت‌های بیمه مسافرتی بیشتر آشنا شوید:

بیمه مسافرتی سامان

بیمه مسافرتی پاسارگاد

بیمه مسافرتی ملت

بیمه مسافرتی ایران


 

نحوه خرید بیمه مسافرتی خارج از کشور

برای خرید بیمه مسافرتی خارج از کشور با انتخاب سن مسافر، مدت زمان سفر وی و کشور مقصد مورد نظر وی، می‌توانید از بیمه تایم در جهت انتخاب و خرید بیمه مسافرتی کمک بگیرید. این نکته را فراموش نکنید که بیمه نامه‌های مسافرتی که برای سفارت‌ها خریداری می‌شود، انتخاب شرکت بیمه‌ کمک‌رسان بسیار مهم است. حتما بر اساس نوع ویزای درخواستی خود بیمه مسافرتی مورد نظرتان را خریداری نمایید. ارائه مشاوره در باره نحوه خسارت دهی و انتخاب شرکت کمک رسان برتر از سوی کارشناسان بیمه تایم می‌تواند کمک بسیار بزرگی برای خرید بهترین بیمه مسافرتی شما باشد.

خروج از نسخه موبایل