بیمه تایم

بیمه تکمیلی دانا: هر آنچه که باید بدانید!

بیمه تکمیلی دانا
۴.۱
(۱۷)

یکی از شرکت‌های ارائه دهنده بیمه های تکمیلی بیمه دانا می‌با‌شد، مخصوصا در زمینه بیمه‌های تکمیلی گروهی بیمه دانا از جمله شرکت‌هایی است که خدمات بیمه‌ای مناسبی را به شرکت‌ها و سازمان‌ها با تعداد نفرات گوناگون ارائه می‌کند. در این نوشته نگاه کلی به بیمه تکمیلی دانا همراه با پوشش‌ها و شرایط این بیمه نامه می‌اندازیم.

توجه: هم اکنون شرکت بیمه دانا بیمه تکمیلی را به صورت انفرادی انجام نداده و تنها بیمه تکمیلی که توسط بیمه دانا ارائه می‌شود بیمه تکمیلی گروهی می‌باشد. بنابراین در این مطلب تنها بیمه درمان گروهی بررسی خواهد شد. برای اطلاع بیشتر مطلب بیمه تکمیلی انفرادی و یا مطالب بیمه تکمیلی انفرادی سامان یا بیمه تکمیلی انفرادی SOS را مطالعه نمایید.

 

 


پوشش‌های بیمه تکمیلی دانا

با توجه به شرایط بیمه درمان تکمیلی دانا، بیمه نامه‌های تکمیلی گروهی که توسط شرکت بیمه دانا ارائه می‌شوند، مطابق با تعهدات ارائه شده در قرارداد درمان گروهی، بیمه گذاران این بیمه نامه می‌توانند از خدمات بیمه تکمیلی این بیمه نامه استفاده نمایند. موارد و هزینه‌های درمانی تحت پوشش این بیمه نامه عبارتند از:

 • هزینه‌های مربوط به بستری‌، جراحی‌، شیمی درمانی، رادیوتراپی، آنژیوگرافی قلب، گاماناپف و انواع سنگ‌شکن در بیمارستان‌ها و مراکز جراحی محدود و Day Care.
 • هزینه‌های مربوط به اعمال جراحی تخصصی از قبیل جراحی‌های مربوط به سرطان‌، مغز و اعصاب مرکزی نخاع‌، گامانایف‌، قلب‌، پیوند ریه‌، پیوند کبد‌، پیوند کلیه و پیوند مغز استخوان
 • ‌ هزینه‌های پاراکلینیکی مربوط به تشخیص درمانی شامل:
  سونوگرافی، ماموگرافی، انواع اسکن، انواع آندوسکوپی، ام.آر.آی، اکوکاردیوگرافی، استرس اکو و دانسیتومتری، تست ورزش، تست آلرژی، تست تنفس، اسپیرومتری، نوار عضله، نوار عصب، نوار مغز، نوار مثانه، سیستومتری یا سیستوگرام، شنوایی سنجی، بینایی سنجی، هولترمانیتورینگ قلب، آنژیوگرافی چشم و اعمال مجاز سرپائی شامل شکستگی و در رفتگی، گچگیری، ختنه، بخیه، کرایوتراپی، اکسیزیون لیپوم، بیوپسی‌
 • ‌جبران هزینه‌های خدمات آزمایشگاهی شامل آزمایش‌های تشخیص پزشکی‌، پاتولوژی یا آسیب شناسی و ژنتیک پزشکی‌، انواع رادیوگرافی‌، نوار قلب‌، فیزیوتراپی
 • هزینه‌های جراحی های مجاز سرپایی مانند: شکسته بندی، گچ گیری، ختنه، بخیه کرایوتراپی، اکسیزیون، لیپوم، بیوپسی، تخلیه کیست و لیزردرمانی
 • ‌جبران هزینه‌های زایمان اعم از طبیعی و سزارین
 • ‌جبران هزینه‌های درمانی نازایی و ناباروری
 • ‌جبران هزینه‌های مربوط به رفع عیوب انکساری چشم (نظیر عمل لیزیک‌، لازک و …)
 • ‌جبران هزینه‌های ویزیت و دارو
 • ‌جبران هزینه‌های دندانپزشکی
 • ‌جبران هزینه خرید سمعک
 • ‌جبران هزینه عینک و لنز تماس طبی
 • ‌جبران هزینه تهیه اعضاء طبیعی بدن
 • ‌جبران هزینه اروتز که بلافاصله بعد از عمل جراحی مورد نیاز باشد
 • ‌جبران هزینه تشخیص بیماری‌ها و ناهنجاری‌های جنین منوط به داشتن پوشش زایمان
 • ‌جبران هزینه همراه افراد زیر ۷ سال و بالاتر از ۷۰ سال در بیمارستان
 • ‌هزینه آمبولانس و سایر فوریت‌های پزشکی

بیشتر بدانید: بهترین بیمه های تکمیلی زایمان و بهترین بیمه نازایی


 

شرایط بیمه دندانپزشکی دانا

یکی از پوشش ها و تعهداتی که شرکت بیمه دانا در بیمه نامه های تکمیلی گروهی ارائه می کند پوشش دندانپزشکی دانا می باشد. میزان تعهدات این پوشش بر اساس نوع تفاهم در هر قرارداد بیمه تکمیلی گروهی دانا متفاوت می باشد. بیمه دندانپزشکی دانا امکان استفاده شما عزیزان از خدمات دندانپزشکی را مهیا ساخته و برای استفاده از خدمات تکمیلی دندانپزشکی، بیمه شده با ارائه کارت ملی در مراکز طرف قرار داد می تواند تا سقف ریالی قرارداد و براساس تعرفه و فرانشیز مصوب از خدمات دندانپزشکی استفاده نماید. حتما افراد بیمه شده توسط بیمه دانا قبل از  انتخاب مراکز دندانپزشکی، سقف هزینه های بیمه تکمیلی دانا را مطالعه کنند و سپس مراکز استاندارد را انتخاب نمایید. برای آگاهی در مورد با تعهدات بیمه تکیمل درمان دانا را مطالعه فرمائید.

برای اطلاعات بیشتر به مطلب بیمه دنداپزشکی مراجعه کنید.


سقف تعهدات بیمه درمان دانا

پوشش های بیمه تکمیلی دانا

بیمه‌های درمان تکمیلی دانا که به صورت گروهی ارائه می‌شوند، سقف تعهدات خاصی نداشته و معمولا بر اساس توافق بین سازمان و اداره بیمه گذار با شرکت بیمه دانا تعداد پوشش‌ها، سقف تعهدات، میزان فرانشیز و … مشخص می شوند. البته تعداد افراد تحت پوشش در بیمه نامه در مشخص شدن میزان تعهدات در بیمه درمان تکمیلی تاثیر گذار می‌باشد.

 


 

فرانشیز بیمه درمان دانا

میزان فرانشیز بیمه درمان تکمیلی دانا با توجه به شرایط قرارداد بیمه ای تعیین می‌شود. برخی از قراردادهای بیمه درمان تکمیلی گروهی هستند که به علت بالا بودن تعداد نفرات فرانشیز بیمه درمان ندارند ولی در سایر قرارداد‌های گروهی بیمه تکمیلی دانا میزان فرانشیز می‌تواند بین ۵ تا ۳۰ درصد باشد.

تعداد نفراتفرانشیز
 تا ۵۰ نفر۳۰ درصد
 گروه های ۱۰۰ نفر۱۰ درصد

 

دوره انتظار  چقدر است؟

مشخص شدن دوره انتظار هم بر اساس شرایط قرارداد بیمه درمان تکمیلی است که بین شرکت بیمه دانا و بیمه گذار بیمه نامه انجام می‌شود. دوره انتظار برای بستری و زایمان بستگی به تعداد نفرات قرارداد بیمه تکمیلی دارد.

دوره انتظارزایمانبستری
 گروه‌های ۵۰ تا ۲۵۰ نفر۹ ماه۳ ماه
 گروه‌های ۲۵۰ تا ۹۹۹  نفر۶ ماه۳ ماه
 گروه‌های  بالای ۱۰۰۰ نفرحذفحذف

نکته: اگر بیمه درمان گروهی داشته‌اید و بیمه نامه‌تان را با شرکت بیمه دانا تمدید می‌کنید به شرط این که یکماه از پایان بیمه نامه سال قبل نگذشته باشد، دوره انتظار نخواهند داشت.


بیمه تکمیلی دندانپزشکی دانا

پوشش دندانپزشکی معمولا در بیمه نامه‌های تکمیلی گروهی بیمه دانا ارائه می‌شود و سقف تعهدات این پوشش در قراردادهای مختلف با توجه به توافق شرکت بیمه دانا و بیمه گذار در قرارداد درمان تکمیلی مشخص می‌شود. همه افرادی که پوشش دندانپزشکی دارند می‌توانند با بررسی میزان تعهدات بیمه تکمیلی شان به مراکز دندانپزشکی طرف قرارداد با بیمه دانا مراجعه نمایند یا اگر به مراکز غیر طرف قرارداد بیمه دانا برای انجام بیمه تکمیلی مراجعه کرده‌اید با ارائه مدارک لازم می‌توانید تا سقف مشخص شده از این پوشش استفاده کنند. مراکز دندانپزشکی طرف قرارداد با بیمه دانا در سایت این شرکت قابل مشاهده می‌باشد.


مطلب مرتبط: بیمه دندانپزشکی با کمک ۳ شرکت برتر بیمه


استثنائات بیمه درمان گروهی دانا

استثنائات بیمه درمان تکمیلی دانا

با توجه به شرایط بیمه نامه درمان تکمیلی دانا، موارد زیر تحت پوشش این بیمه نامه نمی‌باشد:

 1. عیوب مادرزادی مگر اینکه طبق تشـخیص پزشک معالج و تایید پزشک معتمد بیمه‌گر رفع ایـن عیوب جنبه درمانی داشته باشد اعمال جراحی که بـه منظور زیبایی انجام می‌گیرید مگـر اینکه ناشی از وقـوع حادثه در طی مدت بیمه باشد
 2. سقط جنین مگر در موارد قانونی با تشخیص پزشک معالج
 3. جنگ،شورش،اغتشاش،بلوا،اعتصاب،قیام، آشوب، کودتا و اقدامات احتیاطی مقامات نظامی و انتظامی و عملیات خرابکارانه بنا به تایید مقامات ذی صلاح
 4. حوادث طبیعی مانند زلزله، سیل و آتشفشان
 5. فعل و انفعالات هسته ای میکروبی و شیمیایی ناشی از جنگ
 6. لوازم بهداشتی و آرایشی که جنبه دارویی ندارند مگر به تشخیص پزشک معتمد بیمه گر
 7. جراحی لثه
 8. جراحی فک مگر آنکه به علت وجود تومور یا وقوع حادثه تحت پوشش باشد
 9. ترک اعتیاد
 10. هزینه اتاق خصوصی(یکنفره)مگر در موارد ضروری به تشخیص پزشک معالج و تایید پزشک معتمد بیمه گر
 11. هزینه همراه بین ۷ تا ۷۰ سال مگر در موارد ضروری به تشخیص پزشک معالج و تایید پزشک معتمد بیمه گر
 12. بیماری‌های سـایکوتیک(روانی)مگـر ناشی از حادثه باشـد(منظـور آندسته از بیماری‌هایی است کـه بیمار نسبت بـه خویش بینش نداشته باشد)
 13. خودکشی و اعمال مجرمانه بیمه شده
 14. رفع عیوب انکساری چشم در مواردی که به تشخیص پزشک معتمد بیمه گر درجه نزدیک بینی،دوربینی،آستیگمات،جمع قــدر مطلق نقص بینایی هر چشم(درجه نزدیک بینی،دوربینی،به اضافه نصـف آستیگمات) کمتر از ۴ دیوپتر باشد
 15. هزینه های مربوط به معلولیت ذهنی و از کارافتادگی کلی
 16. جنون
 17. هزینه مشمولان غایب و سربازان فراری
 18. هزینه چک آپ
 19. هزینه‌های تهیه اعضای مصنوعی بدن برای جبران نواقص و ناراحتیهای جسمی
 20. سیتوپلاسمی (انحراف بینی)مگر اینکه قبل از عمل جراحی به تایید پزشک معتمد بیمه گر رسیده باشد.

بیشتر بدانید: بهترین طرح های بیمه سرطان


 

خدمات ویژه بیمه درمان تکمیلی دانا

شرکت بیمه دانا برای استفاده از پوشش‌های که ارائه می کند امکانات مختلفی را فراهم کرده  تا بیمه گذاران بتوانند در زمان نیاز از بیمه نامه تکمیلی خود استفاده نمایند. بیمه شده اصلی (سرپرست خانواده) و اعضای تحت تکفل وی با داشتن بیمه تکمیلی دانا می‌توانند بدون پرداخت هزینه اضافی از خدمات ویژه این شرکت که شامل موارد زیر است استفاده کنند.

 • کارت طلایی درمان بیمه دانا: بیشتر شرکت‌های بیمه همیشه خدمات درمانی را تا سقف تعهدات در ج شده در  بیمه‌نامه جبران می‌کنند اما جالب است بدانید در صورت وقوع خسارت، بیمه دانا با کارت طلایی هزینه‌های درمانی را در لحظه و بدون محدودیت جبران می‌کند. هر یک از بیمه‌شدگان می‌توانند با در دست داشتن کارت طلایی درمان بیمه دانا از خدمات بیمه تکمیلی دانا بدون هیچ‌گونه محدودیتی در پرداخت هزینه‌های خارج از تعهد بیمه‌گر و پرداخت فرانشیز استفاده کنند. برای صدور این کارت ابتدا مبالغی به عنوان سپرده از بیمه گذار دریافت می‌شود. بیمه‌گذار موظف است هزینه‌های خارج از تعهد را بعد از گذشت حداکثر ۲۰ روز به بیمه دانا پرداخت کند و در غیر این صورت هزینه‌های خارج از تعهد و فرانشیز از محل سپرده بیمه‌گذار تأمین می‌شود.
 • سیستم مشاوره و ارجاع بیمه درمان تکمیلی دانا: این سیستم اولین بار در بیمه دانا و برای راهنمایی بیمه‌شدگان در زمینه‌های مختلف طراحی شد. برای جلوگیری از این‌که فرد بیمار به مراکز درمانی مراجعه کند اما خدمات مورد نیاز او در آن مرکز انجام نشود بیمه‌شدگان می‌توانند از طریق تماس تلفنی در ساعات اداری اطلاعات مورد نیاز خود را از قرارداد و امکانات مراکز درمانی طرف قرارداد دریافت کنند.
 • سرویس آنکال ۲۴ ساعته پزشکان بیمه تکمیلی دانا: بیمه گذاران بیمه تکمیلی دانا می‌توانند در طول ساعات شبانه‌روز از پزشکان بیمه دانا مشاوره‌های درمانی بگیرند. این پزشکان همچنین هماهنگی‌های لازم را با مراکز درمانی برای بستری بیماران را انجام می‌دهند.

 

استعلام هزینه درمان  به چه صورت است؟

از آنجاییکه بیمه درمان تکمیلی دانا به صورت گروهی ارائه می شود برای استعلام هزینه درمان تکمیلی دانا تعداد نفرات و تعهدات مورد نظر و سایر شرایط از طرف سازمان بیمه گذار به شرکت بیمه دانا اعلام شده و شرکت بیمه دانا با توجه به تعداد نفرات، سنین و تعهدات مورد درخواست و …. حق بیمه های درمان را اعلام می نماید.

برای استعلام هزینه بیمه درمان تکمیلی دانا می توانید درخواست خود را در سامانه بیمه تایم ثبت نمایید و با انجام استعلام قیمت بیمه  تکمیلی دانا توسط کارشناسان بخش درمان بیمه تایم بتوانبد بهترین بیمه درمان تکمیلی را خریداری نمایید.


 

پیگیری هزینه ها

برای مشاهده و پیگیری هزینه بیمه تکمیلی دانا، افراد تحت تکفل بیمه نامه ، معرفی نامه خسارت های بیمارستانی، خسارت های پاراکلینیکی و مشاهده خسارت های پرداخت شده می تونید از طریق لینک زیر اقدام کنید. توجه داشته باشید برای مشاهده این موارد باید کد ملی سرپرست (بیمه شده اصلی) و سال تولد سرپرست (بیمه شده اصلی) و یا کلمه عبور تخصیص داده شده را داشته باشید. همچنین در بیمه تکمیلی دانا، اطلاعاتی مثل خسارت‌های پرداختی، وضعیت پرونده و … از طریق پیامک به شماره بیمه‌گذاران ارسال می‌شود.

 

فرایند پرداختی های بیمه تکمیلی دانا:

بعد از مراجعه به مراکز درمان و پرداخت هزینه به صورت آنلاین و یا با پرداخت هزینه و ارائه فاکتور مهر شده توسط مراکز درمانی به شرکت بیمه دانا، هزینه های درمان توسط کارشناسان بخش خسارت بیمه تکمیلی این شرکت بررسی می شود و با تایید مدارک، هزینه ها بر اساس نرخ مصوب وزارت بهداشت و درمان  تا سقف تعهدات درج شده در بیمه نامه به بیمه گذار از طریق شماره حسابی که به شرکت بیمه دانا در زمان عضویت داده شده پرداخت می شود. بیمه گذاران می توانند از طریق پورتال بیمه دانا میزان استفاده از تعهدات بیمه  نامه تکمیلی و سقف تعهدات باقی مانده از هر کدام از پوشش های خود را بررسی نمایند.

 


 

مدارک و فرآیند دریافت خسارت

مدارک لازم برای دریافت هزینه‌های مربوط به دارو

 • نسخه کاربنی دفترچه بیمه که آبی رنگ است و در دسترس بیمار می باشد باید با مهر دکتر تایید شده باشد و قیمت دارو‌ها نیز در آن ثبت شده باشد.
 • اصل برگه فاکتور از دکتر مربوطه و یا داروخانه
 • کپی کارت بیمه تکمیلی بیمار
 • کپی دفترچه بیمه

مدارک لازم دریافت هزینه‌های پاراکلینیک

 • کپی دفترچه بیمه بیمار و کپی کارت بیمه تکمیلی دانا
 • نسخه کاربنی دفترچه که به صورت یک برگه آبی رنگ است، توسط دکتر مهر شده و مخصوص بیمار می‌باشد.
 • اصل برگه فاکتور از مرکز پاراکلینیک

مدارک لازم دریافت خدمات سرپایی

 • کپی دفترچه بیمه و کپی کارت مربوط به بیمه تکمیلی
 • اصل برگه گواهی دکتر مورد نظر که اعلام کرده که بیمار به عمل جراحی سرپایی نیاز دارد، به یاد داشته باشید که این برگه باید دارای مهر و امضای پزشک معالج باشد.
 • نوشتن مبلغی که توسط پزشک دریافت شده است در گواهی صادر شده توسط دکتر.
 • مدارک و مستندات که آسیب دیدگی را ثابت کند، به عنوان مثال می توان از عکس‌ها گرافی‌ها در مورد بیمار نام برد.

مدارک لازم دریافت پوشش دادن بستری

 • یک برگ کپی مدارک و صورت حساب بیمار که توسط تامین اجتماعی تایید و مهر شده (البته به یاد داشته باشید که این مورد برای بیمارستان‌هایی است که طرف قرارداد بیمه نیستن)
 • کپی دفترچه بیمه فرد بیمار به همراه کپی کارت بیمه تکمیلی.
 • کپی برابر با اصل شده صورت حساب و مدارکی مانند نتایج آزمایشات و عکس‌های رادیولوژی و… (این مورد برای بیمارستان‌هایی است که طرف قرارداد بیمه دانا هستند)

 

مراکز طرف قرارداد با بیمه دانا

شرکت بیمه دانا در تهران و سایر استانها با بیشتر مراکز درمانی و تشخیصی خصوصی و دولتی طرف قرارداد می باشد. بیمه شدگان گرامی جهت استفاده از خدمات این مراکز چنانچه دارای کارت طلایی درمان میباشند می توانند مستقیما”به مراکز مذکور مراجعه و بدون پرداخت هیچگونه وجهی از خدمات مورد نیاز استفاده نمایند در غیر این صورت می بایست قبل از مراجعه به مراکز درمانی و یا در حین بستری ( حداکثر تا قبل از ترخیص) به یکی از شعب این بیمه دانا در سراسر کشور مراجعه و نسبت به اخذ معرفی نامه اقدام نمایند .

توجه: در موارد اورژانس خارج از ساعات اداری یا ایام تعطیل بیمه شدگان می توانند با ارائه کارت درمان تکمیلی بیمه دانا نسبت به بستری بیمار خود اقدام و بلافاصله در اولین روز اداری نسبت به اخذ معرفی نامه اقدام نمایند .

لیست تمامی مرکز درمانی طرف قراردارد با بیمه تکمیلی دانا در سایت بیمه دانا در دسترس بیمه گذاران می باشد که می توانند با اتخاب نوع مرکز درمانی و شهر مورد نظر لیست مراکز را به راحتی مشاهده نمایند.

 


شرایط خرید بیمه تکمیلی دانا

برای خرید بیمه تکمیلی گروهی از شرکت بیمه دانا، می‌توانید درخواست خرید بیمه درمان تکمیلی‌تان را در سامانه بیمه تایم ثبت کنید، مشاوران بخش درمان با توجه به تعداد نفراتی که مورد درخواست شما می‌باشد استعلام قیمت بیمه درمان تکمیلی گروهی از شرکت بیمه دانا انجام می‌دهند.

امتیاز شما به این مطلب چند است؟

میانگین امتیاز ۴.۱ / ۵. تعداد رای ۱۷

خیلی متاسفیم که این مطلب رضایت شما رو جلب نکرد!

لطفا با نظر خودتون مارو در ارتقا این مطلب یاری کنید

چه موردی رو میتونیم در این مطلب بهبود بدیم؟

تیم تولید محتوای بیمه تایم

۶۷ comments

  • امید بزرگوار بیمه دانا بیمه تکمیلی انفرادی نداره و در طرح های گروهی هم بستگی به قرارداد بیمه درمان تکمیلی داره که انجام شده است.

  • جناب سروش ، مدت زمان پرداخت هزینه با توجه به نوع هزینه متفاوت هستش، به عنوان مثال هزینه ویزیت و دارو زودتر از هزینه دندون پزشکی و هزینه دندون پزشکی زودتر از هزینه بستری و جراحی پرداخت می شه.

    • جناب جاوید بزرگوار اگر جراحی مربوط به ۵ بیماری تحت پوش بیمه عمر باشه بله می تونید از بیمه عمر برای جبران هزینه های جراحی و بستری تان تا سقف پوشش امراض بیمه نامه تان استفاده کنید.

  • جناب رضای بزرگوار ، استفاده از پوشش عمل های جراحی شرایط خاصی را در قرارداد های گروهی بیمه درمان تکمیلی دارد. می تونید برای مشاوره کامل تر با شماره ۸۸۲۴۳۸۲۸ تماس بگیرید

 • باسلام.از تبریزهستم بیست روزی میشه که درخصوص هزینه ای که برای عینک وچشم کردم رو دادم به بیمه دانا.کلا چهارصد بودش.ولی تاحالا واریز نشده.مدارکمم کامل بودش

   • باسلام خسته نباشین خواهر من جراحی انجام دادن مدارکپزشکی و فاکتور ارائه کردیم ولی گفتن دو روط قبل عمل ازلیست بیمه تکمیلی خارج شدن و هزینه ای شاملتوت نمیشه اینم بگم چندروز قبل از کارخونه ای ک بیمه شده بودن اومدن بیرون ولی کارخونه حتی دو ماه بعد عمل تسویه کردن کاری میشه کرد؟؟

    • جناب بابابی عزیز شما تا زمانی تحت پوشش بیمه تکمیلی هستید که اسم شما در لیست بیمه درج شود و اگر اسم شما از لیست حذف شود متاسفانه نمی توانید از خدمات بیمه تکمیلیتان استفاده کنید. اگر هم حق بیمه را از شما کسر کرده اند از محل کارتان می توانید این موضوع رو پیگیری نمایید.

 • درود
  نمایندگی بیمه دانا در تهران هزینه ام آر آی بنده رو به بهانه نبود چاپ نگاتیوی پرداخت نمیکند
  در حالی که سی دی تحویلشان شده ولی میگویند ما سی دی را قبول نداریم
  بیمارستان هم چاپ نگاتیوی ندارد
  چاره کار چیست ممنون میشم راهنماییم کنید
  اینم شمارمه ۰۹۱۹۳۵۵۰۴۷۸

  • اقای احمد بزرگوار برای پرداخت هزینه بیمه تکمیلی نتیجه کتبی آزمایش و یا عکس و یا رادیولوژی و یا هر مورد تشخیصی دیگر لازم می باشد.

 • چرا مراکز آنلاین مراجعه میکنیم میگن ما قرارداد نداریم، امروز خودمو کشتم تا ی مرکز برای سونوگرافی پیدا کنم که آنلاین هم باشه پیدا نکردم و چندتا مرکزی که توی نرم افزار بیمه دانا آنلاین زده بود میگفتن اصلا قرارداد ندارن لطفا پیگیری بفرمایید.
  شهر های پیگیری شده، شهر بهشهر و ساری و نکا

  • جناب محمد عزیز قراردادی که با مراکز درمانی و شرکت های بیمه انجام میشود به صورت دوره ای بوده و ممکن است در بازه های زمانی مشخص با هم همکاری داشته باشند.

 • من تست کرونا دادم و جواب منی بود برای دریافت هزینه آزمایش اعلام کردین که چون جواب منفی بوده هزینه پرداخت نمیشه دلیلش رو ممکن بگید

  • خانم نازیلای عزیز بر اساس پروتوکل درمانی در همه بیمه های تکمیلی، هزینه تست اولیه منفی کرونا پرداخت نمی شود.

  • جناب علیرضای عزیز بله اگه بیمه تکمیلی گروهی دانا داشته باشید و در تعهدات بیمه نامه شما عینک و دندانپزشکی درج شده باشد می تونید از این پوشش ها استفاده کنید.

 • سلام ما بیمه تکیلی دانا هستیم وبه ازای هرتفراز اعصای خانواده ماهیانه ۱۰۰هزار پرداخت میشود سقف تعهدات دندانپزشکی چقدر است؟؟

  • با توجه به این که بیمه نامه شما گروهی می باشد و هر بیمه نامه تعهدات جداگانه ای را دارد، باید تعهدات دندانپزشکی بیمه نامه تان را بررسی کنید.

 • سلام وقت بخیر. میخواستم بدونم اگر امکان استفاده از بیمه دندان پزشکی ب صورت تجمیعی برای اعضای خانواده هست چرا وقتی مراجعه میکنیم میگن امکانش نیس؟ حتی بیمه مرکزی دانا هم ب ما گفتن نمیشه. هرکسی فقط مال خودش رو میتونه استفاده کنه. یاسوج هستیم

  • خانم ندای بزرگوار پوشش های بیمه نامه های تکمیلی برای هر فرد به صورت جداگانه قابل استفاده می باشد حتی در بیمه های تکمیلی گروهی نیز هر فردی پوشش جداگانه ای در هر تعهد دارد .

 • با عرض سلام
  برای هزینه ایمپلنت که به جراحی و روکش نیاز داره مدارک لازم جهت ارائه به بیمه شامل چیست؟
  ممنون

 • بیمه تکمیلی درمان بیمه دانا بدترین بیمه ایست که تا بحال در این بیست سال تجربه کاری داشته ایم. حتی یک پرداخت درست و بر اساس تعرفه ها ندارد و در جواب اعتراض هم تنها سفسطه می کنند و خلاصه جوابشان اینست که همینست که هست.

  • جناب شریف عزیز پرداخت خسارت بیمه های تکمیلی بر اساس تعرفه وزارت بهداشت انجام می شود.

 • سلام میخواستم بدونم کسایی ک بیمه دانا هستن و کارت طلایی دارن بیمه هزینه عمل هیموریید با لیزر رو در بیمارستان خصوصی طرف قرارداد قبول میکنه؟

  • جناب نیما پوشش کارت های طلایی که توسط برخی نمایندگان ارائه می شود دارای پوشش های مختلفی می باشد. بیمه های تکمیلی دانا نیز به صورت گروهی انجام گرفته و دارای پوشش ها و سقف پوشش های مختلف می باشند. می تونید با نمایندگی که بیمه نامه رو تهیه کردید تماس بگیرید و پوش های بمیه ای تون رو بررسی کنید.

  • خانم اولادی عزیز برای خسارت عینک دستور پزشک و شماره اپتومتر و فاکتور خرید عینک باید به شرکت بیمه ارائه بشه

 • سلام
  با توجه به حذف دفترچه بیمه و عدم تمدید آن برای دریافت هزینه ها چه کاری باید انجام دهیم؟
  برای عینک و دارو ها

 • سلام دفترچه تامین اجتماعی که دیگه صادرنمیشه فقط با کدملی خدمات ارائه میشه اونوقت چطورمانسخه آبی رنگ رو جهت دریافت هزینه بیاریم

  • جناب محد رضا کرونا هم در بیمه های تکمیلی تحت پوشش بوده و هم در بیمه کرونا که به صورت تخصصی ارائه می شود.

 • سلام، تاریخ اعتبار بیمه دانا ما تا یکم تیر ماه می باشد، برای دوره بعد هم تمدید کردم, برای تاریخ ۱۰ تیر عمل جراحی دارم، می خواستم بپرسم آیا در تاریخ ۱۰ تیر به صورت آنلاین هزینه ها پرداخت میشود؟ چند روز طول میکشد تا دوباره آنلاین بتوانم از خدمات استفاده کنم؟برای عمل جراحی چه کنم؟لطفا راهنمایی فرمایید.

 • سلام
  من تحت پوشش بیمه تکمیلی دانا هستم که ۳۰درصد هست میخواستم بدونم اگر سزارینم رو برام دکتری انجام دهد که با بیمه دانا قرار داد ندارد آیا هزینه های وزیت و بیمارستان بهم پس داده میشود

  • خانم مهسای عزیز ، نوع تعهدات و سقف تعهدات مربوط به قرارداد بیمه نامه شما می باشد و حتما برای بررسی این موضوع با واحد درمان تماس بگیرید.

 • باسلام
  اگر از طرف محل کار بیمه دانا برای همسر صادر شود آیا بعد از طلاق میتوان درخواست حذف بیمه کرد و مشکلی پیش نمی آید؟ یا باید مبلغ بیمه نامه تا پایان یکسال کامل پرداخت شود؟

  • جناب مهرشاد ، حذف همسر بعد از طلاق در بیمه تکمیلی امکان پذیر می باشد. البته این نکته رو در نظر داشته باشید که بیمه شده (همسر) نباید از خدمات بیمه تکمیلی استفاده نماید.

 • سلام خواستم بدونم پسر یک ساله مو بیمه تکمیلی کنم خودم م میتونم از هزینه های پسرم استفاده کنم یا فقط مربوط به خودش میشه؟

 • سلام ، من خانومم پنج روز بعد از اعتبار بیمه زایمان داره یکسال هزینه بیمه رو دادم الان از شرکتی که بیمه ام کرده بود اومدم بیرون میشه کاری کرد ممنون میشم راهنمایی کنین

  • جناب نجفی می تونید زایمان رو چند روز زودتر انجام بدین چراکه برای زمانی که تاریخ بیمه نامه تون به اتمام برسه نمی تونید از بیمه تکمیلی تون استفاده بکنید.

 • سلام من پنج روز بعد از اتمام بیمه دانام خانومم زایمان داره یکسال هم بیمه داشتم الان به خاطر پنج روز باید هزینه رو آزاد بدم ، از شرکتی که بیمه ام کرده بودن اومدم بیرون میشه کاری کرد به خاطر پنج روز

 • سلام خسته نباشین بیمه گر اصلی من تامین اجتماعی است کدام شرکت بیمه برای بیمه تکمیلی با توجه به مبلغ تعهداتش بالاست

 • سلام من لثه هام بلید جراحی بشه اما زیبایی نیست.تحلیل رفته .ینی درمان پزشکیه نه زیبایی.میخواستم بدونم به صورت خانوادگی ۴ نفره،، بیمه تکمیلی پاسارگاد بشیم؟؟یا به صورت تک نفره؟
  اگر نمیشه،کدوم بیمه رو با توجه به شرایط ما پیشنهاد نیدید که هم خانواده ی ۴نفره باشه و هم جراحی لثه رو تقبل کنه؟

  • شمیم عزیز اگر بیمه تکمیلی دارید می تونید برای این کار از بیمه نامه تون استفاده کنید، اما اگر فقط برای انجام جراحی لثه می خواهید بیمه تکمیلی تهیه کنید ممکنه در زمان پرداخت خسارت به مشکل بخورید.

 • آیا بیمه تکمیلی دانا هزینه های مربوط به داروهای ویتامینی و مکمل هایی که با نسخه پزشک نوشته شده اند را پرداخت می کند؟

 • سلام برای گرفتن هزینه دندان پزشکی با دکترهایی که با بیمه تامین اجتماعی قرارداد ندارن ولی با بیمه های تکمیلی دانا قرارداد داره
  شرایط چجوریه؟
  مثلا فاکتور ویزیت و عکسی که دکتر نوشته
  و کارهایی که دکتر انجام داده کفایت میکنه ؟

  • خانم حسین پور عزیز، برای دریافت خسارت بیمه تکمیلی در پوشش دندان عکس قبل و بعد دندان حتما لازم می باشد به همراه دستور پزشک.

 • سلام ی سوال من میخام بارداربشم ومیخام سزارین بشه واینومیدونم قبل بارداریم باید بیمه تکمیلی داشته باشم حالا سوالم اینجاس مثلا بیمارستان خصوصی ۱۲ ۱۳میلیون سزارین میکنن خب ب بیمه باید چقد پرداخت کنیم ک این پولو ازمون نگیرن بیمارستان یاهم بگیرن درحد۲تومن اینا بگیرن؟

  • خانم نسترن عزیز می تونید پوشش زایمان شرکت های بیمه رو بررسی کنید و شرکت بیمه با پوشش زایمان بالا رو انتخاب و خریداری کنید.

  • جناب تیموری بزرگوار، پوشش های بیمه تکمیلی گروهی بر اساس توافق شرکت گرفته بین بیمه گذار و شرکت بیمه ارائه می شود که شما می تونید بر اساس شرایط بیمه نامه تون از پوشش های این بیمه نامه استفاده کنید.

 • سلام من کارمند دانشگاه صنعتی اصفهان هستم و خود و همسر و سه فرزندم تحت پوشش بیمه تکمیل درمان دانا می باشم و مدتی قبل بعلت درد زانو به پزشک متخصص ارتوپدی مراجعه نمودم متاسفانه داروی که ایشان تجویز کرد را بدلیل نامعلوم به کن گفتنند قبول نیست اخیراً برای درد زانو به متخصص پزشکی ورزشی رفتم و ایشان لیزر درمانی تجویز کردند. و من ده جلسه پول دادم بازهم می‌گویند قبول نیست شما بفرمایید چه چیزی قبول هست پول هم که ما حقوق نگرفته ایم از حقوق بر می دارید آیا می خواهد ما هم راضی باشیم ۰۹۱۳۴۱۲۵۰۳۶

  • جناب پریشانی عزیز با سلام، با توجه به این بیمه نامه تکمیلی شما گروهی می باشد و در بیمه نامه های گروهی شرایط ارائه پوشش ها و نوع پوشش ها با توجه به هر قرارداد تعریف می شود. از این رو ما دسترسی به بیمه نامه شما نداریم و نمی تونیم کمکتون بکنیم. از واحد کسر از حقوق تون می تونید راهنمایی بگیرید.