نماد سایت بیمه تایم

بیمه مسافرتی ایران

در نوشته‌های پیش درباره بیمه مسافرتی شرکت‌های مختلف بیمه از جمله بیمه مسافرتی سامان، بیمه مسافرتی پاسارگاد، بیمه مسافرتی پارسیان و … صحبت کردیم و درباره این که این شرکت‌ها با چه شرایطی پوشش‌های بیمه نامه‌های مسافرتی را برای مسافران خارج از کشور ارائه می‌کنند و مزایایی این بیمه نامه برای مسافران خارج از کشور چه مواردی می‌باشد، اطلاعاتی را ارائه کردیم. در این نوشته هم قصد داریم به بررسی بیمه مسافرتی ایران بپردازیم.

 

پوشش‌های بیمه مسافرتی ایران

مواردی که تحت پوشش نمی‌باشند:

کشورهای تحت پوشش

شرکت بیمه ایران در ارائه خدمات بیمه مسافرتی بر اساس طبقه بندی زیر پوشش‌های بیمه مسافرتی را ارائه می‌نماید.


مطلب مرتبط: راهنمای خرید بیمه مسافرتی شینگن


شرکت‌های کمک‌رسان طرف قرارداد

شرکت بیمه ایران همانند سایر شرکت‌های بیمه برای ارائه خدمات بیمه مسافرتی از شرکت کمک‌رسان خارج از کشور کمک می‌گیرد. در بیمه مسافرتی ایران شرکت کمک‌رسان شرکت IFRA  می‌باشد که مرکز ارائه خدمات این شرکت از طریق کشور اتریش تامین می‌شود.

در بیمه نامه‌های مسافرتی بلند مدت حداکثر مدت سفر شما باید ۹۲ روز باشد و بعد از این مدت باید به کشور مبدا (ایران) برگشته و مجددا این بیمه نامه تمدید شود

 

سقف تعهدات و مناطق تحت پوشش بیمه مسافرتی ایران

بر اساس شرایط عمومی بیمه ایران مناطق زیر تحت پوشش بیمه مسافرتی ایران می باشد. در سفر به هر کشور در هر منطقه جغرافیایی که قرار داشته باشد بر اساس منطقه بندی زیر و تعهدات هر منطقه  خدمات بیمه مسافرتی ارائه می‌شود.

منطقه تحت پوشش سقف تعهدات تحت پوشش
منطقه خاورمیانه  ۵۰ هزار یورو
منطقه شینگن  ۵۰ هزار یورو
سراسر جهان  ۵۰ هزار یورو
سراسر جهان به جز چین، ژاپن، استرالیا، کانادا  ۵۰ هزار یورو

 

نحوه اعلام خسارت در بیمه مسافرتی ایران

در صورتی که در سفر خارج از کشور اتفاقی برایتان پیش آمد که شما مجبور باشید از بیمه مسافرتی ایران استفاده کنید باید چند نکته مهم را مد نظر داشته باشید:

 

قیمت بیمه مسافرتی ایران و خرید آنلاین

محاسبه نرخ بیمه مسافرتی بر اساس سن بیمه شده، منطقه جغرافیایی که مقصد سفر شما است و بر اساس مدت سفر شما انجام می‌شود. هر چه مدت سفر شما طولانی‌تر باشد و یا مقصد سفر شما کشورهایی باشد که حق بیمه بالایی دارند و یا سقف تعهدات بیمه مسافرتی انتخابی شما بالا باشد، می‌تواند بیمه مسافرتی شما را گران کند.


مطلب مرتبط: چطور ارزانترین بیمه مسافرتی خرید کنیم؟


 

جدول زیر قیمت بیمه مسافرتی ایران برای یک فرد ۳۰ ساله و برای مناطق مختلف جهان و  برای یک سفر ۷ روزه می‌باشد

منطقه سفر تحت پوشش قیمت بیمه مسافرتی
سراسر جهان
با سقف ۵۰ هزار یورو

۶۳.۲۰۰ تومان

شینگن
با سقف ۵۰ هزار یورو
۴۸.۰۰۰ تومان
خاورمیانه
با سقف ۵۰ هزار یورو
۴۸.۰۰۰ تومان
سراسر جهان به جز چین، ژاپن، استالیا، کانادا
با سقف ۵۰ هزار یورو
۴۴.۲۰۰ تومان

 

اگر می‌خواهید قیمت بیمه مسافرتی ایران را با قیمت بیمه مسافرتی سایر شرکت‌ها مقایسه کنید با تکمیل فرم بیمه مسافرتی در بیمه تایم و با انتخاب شرکت بیمه ایران یا هر شرکت دیگر مشاوره بهترین خرید به شما داده می‌شود.

خروج از نسخه موبایل