نماد سایت بیمه تایم

بیمه مسئولیت پزشکان ملت

بیمه مسئولیت پزشکان ملت

یکی از رشته های تخصصی در رشته بیمه مسئولیت شرکت بیمه ملت، بیمه مسئولیت پزشکان ملت می باشد،  که با توجه به پوشش هایی که ارائه داده یکی از بیمه نامه‌های پرطرفدار در رشته بیمه مسئولیت شده است. در ادامه به بررسی پوشش ها و شرایط این بیمه نامه بپردازیم.

 

پوشش‌های بیمه مسئولیت پزشکان

بر اساس شرایط بیمه مسئولیت پزشکان ملت کلوزهای بیمه مسئولیت پزشکان ملت به ترتیب زیر به پزشکان بیمه گذار این بیمه نامه ارائه می‌شود:

 

میزان تعهدات بیمه مسئولیت ملت در قبال هر کدام از پوشش‌ها بر اساس میزان تعهدات انتخابی بیمه گذار است که در زمان تهیه بیمه مسئولیت خریداری کرده است. لازم است بدانید که پوشش فوت بر اساس میزان دیه  ماه عادی و ماه حرام سال تهیه بیمه مسئولیت تعیین می‌شود و بیمه گذار می تواند به انتخاب خود دیه را در بیمه نامه مسئولیت پزشکان ملت خریداری نماید.

نکته: برخی گروه های پزشکی از قبیل جراحان زنان و زایمان می توانند ۳ دیه و یا بیشتر را در بیمه مسئولیت پزشکان ملت خریداری نمایند.

پوشش تعدد دیات

جراحان و پزشکانی که ریسک کاری بالایی را دارند معمولا در خواست داشتن چند دیه در بیمه مسئولیت پزشکان را دارند. بیمه مسئولیت پزشکان ملت این پوشش را بدون محدودیت و البته با مجوز ارائه می کند.

 

پوشش دیه سال‌های آتی

در برخی بیمه های مسئولیت پزشکان این پوشش ارائه نمی شود ولی در بیمه مسئولیت پزشکان ملت  ولی فرد بیمه گذار می‌تواند از پوشش های این بیمه نامه تا ۴ سال  و بیشتر بعد از تاریخ صدور بیمه‌نامه استفاده کند، که در بیمه به این نوع نحوه پرداخت خسارت یوم الدا گفته می‌شود. با داشتن این پوشش اگر پزشکی محکوم به پرداخت دیه به نرخ روز شود شرکت بیمه دیه را به نرخ روز پرداخت می‌کند.

پوشش زیبای بیمه مسئولیت پزشکان ملت

از جمله شرکت هایی که پوشش برای اعمال زیبایی برای پزشکان عمومی و سایر پزشکانی که تخصص زیبایی ندارند اما کارهای زیبایی انجام می دهند ارائه می کند، شرکت بیمه ملت می باشد. بیمه ملت پوشش زیبایی را در دو نوع با پوشش زیبایی محدود و گسترده ارائه می نماید.

پوشش برای فعالیت در کمپ مراکز ترک اعتیاد در بیمه مسئولیت پزشکان ملت

پزشکانی که در مراکز ترک اعتیاد مشغول به فعالیت هستند می توانند از پوشش های بیمه مسئولیت پزشکان ملت در این زمینه استفاده نمایند.

پوشش فعالیت های مرتبط با طب سوزنی در بیمه مسئولیت پزشکان ملت

بسیاری از پزشکانی که در زمینه طب سوزنی در حال فعالیت هستند می توانند از پوشش های بیمه مسئولیت پزشکان ملت استفاده نمایند.

پوشش ایمپلنت برای دندانپزشکان در بیمه مسئولیت پزشکان ملت

دندانپزشکان عمومی که در زمینه ایمپلنت فعالیت می کنند می توانند از پوشش ایمپلنت دندانپزشکان عمومی بیمه مسئولیت پزشکان ملت استفاده نمایند.


حتما بخوانید: مهمترین معیارهای خرید بهترین بیمه مسئولیت پزشکان


گروه بندی پزشکان در بیمه مسئولیت ملت

در بیمه ملت نیز پزشکان بر اساس تخصص خود و بر اساس نوع ریسک هر تخصص و نوع جراحی که انجام می‌دهند به ۴ طبقه دسته بندی می‌شوند.  به ترتیب و در گروه  ۱ بیشترین ریسک بیمه‌ای و در گروه ۴ کمترین ریسک وجود دارد.

هر چه گروه پزشکی ریسک بیشتری داشته باشد قیمت بیمه مسئولیت بیشتری نیز خواهد داشت

 

مدت بیمه نامه مسئولیت پزشکان ملت

مدت بیمه مسئولیت ملت یکساله می‌باشد و  البته بیمه گذاران می‌توانند بیمه نامه‌های کوتاه مدت و یا چند ماهه را  با اخذ شرایط خاص خریداری نمایند.  این نکته را در نظر داشته باشید که همه پوشش های بیمه مسئولیت پزشکان ملت بر اساس تخصصی که در پروانه نظام پزشکی، پزشک بیمه گذار درج شده ارائه می شود و خسارت‌هایی که در اثر  کارهای درمانی خارج از محدوده تخصص پزشک انجام شود و در نتیجه آن خسارتی به بیمار وارد شود شرکت بیمه ملت هیچگونه تعهدی نسبت به پرداخت آن نخواهد داشت.

بیمه مسئولیت پزشکان ملت برای رزیدنت ها

همه پزشکانی که رزیدنت هستند نیز می توانند از همه پوشش های این بیمه نامه در طول مدت داشتن بیمه مسئولیت ملت استفاده نمایند.

نکته: عنوان رزیدنت در پزشکانی که رزیدنت هستند باید حتما در بیمه نامه درج شده باشد.

قیمت بیمه مسئولیت پزشکان ملت

۴ فاکتور مهم در محاسبه قیمت بیمه مسئولیت پزشکان ملت تعیین کننده می باشد:


می توانید بخوانید: بیمه مسئولیت پزشکان تعاون


تخفیف خرید بیمه مسئولیت پزشکان ملت به چه صورت است؟

شرکت بیمه ملت در صدور بیمه های مسئولیت پزشکان تخفیفات مختلفی را ارائه می کند از قبیل :

پزشکانی که سابقه عدم خسارت دارند می توانند از تخفیفات عدم خسارت این شرکت بیمه به ترتیب درصد های زیر استفاده نمایند:

خرید آنلاین بیمه مسئولیت پزشکان ملت

شما می توانید با انتخاب گروه پزشکی خود و سال های عدم خسارت بیمه مسئولیت پزشکان ملت را به راحتی و به صورت آنلاین از سامانه بیمه تایم خریداری نمایید. برای خرید باید تصویر کارت ملی و کارت نظام پزشکی و در صورت داشتن بیمه نامه تصویر آخرین بیمه نامه را ارسال کرده و بیمه نامه را در سراسر کشور بعد از خرید به صورت رایگان دریافت نمایید.

 

 

خروج از نسخه موبایل