نماد سایت بیمه تایم

مهمترین نکات بیمه بدنه دانا

مهمترین نکات بیمه بدنه دانا

شرکت بیمه دانا از جمله شرکت‌های بیمه‌ای است که قدمت بالایی را در صنعت بیمه و مخصوصا بیمه نامه‌های اتومبیل داشته است، البته در رشته بیمه بدنه، شرکت بیمه دانا با توجه به مزایایی که داشته از انتخاب های پرطرفدار این رشته بیمه‌ای بوده است. از این رو ما به بررسی تخصصی بیمه بدنه دانا می‌پردازیم تا اطلاعات بیمه‌ای شما را درباره این بیمه نامه کامل‌تر کنیم.

 


مزایای بیمه بدنه دانا چیست؟

شرکت بیمه دانا از جمله شرکت‌های بیمه‌ای است که در رشته بیمه بدنه دارای بیمه گذاران زیادی می‌باشد. علت انتخاب بیمه دانا به عنوان شرکت بیمه گر در بیمه بدنه را می توان در چند آیتم زیر بررسی کرد:


مطلب پیشنهادی مهم: چرا دریافت الحاقیه بیمه بدنه نیاز است؟


خسارت‌های تحت پوشش بیمه بدنه دانا

با داشتن بیمه بدنه دانا اگر خسارتی به خودروی شما وارد شود، جبران هزینه‌های وارد شده در اثر حوادث زیر به عنوان پوشش‌های اصلی تحت پوشش می‌باشد:

 

پوشش‌های اضافی بیمه بدنه دانا

 

بیمه بدنه دانا برای ارائه پوشش‌های کامل به بیمه گذاران بدنه در کنار پوشش‌های اصلی، پوشش‌های اضافی را برای داشتن یک بیمه نامه کامل ارائه می‌کند:


چرا بیمه بدنه ایران؟


چه خسارت هایی تحت پوشش نمی‌باشد

سقف تعهدات بیمه بدنه شرکت دانا

در بیمه بدنه مهمترین معیار در پرداخت خسارت ارزش خودروی بیمه شده است که در بیمه نامه درج می‌شود، نسبت ارائه خسارت بر اساس پوشش‌های اضافی خریداری شده در هر بیمه نامه و ارزش خودروی بیمه شده، خسارات از سوی شرکت بیمه برآورد شده و به بیمه گذار پرداخت می شود.

در بیمه بدنه سقف خاصی برای پرداخت خسارت وجود ندارد و نسبت به ارزش خودروی بیمه شده خسارات پرداخت می شود.

 

قیمت بیمه بدنه دانا به چه صورت محاسبه می‌شود

قیمت بیمه بدنه دانا بر اساس چند فاکتور زیر محاسبه می شود:

 


مطلب پیشنهادی: راهکارهای خرید بیمه بدنه ارزان


انواع تخفیف بیمه بدنه شرکت دانا

از جمله شرکت های بیمه ای که تخفیفات قابل توجهی را در بیمه نامه‌های بدنه ارائه می‌کند، شرکت دانا می‌باشد که به شرح زیر می‌باشد:

در خرید بیمه بدنه دانا بر اساس شرایط خودروی بیمه شده می‌تواند از تخفیفات استفاده نماید. برای اطلاع از تخفیفات ویژه  می‌توانید از مشاوران بیمه تایم استفاده نمایید.

 


مطلب مرتبط: ۱۱ راه دریافت تخفیف بیمه بدنه


مدارک لازم برای خرید این بیمه بدنه

برای خرید بیمه بدنه دانا باید مدارک زیر به شرکت بیمه دانا ارائه شود:

 

فرایند و مدارک پرداخت خسارت

اگر در طول داشتن بیمه بدنه دانا به خسارت خوردید و می خواهید از بیمه بدنه تان برای جبران خسارت استفاده کنید ، باید اعلام خسارت را با توجه به روند زیر به شرکت بیمه دانا اعلام نمایید:


مطلب مرتبط: راهنمای دریافت خسارت بدون کروکی


مدارک لازم برای دریافت خسارت

 

فرانشیز خسارت بار اول %۱۰مبلغ خسارت وحداقل به میزان ۵۰۰.۰۰۰ ریال
فرانشیز خسارت بار دوم %۲۰مبلغ خسارت وحداقل به میزان ۵۰۰.۰۰۰ریال
فرانشیز خسارت بار سوم %۳۰مبلغ خسارت وحداقل به میزان ۵۰۰.۰۰۰ریال

 


در همین زمینه بخوانید: فرانشیز بیمه بدنه چیست؟


استعلام و خرید بیمه بدنه دانا

بیمه بدنه دانا برای بیمه گذاران بیمه نامه بدنه یکی از بیمه نامه‌هایی است که هم از لحاظ قیمتی و هم از لحاظ خسارت دهی می‌توانند یک انتخاب عاقلانه باشد. برای استعلام قیمت بیمه بدنه دانا می توانید فرم بیمه بدنه در سایت بیمه تایم را تکمیل و ارسال نمایید. کارشناسان بخش اتومبیل با شما تماس گرفته و مشاوره کامل در باره پوشش‌ها و نحوه خسارت دهی همه شرکت‌های بیمه را ارائه می‌کند.  در بیمه تایم شما می‌توانید مقایسه بیمه بدنه چند شرکت مختلف را به کمک کارشناسان انجام داده و بهترین بیمه بدنه را خریداری نمایید.

 

سوالات متداول بیمه بدنه دانا

سوال: فرم بازدید اولیه بیمه بدنه دانا چیست؟

جواب: اگر می خواهید اولین بار بیمه بدنه بخرید یا اگر می‌خواهید شرکت بیمه بدنه تان را تغییر دهید و انتخاب شما بیمه بدنه دانا است، برای صدور بیمه بدنه، نیاز به انجام بازدید اولیه می باشد. کارشناس بیمه دانا قبل از صدور بیمه نامه یک بازدید کلی از خودروی مورد بیمه را انجام می دهد. در بازدید بیمه بدنه توسط کارشناس، سلامت خودرو و قطعات جنبی خودرو، ارزش گذاری روی خودروی بیمه شده، آپشن‌های خاصی که ممکن است در برخی از خودرو‌ها وجود داشته باشد، بررسی می‌شود.

سوال: تمدید بیمه بدنه دانا به چه صورت است؟

جواب: اگر خودرویتان بیمه بدنه دانا داشته و در طول یکسال گذشته خسارتی از شرکت بیمه دریافت نکرده‌اید و تغییری در ارزش خودروی شما اتفاق نیافتاده باشد می‌توانید بیمه بدنه تان را به راحتی و بدون نیاز به بازدید کارشناسی تمدید کنید وبا استفاده از تخفیف سابقه عدم خسارت خود هم برای پرداخت حق بیمه کمتر استفاده نمایید.

نکته: در زمان تمدید اگر تا ۲۴ ساعت بعد از تاریخ انقضای بیمه نامه قبلی اقدام به تمدید بیمه بدنه کنید نیاز به بازدید اتومبیل نمی باشد و با گذشت این مدت برای تمدید بیمه بدنه دانا نیاز به بازدید کارشناسی وجود دارد.

 

آیا سوال دیگری دارید؟ در زیر همین پست از کارشناسان بیمه تایم بپرسید

خروج از نسخه موبایل