نماد سایت بیمه تایم

بهترین بیمه بازنشستگی سال ۱۴۰۲

بهترین بیمه بازنشستگی

بیمه بازنشستگی یکی از انواع طرح‌های بیمه عمر و سرمایه گذاری است که فرد بیمه شده می‌تواند در مدت مشخص شده در بیمه نامه مستمری مادام العمر بگیرد. این بیمه نامه توسط شرکت‌های مختلفی ارائه می‌شود که انتخاب طرح و شرکت با توجه به تعدد طرح‌ها شاید کار سختی باشد چراکه انتخاب شرکت معتبر و توانگر و درست نهایتا مستمری خوبی را برای فرد به همراه خواهد داشت.از این رو می خواهیم در ادامه نگاه کلی به انواع بیمه بازنشستگی داشته باشیم.

روش‌‌های بازنشستگی عادی در ایران

انواع بیمه های بازنشستگی تامین اجتماعی به روال عادی و بر اساس شرایط تامین اجتماعی به ترتیب زیر امکان پذیر می باشد، همه افرادی که شرایط زیر را داشته باشند می توانند بازنشستگی دریافت نمایند:

چطور بهترین بیمه بازنشستگی را خریداری کنیم؟

بهترین بیمه بازنشستگی برای افراد مختلف با سن و شرایط اقتصادی و اجتماعی مختلف می تواند تعریف های گوناگونی داشته باشد. از طرف دیگر اهداف خرید این بیمه نامه نیز می تواند متفاوت باشد. از این رو چند گزینه در این بررسی می تواند حائز اهمیت باشد.

۱-چند سال می خواهیم حق بیمه پرداخت کنیم و بعد چند سال بازنشستگی دریافت کنیم؟

۲-آیا داشتن پوشش بیمه ای در بیمه بازنشستگی برای ما مهم است؟

۳- مدت زمان دریافت مستمری برای ما مهم می باشد؟ یعنی حتما می خواهیم بیمه بازنشستگی مادام العمر داشته باشیم؟

۴- فرد بیمه شده که می خواهد مستمری دریافت نماید در چه بازه سنی قرار دارد؟

۵-می خواهید برای زمان دریافت حقوق بازنشستگی و دریافت مستمری هم ذینفعی را برای خودتان معرفی کنید؟

۶-آیا در زمان دریافت حقوق مستمری می خواهید پوشش فوت هم داشته باشید؟

۷-می خواهید بعد از مدت زمان کوتاهی بیمه بازنشستگی بگیرید؟

۸-آیا می خواهید در زمان دریافت مستمری ، ذینفعی را در صورت فوت تعریف کنید که مستمری به ایشان تعلق بگیرد؟

انواع بیمه بازنشستگی در ایران

بیمه های بازنشستگی و مستمری در انواع مختلف ارائه می شود که تقسیم بندی انواع این بیمه نامه به ترتیب زیر می باشد:

بهترین بیمه بازنشستگی در ایران در سال ۱۴۰۲

با توجه به طرح‌های جدیدی که در سال های اخیر توسط شرکت‌های مختلف بیمه برای بیمه‌های بازنشستگی ارائه شده، می‌توان با بررسی هر کدام از طرح‌های مختلف بهترین بیمه نامه را انتخاب و خریداری کرد البته همراه داشت مشاور بیمه ای که بتواند مزایا و معایب شرکت های بیمه را به صورت بی طرف برای شما مقایسه نماید.

البته در ادامه به بررسی پوشش‌ها و مزایای هر کدام از انواع بیمه های بازنشستگی می‌پردازیم که می‌توانید با بررسی هر کدام از انواع بیمه نامه بهترین بیمه بازنشستگی را انتخاب نمایید. البته چند نکته قبل از خرید بیمه بازنشستگی را باید مد نطر داشته باشید:

میزان مستمری دریافتی در بیمه های بازنشستگی به چه میزان می باشد؟

اگر می خواهید میزان مبلغ مستمری که در پایان مدت بیمه نامه میتوانید دریافت نمایید را بررسی کنید باید به این نکته توجه داشته باشید که  موارد زیر در محاسبه این مبلغ بسیار تاثیر گذار هستند:

مقایسه بازنشستگی تامین اجتماعی و بازنشستگی بیمه عمر

اگر می‌خواهید این دو حالت را با هم مقایسه کنید باید به چند نکته مهم توجه داشته باشید:

اول این که مستمری بیمه تامین اجتماعی فقط برای افراد شاغل و دارای سابقه کار امکان پذیر است و خانم های خانه دار و کودکان و… نمی توانند از این امکان برخوردار باشند.

شرایط سنی و تکمیل سابقه کاری در بیمه های تامین اجتماعی مهمترین نکته هستند که باید در بازنشستگی لحاظ شوند.

سایر مزایای بیمه عمر از قبیل امکان دریافت وام، برداشت از اندوخته، پوشش های بیمه ای ، تعریف ذینفع خاص همه در بیمه تامین اجتماعی امکان پذیر نمی باشند.

 

مبالغ حق بیمه پرداختی تامین اجتماعی سال ۱۴۰۲

اگر می خواهید بیمه تامین اجتماعی را بررسی نمایید ، مبالغ پرداختی حق بیمه ماهانه در سال ۱۴۰۲ به ترتیب زیر می باشد.


 شرایط بهترین بیمه بازنشستگی زنان خانه دار

یکی از طرح های بازنشستگی برای زنان خانه دار می باشد که همه خانم‌های خانه دار حتی بدون داشتن هیچ گونه بیمه نامه ای می‌توانند مستمری ماهانه داشته باشند. بهترین شرکت‌های ارائه دهنده مستمری برای زنان خانه دار شامل بیمه عمر سامان و بیمه عمر خاورمیانه می‌باشد.

بیمه بازنشستگی خاورمیانه

شرکت بیمه خاورمیانه از جمله شرکت‌های انگشت شماری است که تخصصی در شاخه بیمه عمر فعالیت می‌کند و طرح‌های مختلف بیمه عمر از قبیل  بیمه مستمری آنی و مستمری مادام العمر را به بیمه شدگان خود ارائه می‌نماید. بیمه مستمری آنی خاورمیانه هیچگونه پوششی نداشته و فرد با داشتن ۳۰ سال تمام و پرداخت حق بیمه حداقل ۱۰۰ میلیون تومان مستمری آنی دریافت نمایید.

مستمری مادام العمر خاورمیانه با پوشش تکمیلی از جمله طرح‌های کامل بیمه ای است که هر فرد می‌تواند از بدو تولد این بیمه نامه را تهیه کرده و از مزایای مستمری و پوشش‌های این بیمه نامه استفاده نمایید. از جمله پوشش‌ها و مزایای بیمه عمر و مستمری خاورمیانه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:


مطلب مرتبط: بیمه بازنشستگی ۱۰ ساله


بیمه بازنشستگی کارآفرین

طرح بیمه مستمری شرکت بیمه کارآفرین از سال ۱۴۰۱ ارائه شده که با نام امید بازنشستگی این بیمه نامه صادر می‌شود. شرایط بیمه بازنشستگی کارآفرین به ترتیب زیر می‌باشد:


 بیمه بازنشستگی ایران

شرکت بیمه ایران از جمله شرکت‌هایی است که مستمری ارائه می‌نماید و فرد بیمه شده می‌تواند به صورت مادام العمر بازنشستگی دریافت نمیاد. مزایای بیمه عمر ایران به ترتیب زیر می‌باشد:

معایب بیمه بازنشستگی ایران


مطلب مرتبط: نحوه محاسبه بیمه عمر


بیمه بازنشستگی سامان

بیمه عمر سامان از جمله بیمه نامه‌هایی است که امکان تبدیل شدن به بازنشستگی را دارد و شما می‌توانید تا ۱۵ سال از مستمری بیمه سامان استفاده نمایید. بیمه بازنشستگی ۱۰ ساله سامان یکی از بیمه نامه های پر طرفدار در بین بیمه گذاران می‌باشد. پوشش‌های بیمه عمر سامان به ترتیب زیر می‌باشد.

 


بیمه بازنشستگی زنان خانه دار ملت

شرکت بیمه ملت طرحی را تحت عنوان بیمه بازنشستگی زنان خانه دار ارائه کرده که همه خانم ها می توانند این بیمه نامه را با شرایط درج شده در آن خریداری نمایند.

شرایط بیمه بازنشستگی ملت

معایب بیمه بازنشستگی زنان خانه دار ملت

 


مطلب مرتبط: آشنایی با انواع بیمه عمر


بیمه بازنشستگی معلم

شرکت بیمه معلم نیز دو طرح مستمری آنی و مستمری با فاصله را ارائه می‌کند و فرد بیمه شده می‌تواند با انتخاب هر کدام از طرح‌های فوق مستمری تهیه نماید.

بیمه بازنشستگی پاسارگاد

از اول دی ماه سال ۱۴۰۰ شرکت بیمه پاسارگاد طرح جدید بیمه بازنشستگی رو ارائه کرده که بیمه گذاران می توانند مستمری مادام العمر دریافت نمایند و از همه مزایا و پوشش های این بیمه نامه استفاده نمایند. بیمه عمر و بازنشستگی پاسارگاد همه شرایط بیمه عمر و تامین آتیه پاسارگاد رو دارد. برای اطلاع بیشتر می تونید طرح بیمه عمر و بازنشستگی پاسارگاد مطالعه کنید.

 


خرید بهترین بیمه بازنشستگی از بیمه تایم

برای خرید بهترین بیمه بازنشستگی از بیمه تایم می‌توانید درخواست خرید و استعلام بیمه عمر را در سامانه بیمه تایم ثبت نمایید و به کمک کارشناسان بیمه تایم بهترین بیمه عمر را انتخاب و خریداری نمایید.

خروج از نسخه موبایل