نماد سایت بیمه تایم

بیمه شخص ثالث البرز

بیمه شخص ثالث البرز

بیمه نامه شخص ثالث از جمله بیمه نامه‌های اجباری است که همه دارندگان وسایل نقلیه باید این بیمه نامه را تهیه نمایند. بیمه ثالث در حوادث و تصادفاتی که خودروی شما خسارت مالی یا جانی به افراد ثالث وارد می‌کند را تحت پوشش قرار می‌دهد. در صنعت بیمه یکی از شرکت‌هایی که سهم بالایی در بازار بیمه ثالث دارد بیمه شخص ثالث البرز است که در ادامه به بررسی پوشش‌ها و شرایط این بیمه نامه می‌پردازیم.


 

پوشش‌های بیمه شخص ثالث البرز

پوشش خسارت بدنی


این پوشش برای جبران خساراتی از قبیل دیه یا ارش و یا هزینه پزشکی است که در اثر شکستگی، نقص عضو، از کار افتادگی (جزئی یا کلی، موقت یا دائم) یا دیه فوت شخص ثالث است که حوادث تحت پوشش بیمه نامه را تحت پوشش قرار می‌دهد.

پوشش خسارت مالی

هر خسارت مالی که در اثر خطرات تحت پوشش بیمه نامه به اموال شخص ثالث وارد شود با این پوشش جبران می‌شود. هر سال حداقل میزان خسارت مالی تحت پوشش در بیمه نامه‌های ثالث تا ۲.۵ درصد مبلغ دیه اعلام شده برای ماه‌های حرام محاسبه می‌شود. میزان حداقل پوشش مالی بیمه نامه ثالث البرز برای سال ۱۳۹۸ مبلغ ۹ میلیون تومان می‌باشد که بر اساس دیه ۳۶۰ میلیون تومانی محاسبه شده است.

بیمه حوادث راننده

این پوشش غرامت فوت، نقص عضو و از کار افتادگی دائم اعم از کلی و جزئی راننده مسبب حادثه را جبران می‌کند. حوادث تحت پوشش این بیمه نامه برای وسایل نقلیه سواری، تریلر، یدک‌های متصل به آن که در اثر تصادم، تصادف، سقوط و واژگونی و آتش سوزی و یا انفجار اتفاق بیافتد را تحت پوشش قرار می‌دهد.


حتما بخوانید: بیمه شخص ثالث چیست؟


 

سقف جبران خسارات بیمه ثالث البرز

سقف جبران خسارات بر اساس پوشش‌های درج شده بر روی هر بیمه نامه پرداخت می‌شود. سقف پوشش‌های مالی بیمه شخص ثالث البرز در هر سال برابر با ۲.۵ درصد میزان دیه ماه حرام می‌باشد.
حداقل پوشش مالی بیمه شخص ثالث البرز برای سال ۱۳۹۸ از ۹ میلیون تومان تا سقف ۱۸۰ میلیون تومان می‌باشد. برای اطلاعات بیشتر مطلب سقف تعهد مالی بیمه شخص ثالث را حتما بخوانید.

در پوشش‌های جانی سقف پرداخت خسارت بر اساس میزان دیه ماه‌های حرام هر سال بیمه‌ای می‌باشد.
میزان سقف پوشش جانی برای سال ۱۳۹۸ مبلغ ۳۶۰ میلیون تومان می‌باشد که در بیمه نامه شخص ثالث درج می‌شود. میزان سقف پوشش جانی برای ماه‌های عادی تا سقف ۲۷۰ میلیون تومان است که میزان پوشش راننده مقصر که در بیمه نامه درج می‌شود بر اساس دیه ماه عادی(۲۷۰ میلیون تومان) می‌باشد.


 

تخفیف بیمه ثالث شرکت البرز

با توجه به قانون بیمه شخص ثالث تا زمانی که شما در مدت داشتن بیمه خسارتی را از شرکت بیمه دریافت نکرده‌اید می‌توانید از تخفیف عدم خسارت بیمه ثالث استفاده نمایید. میزان تخفیفات بیمه شخص ثالث بیمه البرز در طول مدت داشتن این بیمه نامه به ترتیب جدول زیر می‌باشد:

همانطور که قابل بررسی است با بالا رفتن تعداد سال‌های عدم خسارت میزان تخفیفات نیز بالا می‌رود و با توجه به قانون جدید بیمه ثالث از سال چهاردهم به بعد میزان تخفیفات بیمه ثالث البرز به ۷۰ درصد می‌رسد.


نرخ بیمه ثالث البرز در سال ۹۸

حق بیمه ثالث بر اساس تعداد سیلندر خودرو، نوع کاربری که خودرو دارد، میزان پوشش مالی مورد درخواست بیمه گذار و تعداد سال‌های عدم خسارت بیمه نامه ثالث محاسبه می‌شود. به عنوان مثال خودروهایی که کاربری مثل تاکسی دارند یا دارای خسارت مالی یا جانی هستند دارای قیمت بالاتری هستند.

 

شرایط خرید اقساطی ثالث البرز

فروش بیمه ثالث به صورت اقساطی توسط برخی از نمایندگان این شرکت انجام می‌شود، تعداد اقساط قابل پرداخت با توجه حق بیمه ثالث محاسبه و اعلام می‌شود. بیمه گذاران می‌توانند ۵۰ درصد حق بیمه را به صورت نقد و مابقی حق بیمه را تا ۶ قسط ماه به ماه تهیه نمایند اما برای حق بیمه‌های کم معمولا تعداد اقساط تا ۳ قسط و مبلغ نقدی حداقل ۵۰ هزار تومان باید باشد. نکات زیر را نیز حتما مدنظر داشته باشید:


 

مدارک لازم برای دریافت خسارت

مدارک پرداخت خسارت بدنی خودرو

مدارک پرداخت خسارت در صورت فوت اشخاص در حادثه


بیشتر بدانید: راهنمای انتقال بیمه شخص ثالث


مدارک  پرداخت خسارت ثالث مالی

۱- تصادفاتی که کروکی سازشی دارند:

۲- تصادفاتی که کروکی غیر سازشی دارند:

۳- تصادفاتی که کروکی ندارند:


حتما بخوانید: راهنمای گرفتن خسارت بدون کروکی


۴- اگر حادثه مورد تایید کارشناس واحد خسارت نباشد

 

مدارک  پرداخت خسارت بیمه ثالث البرز در حوادث راننده

 

مدارک پرداخت خسارت در صورت فوت راننده مقصر


 

خرید بیمه شخص ثالث البرز و مدارک لازم

برای خرید بیمه نامه ثالث البرز ارائه مدارک زیر به شرکت بیمه البرز الزامی می‌باشد.

با پرداخت حق بیمه و انتخاب میزان پوشش مالی بیمه نامه شخص ثالث شما صادر و برای شما ارسال می‌شود. که شما برای خرید بیمه شخص ثالث البرز می توانید مدارک و درخواست خرید بیمه ثالثتان را در سامانه بیمه تایم ثبت کنید تا بیمه ثالثتان صادر و برای شما ارسال گردد.

خروج از نسخه موبایل