نماد سایت بیمه تایم

راهنمای پرداخت خسارت بیمه بدنه ایران

پرداخت خسارت بیمه بدنه ایران

بیمه بدنه ایران یکی از پرطرفدارترین انواع بیمه بدنه می‌باشد که بیشتر دارندگان وسایل نقلیه تمایل دارند برای خودرویشان بیمه بدنه را انتخاب و خریداری نمایند. پوشش‌های این بیمه نامه و قدمت فعالیت شرکت بیمه ایران نتیجه مطلوب خرید این بیمه نامه را به همراه دارد. اما این که بعد از خرید بیمه بدنه ایران و در زمان خسارت چه کار باید بکنیم موضوعی است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

بیمه بدنه ایران چه پوشش‌هایی را دارد؟

اگر بیمه بدنه ایران دارید، دو نوع پوشش بر روی بیمه نامه شما جاری می‌باشد. پوشش‌های اصلی بیمه بدنه ایران و پوشش‌های اضافی بیمه بدنه ایران

پوشش‌های اصلی بیمه بدنه ایران

پوشش‌های اضافی بیمه بدنه ایران

پوشش‌های اصلی بیمه بدنه فقط جبران خسارات گفته شده را انجام می‌دهد، برای این که در بیمه‌نامه‌ای که خریداری می‌کنید پوشش‌های کامل را داشته باشید بهتر است که بر اساس نیاز خود پوشش‌های اضافی بیمه بدنه را هم در کنار پوشش‌های اصلی این بیمه‌نامه خریداری نمایید.لازم است توجه داشته باشید که هر کدام از پوشش‌های اضافی موجب تغییر قیمت بیمه بدنه می‌شود.


نحوه پرداخت خسارت بیمه بدنه ایران

اگر بیمه بدنه ایران دارید و خسارت دارید، حتما ابتدا با پلیس ۱۱۰ تماس بگیرید. بعد از تماس با پلیس با واحد صدور بیمه نامه بدنه تان تماس گرفته و تلفنی اعلام خسارت نمایید. سپس به همراه گزارش پلیس و کروکی به یکی از شعب پرداخت خسارت بیمه ایران مراجعه نمایید تا اقدامات لازم برای تشکیل پرونده و پرداخت خسارت انجام گیرد.

مدارک لازم جهت دریافت خسارت بیمه بدنه ایران

برای دریافت خسارت بیمه بدنه ایران باید مدارک زیر را به واحد خسارت بیمه ایران تحویل بدهیم:

نکته: بیمه شخص ثالث یکی از مدارک مهم در پرداخت خسارت بیمه بدنه ایران می باشد. اگر بیمه ثالتان را در اختیار ندارید باز طریق استعلام بیمه شخص ثالث از بیمه وب سایت بیمه تایم می توانید فایل بیمه تان را به صورت آنلاین دریافت نمایید.

مراکز پرداخت خسارت بیمه بدنه ایران


مطالب مرتبط: کارت طلایی یا بیمه بدنه


مدت زمان پرداخت خسارت بیمه بدنه ایران

پس از آن که بیمه گذار بعد از خسارت اقدام به تکمیل پرونده خسارت بیمه بدنه خود نمود. مبلغ خسارت پرداختی مورد تایید قرار می گیرد. سپس شرکت بیمه موظف است در مهلت پرداخت خسارت بیمه بدنه اقدام نماید.

۲-در سایر خسارات بیمه بدنه مهلت پرداخت خسارت بیمه بدنه ۱۵ روز است.

۳-خسارت بیمه بدنه متناسب با مبلغ بیمه شده پرداخت می گردد.

۴-امکان تعمیر خودرو به جای پرداخت خسارت بیمه بدنه در زمان متعارف برای بیمه گر وجود دارد.

۵-امکان جایگزینی خودرو با مشابه آن به جای پرداخت خسارت بیمه بدنه برای بیمه گر وجود دارد.

۶- فرانشیز و استهلاک طبق مندرجات بیمه نامه بر عهده بیمه گذار می باشد.

اگر می خواهید بدانید که بیمه بدنه چند درصد خسارت را می دهد؟ به بلاگ بیمه تایم مراجعه نمایید.

مدارک لازم برای گرفتن خسارت سرقت کلی یا جزئی خودرو

یکی از پوشش‌های اصلی بیمه بدنه جبران خسارت کلی ماشین یا سرقت قطعات و لوازم خودرو است. برای گرفتن خسارت سرقت کلی و یا سرقت لوازم و قطعات از بیمه بدنه ایران هم مدارک زیر لازم است:

مراحل دریافت خسارت سرقت کلی و یا سرقت لوازم و قطعات از بیمه بدنه ایران

برای اینکه بعد از حادثه دزدی چه کلی و چه جزیی خسارت مربوطه را از بیمه بدنه بگیریم باید کارهای زیر را انجام بدهیم:

نهایتا شرکت بیمه ایران  پس از کسر فرانشیز و سایر کسورات قانونی خسارت ماشین بیمه‌شده را پرداخت می‌کند.

سقف پرداخت خسارت بیمه بدنه ایران در سال ۱۴۰۲

در بیمه بدنه ایران ، شرکت بیمه ایران با توجه به تعهدات خریداری شده در بیمه نامه و با توجه به ارزش روز خودروی بیمه شده پرداخت خسارت را انجام می دهد. البته در همه انواع خسارت بیمه بدنه ایران، با توجه به شرایط بیمه بدنه مبلغ فرانشیز از خسارت کسر شده و به بیمه گذار پرداخت می شود.

درصد فرانشیز بیمه بدنه ایران

فرانشیز در هر بیمه نامه ای درواقع میزانی از خسارت است که باید توسط خود بیمه گذار جبران شود. مبلغ درصد فرانشیز بیمه بدنه ایران در همه انواع خسارت این بیمه نامه به ترتیب جدول زیر می باشد:

جدول فرانشیز خسارت بیمه‌ بدنه ایران به شکل‌ محاسبه می‌شود:

خسارت افت قیمت بیمه بدنه ایران چگونه محاسبه می‌شود؟

یکی از مهمترین دلایلی که باعث می‌شود خیلی‌‌‌ها برای ماشین‌شان بیمه بدنه بخرند پوشش جبران افت قیمت در این بیمه‌نامه است. بیمه بدنه ایران هم اگر ماشین بیمه‌شده بر اثر خطرات تحت پوشش بیمه آسیب ببیند خسارت افت قیمت خودرو را پرداخت می‌‌کند. البته بیمه ایران خسارت افت قیمت خودرو را فقط برای ماشین‌هایی که بیشتر از ۷ سال از زمان ساخت‌شان نگذشته باشد پوشش می‌دهد. جدول پرداخت خسارت افت قیمت خودرو بیمه بدنه ایران هم به‌شکل زیر محاسبه می‌شود:

خسارت سیار بیمه ایران

پرداخت خسارت سیار بیمه بدنه ایران، از طریق تماس با شماره ۸۶۷۱۸۸۸۸ می باشد .واحد خسارت سیار بیمه ایران بعد از تماس بیمه گذار در محل حادثه حضور یافته و اقدامات لازم در پرداخت خسارت را انجام می دهد.

خروج از نسخه موبایل