نماد سایت بیمه تایم

بررسی بیمه عمر آسیا: شرکتی با توانگری سطح اول

بیمه عمر آسیا

پشتوانه بیمه‌ای و اقتصادی برای بیشتر افراد یکی از مهمترین ارکان برنامه ریزی برای آینده می‌باشد. داشتن پس انداز به همراه پوشش بیمه‌ای از مزایای بیمه عمر است که  آسودگی خیالی برای دارنده این بیمه نامه فراهم می‌شود. بیمه عمر آسیا نیز با توجه به شرایطی که برای بیمه گذاران بیمه نامه عمر خود فراهم می کند توانسته یکی از گزینه های بیمه گذاران در بیمه نامه های عمر و سرمایه گذاری باشد. در این نوشته نگاهی اجمالی به بیمه عمر آسیا خواهیم داشت تا شرایط و مزایا داشتن این بیمه نامه را بررسی کنیم.

وضعیت مالی و توانگری بیمه آسیا

بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران سطح توانگری شرکت های بیمه را هر ساله  اعلام  می‌کند که بر اساس آخرین گزارش ۱۴ شرکت در سطح یک توانگری و وضعیت مطلوب قرار گرفته‌اند و توانسته اند از عهده ایفای تعهدات خود در مقابل بیمه گذاران برآیند.  بر اساس این گزارش شرکت بیمه آسیا از سال ۱۳۹۱ تا سال ۱۳۹۶ توانسته همواره سطح توانگری یک را داشته باشد. هم اکنون هم شرکت بیمه آسیا با داشتن ۷۲ شعبه در سراسر کشور و توانگری مالی ۱۰۰ یکی از شرکت های مطرح در همه رشته‌های بیمه از قبیل بیمه عمر آسیا، بیمه بدنه آسیا، بیمه مسئولیت پزشکان و… باشد.

 


مطلب مرتبط: جدول مقایسه بیمه‌های عمر


پوشش‌های بیمه عمر آسیا

 

۱- پوشش فوت

پوشش اصلی بیمه عمر آسیا پوشش فوت این بیمه نامه می باشد که اگر فرد بیمه شده در طول مدت داشتن بیمه عمر آسیا فوت کند این سرمایه به ذینفعان بیمه نامه وی پرداخت می شود.
میزان پوشش فوت بیمه عمر ضریبی از حق بیمه پرداختی سالانه تعیین می‌شود ، سرمایه فوت بیمه شده می‌تواند ۱ تا ۲۵ برابر حق بیمه پرداختی سالانه باشد. که البته فرد بیمه شده می‌تواند در طول مدت داشتن بیمه عمر ، سرمایه فوت بیمه نامه‌اش را ۵ تا ۱۵ درصد افزایش دهد.


بیشتر بدانید: بیمه عمر اندوخته‌دار امید کارآفرین چیست؟


۲- پوشش فوت در اثر حادثه

اگر فرد دارنده بیمه آسیا در اثر حادثه فوت کند علاوه بر سرمایه فوت بیمه عمر، سرمایه فوت حادثی نیز به ذینفعان وی پرداخت می‌شود،.تعریف حادثه در بیمه آسیا مطابق با آیین نامه ۸۴ شواریعالی بیمه است که در واقع هر واقعه ناگهانی ناشی از عامل خارجی بدون قصد و اراده بیمه شده در مدت بیمه نامه اتفاق بیافتد و منجر به فوت بیمه شده شود می‌باشد. موارد زیر از جمله حوادثی می باشد که اگر بیمه شده در اثر این حوادث فوت کند، پوشش فوت حادثی به ذینفعان وی پرداخت می‌شود:

البته حوادثی از قبیل زمین لـرزه ، آتشفشان ، هـدایت هرگونه موتور سیکلت دنده‌ای، ورزش‌‌های رزمی و حرفه‌ای، شکار ، ســوارکاری، قایقــرانی، هــدایت و یا سرنشینی هواپیمای آمــوزشی اکتشـافی و غیرتجاری، هدایت و یا سرنشینی اتومبیل کورسی ( مسابقه ای )، هـدایت و یا سرنشینی هلیکوپتر، غواصی، پرش با چتر نجات و کایت یا سایر وسایل نقلیه پرواز بدون موتور با موافقت بیمه گر و اخذ حق بیمه مربوطه، این خطرات نیز قابل پوشش می‌باشد.


مطلب مرتبط: بیمه عمر و حوادث گروهی چیست؟


میزان سرمایه فوت در اثر حادثه بیمه عمر آسیا می‌تواند ۱ تا ۳ برابر سرمایه فوت می باشد. برای استفاده از این پوشش سن فرد بیمه شده باید ۱۰ تا ۷۰ سال باشد.

 لازم به توضیح است که شرکت بیمه آسیا با توجه به شرایط عمومی و خصوصی و البته با توجه به استثنائات این پوشش را به بیمه شده های بیمه نامه های عمر آسیا پرداخت می کند.

۳- پوشش تکمیلی بیماری های خاص

بر اساس شرایط بیمه عمر آسیا هرگونه عارضه جسمی و یا اختلال که در اثر بیماری‌های تحت پوشش از قبیل سکته قلبی، سکته مغزی، جراحی عروق قلبی، انواع سرطان و پیوند اعضای اصلی بدن ایجاد شود، تحت پوشش این بیمه نامه قرار دارد.

اگر فرد بیمه شده در طول مدت داشتن بیمه عمر به یکی از این بیماری‌ها مبتلا شود و یا حتی در اثر ابتلا به این بیماری‌ها فوت کند می‌تواند از پوشش بیماری های خاص و سرمایه فوت این بیمه نامه استفاده نماید. میزان پوشش بیماری های خاص بیمه عمر آسیا بر اساس ضریبی از از سرمایه فوت بیمه نامه محاسبه می شود. شرایط سنی استفاده از این پوشش برای افراد ۱۰ تا  ۶۰ سال می باشد، که البته برای استفاده از این پوشش در هر بیماری ۶ ماه دوره انتظار وجود دارد.


بیشتر بدانید: بیمه عمر نوین چیست؟


۴- پوشش تکمیلی نقص عضو و ازکارافتادگی

یکی از پوشش‌های مهم بیمه عمر آسیا داشتن پوشش نقص عضو و ازکارافتادگی است. بر اساس شرایط بیمه عمر آسیا اگر فرد بیمه شده در اثر حادثه نقص عضو شود و یا ازکارافتاده شود می‌تواند از سرمایه نقص عضو ازکارافتادگی بیمه عمر خود استفاده کند. قطع شدن، تغییر شکل و یا از دست دادن توانایی انجام کار عضوی از اعضای بدن که ناشی از حادثه بوده و وضعیتی دائم و قطعی داشته و مورد تایید پزشک معتمد بیمه آسیا باشد، مواردی هستند که نقص عضو شناخته شده و می توانند منجربه به ازکارافتادگی کلی و جزئی بیمه شده شوند.

میزان سرمایه پوشش تکمیلی نقص عضو   ۵۰ درصد یا ۱۰۰ درصد سرمایه فوت بیمه عمر می باشد، بر اساس شرایط بیمه عمر آسیا این پوش به افراد بین ۱۰ تا ۷۰ سال ارائه می شود.

 

۵- پوشش هزینه پزشکی ناشی از حادثه بیمه عمر آسیا

از جمله شرکت‌های بیمه‌ای که این پوشش را ارائه می دهد شرکت بیمه آسیا می باشد. این شرکت هزینه‌های پزشکی که به علت پیش آمدن خطرات تحت پوشش بیمه نامه باید دریافت خدمات درمانی استفاده کنند را جبران می‌کند.

 

۶- پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه در اثر ازکارافتادگی

بر اساس شرایط بیمه عمر آسیا هر فرد بیمه شده در سن بین ۱۵ تا ۵۵ سالگی می‌تواند از این پوشش استفاده کند، بر اساس شرایط این بیمه نامه اگر فرد بیمه شده در طول داشتن بیمه عمر دچار ازکارافتادگی کامل  و دائم شود، بیمه گذار بیمه نامه از پرداخت حق بیمه معاف می شود و شرکت بیمه آسیا تا پایان مدت قرارداد حق بیمه را پرداخت می کند.

به این نکته توجه کنید که دانش آموز، ، دانشجو ، سرباز ، بازنشسته و یا خانه دار شغل به حساب نمی‌آید و نمی‌توانند از این پوشش استفاده کنند.

ازکارافتادگی می‌تواند ناشی از بیماری نیز اتفاق بیافتد ، که اگر شروع بیماری منشا ناتوانی باشد باید بیماری یک سال بعد از تاریخ شروع این پوشش اتفاق بیافتد.

 

شرایط بازخرید بیمه عمر آسیا

اندوخته ای که در بیمه عمر آسیا  با پرداخت حق بیمه نزد این شرکت تشکیل می‌شود حقوقی برای بیمه گذار ایجاد می‌نماید که شامل استفاده از ارزش بازخریدی و دریافت وام می‌باشد. هر فرد بیمه شده‌ای می‌تواند با توجه به شرایط بیمه عمر خود از همه مزایای بیمه عمر آسیا استفاده نماید.


بیشتر بدانید: بالاترین نرخ سود بیمه عمر از آن کیست؟


شرایط دریافت وام بیمه عمر آسیا

علاوه بر پوشش‌های بیمه‌ای که برای فرد بیمه شده وجود دارد، وی می‌تواند از سایر مزایای بیمه عمر آسیا استفاده نماید. از جمله  این مزایا دریافت وام می باشد.

اندوخته ای که با پرداخت حق بیمه و سود تضمینی و مشارکتی نزد شرکت بیمه آسیا شکل می گیرد مبنای دریافت وام می‌باشد. هر فرد بیمه شده می‌تواند  با پایان سال دوم بیمه‌ای خود ، در طول مدت داشتن بیمه عمر آسیا ۸۰ درصد از ارزش بازخریدی بیمه عمر خود را وام بگیرد. نرخ کارمزد وام بر اساس نرخ مصوبه بیمه مرکزی به بیمه شده اعلام می شود.


مطلب مرتبط: هرآنچه از بیمه عمر ایران بدانید


نحوه پرداخت حق بیمه عمر آسیا

قبلا پرداخت حق بیمه عمر آسیا با دریافت دفترچه پرداخت اقساط و مراجعه حضوری بیمه گذاران به بانک انجام می‌گرفت. اما هم اکنون بیمه آسیا برای ارائه خدمات بهتر و بیشتر به بیمه گذاران امکان پرداخت اینترنتی اقساط بیمه عمر آسیا را فراهم کرده که به راحتی می توانند اقساط بیمه عمر و اقساط وام بیمه عمر آسیا را از این طریق پرداخت کنند:

راهنمای پرداخت اینترنتی در زیر نشان داده شده است:

  1. بیمه گذاران برای پرداخت اینترنتی اقساط بیمه عمر آسیا، وارد وب سایت بیمه آسیا شوند و به قسمت خدمات الکترونیک مراجعه کنند
  2.  گزینه پرداخت الکترونیکی اقساط یا کارتابل بیمه گزاران را انتخاب نمایید
  3.  در قسمت پرداخت الکترونیک، گزینه پرداخت اینترنتی اقساط بیمه عمر آسیا را انتخاب کنید
  4. انتخاب گزینه بیمه نامه جامع عمر و پس انداز یا مهر آسیا
  5.  سپس از منوی سمت راست ، پرداخت اینترنتی را انتخاب کنید
  6.  در این مرحله، کد رهگیری بیمه نامه جامع عمر و پس انداز را که یک عدد ۱۱ رقمی است و با کد ۰۹ شروع می شود و در قسمت بالای  جدول پیش بینی تعهدات بیمه گزار و بیمه گر درج شده است به همراه عبارت امنیتی وارد نموده ، دکمه “مرحله بعدی” را کلیک نمایید
  7.  در پنجره باز شده، پس از کنترل مشخصات فردی و بیمه نامه، قسط یا اقساط مورد نظر را انتخاب نموده به مرحله بعدی بروید
  8. دروازه پرداخت اینترنتی “به پرداخت ملت” را انتخاب سپس چنانچه قسط یا اقساط انتخاب شده مورد تایید باشد ، گزینه پرداخت را انتخاب نمایید
  9.  پس از تأیید، به دروازه پرداخت اینترنتی “به پرداخت بانک ملت” متّصل می شوید، کافی است مشخصات و رمز اینترنتی یکی از کارتهای بانکی عضو شبکه شتاب خود را در قسمت‌های مربوطه وارد نمایید .
  10. با انجام پرداخت شماره پیگیری دریافت خواهید کرد که دریافت کد رهگیری بیمه عمر آسیا نشانه تایید پرداخت حق بیمه عمر شما می‌باشد.

جدول بیمه عمر آسیا

جدول بیمه عمر آسیا در واقع نشان دهنده کامل روند سرمایه گذاری و حق بیمه‌های پرداختی توسط فرد بیمه شده، پوشش‌های بیمه ای و سرمایه گذاری که برای وی شکل می‌گیرد می‌باشد. اطلاعات زیر در جدول بیمه عمر آسیا قابل بررسی می‌باشد:

نمونه جدول برای یک فرد تقریبا ۳۰ ساله با پرداخت حق بیمه سالانه ۴ میلیون تومان می باشد. این جدول به صورت مثالی بوده و برای دریافت جدول جدول بیمه ای مختص خودتان می توانید در سامانه بیمه تایم درخواستتان را ثبت نمایید تا بر اساس مشخصات شما و موارد مورد درخواستتان جدول بیمه عمر آسیا را دریافت نمایید.

بروشور بیمه عمر آسیا

یکی از راه‌های مطالعه درباره پوشش‌ها و شرایط بیمه عمر آسیا استفاده از بروشور بیمه عمر آسیا می‌باشد. نمونه بروشور بیمه عمر آسیا به ترتیب زیر می‌باشد.

بروشور بیمه عمر آسیا


نحوه مشاهده سوابق بیمه عمر آسیا

همه بیمه گذاران بیمه نامه های عمر شرکت بیمه آسیا می توانند به راحتی از طریق وب سایت شرکت بیمه آسیا سوابق بیمه عمر خود را مشاهده کنند. برای انجام این کار، بیمه گذاران ابتدا باید به وب سایت بیمه آسیا و سپس به قسمت خدمات الکترونیک کارتابل بیمه گذاران(پرداخت الکترونیکی اقساط) مراجعه کنند. با کلیک در این قسمت باید فرد کد بیمه گذاری و کد ملی را به همراه کد امنیتی وارد کرده و دکمه  بعدی را کلیک نموده و وارد قسمت سوابق بیمه‌ای خود شوند. در این قسمت می توانند هم حق بیمه خود را پرداخت کنند و هم سوابق بیمه‌ای شان را مشاهده کنند.

استعلام بیمه عمر آسیا

برای استعلام بیمه عمر آسیا می توانید بر اساس شرایط مورد نظرتان با وارد کردن مبالغ و شرایط بیمه نامه در سامانه بیمه تایم می‌توانید استعلام بیمه عمر آسیا را دریافت نمایید. استعلام بر اساس حق بیمه پرداختی شما و سن بیمه شده و مدت بیمه نامه مورد نظر شما می توانید جدول بیمه عمر آسیا را دریافت نمایید.

استعلام بیمه عمر آسیا با کد ملی

اگر بیمه عمر آسیا دارید می توانید با وارد کردن کد ملی و کد بیمه گذاری سابقه بیمه نامه تان را بررسی کنید. مشاهده پوشش های بیمه ای و حق بیمه های پرداختی و سایر موارد به صورت آنلاین از طریق سایت بیمه آسیا امکان پذیر می باشد.

چاپ وضعیت مالی بیمه عمر آسیا

یکی از خدمات آنلاین شرکت بیمه آسیا بررسی وضعیت مالی بیمه عمر آسیا از طریق وارد کردن کد رهگیری در قسمت کارتابل بیمه آسیا برای بیمه گذاران بیمه عمر آسیا می باشد. از این طریق می توانند وارد کارتابل مالی خود شده و اقساط بیمه نامه شان را نیز بررسی نمایند.

 

راهنمای خرید بیمه عمر آسیا

با مطالعه و مقایسه انواع بیمه عمر شرکت های بیمه، انتخاب و خرید بهترین بیمه عمر برای بیمه گذاران فراهم می‌شود. هم اکنون که مطالبی درباره بیمه عمر آسیا گفته شد شما می‌توانید از طریق لینک زیر فرم بیمه عمر را در سایت بیمه تایم تکمیل و ارسال نمایید. کارشناسان بیمه عمر سامانه بیمه تایم در اسرع وقت با شما تماس گرفته و مشاوره لازم در رابطه با خرید بیمه عمر را به شما ارائه می کنند تا شما بتوانید بهترین بیمه عمر را انتخاب نمایید.

 

خروج از نسخه موبایل