بیمه تایم

بررسی خرید بیمه شخص ثالث پاسارگاد

بیمه شخص ثالث پاسارگاد
۵
(۱)

راننده هر وسیله نقلیه‌ای نسبت به تمامی اشیا بی جان و جان دار اطراف خود مسئول است. اگر شما با خودروی در حال حرکتتان با شخص و یا خودروی دیگر و یا حتی با گاردریل کنار جاده تصادف کنید و مقصر حادثه شما باشید، مسئول پرداخت خسارت نیز خود شما می‌باشید. بیمه شخص ثالث پاسارگاد برای جبران تمامی خسارات جانی و مالی می‌باشد که شما مقصر آن هستید. بیمه شخص ثالث بیمه‌نامه‌ای است اجباری که بر اساس قانون هر دارنده وسیله نقلیه باید برای وسیله نقلیه خود یک بیمه نامه شخص ثالث معتبر داشته باشد. شرکت بیمه پاسارگاد و بیمه شخص ثالث پاسارگاد یکی از بهترین بیمه‌نامه‌های ثالثی است که می‌توانید برای خودروی خود تهیه نمایید. اما چرا!!
در این نوشته به بررسی کامل بیمه شخص ثالث پاسارگاد از لحاظ پوشش‌های بیمه‌ای و شرایط بیمه نامه و … خواهیم پرداخت.


سقف تعهدات و پوشش‌های بیمه ثالث پاسارگاد

بیمه شخص ثالث پاسارگاد دارای دو نوع پوشش جانی و مالی می‌باشد که در هر حادثه فرد بیمه‌گذار می‌تواند بر حسب مورد از یکی از پوشش‌ها و در برخی از حوادث از هر دو پوشش جانی و مالی برای جبران خسارات استفاده نماید. میزان پوشش‌های بیمه شخص ثالث پاسارگاد با عنوان سقف تعهدات جانی و مالی و پوشش بیمه حوادث راننده روی بیمه نامه درج می‌شود.

هر ساله با توجه به دستور قوه قضائیه میزان دیه آن سال اعلام می‌شود. هر سال بر اساس دیه میزان پوشش‌های جانی و مالی بیمه شخص ثالث محاسبه و مشخص می‌شود. تا چند سال قبل بعد از اعلام میزان دیات، برای افزایش سقف تعهدات جانی باید الحاقیه‌ای مبنی بر افزایش دیات بر روی بیمه‌نامه‌های ثالث انجام می‌شد، اما از سال ۱۳۹۶ با تصویب قانون جدید بیمه شخص ثالث دیگر دریافت الحاقیه افزایش دیات در بیمه ثالث پاسارگاد نیاز نمی باشد، در بیمه شخص ثالث پاسارگاد نیز افزایش دیات به صورت سیستمی بر روی بیمه‌نامه‌های ثالث اضافه می‌شود.
میزان سقف تعهدات جانی بیمه شخص ثالث بیمه پاسارگاد در سال ۹۷ برای ماه‌های عادی ۲۳۱ میلیون تومان و برای ماه‌های حرام ۳۰۸ میلیون تومان می‌باشد. میزان سقف تعهدات مالی بیمه شخص ثالث پاسارگاد برای سال ۹۷ از ۷.۷۰۰ میلیون تومان و تا سقف ۳۰ میلیون تومان می‌تواند توسط بیمه‌گذار بیمه نامه مشخص شود.

بیمه حوادث راننده پاسارگاد برای جبران خسارات ناشی از صدمات بدنی و یا فوت، نقص عضو، ازکارافتادگی و هزینه های پزشکی راننده مقصر حادثه می‌باشد که این پوشش تا سقف دیه آن سال در ماه‌های عادی محاسبه و  قابل پرداخت می‌باشد.

نکته: اگر شما با یک خودروی لوکس تصادف کنید برای جبران خسارت مالی اتفاق افتاده باید پوشش مالی شما بتواند حتی بعد  از اجرایی شدن قانون خودروی متعارف، جبران خسارت پیش آمده را پرداخت نماید. از این رو بهتر است که هر فرد پوشش‌های مالی مناسبی را روی بیمه نامه شخص ثالث پاسارگاد خود داشته باشد.


شرایط تخفیف بیمه ثالث پاسارگاد

تخفیف بیمه شخص ثالث پاسارگاد

با به اجرا درآمدن قانون بیمه شخص ثالث، یکسان‌سازی قیمت‌های بیمه شخص ثالث از سوی بیمه مرکزی در بین شرکت‌های بیمه به اجرا درآمد. از سوی دیگر با به کار گیری کد یکتا امکان ارائه برخی از تخفیف‌ها توسط نمایندگان و کارگزاران دیگر امکان پذیر نبوده و از این رو قیمت بیمه شخص ثالث تقریبا در همه شرکت‌های بیمه یکسان شده است.

قیمت بیمه شخص ثالث پاسارگاد با قیمت بیمه شخص ثالث آسیا، قیمت بیمه شخص ثالث کوثر، قیمت بیمه شخص ثالث سینا و قیمت بیمه شخص ثالث دیگر شرکت‌های بیمه یکسان می‌باشد. تنها تخفیفی که از سوی بیمه شخص ثالث پاسارگاد به بیمه نامه های ثالث ارائه می‌شود تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث می‌باشد. بیمه شخص ثالث ایران سبت به سایر شرکت‌های بیمه کمی‌گران تر می‌باشد و اینکه چرا علیرغم این گرانی باز هم این بیمه‌نامه جزو پر فروش‌ترین بیمه‌های شخص ثالث است را باید در ادامه مطلب بررسی کنیم.


فرایند دریافت خسارت از بیمه شخص ثالث پاسارگاد

در زمان تصادف و یا پیش آمدن هر حادثه که نیاز به جبران خسارت داشته باشید در قدم اول حتما با پلیس تماس گرفته و بلافاصله خسارت را به شرکت بیمه اطلاع دهید. در قدم بعد باید مدارک لازم برای دریافت خسارت را، هم مقصر حادثه و هم زیان دیده تهیه کرده و به شرکت بیمه پاسارگاد مراجعه نمایند. شرکت بیمه پاسارگاد راهنمایی‌های لازم برای ادامه روند تشکیل پرونده در شرکت بیمه و پرداخت خسارت را به شما اعلام می‌نمایند.

نکته: از مزایای بیمه شخص ثالث پاسارگاد داشتن خسارت سیار می‌باشد، که در بسیاری از شرکت‌های بیمه این امکان وجود ندارد.

↵مدارک مورد نیاز برای دریافت خسارت مالی

برای دریافت خسارت از بیمه شخص ثالث اگر خسارت مالی باشد باید موارد زیر بعد از حادثه توسط فرد بیمه‌گذار انجام شود.

 • اعلام خسارت به شرکت بیمه پاسارگاد حداکثر ظرف مدت ۵ روز
 •  اصل و کپی بیمه‌نامه شخص ثالث طرفین حادثه
 • با توجه به حذف کوپن بیمه ثالث، مراجعه زیان دیده و مقصر حادثه به شرکت بیمه
 •  اصل و کپی گواهی‌نامه و کارت خودرو طرفین حادثه
 •  سند مالکیت خودرو زیان‌دیده
 •  اصل کروکی و گزارش کارشناسی راهنمایی و رانندگی یا پلیس راه
 •  بازدید کارشناسی شرکت بیمه پاسارگاد از خودرو زیان‌دیده و در صورت لزوم از خودرو مقصر حادثه

کروکی چیست؟ برای تشخیص مقصر در حادثه رانندگی و اگر تصادف شما به صورتی باشد که مقصر حادثه مشخص نباشد، در این صورت برای محرز شدن مقصر نیاز  است که پلیس راهنمایی و رانندگی کروکی حادثه را تنظیم کرده و به طرفین حادثه تحویل می‌دهد. اگر هر کدام از طرفین کروکی را قبول نکنند، کروکی جهت بررسی به شورای حل اختلاف ارجاع داده می‌شود. البته برای خسارت‌های مالی که کمتر از ۷ میلیون تومان باشند نیاز به کروکی نمی‌باشد و شرکت بیمه بدون کروکی این خسارات را پرداخت می‌کند، اما برای خسارات بالای ۷ میلیون تومان حتما نیاز به کروکی برای پرداخت خسارت می‌باشد.

↵مدارک مورد نیاز برای دریافت خسارت جانی

خسارات جانی مربوط به حوادثی است که متاسفانه منجر به جراحات بدنی، نقص عضو و یا فوت می‌شوند. مدارک مورد نیاز جهت تشکیل پرونده حوادث منجر به جراحات بدنی، نقص عضو و فوت عبارتند از:

 • اعلام خسارت به شرکت بیمه پاسارگاد حداکثر ظرف ۵ روز
 • گزارش مقامات انتظامی
 • اوراق بازجویی طرفین حادثه
 • کروکی تنظیمی توسط افسر کاردان فنی (در صورت لزوم) و نظریه کارشناس رسمی دادگستری
 • کپی شناسنامه مصدومین
 • مشخصات کامل مصدومین
 • مدارک بالینی و اصل صورتحساب بیمارستانی
 • کلیه نظرات پزشکی قانونی در مورد نوع صدمات
 • رای نهایی دادگاه در صورت صدور

هزینه خرید ثالث پاسارگاد

هزینه و قیمت بیمه شخص ثالث پاسارگاد

اگر انتخاب شما برای خرید بیمه شخص ثالث، شرکت بیمه پاسارگاد است، می‌توانید برای استعلام بیمه شخص ثالث از سایت بیمه تایم، فرم استعلام نرخ بیمه ثالث پاسارگاد را با انتخاب شرکت بیمه به این سامانه ارسال نمایید. قیمت بیمه شخص ثالث پاسارگاد از طریق بیمه تایم با محاسبه تخفیف بیمه شخص ثالث پاسارگاد با احتساب تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث از طرف کارشناسان بیمه تایم ارائه می‌شود.

 

هزینه خرید بیمه شخص ثالث پاسارگاد بر اساس نوع خودرو، مدل خودرو، سال ساخت خودرو، نوع کاربری خودرو، تعداد سیلندر و بر اساس داشتن تخفیفات تعداد سال های عدم خسارت محاسبه می‌شود. بالتبع با داشتن تعداد سال های عدم خسارت بیشتر هزینه قیمت بیمه شخص ثالث پاسارگاد کمتر می شود. خودرو‌هایی که کاربری شخصی دارند نسبت به خودروهایی که کاربری تاکسی و … دارند هزینه کمتری دارند. جدول حق بیمه شخص ثالث بیمه پاسارگاد بر اساس موارد گفته شده در قسمت بالا بر مبنای پوشش مالی پایه محاسبه شده که شما می‌توانید با استفاده از این جدول قیمت پایه بیمه شخص ثالث پاسارگاد برای اتومبیل‌های مدل های مختلف بر حسب تعداد سال‌های داشتن عدم خسارت مشاهده کنید.


مشاوره و خرید بیمه شخص ثالث پاسارگاد

بیمه شخص ثالث بیمه‌نامه‌ای است که معمولا بیشتر افراد با مقایسه قیمت در بین شرکت‌های مختلف اقدام به خرید این بیمه‌نامه می‌نمایند. اما بیمه شخص ثالث مانند سایر بیمه‌نامه‌ها با خرید آگاهانه می‌تواند بیمه نامه کاملی باشد چرا که خساراتی که ممکن است در این بیمه نامه اتفاق بیافتد خسارات مربوط به دیات و نقص عضو و فوت و یا خسارت مالی است که هر کدام از این خسارات مبالغ بالایی هستند که اگر پوشش لازم را شما در بیمه‌نامه‌تان نداشته باشید ممکن است در زمان خسارت به دردسر بیافتید. حال اگر نیاز به دریافت مشاوره برای خرید بیمه شخص ثالث داشته باشید، کارشناسان بیمه تایم در مقایسه قیمت و مشاوره در جهت خرید میزان پوشش‌ها در بین شرکت‌های مختلف بیمه همراه شما می‌باشد. اگر می‌خواهید بیمه نامه‌ای با پوشش‌های کامل داشته باشید حتما از طریق لینک زیر و تکمیل فرم مربوطه  از مشاوره کارشناسان بیمه ثالث بیمه تایم استفاده کنید.

امتیاز شما به این مطلب چند است؟

میانگین امتیاز ۵ / ۵. تعداد رای ۱

خیلی متاسفیم که این مطلب رضایت شما رو جلب نکرد!

لطفا با نظر خودتون مارو در ارتقا این مطلب یاری کنید

چه موردی رو میتونیم در این مطلب بهبود بدیم؟

تیم تولید محتوای بیمه تایم

۲ comments

 • سلام یک ماشین به ماشین من زد بعد همه کارهای پلیس وبیمه رفتم صافکاری ونقاشی الان باید پول به صافکار ونقاش و قطعات بدنه که خریدم بدم مدارک برای گرفتن پول از بیمه چی لازم است

  • مدارک لازم برای پرداخت خسارت رو از شرکت بیمه ای که می خواهید خسارت بگیرید دریافت کنید. چون پرداخت خسارت بر اساس این که شما مقصر بوده اید و میزان تشخیص کارشناس بیمه از خسارت به چه میزان هست مشخص می شود.