نماد سایت بیمه تایم

بیمه تکمیلی دی

بیمه درمان تکمیلی دی

یکی از شرکت‌هایی که بیمه نامه تکمیلی را ارائه می‌نمایند، شرکت بیمه دی می‌باشد که با ارائه این بیمه نامه هزینه‌های درمانی تحت پوشش را که مازاد بر سقف بیمه پایه باشد را جبران می‌نماید. بیمه تکمیلی دی به صورت  بیمه تکمیلی گروهی،  بیمه تکمیلی انفرادی و خانواده  ارائه می‌شود و اعضای بیمه شده می‌توانند از زمان شروع بیمه نامه از پوشش‌ها و تعهدات درج شده در بیمه نامه شان تا سقف مشخص شده در بیمه نامه استفاده نمایند. در ادامه به بررسی شرایط و پوشش‌های بیمه تکمیلی دی می‌پردازیم.

 

انواع بیمه تکمیلی دی

بیمه تکمیلی دی انواع بیمه تکمیلی دی را در انواع مختلف ارائه می نمایند:

 


مطلب مرتبط: بیمه درمان گروهی زیر ۵۰ نفر چیست؟


پوشش‌های بیمه تکمیلی دی

شرکت بیمه دی، پوشش‌های بیمه تکمیلی را به صورت پوشش‌های اصلی و پوشش‌های اضافی به بیمه گذاران خود ارائه می‌نماید، بیمه گذاران می‌توانند در صورت تمایل پوشش‌های اضافی را انتخاب و با توجه به سقف تعهدات مورد نظر خود این بیمه نامه را خریداری نمایند.

پوشش‌های اصلی بیمه تکمیلی دی

اعمال جراحی Day Care به جراحی‌هایی اطلاق می‌شود که مدت زمان مورد نیاز برای مراقبت‌های بعد از عمل در مراکز درمانی، کمتر از یک روز باشد.

پوشش‌های اضافی بیمه تکمیلی دی

در بیمه تکمیلی دی، بیمه گذار می‌تواند با پرداخت حق بیمه اضافی پوشش‌های زیر را به بیمه نامه خود اضافه  نماید. هر پوشش حق بیمه جداگانه ای دارد که بر اساس سقف تعهدات و نوع پوشش و تعداد نفرات بیمه شده این مبلغ محاسبه و اعلام می‌شود:


پیشنهاد خواندن: بهترین بیمه تکمیلی کدام است؟


استثنائات بیمه تکمیلی دی

هزینه‌های زیر از استثنائات بیمه نامه تکمیلی دی بوده و اگر هر کدام از هزینه‌های زیر در طول بیمه نامه برای فرد بیمه شده اتفاق بیافتد  تحت پوشش این بیمه نامه نمی‌باشد:


شرایط بیمه درمان تکمیلی دی


مراکز طرف قرارداد بیمه تکمیلی دی

شرکت بیمه دی با مراکز درمانی مختلف طرف قرار داد می باشد، شما می‌توانید از طریق سایت شرکت بیمه دی مراکز طرف قرارداد این شرکت بیمه را مشاهده نمایید.

بیمه تکمیلی دی برای دندانپزشکی

شرکت بیمه دی در طرح بیمه تکمیلی انفرادی، پوششی را برای دندانپزشکی ارائه نموده که تا سقف ۱ میلیون تومان می‌توانید از پوشش دندانپزشکی بیمه دی استفاده نمایید.


فرانشیز بیمه تکمیلی دی

فرانشیز، سهم بیمه‌شده یا بیمه‌گذار از خسارت قابل پرداخت است که میزان آن در شرایط خصوصی بیمه‌نامه، تعیین می‌شود. میزان فرانشیز در بیمه‌نامه‌های تکمیلی بر اساس شرایط مورد توافق گرفته در هر بیمه نامه تعیین می‌شود.  در بیمه نامه‌ها با تعداد نفرات بالا و یا پرداخت حق بیمه اضافی، میزان فرانشیز بیمه نامه صفر می‌باشد.


دوره انتظار بیمه تکمیلی دی

برای استفاده از برخی از خدمات بیمه نامه‌ها تکمیلی از جمله جراحی و بستری و زایمان و حتی برخی از خدمات پاراکلینیکی دوره انتظار در نظر گرفته می‌شود. میزان دوره انتظار بر اساس تعداد نفرات و حق بیمه پرداختی و شرایط درج شده در بیمه نامه مشخص می‌شود، معمولا دوره انتظار بیمه‌های گروهی برای زایمان ۹ ماه و برای جراحی ۳ ماه می‌باشد که این دوره می تواند در شرایط خاص کمتر نیز لحاظ گردد.


سقف تعهدات بیمه تکمیلی دی

سقف تعهدات بیمه تکمیلی دی بر اساس طرح های ارائه شده توسط این شرکت متفاوت می باشد. هر فرد می تواند سقف تعهدات مورد نظر خود را انتخاب خریداری نماید. میزان سقف تعهدات هر طرح با سایر طرح ها متفاوت می باشد.

 

بیمه تکمیلی دی برای زایمان

شرکت بیمه دی در طرح های بیمه تکمیلی انفرادی برای پوشش زایمان تا سقف ۵ میلیون تومان تحت پوشش قرار می‌دهد.

 

آیا بیمه تکمیلی گروهی دی پوشش زایمان و دندانپزشکی دارد؟

همانطور که در بخش تعهدات بیمه نامه گفته شد میزان پوشش‌ها و تعهدات بیمه نامه بر اساس درخواست فرد بیمه گذار و توافق شرکت بیمه دی در بیمه نامه درج شده و تحت پوشش قرار می‌گیرد، دو پوشش دندانپزشکی و زایمان و میزات سقف تعهدات پوشش‌ها اگر بر اساس توافق طرفین در بیمه نامه خریداری شده باشد، بیمه شده‌ها می‌توانند از این پوشش‌ها استفاده نمایند.

آیا بیمه تکمیلی دی هزینه عمل بینی را می‌دهد؟

در بیمه تکمیلی دی برای جراحی‌های بینی، گواهی پزشک معالج مبنی بر نوع و علت بیماری به همراه کلیشه و گزارش سی‌تی‌اسکن یا رادیوگرافی (جراحی زیبایی رینوپلاستی در تعهد نمی‌باشد).


نحوه پرداخت خسارت و مدارک لازم بیمه تکمیلی دی

نحوه دریافت خدمات بیمارستانی بیمه تکمیلی دی

در صورت عدم درج حق‌الزحمه پزشکان در صورتحساب، این مبلغ بر اساس مفاد قرارداد با آن مراکز و یا مراکز هم‌درجه تامین می‌گردد.

در صورت عدم قرارداد بیمارستان با شرکت بیمه دی، بیمه‌شده ابتدا باید با اصل پرونده به بیمه‌گر پایه خود (ازقبیل تامین اجتماعی و خدمات درمانی و …) مراجعه کرده و پس از دریافت سهم آن، کپی برابر اصل مدارک همراه با گواهی مبلغ پرداختی تحویل شرکت بیمه دی شود.

مدارک مورد نیاز برای پرداخت هزینه‌های بیمارستانی بیمه تکمیلی دی


نحوه دریافت خسارت بیمه تکمیلی دی برای خدمات پاراکلینیکی

  1. ۱. دستور پزشک معالج مبنی بر انجام هزینه سرپایی و تشخیصی ممهور به مهر پزشک
  2. ۲. اصل قبض رسید صندوق و یا فاکتور هزینه ممهور به مهر مرکز درمانی
  3. تصویر نتیجه و یا جواب هزینه سرپایی و تشخیصی

خرید بیمه تکمیلی دی

برای خرید بیمه تکمیلی دی می‌توانید درخواست بیمه تکمیلی را در سامانه بیمه تایم ثبت نموده و با توجه به تعداد نفرات و طرح‌های مورد درخواستی‌تان بهترین بیمه نامه تکمیلی را با انجام مشاوره رایگان بیمه تایم و ارائه طرح های مختلف خریداری نمایید.

خروج از نسخه موبایل