نماد سایت بیمه تایم

راهنمای گم شدن بیمه شخص ثالث و بدنه ماشین و دریافت المثنی

راهنمای گم شدن بیمه شخص ثالث و بدنه خودرو

در زندگی شلوغ امروز گم شدن وسایل شخصی خیلی دور از ذهن نیست. بیمه نامه‌ها هم یکی از همین وسایل شخصی است که ممکن است به دلیل حواس پرتی و یا سرقت گم شوند. با  اگر خدای ناکرده شما تجربه گم شدن بیمه شخص ثالث و یا بیمه بدنه ماشین را داشته‌اید  همراه ما باشید تا در رابطه با عواقب آن و راهنمای دریافت المثنی توضیح کاملی بدیم.

راستی اگر در این بین کارت سوخت خود را نیز گم کرده باشید پیشنهاد می‌کنیم راهنمای ثبت نام کارت سوخت المثنی را مطالعه کنید.

گم شدن بیمه شخص ثالث و راهنمای قدم به قدم دریافت گواهی المثنی

از جمله مدارکی که پلیس راهنمایی و رانندگی از همه رانندگان درخواست می‌کند، بیمه شخص ثالث به همراه مدارک خودرو می‌باشد. از این رو باید حتما بیمه شخص ثالث معتبر و یا گواهی معتبر بیمه شخص ثالث را داشته باشید. اگر بیمه شخص ثالث نداشته باشید پلیس می‌تواند خودروی شما را متوقف کند.


پیشنهاد خواندن:


با وجود تعدد تصادفات و حوادث رانندگی که وجود دارد نداشتن بیمه ثالث حتی برای چند روز کار عاقلانه‌ای به نظر نمی‌رسد چراکه حتی یک خسارت مالی چند میلیون تومانی می‌تواند درد ساز باشد چه برسد به خسارت‌های جانی چند صد میلیون تومانی. از این رو اگر بیمه ثالث‌تان را گم کرده باشید  و تصادف کنید و نتوانید بیمه نامه معتبر به پلیس ارائه دهید حتما به دردسر می‌افتید. در برخی از حوادث ممکن است پلیس خودروی شما را به علت عدم به همراه داشتن بیمه ثالث متوقف نماید.جالب است بدانید که اگر تصادف کرده باشید و حتی اگر زیان دیده حادثه باشید ، هم باید حتما بیمه شخص ثالث را به همراه داشته باشید.

اعلام مفقودی اولین کار بعد از گم شدن بیمه شخص ثالث. اما نکات زیر را به خاطر داشته باشید

برای اعلام مفقودی بیمه ثالث مهم‌ترین قدم مراجعه شما به نمایندگی و یا شعبه شرکت بیمه لازم است. با اطلاع رسانی شما به شرکت بیمه در جهت گم شدن بیمه نامه، شرکت بیمه اقدامات کافی و لازم را برای صدور گواهی بیمه ثالث را انجام می‌دهد. همچنین چند نکته مهم را فراموش نکنید:

 

البته این نکته را فراموش نکنید که برای بیمه‌های ثالثی که گم شده‌اند بیمه نامه المثنی صادر نمی‌شود و  فقط یک گواهی بیمه ثالث را شرکت بیمه به بیمه گذار با درج اطلاعات خودرو و اطلاعات بیمه نامه‌ای در اختیار بیمه گذار  قرار می‌دهد. بیمه گذار باید گواهی بیمه شخص ثالث را تا زمان تمدید بیمه نامه نزد خود نگه دارد تا در زمان تمدید بیمه نامه جدید با حفظ سابقه عدم خسارت بیمه نامه قبلی صادر شود. اگر در طول داشتن گواهی بیمه نامه ثالث به خسارت بخورید ، می‌توانید با ارائه این گواهی به شرکت بیمه از پوشش‌های بیمه نامه خود استفاده کنید.

 

گواهی المثنی بیمه ثالث چیست؟

با توجه به این موضوع که برای بیمه نامه‌های ثالث المثنی صادر نمی‌‌شود، گواهی نامه شخص ثالث به جای بیمه شخص ثالث گم شده در اختیار بیمه گذار قرار داده می‌شود. شما می‌توانید به جای بیمه شخص ثالث در زمان نیاز گواهی بیمه نامه شخص ثالث را ارائه نمایید. این گواهی برای زمان خسارت و هم برای زمانی که پلیس از شما درخواست بیمه شخص ثالث را می‌کند می‌توانید گواهی بیمه شخص ثالث را ارائه  نمایید. برای صدور گواهی بیمه نامه شخص ثالث به همراه داشتن مدارک شناسایی خودرو به اضافه مدارک شناسایی مالک خودرو لازم می‌باشد.

 

هزینه دریافت گواهی المثنی بیمه شخص ثالث

اگر بیمه ثالثتان را گم کرده باشید، باید بدانید که وقتی شما برای دریافت گواهی بیمه شخص ثالث به شرکت بیمه مراجعه می کنید، هیچگونه هزینه ای بابت صدور گواهی بیمه ثالث از شما دریافت نمی شود بلکه با مراجعه به بیمه نامه ثالثی که شما گم کرده‌اید، گواهی بیمه شخص ثالث برای شما صادر می شود. صدور گواهی ثالث  کاملا رایگان می‌باشد.


مطلب مرتبط: راهنمای خرید ارزانترین بیمه شخص ثالث


گم شدن بیمه بدنه خودرو گویا بی دردسرتر است

اما اگر  بیمه بدنه ماشینتان را گم کرده‌اید، داستان با گم شدن بیمه ثالث کمی فرق می‌کند. برای بیمه بدنه‌ای که گم شده، شما می‌توانید المثنی بیمه بدنه ماشین را از شرکت بیمه دریافت نمایید. برای این که المثنی بیمه بدنه را از شرکت بیمه بگیرید، ابتدا باید گم شدن بیمه بدنه تان را به اطلاع شرکت بیمه برسانید، شرکت بیمه با بررسی بیمه بدنه قبلی شما ، المثنی بیمه بدنه شما را صادر  می‌کند. با صدور المثنی بیمه بدنه، بیمه بدنه قبلی شما خود به خود باطل می‌شود. البته با صدور بیمه بدنه المثنی همه تخفیفات قبلی شما همچنان جاری بوده و شما می‌توانید برای بیمه بدنه سال دیگر از همه تخفیفات سال قبل خود استفاده نمایید.


مطلب مرتبط:‌چرا با افزایش قیمت خودرو باید حواستان بیمه الحاقیه باشد؟


 

آیا در این زمینه سوالی دارید که بی پاسخ مانده است؟

در نهایت اگر در زمینه گم شدن بیمه شخص ثالث و بدنه سوالی برای شما باقی مانده است با گذاشتن پیام در انتهای همین مطلب کارشناسان بیمه تایم پاسخگوی شما هستند.

خروج از نسخه موبایل