نماد سایت بیمه تایم

بیمه مسئولیت میهن

بیمه مسئولیت میهن

بیمه نامه مسئولیت یکی از انواع رشته‌های شرکت بیمه میهن می‌باشد. این بیمه نامه در ۴ گروه مختلف با زیر مجموعه‌های متفاوت در حال ارائه می‌باشد که بیمه گذاران می‌توانند با توجه به نوع نیاز بیمه ای خود هر یک از انواع بیمه نامه مسئولیت شرکت بیمه میهن را با دریافت مشاوره از کارشناسان بیمه تایم انتخاب و خریداری نمایند. در ادامه به بررسی انواع بیمه مسئولیت و شرایط و پوشش‌های این بیمه نامه در شرکت بیمه میهن می‌پردازیم:


پوشش‌های بیمه مسئولیت میهن


کلوزهای بیمه مسئولیت میهن

شرکت بیمه میهن برای ارائه پوشش‌های کامل تر، برخی پوشش‌های اضافی را به صورت کلوزهای بیمه به بیمه گذاران ارائه می‌نماید که بیمه گذاران می‌توانند هر کدام از پوشش های اضافی را انتخاب و به پوشش های اولیه  بیمه نامه اضافه نمایند. برخی از پوشش های اضافی بیمه مسئولیت میهن عبارتند از:


حتما بخوانید: مهمترین معیارهای خرید بهترین بیمه مسئولیت پزشکان


بیمه مسئولیت حرفه ای بیمه میهن

این بیمه نامه، مسئولیت افراد مختلف را که بر اثر غفلت و خطا و اشتباه وی در هنگام اجرای وظایف حرفه ای خود باعث وارد آمدن خسارت مالی و جانی یا هر دو خسارت به افراد ثالث دیگری می شود  که به نحوی از خدمات آنها استفاده میکنند، پوشش می دهند. این بیمه نامه بر اساس حرفه و شغل هر فرد پوشش های بیمه ای را ارائه می نماید.

بیمه مسئولیت عمومی

این بیمه نامه در انواع مختلف زیر با توجه به نوع فعالیت شغلی هر فرد به بیمه گذاران ارائه می‌شود.

بیمه مسئولیت مدنی ناشی از اجرای عملیات ساختمانی میهن

این بیمه نامه جبران خسارت های جانی و مالی که ممکن است به اشخاص ثالث  وارد شود که ناشی از قصور و غفلت و اشتباه بیمه گذار در جریان عملیات ساختمانی در محل اجرای عملیات باشد ، پس از احراز مسئولیت بیمه گذار و در صورت لزوم طبق رای مراجع قضایی  خسارات اتفاق افتاده جبران می شود.

بیمه مسئولیت مدنی ناشی از آتش سوزی، انفجار و ترکیدگی لوله آب میهن

این بیمه نامه خسازت های جانی و مالی که ممکن است به علت آتش سوزی و انفجارو ترکیدگی لوله آب  به افراد ثالث وارد شود را تحت پوشش قرار می دهد.

بیمه مسئولیت مدنی ناشی از اجرای عملیات طرحهای فاضلاب میهن

بیمه گذارانی که در زمینه عملیات طرح های فاضلاب در حال فعالیت هستند با داشتن این بیمه نامه می توانند در زمینه خسارت های مالی و جانی که ممکن است به علت کارهای در حال انجام اتفاق بیافتد را تا سقف درج شده در بیمه نامه تحت پوشش قرار دهد.

 

بیمه مسئولیت مدنی مؤسسات انتقال نیرو (آب،برق،گازو فاضلاب و …) میهن

موسساتی که در فعالیت های شغلی از جمله انتقال آب و برق و فاضلاب و موارد از این قبیل در حال فعالیت هستند برای جبران خسارت ها جانی و مالی احتمالی می توانند این بیمه نامه را تهیه نمایند.

بیمه مسئولیت مدنی پیمانکاران میهن

در بیمه مسئولیت پیمانکاران، در صورت انجام پروژه مورد بیمه هرگونه خسارت مالی و آسیب و صدمات جانی و بدنی به اشخاص ثالث (با توجه به سرمایه های بیمه نامه)در محل اعلام شده پروژه که مسئولیت بیمه گذار این بیمه نامه در آن محرز باشد پوشش دارد.
منظور از اشخاص ثالث افرادی می باشند که هیچ گونه ارتباطی با کار مورد بیمه نداشته باشند.

بیمه مسئولیت مدنی جامع ((CGL میهن

کلمه CGL مخفف Comprehensive General Liability Insurance یا بیمه مسئولست جامع می باشد. این بیمه نامه برای پیمانکاران پروژه های ساختمانی و تاسیساتی ارائه می شود، مطابق شرایط این بیمه نامه مسئولیت مدنی پیمانکار در اجرای پروژه بصورت جامع در برابر کارکنان و اشخاص ثالث تحت پوشش بیمه ای قرار می گیرد.

تفاوت این بیمه نامه با بیمه نامه مسئولیت حرفه ای مهندسین در شخصیت و موقعیت کاری بیمه گذار است که در بیمه مسئولیت حرفه ای مهندسین،طراحان،محاسبها و ناظرین، مسئولیت ساخت و اجرای پروژه تحت پوشش می باشد ؛ ولی در این بیمه مسئولیت پیمانکاران در مقابل کارکنان و افراد ثالث تحت پوشش قرار می گیرد.


بیمه مسئولیت ساختمانی چیست؟

بیمه مسئولیت مدنی کارفرما در قبال کارکنان چیست؟


بیمه مسئولیت مدنی شهرداریها میهن

این بیمه نامه حوادث و خسارت های زیر را که ممکن است اتفاق بیافتد و مسئول این حادثه شهرداری تعیین گردد تحت پوشش قرار می گیرد:

خسارات  جانی و مالی ناشی از عوامل زیر که شهرداری مسئول جبران آن شناخته شود در تعهد بیمه گر می باشد:


بیمه مسئولیت مدنی ناشی از نصب و نگهداری تابلوهای تبلیغاتی بیمه میهن

شرکت هایی که در زمینه نصب و نگهداری تابلوهای تبلیغاتی در حال فعالیت می باشند ممکن است خسارت هایی در حین انجام کا رو یا یا به هر علت به افراد ثالث وارد شود که خسارت جانی و مالی به همراه داشته باشد میتوانند از پوشش های این بیمه نامه استفاده نمایند.

بیمه مسئولیت مدنی ناشی از نصب، سرویس و نگهداری آسانسورها بیمه میهن

مدیران ساختمان ها و یا شرکت های نصاب و ارائه سرویس های نگهداری آسانسور می توانند با داشتن بیمه آسانسور میهن خسارت های جانی ناشی از حوادث آسانسور را می توانند جبران کنند.

بیمه مسئولیت مدنی تعمیرگاهها وپارکینگها بیمه میهن

مدیران تعمیرگاه های خودرو و یا پارکینگ ها هم ممکن است دارای خسارت هایی از قبیل خسارت جانی و مالی داشته باشند که با این بیمه نامه دارای پوشش هستند.

بیمه مسئولیت مدنی مدیران سینماها بیمه میهن

مدیران سینماها نیز می توانند از بیمه نامه های مسئولیت مدیران سینما برای جبران هزینه و خسارت های ناشی از اتفاقاتی که در سینما ممکن است اتفاق بیافتد و مسئول حادثه مدیر سینما شناخته شده باشد را تحت پوشش قرار می گیرند.

بیمه مسئولیت مدنی تولید کنندگان و فروشندگان کالا بیمه میهن

پوشش های این بیمه  نامه برای موارد ناشی از مسئولیت تولیدکنندگان در قبال خسارت های جانی و یا مالی وارده به مصرف کنندگان کالاهای تولیدی و همچنین اشخاص ثالث که ناشی از کیفیت نامطلوب کالای تولیدی و عرضه شده توسط وی باشد.


بیمه مسئولیت قراردادی بیمه میهن

مسئولیت قراردادی ممکن است ناشی از نقض یکی از موارد اساسی قرارداد باشد یا به علت کوتاهی یکی از طرفین در خصوص ایفای تعهدات قرارداد ایجاد شود. مسئولیتی که یک طرف به علت کوتاهی در اجرای مواد صریح یا ضمنی قرارداد عهده دار می‌شود.

 

بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان بیمه میهن

این بیمه نامه در سه نوع زیر ارائه می شود، به کمک این بیمه نامه کارفرمایان می توانند این از پوشش های این بیمه نامه برای جبران خسارت های مالی و جانی که ناشی از قصور و غفلت و اشتباه کارفرما باشد را پرداخت می کند. انواع بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان به ترتیب زیر می باشد:


پرداخت خسارت بیمه مسئولیت میهن

در صورت اتفاق افتادن هر نوع خسارت جانی و خسارت مالی بیمه گذار موظف است ، خسارت را ظرف مدت  روز به اطلاع شرکت بمیه برساند و در اسرع وقت همه مدارک تشخیصی و درمانی را به شرکت بیمه ارائه نماید.

خرید بیمه مسئولیت میهن

برای خرید انواع بمیه مسئولیت میهن می توانید درخواست خریدتان را در سامانه بیمه تایم ثبت کنید و به کمک کارشناسان بمیه تایم بهترین بیمه نامه را خریداری نمایید. مقایسه پوشش ها و انتخاب بیمه نامه درست و همراهی در پرداخت خسارت از جمله مزایای خرید از بیمه تایم می باشد.

خروج از نسخه موبایل