نماد سایت بیمه تایم

بیمه عمر دانا : بررسی شرایط و معرفی طرح های سال ۱۴۰۱ بیمه عمر دانا

بیمه عمر دانا

یکی از  رشته‌های بیمه ای که شرکت بیمه دانا ارائه می‌کند، بیمه عمر دانا می باشد که به صورت چند طرح مختلف در دسترس بیمه گذاران می‌باشد. در ادامه به بررسی این بیمه و طرح‌های مختلف آن می‌پردازیم.

 

پوشش‌های بیمه عمر دانا

بیمه گذاران بیمه های عمر و سرمایه گذاری دانا با خرید انواع بیمه عمر و سرمایه گذاری دانا از پوشش های زیر بهره مند می شوند. پوشش های بیمه عمر دانا به ترتیب زیر می باشد:

مزایای بیمه عمر دانا

در کنار پوشش‌های بیمه‌ای فرد بیمه گذار می‌تواند از مزایای زیر نیز استفاده نماید:

انواع بیمه عمر دانا

بیمه‌های عمر دارای انواع متفاوتی هستند. بیمه عمر دانا نیز دارای چندین طرح مناسب است:

  1. بیمه عمر جامع ارمغان زندگی
  2. بیمه جان دانا
  3. بیمه عمر زمانی دانا
  4. بیمه عمر مانده بدهکار دانا
  5. بیمه عمر وزارت نیرو
  6. بیمه عمر دانا برای کودکان

در ادامه هرکدام از این بیمه‌ها را به تفکیک بررسی خواهیم کرد. اما پیش از ان پیشنهاد میکنیم سطح توانگری بیمه دانا را از گزارش رتبه‌بندی شرکت‌های بیمه مشاهده کنید.

 

۱- بیمه ارمغان زندگی دانا

از طرح‌های جدید شرکت بیمه دانا برای بیمه‌نامه‌های عمر، بیمه عمر جامع ارمغان زندگی است. مزایای بیمه عمر جامع ارمغان زندگی نسبت به سایر انواع بیمه عمر دانا این است که شما در این بیمه‌نامه می‌توانید با پرداخت یک حق بیمه سایر اعضا خانواده را تحت پوشش قرار داده و در کنار پوشش‌های کامل بیمه ای می توانید سرمایه گذاری مطمئنی رو هم داشته باشید.


بیشتر بدانید: بیمه عمر پاسارگاد چه مزایا و معایبی دارد؟


در این بیمه‌نامه هر فردی که بیمه گذار است می‌تواند به عنوان بیمه شده اصلی و یا بیمه شده فرعی تحت پوشش قرار بگیرد. با توجه به این که در این بیمه‌نامه چندین نفر  می‌تواند از پوشش‌های این بیمه‌نامه استفاده کنند ، بیمه شدگان اصلی و فرعی در این بیمه‌نامه شناخته می شوند و سن و سلامتی همه بیمه شدگان در محاسبه حق بیمه موثر می‌باشد.

 

پوشش‌های بیمه عمر جامع ارمغان دانا:

ویژگی های بیمه‌نامه جامع ارمغان زندگی دانا

مزایای بیمه عمر و جامع ارمغان زندگی دانا


بیشتر بدانید: بالاترین سود بیمه عمر متعلق به کدام شرکت است؟


۲- بیمه عمر جان دانا 

بیمه جان دانا یکی از جدید ترین طرح های بیمه عمر دانا می باشد که پوشش کامل بیمه ای را برای بیمه گذاران ارائه می کند. این طرح در سال ۱۴۰۰ ارائه شده که هدف این بیمه نامه برای به روز کردن شرایط بیمه نامه بیمه های عمر می باشد .

پیشنهاد برای مطالعه: طرح جدید بیمه جان دانا

۳- بیمه عمر زمانی دانا

در بیمه‌نامه عمر زمانی، اگر فرد بیمه شده در طول داشتن بیمه عمر فوت نماید فقط سرمایه فوت به ذینفعان پرداخت می‌شود. میزان حق بیمه، بیمه‌نامه عمر زمانی بر اساس شرایط سنی و سلامت بیمه شده و نوع فعالیت شغلی وی تعیین می‌شود.

مزایای بیمه عمر زمانی دانا

۴- بیمه عمر مانده بدهکار دانا

زمانی که هر فرد از بانک یا هر موسسه اعتباری و یا صندوق قرض الحسنه وام بگیرد، این نگرانی برای همه وجود دارد که در صورت فوت وام گیرنده تعهد وام چه خواهد شد. برای این موضوع بیمه‌نامه عمر مانده بدهکار پیشنهاد می‌شود. بر اساس شرایط این بیمه‌نامه اگر بیمه شده وام گیرنده در طول مدتی که بازپرداخت وام را انجام می دهد فوت کند، با داشتن این بیمه‌نامه، مانده اقساط وام از تاریخ فوت تا پایان مدت وام را به صورت یکجا در وجه بانک و یا موسسه وام دهنده پرداخت می‌شود.


پیشنهاد خواندن: بیمه عمر ایران چه ویژگی‌هایی دارد


مزایای بیمه عمر مانده بدهکار دانا

 

۵- بیمه عمر دانا وزارت نیرو

در سال ۱۳۸۴، با عقد قرارداد بیمه ای شرکت بیمه دانا وزارت نیرو و سازمان های تابعه این وزارت را تحت پوشش بیمه عمر دانا قرار داده است. البته علاوه بر بیمه عمر دانا، شرکت های دیگر از قبیل بیمه عمر ایران، بیمه عمر سینا، بیمه عمر میهن نیز در حال ارائه پوشش بیمه عمر و سرمایه گذاری به کارکنان وزارت نیرو می باشند. همه کارکنان وزارت نیرو می توانند برای مشاهده سوابق بیمه عمر دانا وزارت نیرو به این آدرس مراجعه کنند.

۶- بیمه عمر دانا برای کودکان

شرکت بیمه دانا از جمله شرکت های بیمه ای می باشد که پوشش‌های بیمه عمر را از بدو تولد تا ۶۵ سالگی ارائه می‌کند. از این رو بیمه عمر دانا می‌تواند یکی از گزینه های انتخابی برای بیمه عمر باشد.  یکی از همین طرح ها بیمه سرمایه فرزندان بیمه دانا است که می‌تواند سرمایه مناسبی را برای تحصیل، ازدواج و … فراهم نمایید. این طرح یکی از زیر مجموعه های بیمه عمر جامع ارمغان زندگی دانا است که می توانید برای مشاوره کامل با ما تماس بگیرید یا فرم مشاوره بیمه عمر را در سایت بیمه تایم تکمیل نمایید.

بیمه عمر دانا برای زنان خانه دار

همه افراد می توانند طرح های مختلف بیمه عمر دانا را با توجه به شرایط خودشان انتخاب و خریداری نمایند. حتی زنان خانه دار هم می توانند بیمه عمر دانا را از طریق بیمه تایم انتخاب و خریداری نمایند. همه پوشش ها و مزایای بیمه عمر دانا برای زنان خانه دار نیز برقرار می باشد.

معایب بیمه عمر دانا

با توجه به مزایایی که درباره بیمه عمر دانا گفته شد،  تنها عیبی که می‌توان برای بیمه عمر دانا بیان کرد نداشتن امکان پرداخت مستمری برای این بیمه نامه می باشد. که بیمه گذاران بتوانند در پایان مدت بیمه نامه مستمری ماهانه دریافت نمایند.

مقایسه بیمه عمر دانا و بیمه عمر پاسارگاد

ماهیت کلی بیمه عمر هر دو شرکت (بیمه عمر دانا و بیمه عمر پاسارگاد) بیمه تقریبا یکسان می باشد. اما تفاوتی هایی را در برخی از پوشش ها دارند:

سقف پوشش امراض بیمه عمر پاسارگاد تا ۶۰ میلیون تومان می باشد وی سقف بیمه عمر دانا تا ۳۰ میلیون تومان

سقف پوشش فوت به علت حادثه بیمه عمر پاسارگاد تا سقف ۸۰۰ میلیون تومان می باشد اما در بیمه عمر دانا تا ۴۰۰ میلیون می باشد.

ارائه پوشش تکمیلی  SOS  برای موارد بستری از دیگر پوشش هایی می باشد بیمه عمر پاسارگاد ارائه می کند و بیمه عمر دانا این پوشش را ندارد.

ارائه پوشش آتش سوزی مسکونی در بیمه عمر پاسارگاد انجام می شود ولی بیمه عمر دانا این مورد را ندارد.

بیمه پاسارگاد به بیمه گذارانی که بمیه عمر دارند تخفیفاتی را ارائه می نماید اما بیمه دانا این مورد را در نظر نمی گیرد.

 

سود قطعی بیمه عمر دانا

شرکت بیمه دانا نیز به بیمه نامه های عمر سود تضمینی به همراه سود مشارکت پرداخت می کند. میزان سود تضمینی، تضمین بیمه مرکزی بر روی بیمه نامه های عمر می باشد. علاوه بر سود تضمینی سود مشارکتی نیز به بیمه نامه های عمر پرداخت می کند.

وام بیمه عمر دانا

دارندگان بیمه عمر و سرمایه گذاری دانا می توانند در پایان سال دوم تا ۹۰ درصد از اندوخته بیمه نامه شان را وام بگیرند. بیمه گذاران می توانند با درخواست دریافت وام می توانند به صورت آنلاین و بدون مراجعه حضوری وام بگیرند. اندوخته بیمه نامه معیار پرداخت وام می‌باشد.

نحوه دریافت وام بیمه عمر دانا

یکی از مزایای بیمه عمر دانا گرفتن وام بدون نیاز به ضامن است. هر فردی می‌تواند بعد از پایان سال دوم از محل اندوخته بیمه‌نامه خود تا ۹۰ درصد از اندوخته خود را وام بگیرد.  نحوه بازپرداختی وام به صورت دفترچه اقساط به بیمه گذار ارائه می‌شود و می‌تواند با توجه به اقساط تعیین شده بازپرداخت وام خود را واریز نماید. میزان سود وام بیمه عمر دانا در زمان دریافت وام به بیمه گذاران اعلام می‌شود.

 

پرداخت اقساط بیمه عمر دانا

بیمه گذاران بیمه‌نامه‌های عمر و پس انداز دانا می‌توانند اقساط بیمه عمر خود را به صورت الکترونیکی و از طریق درگاه پرداخت اینترنتی بانک ملت و درگاه اینترنتی بانک آینده پرداخت نمایند. حتما این گزینه را در نظر داشته باشید که در پرداخت حق بیمه از طریق درگاه پرداخت اینترنتی بانک ملت و هم در پرداخت حق بیمه از طریق درگاه اینترنتی بانک آینده حتما باید مبلغ و  شناسه پرداخت بیمه عمرتان را به همراه داشته باشید. در صورت پرداخت حق بیمه بدون شناسه ممکن است تمدید بیمه‌نامه تان به مشکل بخورید.


پیشنهاد خواندن: جدول مقایسه بیمه‌های عمر 


بازخرید بیمه عمر دانا

همه بیمه گذاران بیمه نامه های عمر دانا این امکان را دارند که می توانند بعد از صدور بیمه نامه اقدام به بازخرید بیمه عمر نمایند ولی این نکته را در نظر بگیرید که میزان اندوخته بیمه عمر در ۵ سال اول بیمه عمر سود دهی برای فرد ندارد. به نفع بیمه گذار است که با شروع روند سود دهی بیمه نامه ، اقدام به بازخریدی بیمه نامه نمایید.

ثبت نام بیمه عمر دانا

برای ثبت نام بیمه عمر دانا می توانید درخواست خرید تان را با وارد کردن حق بیمه، سن فرد بیمه شده و تعداد سال های در سامانه بیمه تایم ثبت نمایید. به کمک کارشناسان بیمه عمر بیمه تایم می توانید مشاوره قبل از خرید درباره بیمه عمر را دریافت نمایید.

پورتال بیمه عمر دانا

پورتال بیمه عمر دانا این امکان را برای بیمه گذاران فراهم نموده که بتوانند از طریق سایت بیمه دانا بیمه نامه های عمر خود را مشاهده کرده و پرداخت حق بیمه و سایر موارد مورد نیاز را نیز از این طریق انجام دهید.

دریافت شناسه پرداخت بیمه عمر دانا

داشتن اطلاعات شناسه پرداخت برای پرداخت حق بیمه هر سال الزامی می باشد. معمولا شناسه واریز همراه بیمه عمر دانا به فرد بیمه شده ارائه می شود تا از طریق شناسه اقدام به پرداخت بیمه عمر خود نمایید. اگر شما بدون شناسه واریز  اقدام به پرداخت حق بیمه عمر دانا نمایید، حق بیمه در سامانه ثبت نمی شود.

پرداخت بیمه عمر دانا

یکی دیگر از راه‌های پرداخت بیمه عمر دانا، پرداخت از طریق دستگاه خودپرداز است. با داشتن شناسه واریز بیمه عمر خود می‌توانید به یکی از خودپردازهای بانک ملت یا بانک تجارت مراجعه کنید و اقدام به پرداخت حق بیمه خود کنید.

همچنین پرداخت حق بیمه از طریق درگاه اینترنتی بانک آینده و بانک ملت با وارد کردن شناسه واریز امکان پذیر می باشد.

پرذاخت اینترنتی حق بیمه دانا

دارندگان بیمه عمر دانا می توانند بدون مراجعه حضوری به بانک و یا نمایندگی های بیمه دانا از طریق اینترنت و به صورت آنلاین اقدام به پرداخت حق بیمه نمایند. پرداخت اینترنتی بیمه عمر دانا از طریق درگاه ایترنتی بانک آینده و بانک ملت امکان پذیر می باشد.

پرداخت خسارت فوت در بیمه عمر دانا

اگر بیمه شده در طول مدت داشتن بیمه عمر دانا فوت نماید ، در اسرع وقت و حداکثر تا ۲ هفته از تاریخ فوت کتبا به شرکت بیمه اعلام نمایید.
مدارک لازم برای رسیدگی پرونده خسارت فوت به قرار زیر است:

سوابق بیمه عمر دانا

برای دریافت سوابق بیمه عمر دانا می توانید به سایت بیمه دانا مراجعه کرده و با وارد کردن مشخصات بیمه نامه و بیمه گذار می توانید مشخصات بیمه نامه عمر دانا را بر اساس سابقه سال های گذشته و پرداختی هایی که انجام داده اید و پوشش های بیمه را مشاهده و بررسی نمایید.

دریافت مشاوره و خرید بیمه عمر دانا

برای خرید بیمه دانا شما می توانید فرم بیمه عمر را در سایت بیمه تایم تکمیل نمایید، کارشناسان بیمه تایم با شما تماس گرفته و مشاوره کامل درباره بیمه عمر دانا و  بیمه عمر سایر شرکت‌ها را از سامانه بیمه تایم دریافت نمایید. مقایسه بیمه عمر شرکت های مختلف بیمه نیز توسط کارشناسان بیمه تایم به شما ارائه می‌کند. برای این منظور از طریق لینک زیر فرم بیمه عمر را در چند ثانیه پر کنید:

 

خروج از نسخه موبایل