بیمه تایم

بیمه موبایل

بیمه موبایل
۵
(۱)

با بالا رفتن قیمت موبایل، کوچکترین خسارت می‌تونه دردسر بزرگی برای همه ما داشته باشه  مخصوصا خسارات هایی هستند که گارانتی آن‌ها را پوشش نمیده. به خاطر این موضوع شرکت‌های بیمه، بیمه نامه‌ای برای خسارت و خرابی گوشی‌های موبایل ارائه کرده‌اند. در این نوشته می‌خواهیم بررسی کلی درباره انواع بیمه موبایل داشته باشیم تا شاید این مطلب کمکی برای شما در انتخاب بهترین بیمه نامه موبایل شما باشد.

پوشش‎‌های بیمه موبایل

پوشش های بیمه موبایل

تمامی حوادث زیر تحت پوشش بیمه موبایل بوده و بیمه گذار می‌تواند در صورت پیش آمدن حادثه، از پوشش هر کدام از موارد زیر استفاده نماید:

ضربه فیزیکی و شکست (سقوط از ارتفاع) موبایل

خسارت وارده به کالای دیجیتال شما که ناشی از ضربه فیزیکی و شکسته شدن دستگاه باشد تحت پوشش بیمه موبایل قرار می‌گیرد.

آب خوردگی و نفوذ مایعات به موبایل

بیمه موبایل خسارت وارده به کالای دیجیتال شما که ناشی از آبخوردگی و نفوذ مایعات به دستگاه باشد را جبران ‌می‌کند.

نوسانات ولتاژ برق در موبایل

خسارت وارده به موبایل را که به دلیل نوسانات ولتاژ برق باشد را تحت پوشش قرار می‌دهد.

سرقت موبایل

این پوشش  خسارت وارده ناشی از سرقت با شکست حرز موبایل شما را جبران می‌کند.

نکته:

پوشش سرقت برای موبایل از این لحاظ به سرقت با شکست حرز محدود شده است که هدف آن جبران زیان ناشی از سرقت‌هایی است که توسط سارقین کاملاً خارج از محل مورد بیمه و تقریباً بدون ارتباط نزدیک با بیمه گذار انجام می‌شوند. سرقت با شکست حرز به کار بردن زور، پاره کردن، تخریب، کندن، گذشتن از در، دیوار، حصار و پنجره بدون کلید و با استفاده از ابزار غیرمتعارف را شامل می‌شود.)

بلایای طبیعی

بیمه نامه موبایل همچنین خسارت وارده به موبایل شما که ناشی از بلایای طبیعی (سیل، طوفان و زلزله) باشد را جبران‌ می‌کند.

آتش سوزی

اگر خسارتی به علت آتش سوزی به موبایل شما وارد شود با بیمه هنامه موبایل قابل جبران می‌باشد.


آیا بیمه موبایل ارزش خریدن دارد؟

با توجه به پوشش هایی که بیمه نامه موبایل دارد، می تواند حاشیه امنی برای  همه گوشی ها و مخصوصا گوشی‌هایی که قیمت بالایی دارند باشد، چراکه کوچکترین خسارت برای چنین گوشی هایی می‌تواند هزینه بالایی به همراه داشته باشد. البته شاید این سوال برای شما هم پیش بیاید که اگر گوشی ما گارانتی دارد چرا باید بیمه موبایل داشته باشیم؟ در ادامه به تفاوت بیمه موبایل با گرانتی گوشی می‌پردازیم.


تفاوت گارانتی با بیمه موبایل

 

با توجه به پوشش‌هایی که بیمه موبایل ارائه می‌کند تفاوت‌هایی قابل توجهی را با گارانتی موبایل دارد به عنوان مثال:

زمانی که شما گوشی موبایل را به همراه گارانتی خریداری می‌کنید، شرکت ارائه دهنده گارانتی بر اساس شرایطی که در قرارداد ثبت شده متعهد می‌شود که در شرایط خاصی گوشی شما را به صورت رایگان تعمیر کند. برای مثال اگر در مدت زمان ۱ سال گوشی خود به خود خاموش شد یا قطعات سخت افزاری آن به طور خود به خود دچار مشکل شوند، شرکت ارائه دهنده خدمات گارانتی آن را بدون دریافت هزینه تعمیر می‌کند. همه ما می‌دانیم که اغلب خرابی هایی که در گوشی های موبایل رخ می‌دهند خود به خود به وجود نمی‌آیند و کاربر و عوامل جانبی در به وجود آمدن آن ها نقش دارند!

البته متاسفانه گارانتی شامل تعمیر رایگان برخی از خرابی و خسارات نمی شود. از جمله:

  • اگر خرابی گوشی در اثر ضربه یا افتادن از دست باشد، تحت پوشش گارانتی قرار نمی‌گیرد.
  • خرابی ناشی از بکارگیری لوازم جانبی تایید نشده شرکت تحت پوشش گارانتی قرار نخواهد گرفت.
  • خرابی ناشی از نوسانات ولتاژ برق و آسیب دیدن گوشی در حین شارژ تحت پوشش گارانتی قرار نمی‌گیرند.
  • خرابی گوشی به علت آب خوردگی تحت پوشش گارانتی موبایل قرار ندارد.
  • به سرقت رفتن گوشی تحت پوشش گارانتی نبوده و ارتباطی به ضمانت دستگاه ندارد.
  • همچنین خرابی های ناشی از حوادث غیرمترقبه نظیر سیل، آتش سوزی و غیره تحت پوشش گارانتی قرار نمی‌گیرند.

کدام شرکت ها بیمه موبایل ارائه می‌دهند؟

در بین شرکت های بیمه چند شرکت محدود هستند که خدمات بیمه موبایل را با شرایط خاص و با سقف تعهدات مختلف ارائه می کنند از جمله بیمه سامان و بیمه پارسیان که در جدول زیر می توانید مقایسه پوشش های بیمه موبایل دو شرکت بیمه ای رو بررسی نمایید.

 

جدول پوشش‌های بیمه موبایل و بیمه لپ تاپ

بیمه موبایل

 


بیمه موبایل سامان

شرکت بیمه سامان با همکاری شرکت سامان حامی خدماتی را برای موارد خسارت و خرابی موبایل ارائه می کند

البته این نکته را در نظر داشته باشید که پرداخت خسارت بیمه سامان به این صورته که ده درصد ارزش گوشی به‌عنوان فرانشیز کم می‌شود. فرانشیز و دو نیم درصد ارزش گوشی به ازای هرماه از تاریخ صدور کارت، به‌عنوان استهلاک کم می‌شود.

بیمه موبایل پارسیان

بیمه پارسیان نیز در ۳ طرح مختلف بیمه نامه موبایل را با پوشش های مختلف ارائه می کند، البته موارد زیر از استثنائات بیمه موبایل پارسیان می باشد: خسارت‌های عمدی – قاب دستگاه – وجود یک تا چهار عدد پیکسل سوخته – لوازم جانبی (باطری، شارژر، هندزفری) – مشکلات ناشی از عدم رجیستر (ثبت سریال گوشی) در شبکه‌ی داخلی تحت‌پوشش بیمه قرار نمی‌گیرند.

سقف پرداخت هزینه ها در بیمه موبایل چقدر است؟

– خسارت جزئی: در صورتی که با توجه به تشخیص مرکز تخصصی صدور و پشتیبانی بیمه نامه‌های تجهیزات الکترونیکی شرکت بیمه سامان، دستگاهی قابل تعمیر باشد، طبق قوانین بیمه دستگاه، خسارت با کسر فرانشیز پرداخت می‌گردد.

– خسارت کلی: در صورتی که با توجه به تشخیص مرکز تخصصی صدور و پشتیبانی بیمه نامه‌های تجهیزات الکترونیکی شرکت بیمه، دستگاهی قابل تعمیر نباشد، به منزله خسارت کلی محسوب میشود و خسارت پس از کسر فرانشیز پرداخت می‌گردد.

– سرقت: اگر فقدان دستگاه بیمه شده در نتیجه سرقت با شکست حرز پدید آمده باشد‏، مشروط بر اینکه بیمه گذار کلیه اقدامات ایمنی را در جهت جلوگیری از سرقت بعمل آورده باشد خسارت با کسر فرانشیز پرداخت می‌گردد.

فرانشیز خسارت بیمه موبایل

– خسارت جزئی (قابل تعمیر): معادل ۳۰% مبلغ خسارت قابل پرداخت

– خسارت کلی(غیرقابل تعمیر): معادل ۴۰% مبلغ خسارت قابل پرداخت

– خسارت سرقت(با شکست حرز): معادل ۴۰% مبلغ خسارت قابل پرداخت

نکات مهم پرداخت خسارت

– فرانشیز خسارت تاچ و ال سی دی دستگاه هایی که دارای ال سی دی خمیده هستند، خسارت تاچ و ال سی دی آیفون سری (X) و سری (۱۱) و همچنین دستگاه هایی که تا یک ماه پس از ثبت بیمه نامه به خسارت خورده اند، ۵۰% میباشد.

– فرانشیز خسارت جزئی (تعمیرات) و خسارت کلی (غیر قابل تعمیر و سرقت) برای ساعت های هوشمند ۵۰% می‌باشد.

– در صورت وقوع خسارت، استهلاک از دستگاه شما کسر نمیشود و دستگاه شما مجموعا تا سقف ارزش روز مراجعه به مرکز تخصصی صدور و پشتیبانی بیمه نامه های تجهیزات الکترونیکی شرکت بیمه ، تحت پوشش بیمه بوده و خسارت پرداخت می‌شود.

– دارنده بیمه نامه موبایل میتواند یکبار در طول مدت اعتبار بیمه نامه ی خود برای جبران خسارت های وارده (جزئی، کلی و یا سرقت) اقدام نماید.

– تعهد پرداخت خسارت بر اساس ارزش روز دستگاه در هنگام وقوع خسارت و حداکثر تا سقف ۱۴۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال میباشد.

– نظر کارشناسان مرکز تخصصی صدور و پشتیبانی بیمه نامه های تجهیزات الکترونیکی شرکت بیمه ،  ملاک محاسبه و پرداخت خسارت قرار می‌گیرد.


خرید بیمه موبایل

اگر قصد خرید بیمه موبایل را دارید ، می‌توانید مشخصات گوشی موبایل خود نظیر نوع دستگاه، برند و مدل و قیمت روز آن در قسمت استعلام آنلاین قیمت “بیمه تجهیزات الکترونیک ” در سامانه بیمه تایم وارد کرده و به مقایسه قیمت بیمه نامه انواع شرکت‌های مختلف بپردازید. و با مقایسه پوشش‌ها و تعهدات و قیمت بیمه نامه شرکت های مختلف بیمه نامه خودرا سفارش داده و خریداری نمایید.

 

امتیاز شما به این مطلب چند است؟

میانگین امتیاز ۵ / ۵. تعداد رای ۱

خیلی متاسفیم که این مطلب رضایت شما رو جلب نکرد!

لطفا با نظر خودتون مارو در ارتقا این مطلب یاری کنید

چه موردی رو میتونیم در این مطلب بهبود بدیم؟

تیم تولید محتوای بیمه تایم

۲ comments