بیمه تایم

بیمه مسئولیت معلم

بیمه مسئولیت معلم
۰
(۰)

خسارات و حوادثی که ممکن است حین کار برای کارگران و سایر افراد اتفاق بیافتد امری است اجتناب ناپذیر، این موضوع زمانی اهمیت زیادی دارد که مسئول این خسارت قصور و غفلت کارفرما و بیمه گذار تعیین گردد. بیمه نامه‌های مسئولیت کمک‌های قابل توجهی در جبران این خسارت‌ها خواهند داشت. شرکت بیمه معلم نیز از جمله شرکت‌هایی است که انواع بیمه مسئولیت را به بیمه گذاران خود ارائه می‌نماید که می‌خواهیم در این نوشته نگاه کلی به این بیمه نامه داشته باشیم:

 

انواع بیمه مسئولیت معلم

بییمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان معلم

در این بیمه نامه اگر در حین کار، خسارت بدنی به کارکنان بیمه گذار وارد آید و مسئولیت کارفرما در  زمان بررسی خسارت توسط مراجع قانونی مشخص شود، شرکت بیمه معلم خسارت وارده را جبران خواهد کرد.  خسارت بدنی، شامل پرداخت هزینه‌های پزشکی و غرامت نقص عضو و فوت می‌باشد.که البته پوشش‌‌های اصلی این بیمه نامه بر اساس دیه نقص عضو و فوت با درج سقف تعهدات برای هر نفر و هر حادثه و در طول مدت بیمه نامه خواهد بود.
تمامی کارفرمایان در همه گروه‌های شغلی چه اداری و چه ساختمانی و چه صنعتی و تولیدی و … می‌توانند این بیمه نامه را خریداری کرده و از پوشش‌های این بیمه نامه استفاده نمایند.


کلوزهای بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان معلم

کلوزهای بیمه مسئولیت معلم

بیمه گذار بیمه نامه مسئولیت می‌تواند با اضافه کردن کلوزهای بمیه مسئولیت پوشش‌های بیشتری را در بیمه نامه مسئولیت خود داشته باشد، کلوزهای بیمه مسئولیت در قبال کارکنان بیمه معلم به ترتیب ذیل می‌باشد:

 • ماموریت‌های خارج از کارگاه
 • اماکن وابسته به کارگاه
 • حوادث نقلیه موتوری
 • مسئولیت پیمانکاران فرعی
 • مسئولیت مهندسین ناظر یا مشاور
 • پرداخت خسارت بدون رای دادگاه
 • پرداخت خسارت پزشکی بدون اعمال تعرفه
 • مطالبات سازمان تامین اجتماعی برای هر کارگر یا کارمند شخص کارفرما/ پیمانکار و …
 • خسارت جانی وارد به اشخاص ثالث تا سقف دو نفر
 • مابه‌التفاوت افزایش دیه هر سال علاوه بر میزان تعهدات خریداری شده در بیمه‌نامه حداکثر تا ۱ سال
 • پرداخت غرامت روزانه کارگران

مطلب مرتبط: بیمه مسئولیت پزشکان


بیمه آسانسور معلم

در این بیمه نامه  خسارت‌هایی از قبیل خسارات مالی و جانی که در اثر قصور و بی دقتی مالکین آسانسور و پله برقی و حتی شرکت‌های نصب و نگهداری انواع اسانسورهای بابری و مسافر بر و پله‌های برقی تحت پوشش قرار می‌دهد.

بیمه مسئولیت پزشکان معلم

در بیمه مسئولیت پزشکان معلم مسئولیت پزشکان در گروه‌های پزشکی مختلف را تحت پوشش قرار می‌دهد. دیه، هزینه پرداخت هزینه پزشکی و نقص عضو و هزینه فوت را تا سقف درج شده در بیمه نامه را تحت پوشش می‌باشد.

بیمه مسئولیت پیرا پزشکان معلم

در کنار پزشکان سایر گروه‌های پیراپزشکان از جمله پرستاران و بهیاران و … می‌توانند با داشتن بیمه مسئولیت خسارت‌هایی که ممکن است به علت قصور و  کوتاهی بیمه گذار برای بیماران اتفاق بیافتد را پوشش داشته باشند.

بیمه مسئولیت مدنی مدیران مراکز آموزشی معلم

این بیمه نامه مسئولیت مدنی مدیران مراکز آموزشی در مقابل خسارت‌های جانی وارد به استفاده کنندگان از مرکز آموزشی تحت پوشش قرار می‌دهد. این بیمه  نامه بر اساس تعدات نفرات دانش آموزان و میزان پوشش های درخواستی محاسبه و اعلام می‌شود.

بیمه مسئولیت مدنی مسئولان فنی بیمارستان/کلینیک/درمانگاه معلم

در این بیمه نامه مسئولیت بیمه گذار در قبال بیماران و اشخاص ثالث را تحت پوشش قرار می‌دهد، شرکت بیمه معلم  با رعایت شرایط و مندرجات بیمه نامه  ملزم به جبران خسارت مذکور می‌باشند.

بیمه مسئولیت مدنی مدیران واحد های اقامتی معلم

بیمه مدیران واحدهای اقامتی جبران غرامت مسئولیت مدنی بیمه گذار ناشی از قصور و تقصیر وی در انجام امور مربوط به میهمانان هتل به نشانی مندرج در بیمه نامه که منجر به صدمات جسمانی و یا فوت میهمانان گردد را تحت پوشش قرار می دهد.

بیمه مسئولیت مدنی مدیران مجموعه ورزشی در قبال ورزشکاران معلم

در این بیمه نامه در ازای انجام تعهدات و وظایف بیمه گذار در طول مدت بیمه نامه خسارت وارد به ورزشکاران را در صورت احراز مسئولیت بیمه گذار ( توسط مراجع قضایی یا بر اساس نظر کارشناس بیمه گر ) در محدوده مکانی مندرج در بیمه نامه با در نظر گرفتن شرایط و مقررات این بیمه نامه جبران نماید.

بیمه مسئولیت مدنی مدیران و ناجیان غریق استخر معلم

این بیمه نامه حوادثی که در محدوده استخر برای شناگران رخ دهد و منجر به بروز خسارت‌های جانی گردد و مسئولیت آن قانونا متوجه مدیر استخرو  یا ناجیان غریق باشد، تحت پوشش قرار می‌گیرد.

 بیمه مسئولیت مدنی حرفه‌ای مهندسین طراح، محاسب و ناظر معلم

در این بیمه نامه خسارت جانی و مالی وارد به کارگران و اشخاص ثالث ناشی از مسئولیت حرفه ای مهندسین طراح،‌ محاسب و ناظر که دارای پروانه اشتغال از وزارت مسکن و شهر سازی باشند،‌ در حیطه فعالیت ساختمان سازی جبران می گردد. همچنین این بیمه نامه خساراتی را پوشش می دهد در زمان اعتبار بیمه نامه و در حین اجرای پروژه و اتمام پروژه ساختمانی رخ داده باشد و به هیچ عنوان کیفیت ساخت را شامل نمی شود.

بیمه  مسئولیت مدنی مدیران و مربیان مهد کودک معلم

این بیمه نامه مسئولیت مدنی مدیران و مربیان مهد کودک برای خسارت های جانی وارد به کودکان تحت پوشش می‌باشد. حق بیمه این بیمه نامه بر اساس حداکثر ظرفیت مهد کودک محاسبه می‌شود.

بیمه مسئولیت آرایشگران معلم

از جمله بیمه نامه هایی که بیمه معلم در زیر مجموعه بیمه های مسئولیت ارائه می کند ، بیمه مسئولیت آرایشگران می باشد که در این بیمه نامه مسئولیت مدنی حرفه ای مدیران آرایشگاه برای خسارت های جانی که ممکن است به علت قصور و اشتباه آرایشگر برای مراجعه کنندگان اتفاق بیافتد را تحت پوشش قرار می دهد.


مطلب مرتبط:‌ عوامل موثر در تعیین قیمت بیمه مسئولیت ساختمانی


پوشش‌های بیمه مسئولیت معلم

شرایط بیمه مسئولیت معلم

پوشش های اصلی این بیمه‌نامه بر اساس دیه نقص عضو و فوت با توجه به سرمایه درج  شده در بیمه نامه و سقف تعهدات، برای هر نفر و هر حادثه و در طول مدت بیمه‌نامه خواهد بود که بر اساس دیه ماه عادی و ماه حرام هر سال تعیین می شود.شرایط کلی بیمه مسئولیت معلم

 • در بیمه نامه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان بیمه گذار اگر بیمه نامه با نام خریداری کرده باشد ، باید اسامی تمامی کارکنان را به شرکت بیمه اعلام نماید.
 • بیمه گذار موظف است متراژ زیر بنای خود را واقعی اعلام نماید نماید. چنانچه بعد از وقوع حادثه معلوم گردد متراژ اعلام شده کمتر از متراژ واقعی است تعهدات بیمه گر به نسبت متراژ زیربنای اظهار شده به متراژ زیر بنای واقعی کاهش می یابد. در این صورت پرداخت مابه التفاوت خسارت بر عهده بیمه گذار خواهد بود.

فرایند پرداخت خسارت بیمه مسئولیت معلم

اگر بیمه‌گذار بیمه نامه مسئولیت در طول داشتن بیمه نامه خسارتی داشته باشد چه خسارت جانی و چه خسارت مالی، بیمه گذار موظف است ظرف مدت ۵ روز خسارت را به صورت کتبی به شرکت بیمه اعلام نماید و سپس اقدامات لازم جهت تشکیل پرونده را انجام دهد.

 

مدارک مورد نیاز پرداخت خسارت بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان

 • ارائه مدارک شناسایی فرد زیان دیده و اشتغال به کار مصدوم
 • در صورت فوت زیان دیده گزارش مقامات انتظامی، گواهی فوت ،جواز دفن ، گواهی انحصار وراثت، نظریه کارشناس وزارت کار و امور اجتماعی
 • در صورت نقص عضو و جرح ارائه مدارک پزشکی مصدوم و مدارک درمانی

 

 مدارک مورد نیازپرداخت خسارت  بیمه مسئولیت ناشی از اجرای عملیات ساختمانی معلم

 • تکمیل فرم اعلام خسارت توسط بیمه گذار
 • در صورت طرح دعوی از سوی زیاندیده در مراجع قضایی، ارائه مدارک مربوطه
 • ارائه مدارک خسارت و مدارک درمانی که مورد تایید پزشک معتمد باشد

 

 

مدارک مورد نیاز پرداخت خسارت بیمه مسئولیت حرفه‌ای پزشکان، پیراپزشکان و مسئول فنی بیمارستان‌ها

 • تکمیل و ارائه فرم اعلام خسارت توسط بیمه گذار
 • ارائه مدارک خسارت و مدارک پزشکی و درمانی فرد زیان دیده
 • اعلام نظر سازمان نظام پزشکی و یا نظریه سازمان پزشکی قانونی

خرید بیمه مسئولیت معلم

برای خرید انواع بیمه مسئولیت معلم می‌توانید درخواست خریدتان را در سامانه بیمه تایم ثبت نمایید و با دریافت مشاوره قبل از خرید توسط کارشناسان بیمه مسئولیت بیمه تایم بهترین بیمه مسئولیت را خریداری نمایید.  همراهی از خرید تا پرداخت خسارت از مزایای خرید بیمه مسئولیت ازبیمه تایم می‌باشد که می‌توانید از خدمات بیمه تایم استفاده نمایید.

 

امتیاز شما به این مطلب چند است؟

میانگین امتیاز ۰ / ۵. تعداد رای ۰

خیلی متاسفیم که این مطلب رضایت شما رو جلب نکرد!

لطفا با نظر خودتون مارو در ارتقا این مطلب یاری کنید

چه موردی رو میتونیم در این مطلب بهبود بدیم؟

تیم تولید محتوای بیمه تایم

اضافه کردن نظر