نماد سایت بیمه تایم

بررسی بیمه بدنه کارآفرین از نگاهی نزدیک

بیمه بدنه کارآفرین

افزایش تعداد خودرو‌ها و بالا رفتن تعداد تصادفات داخل شهری و خارج از شهر نیاز به داشتن بیمه نامه‌ای که خسارات پیش آمده را جبران نماید را ضروری می‌کند، بیمه ثالث بیمه نامه‌ای است که بخشی از خسارات وارد شده را جبران می‌کند ولی تصادفاتی که مقصر حادثه خود راننده باشد نمی‌تواند از بیمه ثالث برای جبران خسارت استفاده نماید و این جاست که بیمه بدنه به کمک شما می‌آید. بیمه بدنه کارآفرین از جمله بیمه نامه‌هایی است که جبران خسارت‌های پیش آمده را به صورت کامل پرداخت می‌نماید. در این نوشته می‌توانید اطلاعات کامل درباره بیمه بدنه کارآفرین را مطالعه نمایید.


 

پوشش‌های بیمه بدنه خودرو کارآفرین چه هستند؟

 

پوشش‌های اصلی

بیمه بدنه کارآفرین در مقابل خطرات مختلف پوشش‌های زیر را ارائه می کند. پوشش‌های اصلی در واقع پوشش های پایه‌ای هستند که به بیمه گذاران خود ارائه می‌نماید به ترتیب زیر می باشد:

 

پوشش‌های اضافی

علاوه بر پوشش‌های اصلی، بیمه گذار می‌تواند با انتخاب پوشش‌های اضافی یک بیمه نامه کامل خریداری نماید. پوشش‌های اضافی به ترتیب زیر می باشد:


بیشتر بدانید: راهنمای خرید بیمه بدنه خودرو صفر


 

فرانشیز بیمه بدنه کارآفرین چقدر است؟

در هر خسارت باید بخشی از خسارت توسط بیمه گذار پرداخت شود که این مبلغ فرانشیز بیمه بدنه نامیده می‌شود. در بیمه بدنه کارآفرین میزان فرانشیز در هر خسارت متفاوت می‌باشد:

خسارت اول  ۱۰درصد مبلغ خسارت حداقل ۵۰۰.۰۰۰ ریال است.
خسارت دوم ۲۰درصد مبلغ خسارت حداقل ۱.۰۰۰.۰۰۰ ریال است.
خسارت سوم  ۳۰درصد مبلغ خسارت حداقل ۱.۵۰۰.۰۰۰ ریال است.

فرانشیز بیمه بدنه کارآفرین برای رانندگانی که سابقه رانندگی آن‌ها کمتر از ۳ سال می باشد ۱۰درصد بیشتر از فرانشیزهای گفته شده می‌باشد.

 

 

میزان فرانشیز در خسارت اول ۱۰ درصد  برای حداقل خسارت ۱۵۰.۰۰۰ ریال
میزان فرانشیز در خسارت دوم ۲۰ درصد  برای حداقل خسارت ۳۰۰.۰۰۰ ریال
میزان فرانشیز در خسارت سوم ۳۰ درصد  برای حداقل خسارت ۵۰۰.۰۰۰ ریال


 

تخفیفات بیمه بدنه کارآفرین

بیمه کارآفرین در ارائه بیمه نامه‌های بدنه چند تخفیف مختلف را ارائه می کند که بیمه گذاران در زمان خرید و یا تمدید بیمه بدنه می‌توانند از این تخفیفات استفاده نمایند:


مطلب مرتبط: با ۱۱ روش تخفیف بیمه بدنه آشنا شوید


 

۱- تخفیف عدم خسارت:

با توجه به شرایط بیمه نامه بدنه، اگر بیمه گذار این بیمه نامه در طول مدت داشتن این بیمه نامه خسارتی را از شرکت بیمه خود دریافت نکند می‌تواند از تخفیف عدم خسارت بیمه نامه بدنه استفاده نماید. البته این مورد با تخفیف عدم خسارت بیمه ثالث نباید اشتباه گرفته شود). میزان تخفیف عدم خسارت بیمه بدنه خودرو کارآفرین به ترتیب زیر می باشد:

 

۲- تخفیف نقدی خرید 

اگر بیمه گذار بیمه نامه بدنه کارآفرین خود را به صورت نقدی خریداری نماید می‌تواند از  تخفیف نقدی بیمه بدنه کارآفرین استفاده نماید.


مطلب مرتبط: چطور بیمه بدنه ارزان بخریم؟


۳- تخفیف های مناسبتی

شرکت بیمه کارآفرین در زمان های مختلف از سال به مناسبت اعیاد و روزهای خاص تخفیفات مختلفی را برای بیمه بدنه ارائه می‌کند. اگر زمان خرید و یا تمدید بیمه نامه بدنه شما در آن زمان مصادف با آن زمان باشد می توانید از این تخفیفات استفاده نمایید.

 

۴-تخفیف‌های گروهی

شرکت بیمه بدنه به بیمه نامه‌های بدنه‌ای که به صورت گروهی خریداری می‌شوند تخفیف گروهی ارائه می‌کند.

 


 

میزان پرداخت خسارت

برای سرقت قطعات اصلی و و سایل غیر فابریک تا ۱۰درصد مبلغ بیمه شده و حداکثر تا ۵۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال در طول مدت بیمه انجام میشود.

برای سرقت قطعات اصلی و و سایل غیر فابریک تا ۲۰درصد مبلغ بیمه شده و حداکثر تا ۱۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال در طول مدت بیمه انجام می شود.

سایر نکات:


حتما بخوانید: بهترین بیمه بدنه را کدام شرکت ارائه می‌دهد؟


پرداخت خسارت ایاب و ذهاب: شرکت بیمه کارآفرین به غیر از سرقت برای سایر خسارات هزینه ایاب و ذهاب ناشی از خطرهای بیمه شده تحت پوشش این بیمه نامه را پرداخت می‌کند. میزان هزینه ایاب و ذهاب قابل پرداخت برای هر روز ۲۵۰.۰۰۰ ریال برای یک روز برای مدت ۳۰ روز در سال می‌باشد. مدت زمان لازم در خصوص عدم امکان استفاده از وسیله نقلیه توسط کارشناس بیمه کارآفرین تعیین می‌شود.

 

ارائه پوشش حذف ماده ۱۰: اگر این پوشش را در بیمه بدنه تان داشته باشید، فقط می‌توانید در پرداخت خسارت‌های جزئی از این پوشش استفاده نماید. اگر ارزش سرمایه خودروی بیمه شده ۳۰ درصد  افزایش ارزش سرمایه داشته باشد نمی‌تواند از این پوشش استفاده نماید.

 


نرخ بیمه بدنه کارآفرین

نرخ بیمه بدنه با وارد کردن مشخصات زیر از سوی شرکت محاسبه می شود:

پایین‌ترین نرخ بیمه بدنه خودرو برای خودروهای سواری می‌باشد

 

مدارک لازم برای پرداخت خسارت

در پرداخت خسارت بیمه بدنه کارآفرین مدارک لازم برای اعلام و پرداخت خسارت به ترتیب زیر می‌باشد:

مدارک گفته شده فقط جهت تشکیل پرونده اولیه می‌باشد و در زمان خسارت با توجه به تشخیص کارشناس، ارائه مدارک لازم بعدی به عهده بیمه گذار یا زیان دیدگان این بیمه نامه می‌باشد.

 


پیشنهاد مطالعه: سیر تا پیاز بیمه بدنه ایران


 

سایر شرایط بیمه بدنه کارآفرین


 

شرایط خرید قسطی

بیمه گذار می‌تواند بیمه نامه بدنه خود را با پرداخت حق بیمه به صورت اقساطی خریداری نماید. در این صورت بیمه گذار ۳۵درصد حق بیمه را به صورت نقدی پرداخت کرده و مابقی حق بیمه را به صورت ۳ تا ۴ چک یک ماهه به شرکت بیمه پرداخت می‌نماید. اگر شرکت بیمه کارآفرین با خرید اقساط بیمه بدنه موافقت کرده باشد وی نمی‌تواند از تخفیف پرداخت نقدی در خرید بیمه بدنه استفاده نماید.
نکته: اگر بیمه گذار در زمانی که به خسارت می خورد، قسط پرداخت نشده داشته باشد خسارت متناسب با حق بیمه پرداخت شده پرداخت می کند. و یا میزان اقساط پرداخت نشده را از خسارت پرداختی کم می‌ نماید.


مطلب مرتبط: راهنمای گرفتن خسارت بدون کروکی


 

مراکز و شعب پرداخت خسارت

بیمه گذاران بیمه بدنه کارآفرین در شهر تهران، زمان خسارت باید به مراکز و آدرس‌های زیر مراجعه نماید:

تمامی واحد‌های پرداخت خسارت اتومبیل شرکت بیمه کارآفرین از شنبه تا چهارشنبه از ۸  تا ۱۶ عصر و پنج شنبه‌ها تا ساعت ۱۲ در همه شعب تهران و کلیه شهرستان‌های کل کشور در  حال ارائه خدمات بیمه‌ای هستند.


 

خرید بیمه بدنه کارآفرین

اگر می‌خواهید بیمه بدنه کارآفرین خریداری نمایید می توانید فرم بیمه بدنه در سایت بیمه تایم را با وارد کردن ارزش خودرو، مدل و سال ساخت خودرو، پوشش های اضافی مورد درخواست خود را ثبت نمایید. همچنین با استفاده از کارشناسان بخش خودرو می‌توانید بهترین بیمه بدنه را خریداری نمایید. با ثبت درخواست بیمه بدنه و تکمیل فرم پیشنهاد بیمه بدنه خودرو کارآفرین در سایت بیمه تایم و انجام امور اداری بیمه نامه شما صادر و برای بیمه گذاران ارسال می‌شود.

 

خروج از نسخه موبایل