نماد سایت بیمه تایم

وام بیمه عمر پارسیان

وام بیمه عمر پارسیان

 

دریافت وام از اندوخته بیمه عمر یکی از مطلوب مزایای بیمه عمر است، دریافت وامی بدون نیاز به ضامن و وثیقه می تواند کمک بزرگی برای بیمه گذاران بیمه عمر پارسیان باشد. در این نوشته می خواهیم تمامی شرایط و روند پرداخت بیمه عمر پارسیان را بررسی نماییم.

 

انواع سود بیمه عمر پارسیان

دو نوع سود تضمینی و سود مشارکتی به دارندگان بیمه نامه های عمر پارسیان واریز می‌شود:

سود تضمینی بیمه عمر پارسیان

سود تضمینی میزان سودی است که بیمه مرکزی آن را تضمین کرده و سود پرداختی به عنوان سود تضمینی نمی‌تواند کمتر از این میزان باشد. در حال حاضر میزان سود بیمه عمر پارسیان در ۲ سال اول ۱۶%، در ۲ سال دوم ۱۳% و پس از آن ۱۰% است.

سود مشارکتی بیمه عمر پارسیان

سود مشارکت بر اساس سرمایه گذاری، شرکت بیمه در پروژه ها و نهادهای مالی مختلف در هر سال محاسبه شده و به بیمه گذاران واریز می‌شود. معمولاشرکت بیمه پارسیان تا ۸۵ درصد از سود سرمایه گذاری را به بیمه گذاران عمر پرداخت می‌کند.

میزان سود مشارکت در سال های مختلف با هم متفاوت می‌باشد.


مطلب مرتبط: سرمابه گذاری در بیمه عمر 


شرایط وام بیمه عمر پارسیان


کارمزد و سود بیمه عمر پارسیان

بسیار واضح است که بازپرداخت وام  با پرداخت کارمزد و سود همراه است. در بیمه نامه‌های عمر میزان این سود با توجه به داشتن اندوخته ای که همچنان سود تضمینی و سود مشارکت دریافت می نماید ، بسیار کم می باشد.  وام بیمه عمر پارسیان با توجه به اختلاف این دو سود ۴ درصد می باشد. یعنی سود وام بیمه عمر پارسیان ۱۹ درصد است که از این میزان ۱۵ درصد سود بیمه عمر  و ۴ درصد کارمزد شرکت بیمه پارسیان می‌باشد.


مطلب مرتبط: بیمه عمر پاسارگاد ، مزایا و معایب آن


محدودیت‌های دریافت وام

مقدار وام بیمه عمر پارسیان چقدر است؟

وام بیمه عمر بر اساس اندوخته بیمه نامه هر فرد محاسبه می شود، ۹۰ درصد اندوخته بیمه نامه بعد از پایان سال دوم در اختیار بیمه گذار بوده و وی می تواند این میزان را وام دریافت نماید. البته این امکان هم وجود دارد که در صورت درخواست کمتر از ۹۰ درصد را نیز وام بگیرد و محدودیتی برای این موضوع وجود ندارد.

 

مدت بازپرداخت وام بیمه عمر پارسیان

بعد از دریافت وام بیمه عمر، بیمه گذار می تواند بازپرداخت را در بازه زمانی ۱۲ ماهه (یکساله)، ۲۴ ماهه (دوساله)، ۳۶ ماهه (سه ساله) و ۴۸ ماهه (چهار ساله) انجام دهد. البته در صورت تمایل بیمه گذار می تواند زودتر ازاین مدت نیز اقدام به باز پرداخت وام نماید.

مزایا وام بیمه عمر پارسیان

خرید بیمه عمر پارسیان

برای خرید بیمه عمر پارسیان، می توانید درخواست خریدتان را در سامانه بیمه تایم ثبت نموده و به کمک کارشناسان بیمه عمر، با مقایسه مزایای بیمه عمر شرکت های مختلف بهترین بیمه عمر را انتخاب و خریداری نمایید.

 

 

 

 

خروج از نسخه موبایل