بیمه تایم

بیمه عمر کوثر چگونه است؟

بیمه عمر کوثر
۴.۱
(۲۳)

شرکت بیمه کوثر با اعتبار و پشتوانه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در حال ارائه خدمات بیمه‌ای در همه رشته‌های بیمه‌ای به کارکنان نیروهای مسلح  و سایر افراد می‌باشد. یکی از رشته‌های پرطرفدار بیمه عمر کوثر و سرمایه گذاری این شرکت است که به صورت ویژه برای کارکنان نیروهای مسلح و خانواده های آنان ارائه می‌شود . در این نوشته نگاه کلی به بیمه عمر و سرمایه گذاری کوثر پرداخته و مزایا و پوشش های این بیمه نامه را بررسی می‌کنیم.


 

طرح‌های بیمه عمر کوثر

طرح های بیمه عمر کوثر

۱- بیمه عمر و سرمایه گذاری کوثر

این بیمه نامه ترکیبی از سرمایه گذاری و ارائه خدمات بیمه ای است که فرد بیمه گذار می‌تواند از طریق این بیمه نامه از همه مزایا و پوشش‌های آن استفاده نماید که در واقع این طرح کامل‌ترین طرح بیمه عمر و سرمایه گذاری کوثر است.

 

۲- بیمه عمر و تامین آتیه فرزندان

پدر و مادر‌ها می‌توانند این طرح بیمه ای را برای فرزندانشان از بدو تولد تا ۱۵ سالگی تهیه نمایند. در این طرح بیمه‌ای حداقل مدت بیمه نامه باید ۵ سال بوده و کمتر از این مدت بیمه نامه ای صادر نمی‌شود. حداقل سرمایه فوت در این بیمه نامه ۱ میلیون تومان و حداکثر ۲۵ میلیون تومان می‌باشد.

از مزایای این طرح این است که سرمایه امراض را تا ۳۰ درصد سرمایه فوت به هر علت و تا سقف ۷۵ میلیون تومان به کودکان بیمه شده ارائه می‌شود.  دومین مزیت طرح تامین آتیه فرزندان ارائه پوشش سرمایه فوت ناشی از حادثه است که  ۲ برابر سرمایه فوت و  تا سقف ۵۰ میلیون تومان  کودکان بیمه شده را تحت پوشش قرار می‌دهد.


مطلب مرتبط:با بیمه آتیه فرزندان کوثر آشنا شوید


۳- بیمه عمر زمانی انفرادی

اگر فرد بیمه شده در  طول مدت داشتن این بیمه نامه  فوت نماید سرمایه فوت درج شده در بیمه نامه به ذینفعان وی پرداخت می‌شود و اگر فرد بیمه شده در پایان قرارداد در قید حیات باشد شرکت بیمه تعهدی نسبت به این بیمه نامه نخواهد داشت. بیمه عمر زمانی انفرادی، یک بیمه نامه  حداقل یک ساله  است که تا سن ۷۰ سالگی  پوشش های خود را به افراد بیمه شده ارائه می کند. اگر شما هم از جمله افرادی هستید که می‌خواهید در صورت فوتتان سرمایه ای به وراث و یا ذینفعان مشخص شده در بیمه نامه‌تان پرداخت شود می‌توانید بیمه عمر زمانی انفرادی را داشته باشید.

 

۴- بیمه عمر مانده بدهکار انفرادی

این بیمه نامه برای افرادی ارائه می شود که از بانک یا موسسات مالی و اعتباری وام و یا تسهیلات دریافت کرده‌اند. این بیمه نامه با توجه به مدت زمان بازپرداخت وام، مبلغ وام و سود آن بیمه نامه صادر می‌شود که ذینفع این بیمه نامه موسسات مالی و اعتباری وام دهنده می‌باشد و اگر فرد بیمه شده در طول مدت بازپرداخت حق بیمه فوت نماید شرکت بیمه متعهد بازپرداخت اقساط باقیمانده وام می‌باشد.


 

پوشش‌های بیمه عمر و سرمایه‌گذاری کوثر

پوشش های بیمه عمر کوثر

 1. پوشش فوت به هر علت بیمه کوثر: پوشش فوت به هر علت، پوشش اصلی این بیمه نامه است و اگر فرد بیمه شده در طول مدت داشتن بیمه نامه عمر کوثر فوت کند تا سقف ۱۲۰ برابر حق بیمه پرداخت سالانه و تا سقف ۴۰۰ میلیون تومان به ذینفعان پرداخت می‌شود.
 2. پوشش فوت در اثر حادثه: اگر فرد بیمه شده در اثر حادثه فوت کند، علاوه بر سرمایه فوت به هر علت، خسارت پوشش فوت در اثر حادثه به ذینفعان پرداخت می‌شود. سقف پوشش فوت در اثر حادثه بیمه عمر کوثر تا سقف ۴۰۰ میلیون تومان و ۱ تا ۴ برابر سرمایه فوت عادی می باشد.
 3. پوشش امراض خاص: در طول مدت داشتن بیمه عمر کوثر ممکن است فرد بیمه شده به یکی از امراض سکته قلبی، سکته مغزی، جراحی باز قلب و پیوند اعضای اصلی بدن و انواع سرطان مبتلا شود که در این صورت می‌تواند از پوشش های امراض بیمه عمر کوثر خود تا سقف ۵۰ میلیون تومان استفاده کند.
 4. پوشش نقص عضو و از کارافتادگی: با توجه به این پوشش اگر نقص عضوی در اثر حادثه برای فرد بیمه شده اتفاق بیافتد، پوشش نقص عضو به فرد بیمه شده پرداخت می‌شود.
 5. پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه  عمر کوثر: حال اگر فرد بیمه شده به علت حادثه دچار نقص عضو و یا ازکارافتادگی شود و وی قادر به انجام کار نباشد این پوشش برای فرد جاری می شود و شرکت بیمه کوثر تا پایان مدت قرار داد حق بیمه وی را پرداخت می‌کند.

بیشتر بدانید:

بهترین بیمه‌های عمر از نظر مردم و بیمه مرکزی

مهمترین شرایط بیمه عمر چه هستند؟


 

مزایای بیمه عمر کوثر

مزایای بیمه عمر کوثر

 

 • -یمه گذار دسترسی کامل به اندوخته بیمه نامه داشته و می‌تواند در هر سال بیمه ای از اندوخته بیمه نامه استفاده نماید.
 • یکی از موارد انعطاف پذیر در بیمه عمر کوثر افزایش و یا کاهش مبلغ حق بیمه، سرمایه فوت بیمه نامه و سایر پوشش‌های بیمه نامه است که این مزیت دست بیمه گذار را  در روند ادامه بیمه نامه باز تر می‌کند.
 • سرمایه گذاری شکل گرفته در بیمه عمر و سرمایه گذاری کوثر معاف از مالیات بر درآمد و مالیات بر ارث می‌باشد.
 • این امکان برای فرد بیمه گذار وجود دارد که بعد از پایان سال دوم از شروع بیمه نامه ۹۰ درصد از ارزش بازخریدی را وام بگیرد. اگر نمی‌خواهید وام بگیرید تا در پروسه پرداخت اقساط وارد نشوید می توانید بیمه نامه‌تان را باز خرید کرده و کل  اندوخته خود را به صورت یکجا دریافت نمایید که در این صورت شرکت بیمه کوثر هیچگونه تعهدی نسبت به بیمه نامه شما نخواهد داشت.
 • در کنار همه مزایای بیمه می‌توانید از سود روز شما تضمینی و سود مشارکتی بیمه عمرتان بر روی اندوخته‌تان استفاده کنید.

 

جدول بیمه عمر کوثر چیست؟

در بیمه عمر کوثر نیز همانند سایر شرکت‌های بیمه، جدول بیمه عمر تجمیعی از روند سرمایه گذاری و پوشش دهی بیمه نامه کوثر می‌باشد. در جدول بیمه عمر کوثر اطلاعات زیر قابل مشاهده هستند:

 • سن بیمه شده و بیمه گذار
 • سال بیمه ای که مشخص کننده مدت قرار داد شما با شرکت بیمه است
 • حق بیمه پرداختی سالانه که مجموع حق بیمه های پرداختی بیمه گذار را نشان می‌دهد.
 • تجمیع پرداختی سالانه حق بیمه که مجموع حق بیمه‌های پرداختی فرد را نشان می‌دهد .
 • سرمایه فوت به هر علت که سرمایه اصلی بیمه نامه بوده و بر اساس ضریبی از بیمه نامه مشخص می‌شود .
 • سایر پوشش های بیمه نامه نیز بر اساس درخواست های فرد بیمه گذار محاسبه  و در جدول بیمه نامه درج می‌شود.
 • بیمه گذار می تواند در هر سال بیمه‌ای برابر با ارزش بازخریدی درج شده در بیمه نامه برداشت از اندوخته کرده و یا ۹۰ درصد این مبلغ را وام بگیرد در واقع اندوخته بیمه نامه سرمایه گذاری این بیمه نامه است که در دسترس فرد بیمه گذار می‌باشد.

جدول زیر برای یک فرد ۳۰ ساله  است که هر سال مبلغ ۲ میلیون تومان را به صورت سالانه را به صورت افزایش سالانه ۱۰ درصد پرداخت می‌کند. همه پوشش‌ها به صورت حداقل می‌باشد.

جدول بیمه عمر کوثر

 


سود و مبلغ پرداختی بیمه عمر کوثر

سرمایه گذاری در بیمه عمر کوثر

در بیمه های عمر و و سرمایه گذاری کوثر به حق بیمه های پرداختی توسط بیمه گذاران سود تضمینی و سود مشارکتی به  صورت سود روز شمار و مرکب پرداخت می شود.

 • میزان سود تضمینی، تضمین بیمه مرکزی بر روی بیمه نامه های عمر است که تضمین این موضوع  است که میزان سود واریزی بر روی بیمه نامه های عمر کمتر از این میزان نخواهد بود. میزان سود تضمینی برای دو سال اول بیمه نامه ۱۶ درصد، برای دو سال بعد ۱۳ درصد و برای سال های بعد تا پایان مدت قرارداد ۱۰ سال می‌باشد.

مطلب مرتبط: بالاترین نرخ سود بیمه عمر


 • علاوه بر سود تضمینی، سود مشارکتی به میزان ۸۵ درصد سود حاصل از سرمایه گذاری انجام گرفته توسط شرکت بیمه کوثر نیز به اندوخته بیمه گذاران واریز می شود. میزان سود مشارکتی بیمه عمر کوثر در سال‌های مختلف بیمه ای متفاوت می باشد. سود های مشارکتی پرداخت شده در سال‌های گذشته به ترتیب زیر می باشد.
سال بیمه ایسود تضمینی
۱۳۹۰۱۹ درصد
۱۳۹۱۲۵ درصد
۱۳۹۲۲۵.۵ درصد
۱۳۹۳۲۵.۰۶ درصد
۱۳۹۴۲۳.۰۷ درصد

 


مطلب مرتبط: رتبه‌بندی بیمه های عمر با آمار مستند


 

نحوه استعلام بیمه عمر کوثر

یکی از خدمات آنلاینی که بیمه عمر کوثر ارائه می‌کند امکان استعلام بیمه عمر کوثر از طریق سایت این شرکت است. برای استعلام بیمه عمر کوثر می‌توانید رقم راست بیمه نامه را به همراه کد ملی یا شماره شناسایی را به هماره داشته و در سایت بیمه عمر کوثر وارد کنید.

در این گزارش آخرین وضعیت بیمه نامه به صورت مشخصات بیمه نامه، بیمه گذار و بیمه شده، میزان تعهدات و پوشش های بیمه نامه، مشخصات ذینفعان بیمه نامه، مشاهده وضعیت واریزی های انجام شده در بیمه نامه، مشاهده اعلامیه بدهکار بیمه نامه در سال جاری، در صورت داشتن وام مشاهده وضعیت وام، میزان سودهای مشارکت واریزی، الحاقیه های بیمه نامه را به صورت کامل مشاهده نمایید.


 

پرداخت خسارت بیمه عمر و سرمایه‌گذاری کوثر

در بیمه عمر کوثر مدارک لازم برای پرداخت هر کدام از خسارات تحت پوشش متفاوت است و در هر خسارت بیمه گذار باید مدارک مربوط به آن خسارت را به شرکت بیمه کوثر تحویل دهد.

 

مدارک دریافت خسارت پوشش فوت:

 1. تکمیل فرم  اعلام خسارت توسط  ذینفعان
 2. ارائه اصل بیمه‌نامه متوفی
 3. اگر بیمه نامه الحاقیه دارد ارائه الحاقیه‌های بیمه نامه
 4. اصل یا تصویر برابر اصل شده شناسنامه باطل شده (کلیه صفحات) و کارت ملی متوفی ( بیمه شده)
 5. اصل یا تصویر برابر اصل شده خلاصه رونوشت فوت صادره از ثبت احوال
 6. گواهی پزشکی قانونی یا آخرین پزشک معالج مبنی بر تعیین علت و تاریخ فوت
 7. گزارش مشروح حادثه که توسط مراجع ذیصلاح تنظیم یا برابر اصل گردیده و نام بیمه شده در آن ذکر شده باشد.(ممهور به مهر مقامات انتظامی) (درصورت فوت حادثه)
 8. جواز دفن
 9. فرم تعیین ذینفع ( در صوت عدم تکمیل فرم تعیین ذینفع ، ارایه انحصار وراثت برابر اصل شده دادگستری که در آن سهم الارث هر یک از وراث مشخص شده باشد الزامی است )
 10. صویر تایید شده کلیه صفحات شناسنامه و کارت ملی وراث قانونی یا ذینفع ها
 11. تصویر برابر اصل شده گواهینامه معتبر بیمه شده متوفی متناسب با وسیله نقلیه مورد استفاده در صورت وقوع ۱۱ فوت بر اثر رانندگی
 12. مدارک کپی برابر اصل شده بیمارستان
 13. فرم مشخصات و اطلاعات بانکی
 14. تصویر فرم پیشنهاد بیمه عمر و سرمایه گذاری که توسط متقاضی تکمیل گردیده است
 15. فرم رضایت نامه گیرنده خسارت

نکته: بیمه گذار یا ذینفع موظف است که در صورت فوت بیمه شده در هر سال بیمه ای خسارت را  با ذکر علت آن به صورت کتبی به شرکت بیمه اطلاع دهد . از تاریخ فوت حداکثر تا یک ماه بیمه گذار موظف است که خسارت را به شرکت بیمه اطلاع دهد.

مدارک دریافت خسارت پوشش امراض خاص

 1. تکمیل فرم/نامه اعلام خسارت  توسط بیمه گذار
 2. ارائه اصل بیمه ‌نامه عمر کوثر
 3. اگر بیمه نامه الحاقیه دارد ارائه الحاقیه‌ های بیمه نامه
 4. تصویر برابر اصل شده شناسنامه(کلیه صفحات) و کارت ملی بیمه شده یا ذینفعان(در صورت فوت بیمه شده )
 5. ارائه کلیه مدارک پزشکی در ارتباط با تایید امراض خاص مطابق با فرم مربوطه
 6. فرم اعلام نظر پزشک معتمد بیمه گر مبنی بر تایید امراض خاص
 7. تصویر فرم پیشنهاد بیمه عمر و سرمایه گذاری که توسط متقاضی تکمیل گردیده است
 8. فرم مشخصات و اطلاعات بانکی
 9. فرم رضایت نامه گیرنده خسارت

مدارک دریافت خسارت پوشش معافیت بیمه عمر کوثر

 1. تکمیل فرم/نامه اعلام خسارت بیمه گذار بیمه عمر کوثر
 2. ارائه اصل بیمه‌نامه عمر به شرکت بیمه
 3. اگر بیمه نامه الحاقیه دارد، ارائه الحاقیه‌های بیمه نامه
 4. حکم کارگزینی بیمه شده در زمان شروع پوشش بیمه ای بیمه شده
 5. حکم کارگزینی بیمه شده در زمان وقوع غرامت
 6. گواهی پزشک معتمد بیمه گر مبنی بر از کار افتادگی کامل و دائم بیمه شده
 7. کلیه مدارک پزشکی و رادیو گرافی های انجام شده در ارتباط با از کار افتادگی دائم و کلی بیمه شده
 8. تصویر فرم پیشنهاد بیمه عمر و سرمایه گذاری که توسط متقاضی تکمیل گردیده است
 9. تصویر برابر اصل شده گواهینامه معتبر بیمه شده حادثه دیده متناسب با وسیله نقلیه مورد استفاده در صورت وقوع ازکار افتادگی بر اثر حوادث رانندگی

مدارک دریافت خسارت پوشش نقص عضو

 1. تکمیل فرم  اعلام خسارت توسط  بیمه گذار
 2. ارائه اصل بیمه‌نامه
 3. اگر بیمه نامه الحاقیه دارد  ارائه الحاقیه‌های بیمه نامه
 4. نظریه کمیسیون پزشکی مبنی بر نقص عضو
 5. کلیه مدارک پزشکی مربوط به وقوع حادثه
 6. تصویر فرم پیشنهاد بیمه عمر و سرمایه گذاری که توسط بیمه شده تکمیل گردیده است
 7. تصویر برابر اصل شده گواهینامه معتبر بیمه شده حادثه دیده متناسب با وسیله نقلیه مورد استفاده در صورت وقوع نقص عضو بر اثر حادثه رانندگی
 8. گزارش نیروی انتظامی مبنی بر وقوع حادثه که منجر به خسارت نقص عضو شده است
 9. ارائه گزارش از محل کار شخص حادثه دیده مبنی بر تایید وقوع حادثه

 

خرید بیمه عمر کوثر

برای خرید بیمه عمر کوثر و دریافت مشاوره و مقایسه بیمه عمر شرکت های مختلف بیمه ای می‌توانید درخواست تان را در سامانه بیمه تایم ثبت کنید. کارشناسان بیمه عمر بیمه تایم با شما تماس گرفته و در اسرع وقت با شما تماس گرفته و مشاوره کامل درباره انتخاب بهترین بیمه عمر را به شما ارائه می‌کنند. مشاوره ای که از سوی تیم بیمه تایم به شما ارائه می‌شود شامل مقایسه جدول‌ها بر اساس سن،  حق بیمه درخواستی شما، مدت بیمه نامه ای که مورد درخواست شماست تنظیم و برای شما ارسال می‌شود.

امتیاز شما به این مطلب چند است؟

میانگین امتیاز ۴.۱ / ۵. تعداد رای ۲۳

خیلی متاسفیم که این مطلب رضایت شما رو جلب نکرد!

لطفا با نظر خودتون مارو در ارتقا این مطلب یاری کنید

چه موردی رو میتونیم در این مطلب بهبود بدیم؟

تیم تولید محتوای بیمه تایم

۲۳ comments

 • سلام. من پنج سال یمه کوثر پرداخته ام. پرداخت ها هر شش ماه یکبار بود و اولین بار با ماهی سی هزار تومن آغاز شده. الان نیاز به وام دارم شرایط وام از جمله اینکه چند درصد هست؟ نیاز به ضامن دارد؟ و چه زمانی برای گرفتن وام مراجعه کنم؟

 • سلام برای گرفتن وام بیمه عمر کوثر کجا و چطوری میتونم اقدام کنم؟
  مبلغ پرداختی را میوونم ۹۰درصد وام میدید چند درصد و با بازپرداخت چندماهه است

  • خانم شادی عزیز اگر بیمه عمر کوثر دارید باید به نمایندگی که بیمه نامه تون رو از اونجا تهیه کردین مراجعه و درخواست دریافت وامتون رو ارائه کنید. نمایندگی بیمه عمر کوثر شما می تواند بر اساس اندوخته و مدت زمان بازپرداخت وامتان وامتان را بررسی کنید.

 • با سلام مادر یک خانم متولد ۱۱ ۱۰ ۱۳۳۲ در شهرری ساکن هست آیا میتواند یک بیمه نامه عمر داشته باشد؟ اگر میتواند لطفا راهنمایی بفرمایید تا به نزدیکترین نمایندگی برای درخواست ثبت نام مراجعه کند . باتشکر

  • جناب مسعود بزرگوار سن این خانم برای انجام بیمه عمر و تشکیل سرمایه و ارائه پوشش های بیمه ای بالا می باشد.

   • با تشکر . یعنی هیچ شرکت بیمه ای من جمله کوثر نمی تواند یک بیمه نامه عمر برای یک فرد ۶۶ ساله صادر کند ؟

 • با تشکر . یعنی هیچ شرکت بیمه ای من جمله کوثر نمی تواند یک بیمه نامه عمر برای یک فرد ۶۶ ساله صادر کند ؟

 • متاسفانه من درخواست تعیدیل قیمت دادم فرم مکتوب پر کردم که سالانه۲۰درصد اضافه نشود ولی بازهم اضافه شد این یه دزدیه مانیرو خای مصلح هستیم از فیشمون هر ماه کم میشه

  • جناب حسین عزیز با نماینده ای که بیمه نامه رو براتون صادر کرده تماس بگیرید و بیمه نامه تان ار بررسی کنید و درخواست افزایش حق بیمه تان را حذف کنید.

 • سلام بعد فوت بیمه شد برای باز پرداخت مبلغ بیمه تشکیل پرونده دادم و ۴۸ ساعت بعد اس ام اس اومد که پرونده در سامانه ثبت گردید میخواستم بدونم از لحظه ثبت تا پرداخت چقدر زمان میبره البته گفتن بهم حداکثر یه ماه ولی من خیلی عجله دارم ایا بنظرتون امکانش هست دوه سه روزه پرداخت کنن

  • جناب پیام عزیز معمولا پرداخت خسارت حداقل ۲ هفته کاری زمان بر می باشد و البته نوع خسارت در روند پرداخت شما تاثیر گذار می باشد.

  • جناب یوسف پور عزیز اگه بیمه عمر شما پوشش امراض داشته باشه ، اگر شما به یکی از ۵ بیماری تحت پوشش این بیمه نامه از قبیل ( سکته قلبی، سکته مغزی، ااتواع سرطان و جراحی باز قلب و پیوند اعضای اصلی بدن) مبتلا بشید می تونید از این پوشش بر اساس میزان سرمایه ای که در بیمه نامه تون قید شده استفاده کنید.

 • با سلام
  پس از تحویل مدارک جهت خسارت پوشش فوت ، چه مدت طول میکشد که هزینه به حساب واریز گردد؟

  • جناب رضایی عزیز، روند پرداخت خسارت بر اساس نوع خسارت و شرایط روند ادرای پرونده متفاوت می باشد ولی معمولا نهایتا بعد از تکمیل مدارک خسارت پرداخت می گردد.

  • جناب حسن عزیز بله با واحد صدور بمیه نامه تون تماس بگیرین و درخواست صدور الحاقیه افزایش دیات را ثبت فرمایید.

 • سلام.پیرومطالب قبلی در خصوص افزایش مبلغ بیمه عمرواینکه بنده در نمایندگی دیگرثبت نام کردم و بدلیل شغلم در استان دیگری سکونت دارم و می‌خواهم افزایش مبلغ نمایم واعلامنمودندبایستی یکماه قبل از سررسید سالیانه آن مراجعه کنم،دراین ارتباط با مرکز بیمه تماس گرفتم و کاربری که جواب دادبالحنی بی ادبانه وبهمانندکسی که ازروی اجبار جواب دهمین پاسخ رادادوبلافاصه گوشی رابطه نمود.لطفاشماپاسخ واضح واشکاردهید.ممنون

 • من متاسفم برا این بیمه که پسرم رو بیمه کردم بعد از دو ماه عمل قلب باز انجام داد و دریچه عوض کردم با وجودی که دو ماه از بیمه من گدشته و پسرم را عمل کردم با مدارکم به بیمه مراجعه کردم اعلام کردند باید سه ماه از بیمه شما بگذرت تا خسارتی به شما پرداخت شود مگه میشود اصلا مگه داریم این چه دستورالعملی

  • جناب یعقوبی برخی شرکت ها در ارائه پوشش ها در همه رشته های بیمه ای از جمله بیمه عمر دوره انتظار برای استفاده از پوشش ها موجود می باشد.