نماد سایت بیمه تایم

راهنمای خرید بیمه بدنه البرز

بیمه بدنه البرز

این روزها با گران شدن شدن قیمت خودرو و به طبع آن افزایش هزینه‌ تعمیرات و … خرید بیمه بدنه بسیار محبوب شده است. شرکت‌های مختلفی اقدام به فروش بیمه بدنه می‌کنند که در مطالب قبل در رابطه با آنها کاملا توضیح دادیم مثل بیمه بدنه پارسیان، پاسارگاد، دانا و … . در این مطلب می‌خواهیم در مورد یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌های بیمه یعنی بیمه البرز و نکات مهم و تخصصی بیمه بدنه البرز صحبت کنیم تا قبل از خرید اطلاعات کاملی از شرایط داشته باشید. همراه ما باشید.


 

بیمه بدنه البرز چه پوشش‌هایی را ارائه می‌دهد؟

شرکت بیمه البرز در بیمه بدنه دو نوع پوشش اصلی و پوشش های اضافی ارائه می‌نماید:

 

پوشش‌های اصلی:


مطلب مرتبط: بهترین بیمه بدنه خودرو کدام است؟


 

پوشش‌های اضافی:

← خسارت سرقت هر کدام از قطعات و لوازم فقط یکبار قابل پرداخت می‌باشد، حتی اگر بیمه گذار در طول مدت داشتن این بیمه نامه خسارت بگیرد، برای داشتن این پوشش باید حق بیمه اضافی را پرداخت نماید.

← در زمان خسارت سرقت بیمه گذار موظف است که خسارت گزارش انتظامی را از پلیس دریافت کرده و در اسرع وقت خسارت را به شرکت بیمه البرز اطلاع دهد.

← پوشش سرقت در جا برای سیستم صوتی شامل رادیو پخش، بلند گو و در سرقت یک حلقه چرخ شامل  تیوپ، رینگ، قالپاق تا ۲ درصد مبلغ بیمه شده می‌باشد.

← حداکثر تعهداتی که شرکت بیمه البرز در طول مدت بیمه نامه بدنه ارائه می‌کند ۲۰ درصد مبلغ ارزش خودروی بیمه شده می‌باشد.

 

 

خسارت‌هایی که در بیمه بدنه البرز تحت پوشش نمی‌باشند:


قیمت و میزان فرانشیز بیمه بدنه البرز

در محاسبه بیمه بدنه عوامل متعددی تاثیر گذارند از جمله: مدل خودرو، سال ساخت خودرو، ارزش خودرو، پوشش‌های انتخابی و تخفیف‌های بیمه بدنه که بیمه گذار شرایط استفاده از آن‌ها را داشته باشد. البته ارزش خودرو مهمترین گزینه در محاسبه قیمت بیمه بدنه می باشد و هر چه ارزش خودرو بالاتر باشد قیمت بیمه بدنه بالاتر می‌رود. گزینه بعدی انتخاب پوشش‌های بیمه‌ای می باشد، بیمه گذار هر چه تعداد پوشش‌های بالاتری را انتخاب نماید قیمت بیمه بدنه بیشتر می‌شود.

 

با توجه به شرایط بیمه بدنه، در هر خسارت باید قسمتی از خسارت را بیمه گذار پرداخت نماید که به این مبلغ فرانشیز بیمه بدنه گفته می‌شود. پیشنهاد میکنیم مطلب فرانشیز بیمه بدنه و راه‌های حذف آن را مطالعه کنید.میزان فرانشیز بیمه بدنه البرز در هر کدام از خسارات تحت پوشش به شرح زیر می‌باشد:

←حادثه اول ۱۰ درصد مبلغ خسارت و حداقل ۵۰۰.۰۰۰ ریال
←حادثه دوم ۲۰ درصد مبلغ خسارت  و حداقل ۵۰۰.۰۰۰ ریال
←حادثه سوم ۳۰ درصد مبلغ خسارات و حداقل ۵۰۰.۰۰۰ ریال


 

تخفیفات بیمه بدنه البرز

شرکت بیمه البرز در صدور بیمه نامه های بدنه تخفیفات مختلفی را ارائه می‌کند که بیمه گذاران بیمه نامه های بدنه می‌توانند در زمان خرید و یا تمدید بیمه نامه بدنه شان از تخفیفات این بیمه نامه استفاده نمایند. تخفیف‌های بیمه بدنه البرز به ترتیب زیر می‌باشد:

 


حتما بخوانید:

راهنمای خرید بیمه بدنه خودروی صفر

بیمه بدنه یا کارت طلایی؟


راهنمای دریافت خسارت از بیمه البرز

در زمان خسارت بیمه گذار موظف است حداکثر ۵ روز کاری بعد از وقوع خسارت، حادثه را به یکی از مراکز پرداخت خسارت شرکت بیمه البرز اطلاع دهد. اگر بیمه گذار در اطلاع خسارت به شرکت بیمه البرز کوتاهی کند می‌تواند در زمان خسارت به مشکل بخورد. همچنین در زمان خسارت بیمه گذار باید از جابجایی وسیله نقلیه اجتناب کند. جابجایی وسیله نقلیه فقط برای زمانی است که به دستور مقامات قضایی و یا بر اساس مقررات انجام شود. همچنین برای تعمیر وسیله نقلیه نیز موافقت کارشناس بیمه البرز لازم می‌باشد.


حتما بخوانید: در صحنه تصادف به هم ریخته چکار کنیم؟


مدارک لازم برای دریافت خسارت:

در زمان خسارت بیمه گذار موظف است که مدارک لازمه بر اساس نوع خسارت وارده  را به شرکت بیمه البرز ارائه نماید. در ادامه روند پرداخت چند نوع خسارت انجام می شود.

 

مدارک در زمانی که برای مواردی که کروکی سر صحنه دارند:

 

مدارک برای مواردی که کروکی غیر سازشی دارند:

نکته: در صورتی که حادثه دارای مقصر شناخته شده می باشد، علاوه بر مدارک فوق تصویر برابر با اصل نظریه کارشناس رسمی دادگستری مبنی بر تعیین میزان ریالی خسارت (تامین دلیل) و آدرس و تلفن محل کار و سکونت مقصر نیز مورد نیاز می‌باشد.

 

مدارک لازم برای پرداخت خسارت هایی که کروکی سازشی ندارند

۱- ارائه اصل یا کپی برابر اصل گزارش کارشناس رسمی دادگستری.
۲- ارائه اصل یا کپی برابر اصل گزارش کلانتری یا پاسگاه راهنمائی و رانندگی(پلیس راه)
۳- ارائه اصل یا کپی برابر اصل دادخواست شاکی.
۴- ارائه اصل یا کپی برابر اصل برگه‌های بازجوئی طرفین حادثه(مقصر و زیاندیده)
۵- ارائه اصل یا کپی برابر اصل برگه اعتراف به تقصیر مقصر حادثه یا رای قطعی مرجع قضایی مبنی بر محکومیت مقصر/گزارش اصلاحی/ قرار منع تعقیب/ گزارش‌های کارشناسی
۶- ارائه اصل مدارک بیمه نامه های بدنه و شخص ثالث، گواهینامه متناسب با نوع خودرو، کارت خودرو، کارت ملی
۷- ارائه اصل یا کپی برابر اصل نامه مرجع قضایی به شرکت بیمه البرز


پیشنهاد خواندن: راهنمای خرید بیمه بدنه ارزان


مدارک لازم برای پرداخت خسارت سرقت بیمه بدنه البرز:

۱- ارائه اصل و تصویر بیمه نامه‌های بدنه و شخص ثالث
۲- ارائه اصل و تصویر کلیه اسناد مالکیت وسیله نقلیه( سند و فاکتور فروش – کارت – شناسنامه مالکیت – سایر اسناد قطعی و وکالتی)، برگه سبز گمرکی برای خودروهای وارداتی
۳ – ارائه اصل و تصویر اوراق شناسائی بیمه گذار (کارت ملّی – شناسنامه – گواهینامه)
۴- ارائه اصل یا تصویر برابراصل گزارش کلانتری، برگه های بازجویی، نامه پلیس آگاهی به اجرائیات و شماره گذاری(کلاسه آگاهی در آن مشخص باشد)
۵- ارائه گواهی عدم خلافی و مفاصا حساب شهرداری تا پایان سال جاری (سال اعلام سرقت)
۶- ارائه استعلام عدم کشف پلیس آگاهی.
۷- مالیات دارائی (فقط در مورد وانت بارهای شخصی و خودروها و کامیون‌های پلاک عمومی)
۸- ارائه اصل کارت هوشمند سوخت (اصل گواهی ابطال کارت هوشمند سوخت)
۹- ارائه سوئیچ ها (اصل و یدک همراه با رمز خودرو)
۱۰- تعیین ارزش خودرو توسط کارشناس بیمه با حضور بیمه گذار
۱۱- انتقال سند بنام شرکت بیمه البرز (سهامی عام)

نکته: پس از گذشت ۶۰ روز از تاریخ اعلام سرقت به شرکت بیمه البرز، با ارائه مدارک فوق خسارت مورد مطالبه تسویه می‌گردد.

 

مدارک لازم برای پرداخت خسارت سرقت در جای قطعات:

۱- ارائه اصل گزارش کلانتری
۲- ارائه اصل و تصویر مدارک (بیمه نامه‌های بدنه و شخص ثالث، کارت یا سند خودرو، کارت ملی) و حضور بیمه‌گذار به همراه خودرومدارک لازم برای پرداخت خسارت آتش سوزی، صاعقه، انفجار:

در صورت تایید حادثه توسط کارشناس خسارت بیمه البرز، خسارت وارده خسارت حداکثر تا ۲.۵% مبلغ دیه در ماه های حرام، با ارائه اصل بیمه نامه‌های بدنه و بیمه شخص ثالث، گواهینامه راننده زمان وقوع حادثه، کارت یا سند خودرو، کارت ملی و حضور بیمه‌گذار به همراه خودرو. قابل پرداخت خواهد بود و چنانچه خسارت وارده بیش از ۲.۵% مبلغ دیه در ماه های حرام باشد، علاوه بر مدارک مذکور ارائه سایر مدارک  لازم(از قبیل ارائه اصل گزارش کلانتری و آتش‌نشانی جهت تعیین علت تامه حادثه. ………) برای تایید حادثه الزامی است.

 

مدارک لازم پرداخت خسارت شکست شیشه :

ارائه اصل مدارک (بیمه نامه‌های بدنه و شخص ثالث، گواهینامه راننده زمان وقوع حادثه، کارت یا سند خودرو، کارت ملی) و حضور بیمه‌گذار به همراه خودروی بیمه شده

 

مدارک لازم پرداخت خسارت مواد شیمیایی، حوادث و بلایای طبیعی:

در صورت تایید حادثه توسط کارشناس بیمه البرز، خسارت وارده خسارت حداکثر تا ۲.۵% مبلغ دیه در ماه‌های حرام، با ارائه اصل بیمه نامه‌های بدنه و شخص ثالث، گواهینامه راننده زمان وقوع حادثه، کارت یا سند خودرو، کارت ملی و حضور بیمه‌گذار به همراه خودرو. قابل پرداخت خواهد بود و چنانچه خسارت وارده بیش از ۲.۵% مبلغ دیه در ماههای حرام باشد، علاوه بر مدارک مذکور ارائه سایر مدارک مثبته از مراجع ذیربط دال بر تایید حادثه الزامی است.

 


 

شرایط خرید قسطی بیمه بدنه البرز

برای خرید بیمه بدنه البرز می‌تونید بعد از تکمیل فرم پیشنهاد بیمه بدنه البرز  و انجام بازدید لازم از سوی کارشناس شرکت بیمه البرز و پرداخت حق بیمه ،بیمه نامه  بدنه البرز صادر می شود.
مزیت خرید نقدی بیمه نامه البرز امکان استفاده از تخفیف پرداخت نقدی بیمه بدنه است که با خرید نقدی بیمه گذار حق بیمه کمتری را پرداخت می کند، اما شاید به دلایل مختلف برخی از افراد بخواهند بیمه بدنه البرز را قسطی خریداری نمایند. در خرید اقساطی بیمه بدنه البرز، بیمه گذار باید ۳۰ درصد حق بیمه را به صورت نقدی و مابقی را به صورت ۲ چک ۱ ماهه پرداخت نمایید. اگر بیمه گذار در پرداخت هر کدام از اقساط بیمه بدنه البرز تاخیر داشته باشد و اگر خسارتی در زمان سررسید اقساط نداشته باشد، در زمان پرداخت خسارت به مشکل می خورد و شرکت بیمه البرز تعهدی در مقابل خسارت نخواهد داشت.

اگر می خواهید برای خودرویتان بیمه بدنه خریداری نمایید ، می توانید با وارد کردن مشخصات خودرو و ارزش خودرو و  انتخاب پوشش های مورد نظر قیمت بیمه بدنه البرز از سوی کارشناسان بیمه بدنه ، بیمه تایم به شما اعلام می شود.

خروج از نسخه موبایل