نماد سایت بیمه تایم

بیمه شخص ثالث معلم: از شرایط تا خرید قسطی

بیمه شخص ثالث معلم

با توجه به اجباری بودن بیمه نامه ثالث همه دارندگان وسایل نقلیه باید این بیمه نامه را داشته باشند. یکی از شرکت‌های ارائه دهنده بیمه ثالث شرکت بیمه معلم می‌باشد. در این نوشته می‌خواهیم بررسی کلی درباره بیمه شخص ثالث معلم داشته باشیم.


 

پوشش‌های بیمه ثالث معلم

۱- پوشش خسارت مالی

بیمه ثالث معلم خسارت‌های مالی که ممکن است در اثر حادثه به افراد ثالث وارد شود را جبران می‌کند، میزان پوشش مالی هر ساله با توجه به میزان دیه اعلامی آن سال تعیین می‌شود، حداقل میزان پوشش مالی در سال ۱۳۹۸ به میزان ۹ میلیون تومان می‌باشد. بیمه گذار می‌تواند به انتخاب خود میزان پوشش مالی بیمه نامه ثالث‌اش را انتخاب و خریداری نماید. میزان تعهدات پوشش مالی بیمه شخص ثالث معلم در سال ۱۳۹۸ بین ۹ میلیون تومان تا ۵۰ میلیون تومان را به بیمه گذارانش ارائه می‌کند.


پیشنهاد خواندن: بیمه شخص ثالث چیست؟


۲- پوشش خسارت جانی بیمه ثالث معلم

میزان پوشش خسارت جانی وارد شده به افراد ثالث در هر حادثه بر اساس دیه مصوب هر سال توسط بیمه ثالث معلم پرداخت می‌شود. این پوشش برای جبران خسارت‌هایی از قبیل فوت، نقص عضو، هزینه های پزشکی از جمله شکستگی و ازکارافتادگی را جبران می‌کند. میزان پوشش خسارت جانی افراد ثالث بر اساس دیه ماه حرام مصوب سال ۱۳۹۸ به مبلغ ۳۶۰ میلیون تومان می‌باشد.

 

۳- پوشش خسارت راننده مقصر

از دیگر پوشش‌های بیمه معلم، ارائه پوشش برای راننده مقصر حادثه می‌باشد. میزان این پوشش در سال ۹۸ به میزان ۲۷۰ میلیون تومان می‌باشد.


 

سقف جبران خسارات بیمه شخص ثالث معلم

میزان سقف قابل جبران در بیمه‌های شخص ثالث بر اساس میزان پوشش‌هایی می‌باشد که در بیمه نامه شما درج شده است (هم پوشش مالی و هم پوشش جانی). اگر شما در طول داشتن بیمه شخص ثالث خسارتی داشته باشید پرداخت خسارت بر اساس همان پوشش‌ها انجام می‌شود.


 

تخفیف بیمه شخص ثالث شرکت معلم به چه صورت است؟

در بیمه‌های ثالث با توجه به قانون بیمه مرکزی مبنی بر یکسان سازی قیمت‌های بیمه های ثالث، تخفیفاتی که شرکت‌های بیمه می‌توانند برای بیمه نامه‌های ثالثشان ارائه کنند فقط تخفیفات عدم خسارتی است که خودروی بیمه شده دارد می‌باشد. میزان تخفیفات بیمه شخص ثالث معلم برای سال‌های عدم خسارت در طول داشتن بیمه ثالث به ترتیب زیر می‌باشد:

تعداد سال عدم خسارت میزان تخفیف
سال اول عدم خسارت ۵ درصد
سال دوم عدم خسارت ۱۰ درصد
سال سوم عدم خسارت ۱۵ درصد
سال چهارم عدم خسارت ۲۰ درصد
سال پنجم عدم خسارت ۲۵ درصد
سال ششم عدم خسارت ۳۰ درصد
سال هفتم عدم خسارت ۳۵ درصد
سال هشتم عدم خسارت ۴۰ درصد
سال نهم عدم خسارت ۴۵ درصد
سال دهم عدم خسارت ۵۰ درصد
سال یازدهم عدم خسارت ۵۵ درصد
سال دوازدهم عدم خسارت ۶۰ درصد
سال سیزدهم عدم خسارت ۶۵ درصد
سال چهاردهم عدم خسارت ۷۰ درصد

 

میزان تخفیفات عدم خسارت بیمه شخص ثالث با توجه به تعداد سال‌های مشخص شده توسط بیمه مرکزی  مشخص شده است.


 

تمدید اینترنتی به چه صورت است؟

یکی از مزایای بیمه شخص ثالث معلم امکان تمدید بیمه ثالث معلم به صورت آنلاین می‌باشد. شما می‌توانید چند روز قبل از تمدید بیمه نامه، مشخصات بیمه نامه تان را به همراه مشخصات اتومبیلتان در سامانه بیمه تایم ثبت کنید. بیمه ثالث یکی از بیمه نامه‌های اجباری است که باید حتما در زمان تعیین شده تمدید شود از این رو می‌توانید از سیستم یادآوری در بیمه تایم استفاده کنید. با هر روز تاخیر در تمدید بیمه نامه مبلغی به عنوان جریمه برای شما منظور می‌شود.

برای تمدید اینترنتی بیمه ثالث باید تصویر بیمه نامه سال قبل، تصویر کارت ماشین و تصویر کارت ملی بیمه گذار باید به سامانه بیمه تایم و بخش بیمه شخص ثالث ارسال شود.


جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث و راه‌های بخشودگی آن


 

قیمت بیمه ثالث معلم در سال ۹۸

در محاسبه قیمت بیمه ثالث معلم چند عامل مهم دخیل هستند از قبیل نوع و مدل خودرو، نوع کاربری خودرو ، تعداد سال‌های عدم خسارت و میزان پوشش مالی انتخابی بیمه گذار . با مشخص شدن همه موارد قیمت بیمه ثالث محاسبه می‌شود. هر چه تعداد سال‌های عدم خسارت شما بالاتر باشد میزان مبلغ ثالثتان کم می‌شود و هر چه میزان پوشش مالی بیمه گذار بیشتر باشد مبلغ بیمه نامه شما بالاتر خواهد بود.


مطلب مرتبط: راهنمای خرید ارزانترین بیمه شخص ثالث


نحوه دریافت خسارت

پرداخت خسارت بیمه ثالث معلم برای خسارات مالی و خسارات جانی متفاوت می‌باشد.

 

۱- پرداخت خسارت مالی در تصادف بدون کروکی

در این نوع تصادفات خسارت مالی وارده به وسیله نقلیه زیان دیده می‌بایست حداکثر تا تعهدات مالی قانونی باشد و با رعایت شرایط زیر، پرونده تشکیل و خسارت پرداخت می‌شود:

اطلاعات بیشتر را در مطلب راهنمای گرفتن خسارت در تصادف بدون کروکی مطالعه نمایید.

 

۲- پرداخت خسارت مالی بیمه معلم در تصادف با کروکی

مدارک مورد نیاز از قرار زیر است:


پیشنهادذ خواندن: راهنمای دریافت افت خسارت خودرو


۳- پرداخت خسارت مالی در تصادف با کروکی غیر سازشی

در این نوع تصادفات که زیان دیده دارای کروکی غیر سازشی ترسیم شده توسط پلیس و یا گزارش کارشناس رسمی دادگستری بوده و زیان دیده و یا طرفین تصادف، پس از مراجعه به مراجع انتظامی و قضائی و سیر مراحل قانونی با اخذ کپی برابر با اصل مدارک مورد نیاز تشکیل پرونده، به یکی از مراکز پرداخت خسارت مراجعه و نسبت به تنظیم و تکمیل فرم اعلام خسارت و تحویل مدارک به مسئول پذیرش خسارت با کروکی اقدام می کنند.

 

۴- تصادف رانندگی منجر به خسارت جانی

حوادث رانندگی که خساراتی مانند فوت یا جراحت پزشکی به همراه دارند، راننده مقصر می‎‌تواند برای جبران خسارات اتفاق افتاده از بیمه ثالث خود استفاده نماید. بیمه گذار بیمه نامه ثالث موظف است ظرف مدت ۵ روز کاری مدارک مورد نیاز را تحویل شرکت بیمه معلم نماید. اگر حادثه ای هم دارای خسارت مالی و خسارت جانی  باشد شرکت بیمه معلم برای پرداخت خسارت کپی برابر اصل مدارک برای تسویه خسارت مالی از مراجع قانونی می باشد.

مدارک مورد نیاز تشکیل پرونده خسارت جانی (دیه) در بیمه ثالث معلم به صورت زیر است:

 تبصره: پرداخت خسارت در حوادث منجر به فوت به ورثه متوفی، منوط به ارائه گواهی انحصار وراثت خواهد بود.


 

شرایط خرید اقساطی بیمه ثالث معلم

برای خرید بیمه ثالث معلم می‌توانید درخواست خریدتان را در سامانه بیمه تایم ثبت کنید و با انتخاب پوشش مالی مورد نظرتان می توانید بیمه نامه‌تان را به صورت اقساطی خریداری نمایید. برای خرید اقساط باید ۳۰ درصد کل حق بیمه را به صورت نقدی و مابقی آن را به صورت اقساط با ارائه چک می توانید خریداری نمایید.

خروج از نسخه موبایل