نماد سایت بیمه تایم

چه نکاتی از بیمه عمر کارآفرین را باید بدانید

بیمه عمر کارآفرین

اگر به دنبال ارزیابی شرکت‌های مختلف جهت خرید بیمه عمر هستید و به بیمه کارآفرین رسیده‌اید، در این مطلب همراه ما باشید تا مهمترین نکات بیمه عمر کارآفرین را بررسی کنیم. شناخت مزایای این بیمه عمر، انواع بیمه عمر کارآفرین، شرایط و مدارک لازم برای تهیه این بیمه نامه، ارزیابی جدول این بیمه‌نامه عمر از مواردی است که در این مطلب خواهید خواند.

 


مطلب مرتبط: بیمه عمر چیست؟


بیمه عمر و سرمایه گذاری کارآفرین

شرکت بیمه کارآفرین در سال ۱۳۸۳ با ارایه طرح بیمه عمر و سرمایه گذاری خود توانست به عنوان یکی از اولین شرکت‌های توانا و مبتکر بیمه عمر و سرمایه‌گذاری تبدیل شود و با جدیت تمام در جذب بیمه گذاران عمر، یکی از برترین و توانگرترین شرکت‌های بیمه در سطح کشور شناخته می‌شود. در بیمه نامه عمر کارآفرین بر اساس حق بیمه‌های پرداختی، پوشش‌های فوت، امراض و از کارافتادگی به بیمه شده ارائه می‌شود. از طرف دیگر سرمایه‌گذاری امنی بر اساس میزان حق بیمه‌های پرداختی و سود تضمینی و مشارکتی برای بیمه شده‌های بیمه عمر شکل می‌گیرد.

اگر علاقه‌مند هستید تا بدانید که کدام شرکت‌های ارائه دهنده بیمه عمر در کار خود بهترین هستند پیشنهاد می‌کنیم مطلب رتبه‌بندی شرکت‌های بیمه عمر را مطالعه بفرمایید. این مقاله با استفاده از ارقام و آمار مستند بیمه مرکزی منتشر شده است.

 

طرح‌های ویژه بیمه عمر کارآفرین

شرکت بیمه کارآفرین در طول سال‌ها فعالیت خود تلاش کرده است تا طرح‌های متنوعی در بیمه‌های عمر و سرمایه گذاری جهت ارتقا فرهنگ بیمه عمر و جلب رضایت بیمه گذاران ارائه نماید.


در همین زمینه بخوانید: آشنایی با انواع بیمه عمر


 

 ↵ بیمه عمر انفرادی کارآفرین 

منظور از بیمه عمر و سرمایه گذاری داشتن پوشش‌های بیمه‌ای به همراه سرمایه گذاری است که فرد می‌تواند با پرداخت حق بیمه داشته باشد. بیمه عمر انفرادی کارآفرین یکی از طرح‌های پرطرفدار بیمه عمر است که هم از جنبه سرمایه گذاری دارد و هم از لحاظ بیمه‌ای پوشش‌های ارزنده‌ای را برای بیمه شده فراهم می‌کند.

 

 ↵ بیمه عمر مشترک کارآفرین

بیمه عمر مشترک یکی دیگر از طرح‌های فاخر بیمه عمر است که در سطح کشور توسط شرکت بیمه کارآفرین اجرا می‌شود و برای اولین بار هم توسط شرکت بیمه کارآفرین ارائه شد. در این طرح بیمه‌ای شما می توانید با پرداخت یک حق بیمه دو نفر را تحت پوشش قرار دهید. شما می‌توانید پوشش‌های بیمه عمر مشترک دو نفر را در یک بیمه‌نامه دریافت نمایید و هر دو نفر بیمه شده می‌توانند از همه مزایای بیمه عمر استفاده نمایند. پوشش سرمایه فوت و امراض و ازکارافتادگی همه پوشش‌هایی هستند که در بیمه عمر مشترک نیز برای هر دو نفر وجود دارد. این طرح فعلا از طرف شرکت کارآفرین ارائه نمی‌شود.

 

بیمه عمر طرح خود پرداخت کارآفرین

بر اساس شرایط بیمه عمر طرح خود پرداخت کارآفرین، فرد حق بیمه‌ای را یکجا پرداخت می‌کند و تا پایان قرارداد دیگر مبلغی به عنوان حق بیمه پرداخت نمی‌کند.

به عنوان مثال فرد مبلغ ۲۰ میلیون تومان را یکجا در ابتدای قرارداد پرداخت و تا پایان قرارداد دیگر هیچ مبلغی را پرداخت نمی‌کند. در این مثال ۱۰% مبلغ پرداختی معادل ۲ میلیون تومان به عنوان حق بیمه عمر، با پوشش‌های ۵۰میلیون تومان سرمایه فوت، ۲۰۰میلیون تومان سرمایه فوت به علت حادثه و ۱۵میلیون تومان امراض خاص، با مدت بیمه تعیین شده، و مبلغ ۱۸میلیون تومان الباقی به عنوان سرمایه گذاری در نظر گرفته می‌شود. در پایان مدت بیمه نامه نیز چندین برابر این مبلغ را به صورت اندوخته دریافت می‌کند و پوشش‌های کامل بیمه را هم در طول مدت بیمه نامه خواهد داشت.

نکته: این طرح برای بیمه گذاران قدیمی کارآفرین که دارای حساب اندوخته در بیمه عمر کارآفرین هستند و تمایل دارند که حق بیمه پرداخت ننمایند بسیار می‌تواند کارا باشد. این طرح فعلا از طرف شرکت کارآفرین ارائه نمی‌شود.

 

بیمه عمر طرح مستمری کارآفرین

شاید داشتن مستمری برای همه افراد موضوع مهمی است و همه دوست دارند یک مستمری برای خودشان داشته باشند، با توجه به شرایط بیمه عمر کارآفرین، بیمه عمر طرح مستمری می‌تواند حامی مالی مناسبی برای زمان بازنشستگی شما باشد.
در این بیمه نامه پرداخت حق بیمه‌های سالانه شما با پرداخت سودهای تضمین شده و سود مشارکتی، تبدیل به یک اندوخته ارزنده می‌شود که نهایتا بیمه شده می‌تواند با ارسال درخواست کتبی، اندوخته بیمه نامه را تبدیل به یکی از انواع بیمه‌های طرح مستمری نماید.
در این طرح اگر فرد بیمه شده در زمان داشتن بیمه عمر فوت نماید، سرمایه نهایی بیمه نامه که شامل مبلغ اندوخته بیمه نامه به همراه سرمایه فوت بیمه عمر، تبدیل به مستمری ماهانه شده و بازماندگان و خانواده‌های آنان می‌تواند این مبلغ را دریافت نمایند.
یکی دیگر از شرایط بیمه عمر کارآفرین این است که فرد بیمه شده می‌تواند از همان ابتدا بیمه نامه مستمری را خریداری نماید و از همه مزایای بیمه عمر استفاده نماید.

این طرح فعلا از طرف شرکت کارآفرین ارائه نمی‌شود.

بیمه عمر طرح اندوخته دار امید کارآفرین

یکی از جامع‌ترین طرح‌های بیمه عمر، بیمه نامه اندوخته دار امید کارآفرین است که شرکت کارآفرین برای ارائه پوشش‌های کامل‌تر در کنار سرمایه گذاری برای بیمه گذاران این بیمه نامه را ارائه کرده است. پوشش فوت تا سن ۸۰ سالگی و تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان، پوشش امراض برای بیش از ۲۰ بیماری، ارائه پوشش هزینه پزشکی ناشی از حادثه تا سن ۸۰ سالگی و تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان و … برخی از پوشش‌های کامل این بیمه نامه می‌باشد. این طرح نیز همانند بیمه عمر کارآفرین دارای جنبه سرمایه گذاری به همراه پوشش‌های بیمه‌ای و بسته‌های تشویقی می‌باشد که بیمه گذاران این بیمه نامه می‌توانند در طول داشتن این بیمه نامه از همه مزایای آن استفاده نمایند.

 محاسبه بیمه عمر کارآفرین

بیمه عمر بیمه نامه‌ای است بلند مدت که همراه پوشش‌های بیمه‌ای که برای فرد ارائه می‌کند،  نهایتا اندوخته‌ای نیز به عنوان سرمایه گذاری برای وی محاسبه می‌شود که می‌تواند مبلغ ارزشمندی باشد. بر اساس شرایط بیمه عمر محاسبات بیمه نامه عمر در شرکت‌های بیمه بر اساس چند فاکتور مهم و اصلی انجام می‌شود. اگر انتخاب بیمه عمر شما بیمه عمر کارآفرین است با ما همراه باشید تا نیم نگاهی به نحوه محاسبه بیمه عمر کارآفرین داشته باشیم.

مهمترین نکته در بیمه عمر کارآفرین این است که محاسبه بیمه عمر کارآفرین بر اساس شرایط هر فردی جداگانه انجام می‌شود، عواملی که در این محاسبه تاثیر گذارند عبارتند از:

نکته: معمولا بیمه نامه‌های انفرادی نسبت به بیمه نامه های عمر مشترک کارآفرین با یک حق بیمه یکسان نتیجه سرمایه گذاری بیشتری را دارد. اگر هدفتان از خرید بیمه عمر داشتن سرمایه گذاری است بهتر است که بیمه عمر انفرادی را داشته باشید.


مطلب مرتبط: نحوه محاسبه بیمه عمر


 

جدول بیمه عمر کارآفرین

شاید اطلاعاتی که در جدول محاسبه بیمه عمر کارآفرین آورده می‌شود برای  بسیاری از افراد کمی پیچیده به نظر آید، در واقع جدول بیمه عمر اطلاعاتی جامع درباره پوشش‌های بیمه عمر و نحوه سرمایه‌گذاری در این بیمه نامه را ارائه می‌کند، در ادامه به بررسی نمونه‌ای از جدول بیمه عمر کارآفرین می‌پردازیم.

نکته: جدول فوق بر اساس مشخصات سنی ۳۰ ساله با حق بیمه ۲ میلیون تومانی محاسبه شده است. تمامی موارد موجود در جدول قابل تغییر می‌‌باشد.

مواردی که در جدول بیمه عمر کارآفرین وجود دارد عبارتند از:

نکته : تمامی پوشش‌های بیمه عمر بر اساس حق بیمه پرداختی شما محاسبه می‌شود.

 

محاسبه آنلاین حق بیمه عمر کارآفرین

یکی از سوالاتی که همواره برای بیمه شده های بیمه‌های عمر وجود دارد این است که فرد با پرداخت‌هایی که هر ساله انجام می‌دهد نهایتا چه میزان سرمایه گذاری خواهد داشت و چه پوشش‌هایی را دریافت می‌نماید؟ در محاسبه آنلاین بیمه عمر میزان ریسک سنجی بیمه عمر برای هر فرد بر اساس سن و شغل فرد انجام شده و محاسبه آنلاین بیمه نامه به صورت جدول بیمه عمر در اختیار شما قرار می‌گیرد. برای این منظور شما می‌توانید با تکمیل فرم بیمه عمر اطلاعات خود را وارد نمایید تا کارشناسان ما به طور تخصصی همه موارد مهم با توجه به شرایط شما را بررسی و به شما اعلام نمایند.

 

مزایای بیمه عمر کارآفرین

بیمه عمر کارآفرین شامل پوشش‌های مناسب بیمه عمر، در کنار سرمایه گذاری ارزنده‌ است، که در این قسمت نیم نگاهی به مزایای بیمه عمر کارآفرین خواهیم داشت:

 

شرایط کلی برای خرید بیمه عمر کارآفرین

هر فردی که تمایل به خرید بیمه عمر دارد باید با برخی از شرایط بیمه عمر آشنا باشد. شرایط عمومی بیمه عمر کارآفرین، در واقع تعهدات بیمه‌گر و بیمه‌گذار است که در بیمه نامه عمر باید رعایت شود. البته چند مورد مهم که هر فرد بیمه شده ای در زمان خرید بیمه عمر باید در نظر داشته باشد عبارتند از:

 

نکات مهم در پوشش‌های بیمه عمر کارآفرین

داشتن محدودیت‌های سنی برای برخی از پوشش های مهم از دیگر مواردی است که در شرایط بیمه عمر کارآفرین آورده شده است. از قبیل اینکه برای استفاده از پوشش معافیت و ازکارافتادگی باید فرد بیمه شده حداقل ۱۸ سال تمام داشته و شاغل باشد. پوشش بیماری‌ها برای کودکان بالای ۵ سال با داشتن گواهی پزشکی که سلامت جسمی و ذهنی کودک را تایید نماید، امکان پذیر است و هر فرد بیمه شده تا ۶۵ سال می‌توان از این پوشش استفاده نماید.

البته در زمان خرید بیمه عمر تمامی شرایط عمومی و شرایط اختصاصی بیمه عمر کارآفرین به پیوست بیمه نامه از طرف بیمه تایم حضورتان ارسال می‌گردد.

نکته مهم: محدودیت‌های سنی در طرح اندوخته دار امیدکارآفرین تغییر کرده و تقریبا همه پوشش‌های طرح اندوخته دار امید کارآفرین تا سن ۸۰ سالگی می‌باشد به جز پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه که تا سن ۶۵ سالگی می‌باشد.

خسارت‌های تحت پوشش در بیمه عمر کارآفرین

نکته : در طرح جدید اندوخته دار امید کارآفرین پوشش‌هایی از قبیل پوشش نقص عضو دائم و کامل در اثر حادثه، پوشش هزینه پزشکی ناشی از حادثه و بسته‌های تکمیلی و تشویقی از قبیل ارائه پوشش آتش سوزی به بیمه گذاران عمر و  پوشش‌های درمان تکمیلی به بیمه گذاران عمر انجام می‌شود.

بیمه عمر کارآفرین طرح امید

یکی از جدیدترین های طرح های بیمه عمر در شرکت بیمه کارآفرین، طرح اندوخته دار امید کارآفرین می‌باشد. این طرح پوشش بسیار کاملی را از نظر بیمه ای ارائه می‌نماید که دارندگان بیمه نامه می توانند از پوشش های این بیمه نامه استفاده نمایند.

مشاهده اندوخته بیمه عمر کارآفرین

یکی از مزایای بیمه عمر کارآفرین، بررسی شرایط بیمه نامه به صورت آنلاین از طریق سایت بیمه کارآفرین است. بیمه گذاران بیمه نامه عمر کارآفرین می‌توانند از طریق سایت بیمه کارافرین و با ورود به قسمت بیمه های زندگی و بیمه نامه‌های من تمامی اطلاعات بیمه نامه های عمر خود را مشاهده نمایند. مشاهده اندوخته بیمه نامه یکی از مواردی می‌باشد که می‌توانید به صورت آنلاین با وارد کردن کد ملی و کد بیمه گذاری در این قسمت مشاهده نمایید.

میزان اندوخته بیمه نامه بر اساس حق بیمه و نحوه پرداختی شما محاسبه می‌شود.

پرداخت حق بیمه عمر کارآفرین

چندین روش برای پرداخت حق بیمه عمر کارآفرین وجود دارد:

  1. پرداخت از طریق خدمات الکترونیک بیمه تایم
  2. ۱-به صورت آنلاین از طریق سایت بیمه کارآفرین از طریق کد اعلامیه بدهکار و کد بیمه گذاری
  3. ۲-پرداخت با شناسه   و از طریق کارت به کارت به شماره کارت بیمه های عمر با دستگاه ATM بانک ملت
  4. ۳-پرداخت با شناسه از طریق اینترنت بانک ملت
  5. ۴-مراجعه حضوری به بانک ملت برای پرداخت حق بیمه
  6. ۵- از طریق اپلیکیشن موبایل بیمه کارآفرین
  7. هرگونه پرداخت بدون شناسه از هر روشی، در حساب های بیمه کارآفرین ثبت نشده و هیچ کدام از اقساط بیمه نامه شما رسید نمی‌شوند.

سایت تخصصی بیمه عمر کارآفرین

شرکت بیمه کارآفرین برای ارائه خدمات بهتر به بیمه گذاران خود بخش را به عنوان سایت تخصصی بیمه‌های عمر در نظر گرفته که بیمه گذاران می‌توانند از این طریق اطلاعات مربوط به انواع بیمه‌های عمر شرکت بیمه کارآفرین را بررسی کرده و همچنین بیمه نامه‌های خود را نیز بررسی نماید.

استعلام بیمه عمر، مشاهده اندوخته بیمه نامه، مشاهده اطلاعات بیمه عمر، مشاهده وضعیت پرداخت بیمه عمر کارآفرین و … برخی از دسترسی‌های سایت اختصاصی بیمه عمر کارآفرین می‌باشد.

معایب بیمه عمر کارآفرین

می‌توان گفت یکی از کامل‌ترین انواع بیمه نامه های عمر در بین شرکت‌های بیمه، بیمه عمر کارآفرین مخصوصا طرح اندوخته دار امید کارآفرین می‌باشد. هم از لحاظ پوشش‌های ارائه شده و هم از لحاظ میزان خسارت پرداختی و رفتار با بیمه شده در طول مدت داشتن بیمه نامه می‌توان گفت که در چند سال گذشته بیمه کارآفرین یکی از بهترین شرکت‌های بیمه ای بوده است. از این رو نمی‌توان موردی را به عنوان عیب بیمه عمر کارآفرین بیان کرد.

بیمه عمر کارآفرین کرونا

شرکت بیمه کارآفرین از جمله شرکت‌های بیمه ای بود که بعد از شیوع کرونا برای بیمه شده‌های بیمه عمر و سرمایه گذاری خسارت‌های ناشی از کرونا را به صورت پوشش امراض، هزینه پزشکی و سرمایه فوت تحت پوشش قرار داد.

 

مدارک لازم برای خرید بیمه عمر کارآفرین

برای خرید بیمه عمر کافی است که اصل فرم پیشنهاد بیمه عمر کارآفرین که توسط بیمه شده تکمیل شده را به بیمه تایم ارسال نمایید و با پرداخت حق بیمه عمر، بیمه نامه شما صادر شده و به محل مورد درخواست شما ارسال می‌گردد.

پیشنهاد ما این است که در ابتدا از طریق تکمیل فرم بیمه عمر اجازه دهید شرایط شما کامل بررسی شود تا بهترین طرح و متناسب با شرایط شما برای شما صادر شود.

کارشناسان ما نحوه دریافت مدارک را برای شما کامل توضیح خواهند داد اما جهت اطلاعات بیشتر شما عزیزان در ادامه مدارک لازم برای هر بخش را معرفی میکنیم.

 

مدارک لازم برای دریافت خسارت فوت به هر علت در بیمه عمر کارآفرین

 

مدارک مورد نیاز فوت به علت حادثه در بیمه عمر کارآفرین

 

مدارک مورد نیاز فوت ناشی از بیماری های تحت پوشش

نکته: اگر ذینفع بیمه نامه عمر در صورت فوت وراث قانونی باشد، کپی برابر اصل از گواهی انحصار وراثت نیاز می باشد.

 

مدارک مورد نیاز خسارت امراض در بیمه عمر کارآفرین

مدارک مورد نیاز خسارات معافیت از پرداخت حق بیمه عمر

 

مزایای مالی و سرمایه گذاری در بیمه عمر کارآفرین

شفافیت صورت حساب‌های مالی کارآفرین مثال زدنی است. اگر با بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری کارآفرین آشنا شده باشید باید این نکته را بدانید که داشتن این بیمه نامه همراه پوشش‌های بیمه‌ای ارزنده‌ای که برای بیمه گذاران فراهم می‌کند، امکان سرمایه گذاری امن با داشتن بیمه عمر کارآفرین برای تمامی بیمه شده‌ها را نیز فراهم می‌کند. برخی از مزایای مالی بیمه عمر کارآفرین عبارتند از:

 

سود قطعی بیمه عمر کارآفرین

میزان سود پرداختی به حق بیمه نامه‌های عمر کارآفرین برابر با مجموع سود تضمینی و سود مشارکتی می‌باشد. میزان سود تضمینی در واقع سود قطعی است که به بیمه نامه های عمر پرداخت می‌شود و میزان این سود بر اساس سود مصوبه بیمه مرکزی در نظر گرفته می‌شود.  در سال ۹۷ میزان سود تضمینی برای دو سال اول ۱۶ درصد، برای دو سال بعد ۱۳ درصد و برای سال‌های بعد تا پایان مدت بیمه نامه ۱۰ درصد می‌باشد. میزان سود مشارکتی بیمه عمر کارآفرین هر ساله بعد از مجمع سالیانه تعیین و محاسبه می‌شود و بر این اساس، سود سرمایه گذاری به بیمه نامه‌های عمر پرداخت می‌گردد. شرکت بیمه کارآفرین هر ساله بیمه گذاران خود را در ۹۰ درصد سود مشارکتی شریک می کند و این از مزایای بیمه عمر کارآفرین می‌باشد. نرخ سود مشارکتی بیمه عمر کارآفرین در سال‌های مختلف متفاوت بوده و میزان میانگین سود بیمه عمر کارآفرین در چند سال اخیر ۲۲ درصد می باشد.

 

وام بیمه عمر کارآفرین

گرفتن وام از محل اندوخته بیمه نامه عمر بدون نیاز به ضامن از مزایای بیمه عمر کارآفرین می‌باشد. هر فردی می‌تواند بعد از پایان سال دوم بیمه‌ای خود، ۹۰ درصد از اندوخته خود را وام بگیرد. بازپرداخت وام به انتخاب خود فرد در بازه ۱۲ یا ۲۴ ماهه انجام می‌شود. در زمانی که شما از اندوخته بیمه عمرتان وام می‌گیرید سایر پوشش‌های بیمه‌ای برای شما برقرار بوده و اندوخته بیمه‌ای تان هم سر جای خودش است و با بازپرداخت به موقع اقساط وام هیچ اتفاقی بر روی سرمایه گذاری بیمه نامه شما نمی‌افتد.

 

بازخرید بیمه عمر کارآفرین

هر فرد بیمه شده‌ای می تواند در هر سال بیمه‌ای اقدام به بازخرید بیمه نامه عمر نماید. با بازخرید بیمه نامه هیچ مبلغی در اندوخته بیمه نامه باقی نمی‌ماند و سرمایه و پوشش‌های بیمه نامه شما صفر می‌شود و در حقیقت بیمه عمر کارآفرین به اتمام می‌رسد.

 

موجودی اندوخته بیمه عمر کارآفرین

هر فرد بیمه شده می‌تواند میزان اندوخته بیمه نامه خود را مشاهده نماید. با وارد نمودن کد بیمه گذاری بیمه نامه خود و شماره بیمه نامه عمر، در قسمت مشاهده اندوخته بیمه عمر کارآفرین اندوخته بیمه‌ای قابل مشاهده است.

 

راهنمای خرید بیمه عمر کارآفرین

اگر بعد از مطالعه شرایط  و مزایای بیمه عمر کارآفرین انتخاب شما بیمه عمر کارآفرین است، می‌توانید فرم درخواست بیمه عمرتان را از طریق بیمه تایم ارسال نمایید. کارشناسان بیمه عمر بیمه تایم، در اسرع وقت با شما تماس گرفته و مشاوره کامل درباره خرید بیمه عمر را برای شما ارائه می‌کند. مزیت خرید بیمه عمر از بیمه تایم این است که با همراهی گروه کارشناسان متخصص ما مقایسه بین شرکت‌های بیمه را انجام می‌دهید و بهترین بیمه عمر مناسب را خریداری می‌نمایید.

برای خرید بیمه عمر به همراه مشاوره رایگان و ارزیابی تخصصی شرایط شما تنها کافی است اقدام به تکمیل فرم بیمه عمر نموده تا کارشناسان ما سایر کارها را برای شما انجام دهند.

خروج از نسخه موبایل