نماد سایت بیمه تایم

چرا بیمه شخص ثالث دانا؟

بیمه شخص ثالث دانا

شرکت بیمه دانا یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌های بیمه در صنعت بیمه ایران است که از سال ۱۳۵۳ خدمات مختلفی را ارائه می‌کند. بیمه ثالث دانا یکی از شاخه‌های بیمه‌ای این شرکت بیمه است که نسبت به سایر رشته‌های بیمه‌ای دارای پرتفوی بالایی می‌باشد. در این نوشته می‌خواهیم نگاهی به بیمه شخص ثالث دانا و پوشش‌ها و شرایط این بیمه نامه داشته باشیم.


 

پوشش‌های بیمه شخص ثالث دانا

دو نوع خسارت در بیمه نامه ثالث دانا تحت پوشش می‌باشند که با توجه به سقف تعهدات درج شده در بیمه نامه ثالث، بیمه گذار  می‌تواند در زمان خسارت از پوشش های خود استفاده نماید. پوشش‌های بیمه نامه دانا به ترتیب زیر می‌باشند:

۱- پوشش مالی: در بیمه ثالث هر گونه خسارتی که به اموال اشخاص ثالث وارد شود که مقصر آن رانندگی شما باشد با داشتن بیمه ثالث تا سقف مشخص شده در بیمه نامه قابل جبران می‌باشد.

۲- پوشش جانی: منظور از خسارات بدنی، هر نوع خسارت اعم از دیه یا ارش، نقص عضو، شکستگی و یا از کارافتادگی و هزینه‌های پزشکی و فوت ناشی از قصور راننده خودروی مقصر در این بیمه نامه بر اساس میزان سقف پوشش خسارت جانی از طرف شرکت بیمه دانا پرداخت می‌شود.


مطلب مرتبط: چگونه بفهمیم خودرو ما بیمه دارد یا خیر؟


خسارت هایی که در بیمه شخص ثالث دانا تحت پوشش نمی باشند


 

سقف جبران خسارات در بیمه دانا

میزان سقف تعهدات پوشش‌های بیمه نامه ثالث دانا روی همه بیمه نامه‌ها درج می‌شود.

نکته: با افزایش دیات در طول مدت داشتن بیمه ثالث، با توجه به قانون جدید بیمه ثالث نیازی به دریافت الحاقیه افزایش دیات بیمه ثالث دانا از سوی بیمه گذار وجود ندارد و  بدون الحاقیه افزایش دیات به پوشش‌های بیمه نامه اضافه می‌شود.


مطلب مرتبط: سقف تعهد مالی در بیمه شخص ثالث چیست؟


 

تخفیف بیمه شخص ثالث دانا

شرکت بیمه دانا به پیروی از قانون یکسان سازی قیمت‌های بیمه شخص ثالث بیمه مرکزی در ارائه بیمه ثالث تنها تخفیفی که ارائه می‌کند، تخفیفات تعداد سال‌های عدم خسارت می‌باشد و سایر تخفیفاتی که قبلا برای این بیمه نامه ارائه می‌شد دیگر از سوی شرکت بیمه دانا ارائه نمی‌شود. میزان تخفیفات عدم خسارت بیمه ثالث دانا بر اساس تعداد سال‌های عدم خسارت به ترتیب جدول زیر می‌باشد:

 


بیشتر بدانید: راهنمای بیمه شخص ثالث ایران


مبلغ بیمه شخص ثالث دانا چقدر است؟

محاسبه میزان بیمه شخص ثالث دانا بر اساس نوع خودرو، نوع کاربری خودرو، تعداد سال‌های عدم خسارت وی، میزان پوشش مالی مورد درخواست بیمه گذار یا حتی در صورت داشتن خسارت با توجه به نوع خسارت و میزان خسارت خودرو فرق می‌کند. البته در زمان خرید و یا تمدید بیمه شخص ثالث دانا به این دو نکته توجه فرمایید:


طرح مهر دانا در خرید بیمه ثالث

طرح مهر دانا یکی از طرح‌های  ویژه ای بود که به عنوان اولین طرح بانک بیمه کشور طی تفاهم نامه بین بانک قرض الحسنه مهر ایران و شرکت بیمه دانا  برای خرید اقساطی انواع بیمه نامه بدون سود و کارمزد به اجرا درآمد.

در این طرح برای خرید بیمه نامه‌های خودرو از قبیل بیمه ثالث و بیمه بدنه دانا مبلغ ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برای خودروهای سواری، ۳ میلیون تومان برای تاکسی‌ها و ۶ میلیون تومان وام برای اتوبوس‌ها به بیمه گذاران تعلق می‌گیرد اما این مبلغ به طور مستقیم به بیمه‌گذار پرداخت نمی‌شود بلکه حق‌بیمه‌های او تا سقف مقدارهای مشخص شده برای هریک از خودروهای سواری، تاکسی‌ها و اتوبوس‌ها، از طرف بانک به شرکت بیمه پرداخت می‌شود و نیازی به پرداخت حق بیمه از طرف خود بیمه‌گذار نیست.


مطلب مرتبط: بهترین بیمه شخص ثالث کدام است؟


 

شرایط خرید اقساطی بیمه ثالث دانا

پرداخت حق بیمه ثالث دانا معمولا به صورت نقدی انجام شده و فروش اقساطی این بیمه نامه توسط برخی از نمایندگی های بیمه انجام می‌شود. در صورت خرید اقساطی بیمه ثالث دانا باید ۳۰ درصد حق بیمه به صورت نقد پرداخت شده و مابقی حق بیمه اقساطی به صورت چک‌های ماه به ماه و حداکثر تا ۴ چک ارائه شود. اطلاعات بیشتر را می‌توانید در مطلب راهنمای خرید اقساطی بیمه ثالث مطالعه بفرمایید.


 

مدارک لازم پرداخت خسارت

با توجه به نوع خسارت، مالی و یا جانی که پیش آمده مدارک لازم برای شرکت بیمه دانا متفاوت می‌باشد، از این رو مدارک لازم برای پرداخت خسارت جانی و مالی به ترتیب زیر می‌باشد:

مدارک مورد نیاز جهت دریافت خسارت مالی

مدارک مورد نیاز جهت دریافت خسارت جانی

در صورتی که در حادثه زیان دیده فوت نموده باشد، اصل یا تصویر برابر اصل گزارش معاینه جسد، جواز دفن، خلاصه رونوشت وفات و اصل شناسنامه ابطال شده متوفی نیز مورد نیاز است.

 

مدارک مورد نیاز جهت دریافت غرامت حوادث راننده


 

نحوه استعلام بیمه ثالث دانا

برای استعلام قیمت بیمه ثالث دانا و خرید بیمه ثالث می‌توانید، درخواست خریدتان را در سامانه بیمه تایم ثبت کنید، علاوه بر استعلام قیمت می‌توانید قیمت بیمه ثالث دانا را با پوشش‌های مالی مختلف با قیمت بیمه ثالث سایر شرکت‌های بیمه مقایسه کنید.

خروج از نسخه موبایل