نماد سایت بیمه تایم

بیمه آتش سوزی پارسیان: برگ برنده روزهای حادثه

بیمه آتش سوزی پارسیان

حوادثی از قبیل انواع آتش سوزی، سیل و زلزله و … خسارت‌های مالی  و ریالی قابل توجهی را برای ساختمان‌ها با کاربری های مختلف به بار می‌آورد. بیمه آتش سوزی، منزل ، مغازه یا محل کارتان را در مقابل  صاعقه و انفجار و آتش سوزی و اتفاقات دیگر  از قبیل ترکیدگی لوله آب، زلزله ، سیل، طوفان ، نشست زمین و …  تحت پوشش قرار می‌دهد.

در مطالب قبل بیمه ‌های آتش سوزی پاسارگاد، سامان و کارآفرین را بررسی کردیم و در همین راستا در این مطلب شرایط و نحوه ارائه پوشش‌های بیمه آتش سوزی پارسیان را بررسی خواهیم کرد.

پیش از خرید همراه ما در این مطلب باشید.

 

 انواع بیمه آتش سوزی پارسیان

شرکت بیمه پارسیان در بیمه آتش سوزی چند طرح مختلف را ارائه می‌کند و هر طرح با توجه به شرایط درج شده در بیمه نامه پوشش‌های مختلف بیمه‌ای را ارائه می‌کند. طرح های بیمه آتش سوزی به ترتیب زیر می‌باشد:

 

۱- بیمه آتش‌سوزی منازل مسکونی پارسیان

هر فردی می‌تواند با تهیه بیمه آتش سوزی مسکونی پارسیان محل زندگی خود را بیمه کند. مالک بودن و یا مستاجر بودن محدودیتی برای شما در خرید بیمه آتش سوزی ندارد. بیمه آتش سوزی منازل مسکونی پارسیان ساختمان و تاسیسات و اثاثیه منزل شما را در برابر خطرات احتمالی پوشش می‌دهد. برای خرید این بیمه نامه دو نوع فرم پیشنهاد جداگانه باید تکمیل و به شرکت بیمه ارائه شود. فرم پیشنهاد منازل مسکونی و فرم پیشنهاد مجتمع‌های مسکونی.

هر فرم پیشنهاد باید بر اساس مشخصات کامل محل مورد بیمه بر اساس حسن نیت و با کمال صداقت توسط بیمه گذار تکمیل شده  و به شرکت بیمه ارائه شود. فرم پیشنهاد بیمه آتش سوزی منازل مسکونی و مجتمع های مسکونی دارای چند قسمت مشترک است، از قبیل مشخصات محل مورد بیمه ، سرمایه مورد بیمه ، پوشش های اضافی، سوابق بیمه‌ای محل و مدت بیمه نامه ، که هر قسمت در هر فرم دارای سوالات مربوط به مشخصات همان ساختمان می‌باشد.


حتما بخوانید: چرا باید منازل مسکونی را بیمه آتش سوزی کرد؟


۲- بیمه آتش سوزی مراکز صنعتی

حفظ سرمایه محل کار می‌تواند برای هر کارفرمایی یکی از اصل‌های مهم در حین کار باشد که بیشتر کارفرمایان و دارندگان کارخانه‌ها این بیمه نامه را تهیه می‌کنند. در بیمه نامه آتش سوزی مراکز صنعتی همه دارایی‌های مراکز صنعتی از قبیل ساختمان، ماشین آلات موجود در آن مکان، موجودی مواد اولیه، اثاثیه و … در مقابل خطرات این بیمه نامه تحت پوشش قرار می‌گیرند. علاوه بر خطرات آتش سوزی، صاعقه و انفجار سایر خطرات  اضافی بیمه نامه آتش سوزی نیز تحت پوشش این بیمه نامه قرار می‌گیرد.

برای خرید بیمه آتش سوزی صنعتی پارسیان باید فرم پیشنهاد بیمه آتش سوزی مراکز صنعتی پارسیان توسط بیمه گذار تکمیل و به شرکت پارسیان ارائه شود.

در فرم پیشنهاد بیمه آتش سوزی صنعتی پارسیان مشخصات کامل واحد صنعتی ( از قبیل  نام و آدرس واحد صنعتی، نوع واحد صنعتی، وضعیت بنا ، تعداد طبقات، وضعیت سیم کشی، نوع گرمایش و سرمایش مورد بیمه، تامین آب و نوع وسایل اطفا حریق، نوع فعالیت همسایگان مجاور ، شرح نوع و چگونگی نگهبانی و محافظت از محل) پوشش های  اضافی مورد درخواست بیمه گذار، نوع و ارزش مورد بیمه از قبیل (ارزش ساختمان‌ها، ماشین آلات ، لوازم یدکی، مواد اولیه ، کالای در جریان ساخت، کالای ساخته شده ، اثاثیه ثابت و جمع کل اموال به ارزش روز سرمایه ) به همراه مشخصات سوابق بیمه ای به صورت کامل از سوی بیمه گذار تکمیل شود.

 

۳- بیمه آتش سوزی مراکز غیر صنعتی

کارگاه‌های تولیدی، انبارها، فروشگاه‌ها و محل کسب و کار همه در طبقه بندی بیمه آتش سوزی مراکز غیر صنعتی قرار می‌گیرند که با داشتن بیمه آتش سوزی مراکز غیرصنعتی شرکت بیمه پارسیان همه خسارات وارد شده به دارایی‌های شما که در اثر آتش سوزی و صاعقه و انفجار و سایر پوشش‌های اضافی این بیمه نامه وارد شود را تحت پوشش قرار می‌دهد.

برای صدور بیمه نامه آتش سوزی غیر صنعتی پارسیان باید فرم پیشنهاد بیمه آتش سوزی غیر صنعتی پارسیان از سوی بیمه گذار تکمیل و به شرکت بیمه ارائه شود.

در فرم پیشنهاد مشخصات محل مورد بیمه (از قبیل مساحت، نوع سازه و اسکلت، نوع دکوراسیون، نوع سیستم گرمایشی و سرمایشی، فاصله تا آتش نشانی و …) به همراه سرمایه مورد بیمه (به تفکیک ارزش ساختمان و دکوراسیون، اثاثیه و ارزش موجودی ، ارزش تجهیزات و …) و  پوشش های اضافی مورد درخواست  بیمه گذار و مدت بیمه نامه ، سوابق بیمه ای، ارزش تفکیکی ساختمان‌ها، ارزش تفکیکی اثاثیه و ملزومات، تجهیزات و دستگاه‌ها و ماشین آلات و شیشه های موجود در محل بیمه و محل ترسیم کروکی و نحوه پرداخت حق بیمه مورد درخواست بیمه گذار تکمیل شود.

۴- بیمه نامه‌های اظهارنامه‌ای (شناور)

در برخی از مراکز از قبیل انبارها میزان سرمایه و موجودی که در آن محل قرار دارند متغیر بوده و ممکن است در ابتدا  و پایان مدت زمان داشتن بیمه آتش سوزی میزان برآورد سرمایه بیمه شده مبالغ متفاوتی باشند. از این رو برای انجام چنین بیمه نامه‌هایی، بیمه پارسیان بیمه نامه اظهارنامه ای را ارائه می‌کند که در این نوع بیمه آتش سوزی، در پایان مدت اعتبار بیمه نامه حق بیمه قطعی این بیمه نامه بر اساس میانگین موجودی‌ها در طول سال محاسبه و تسویه حق بیمه انجام می شود.

 

۵- بیمه مرهونات بانکی

برای دریافت وام از بانک برای سند منزل، کارخانه و کارگاه و مغازه و … نیاز به داشتن بیمه نامه آتش سوزی برای محلی که در رهن بانک برای دریافت وام قرار می گیرد، می‌باشد. در این بیمه نامه  شرکت بیمه پارسیان همه دارایی‌های شما که در رهن بانک می‌باشد را در مقابل در زمان وقوع آتش سوزی در اثر پوشش های اصلی این بیمه نامه از قبیل آتش سوزی، صاعقه و انفجار  تحت پوشش قرار می‌دهد.

 

پوشش‌های بیمه آتش سوزی پارسیان

در بیمه نامه آتش سوزی پارسیان، آتش، صاعقه و انفجار ۳ پوشش اصلی این بیمه نامه می‌باشند و خطرات ناشی از هرکدام از خطرات زیر تحت پوشش این بیمه نامه قرار می گیرد. علاوه بر پوشش های اصلی برای داشتن پوشش های کامل تر بیمه گذار می تواند پوشش های زیر را به بیمه نامه اضافه نماید:

سقف تعهدات بیمه پارسیان

سقف تعهدات بیمه آتش سوزی پارسیان بر اساس سرمایه بیمه شده مندرج در بیمه نامه می‌باشد. در زمان تمدید بیمه آتش سوزی و یا در زمان خرید بیمه آتش سوزی، بیمه گذار سرمایه موجود در محل بیمه شده را به شرکت بیمه اعلام می‌کند و بیمه نامه بر اساس سرمایه اعلام شده از سوی بیمه گذار صادر می‌شود. در زمان خسارت نیز میزان خسارت قابل پرداخت با توجه به همین سرمایه بیمه شده محاسبه و پرداخت می‌شود. این امکان برای بیمه گذار وجود دارد که اگر میزان ارزش ریالی سرمایه بیمه شده در بیمه آتش سوزی پارسیان تغییر کند با استفاده از الحاقیه بیمه آتش سوزی پارسیان این تغییر در سرمایه را در بیمه نامه اعمال کند.

 

شرایط بیمه آتش سوزی بیمه پارسیان

در همه بیمه نامه‌های آتش سوزی شرایط زیر از سوی بیمه گذار و شرکت بیمه پارسیان برقرار می‌باشد:

 

شرایط پرداخت خسارت

 

مراحل استعلام و خرید بیمه آتش سوزی پارسیان

برای خرید بیمه آتش سوزی پارسیان باید اقدامات زیر از سوی بیمه گذار و شرکت بیمه پارسیان انجام گیرد.


پیشنهاد میکنیم مطلب راهنمای خرید بهترین بیمه آتش سوزی را حتما مطالعه کنید


مشاوره و خرید آنلاین بیمه آتش سوزی

برای خرید بیمه آتش سوزی می‌توانید فرم بیمه آتش سوزی را از طریق لینک زیر در سایت بیمه تایم تکمیل نمایید. کارشناسان بخش آتش سوزی بیمه تایم در اسرع وقت با شما تماس گرفته و مشاوره کامل درباره بیمه آتش سوزی از قبیل نوع و میزان پوشش‌های مورد درخواست و مقایسه قیمت شرکت های مختلف را انجام دهید و بهترین بیمه آتش سوزی را خریداری نمایید.

خروج از نسخه موبایل