نماد سایت بیمه تایم

بیمه تکمیلی پاسارگاد

بیمه تکمیلی پاسارگاد

همانطور که می‌دانیم هزینه‌های درمان مخصوصا هزینه‌های بستری و جراحی مبالغ بسیار سنگینی را داشته و جبران هزینه‌های درمانی برای بسیاری از افراد می‌تواند سخت و دشوار باشد. از این رو داشتن بیمه تکمیلی برای جبران چنین خساراتی می‌تواند کمک بزرگی برای هر خانواده‌ای باشد. بیمه تکمیلی پاسارگاد یکی از بیمه نامه‌هایی است که در کنار بیمه‌های پایه بخشی از خسارت‌های درمانی را جبران می‌کند. در این نوشته به بررسی بیمه تکمیلی پاسارگاد می‌پردازیم.


انواع بیمه تکمیلی پاسارگاد

بیمه تکمیلی انفرادی پاسارگاد

شرکت بیمه پاسارگاد بیمه انفرادی ندارد و بیمه گذاران بیمه نامه های عمر می توانند بر اساس اندوخته خود از خدمات تکمیلی پاسارگاد به صورت انفرادی استفاده نمایند.

بیمه تکمیلی خانواده پاسارگاد

شرکت بیمه پاسارگاد در حال حاضر بیمه تکمیلی خانواده ارائه نمی نماید.

بیمه تکمیلی گروهی پاسارگاد

همه سازمان ها و ادارات می توانند به صورت گروهی از خدمات بیمه تکمیلی بیمه پاسارگاد بر اساس توافقات بین بیمه گذار و شرکت بیمه پاسارگاد استفاده نمایند.


طرح‌های بیمه تکمیلی پاسارگاد

با توجه به این که  بیمه تکمیلی پاسارگاد به شکل گروهی ارائه می‌شود. در بیمه‌های گروهی بر طرح و پوشش بیمه‌ای  خاصی وجود ندارد و پوشش‌های بیمه نامه و سقف تعهدات بیمه با توجه به توافق طرفین یعنی شرکت بیمه پاسارگاد و بیمه گذار در بیمه نامه درج می‌شود .

نکته: حداقل تعداد کارکنان برای استفاده از خدمات بیمه تکمیلی گروهی پاسارگاد ۵۰ نفر است.


مطلب مرتبط: بیمه درمان گروهی زیر ۵۰ نفر چیست؟


بیمه تکمیلی پاسارگاد SOS

شرکت بیمه پاسارگاد دارای بیمه تکمیلی انفرادی نمی‌باشد ولی همه افراد می‌توانند برای استفاده از خدمات درمانی شرکت بیمه پاسارگاد بیمه عمر خریداری نمایند و علاوه بر استفاده از جنبه سرمایه گذاری در بیمه عمر از پوشش های درمانی این بیمه نامه نیز استفاده نمایند. شرایط استفاده از پوشش درمانی در بیمه عمر پاسارگاد به صورت زیر امکان پذیر می‌باشد:

نکته: هزینه‌های بیمارستانی که در پوشش درمانی بیمه عمر توسط شرکت کمک رسان ایران (SOS) تحت پوشش قرار می‌گیرد: شامل بستری و جراحی است. این بیمه هزینه‌های مربوط به زایمان، رفع عیوب انکساری چشم و هر نوع هزینه سرپایی، کلینیکی، پاراکلینیکی و دندانپزشکی را پرداخت نمی‌کند.

نکته ۲: اعمال جراحی اصلی شامل فقط شامل قلب، مغز، اعصاب، پیوند کلیه، ریه، کبد و مغز استخوان است.


پوشش‌های بیمه تکمیلی پاسارگاد


پیشنهاد خواندن: بهترین بیمه تکمیلی کدام است؟


استثنائات بیمه تکمیلی پاسارگاد

موارد زیر جز استثنائات بیمه تکمیلی پاسارگاد می‌باشد و اگر هر کدام از خسارت‌های زیر برای فرد بیمه شده اتفاق بیافتد تحت پوشش این بیمه نامه نمی‌باشد:

البته باید این نکته را یادآور شد که برخی از موارد خارج از تعهد را می توان با پرداخت حق بیمه بیشتر و با توافق طرفین به قرارداد بیمه تکمیلی اضافه کرد.


دوره انتظار بیمه تکمیلی پاسارگاد

بعضی از پوشش‌های بیمه تکمیلی پاسارگاد از جمله جراحی و بستری و زایمان دوره انتظار دارند. معمولا دوره انتظار برای زایمان ۹ ماه و در موارد مربوط به جراحی ۳ ماه است. به این معنی که از زمان خرید بیمه تکمیلی تا زمان استفاده از پوشش جراحی و زایمان باید به ترتیب ۳ و ۹ ماه فاصله وجود داشته باشد.

البته این نکته را مد نظر داشته باشید که معمولا در بیمه‌های تکمیلی گروهی از جمله بیمه تکمیلی پاسارگاد، با افزایش تعداد بیمه‌شدگان، دوره انتظار زایمان کمتر شده و با بالا رفتن تعداد بیمه شدگان این مدت حذف می شود. به طور مثال دوره انتظار گروه‌های ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ نفر، ۶ ماه است. و یا دوره انتظار برای بیمه های تکمیلی گروه‌های بالای ۱۰۰۰ نفر حذف می‌شود.


 

مراکز طرف قرارداد بیمه  تکمیلی پاسارگاد

در زمان خرید بیمه تکمیلی یکی از مواردی که قبل از خرید مورد توجه بیمه گذار است تعداد مراکز طرف قرارداد با شرکت است. هر چه تعداد مراکز طرف قرارداد آن بیشتر باشد و این مراکز در دسترس‌تر  باشد استفاده از این خدمات را راحت تر می کند و برای بیمه گذار نیز این موضوع مطلوب‌تر خواهد بود.

تعداد مراکز درمانی طرف قرارداد با بیمه پاسارگاد در سراسر کشور موجو بوده و در همه شهرهای ایران دارای مراکز درمانی متنوعی می‌باشد. در شهر تهران بیمه پاسارگاد با حدود ۱۲۰ بیمارستان، ۱۱۴ آزمایشگاه، ۸۶ مرکز دندان‌پزشکی و … قرارداد دارد.


سقف تعهدات بیمه تکمیلی پاسارگاد

با توجه به این که بیمه نامه های تکمیلی پاسارگاد به صورت گروهی ارائه می‌شود، میزان تعهدات این بیمه نامه  بر اساس توافق شرکت بیمه و بیمه گذار و با توجه به حق بیمه پرداختی و تعداد نفرات و سایر شرایط مشخص می‌شود و از این رو نمی توان مبلغی را به عنوان سقف تعهدات در بیمه تکمیلی پاسارگاد بیان کرد.

بیمه تکمیلی بانک پاسارگاد

در این طرح که توسط بانک پاسارگاد ارائه می‌شود ، کلیه سپرده‌گذاران حقیقی که دارای سپرده بلند‌مدت بیش از یک سال باشند، تحت پوشش بیمه تکمیلی حادثه و فوت ناشی از غیر حادثه قرار دارند. این بیمه‌نامه سپرده گذارانی را که سن آن‌ها کمتر از ۷۵ سال باشد، معادل مبلغ سپرده خود تا یک میلیارد ریال تحت پوشش خطر فوت قرار می‌دهد. پوشش بیمه هزینه‌های بیمارستانی (شامل هزینه‌های بستری شدن در بیمارستان و اعمال جراحی) پرداخت خسارت از مبلغ ۲۰ میلیون ریال تا ۴۰۰ میلیون ریال برای سپرده‌گذاران حقیقی دارای سپرده بلند مدت متناسب با مبلغ سپرده ارایه می‌شود.

 

بیمه تکمیلی پاسارگاد دندانپزشکی

پوشش دندانپزشکی به صورت یکی از تعهدات بیمه تکمیلی گروهی ارائه می‌شود. میزان تعهدات دندانپزشکی بر اساس توافق شرکت بیمه و بیمه گذار در بیمه  نامه درج می‌گردد.

 

مراکز طرف قرارداد بیمه  SOS  پاسارگاد

در بیمه های تکمیلی پاسارگاد بیمه گذاران می‌توانند به مراکز درمانی طرف قرارداد با بیمه پاسارگاد مراجعه کرده و با ارائه معرفی نامه از خدمات بیمه ای استفاده نمایند. همچنین بیمه گذارانی که از خدمات درمانی بیمه عمر پاسارگاد استفاده می کنند می توانند از خدمات SOS استفاده نمایند.

بیمه تکمیلی پاسارگاد برای زایمان

یکی از پوشش‌های بیمه تکمیلی پاسارگاد، ارائه پوشش برای زایمان می‌باشد. سقف پوشش بیمه زایمان بر اساس توافق بیمه گذار و شرکت بیمه پاسارگاد در بیمه های تکمیلی گروهی متفاوت می باشد. پوشش زایمان همچنین دارای دوره انتظار بوده و در هر قرارداد بیمه تکمیلی گروهی می تواند بین ۹ ماه یا کمتر باشد.

جدول بیمه تکمیلی پاسارگاد

دارندگان بیمه نامه های عمر پاسارگاد می توانند بر اساس اندوخته بیمه های عمر خود از پوشش های تکمیلی بیمه نامه خود استفاده نمایند. جدول تعهدات بیمه نامه‌های تکمیلی پاسارگاد به ترتیب زیر می باشد.


پرداخت خسارت بیمه تکمیلی پاسارگاد

در حالت کلی دو روش برای دریافت خسارت بیمه تکمیلی پاسارگاد وجود دارد:

  1. مراجعه به مراکز طرف قرارداد با بیمه پاسارگاد
    بیمه شده می‌تواند برای انجام امور درمانی خود به مراکز درمانی طرف قراداد با بیمه پاسارگاد مراجعه کند و یا قبل از مراجعه به مرکز درمانی حتما معرفی‌نامه از شرکت بیمه دریافت شود.، اگر مرکز درمانی طرف قرارداد با بیمه پایه باشد، هزینه‌های درمانی بدون فرانشیز تا سقف تعهدات بیمه، قابل پرداخت است. اگر مرکز پزشکی طرف قرارداد با بیمه پایه نباشد، بیمه شده ملزم به پرداخت فرانشیز می‌باشد.اگر قبل از مراجعه به مرکز درمانی، معرفی‌نامه دریافت نشود، فرد بیمه شده باید خود، هزینه‌ها را بپردازد. سپس بعد از تحویل مدارک و فاکتور مهرشده، خسارت را بر اساس تعرفه مرکز دریافت کند.
  2. مراجعه به مراکز غیر طرف قرارداد بیمه پاسارگاد
    اگر مرکز  درمانی که بیمه شده مراجعه کرده طرف قراردا با  شرکت بیمه پاسارگاد نباشد، فرد یم توان همه  هزینه‌را بپردازد. سپس با در دست داشتن مدارک مربوطه و فاکتور پرداخت، به شرکت بیمه پاسارگاد  مراجعه و خسارت را بر اساس تعرفه وزارت بهداشت دریافت کند.

استعلام بیمه تکمیلی پاسارگاد

برای استعلام بیمه تکمیلی پاسارگاد می‌توانید فرم درخواست خرید بیمه تکمیلی را در سامانه بیمه تایم ثبت نمایید و با مشخص کردن تعداد نفرات و پوشش‌ها و تعهدات مورد درخواست خود مناسبترین طرح بیمه ای را از بیمه تایم خریداری نمایید. خدمات بیمه تایم در زمان خسارت نیز همراه بیمه گذاران می‌باشد و این یکی دیگر از مزایای خرید بیمه تکمیلی از بیمه تایم می‌باشد.


خرید بیمه تکمیلی پاسارگاد

برای خرید بیمه تکمیلی پاسارگاد می توانید درخواست خرید بیمه تکمیلی را بر اساس تعداد نفرات بیمه شدگان در سامانه بیمه تایم ثبت نمایید تا به کمک مشاوره رایگان بیمه تایم کارشناسان ما بتوانید بهترین طرح بیمه‌ای را با مناسب ترین پوشش‌ها خریداری نمایید.

 

خروج از نسخه موبایل