نماد سایت بیمه تایم

بیمه عمر رازی چیست و چه شرایطی دارد؟

بیمه عمر رازی

داشتن سرمایه گذاری و پوشش های کامل بیمه ای مهمترین ویژگی بیمه عمر رازی است که از زمان شروع بیمه نامه برای فرد بیمه شده برقرار می‌شود. پرداخت سود تضمینی و سود حاصل از مشارکت برخی از مزایای مالی این بیمه نامه است که شرکت بیمه رارزی به بیمه گذاران بیمه نامه عمر پرداخت می‌نماید. بیمه گذاران بیمه رازی می‌توانند از ابتدای قرارداد از همه پوشش‌های بیمه ای و سرمایه گذاری خود استفاده نمایند. در این نوشته به بررسی بیمه عمر رازی می‌پردازیم تا مزایا و پوشش‌ها و تعهدات این بیمه نامه را بررسی کنیم.

 


 

طرح‌های بیمه عمر رازی

شرکت بیمه رازی در رشته بیمه نامه های عمر طرح های مختلفی را ارائه می کند که هر طرح شرایط و پوشش های مختلفی را داشته که بیمه گذاران با توجه به نیاز های بیمه ای خود هر کدام از طرح های پیشنهادی را خریداری می کنند. انواع طرح های مختلف عبارتند از:

۱- بیمه زندگی آینده ساز رازی

این طرح یکی از کامل‌ترین انواع بیمه زندگی و سرمایه گذاری است که شرکت بیمه رازی ارائه می‌کند. این بیمه نامه ترکیبی از پوشش‌های بیمه‌ای و سرمایه گذاری است. پوشش‌های این طرح به قرار زیر است:


بیشتر بدانید: با شرایط بیمه عمر پارسیان آشنا شوید


 

۳- طرح طلوع رازی

از دیگر طرح های بیمه عمر رازی طرح طلوع رازی است که هر فرد با توجه به شرایط خاص خود می‌تواند این طرح را به عنوان طرح بیمه ای انتخاب کرده و از مزایای و پوشش های این بیمه نامه استفاده نماید. پوشش‌های بیمه جامع طرح طلوع رازی به صورت زیر است:

 

۳- بیمه تامین آینده فرزندان طرح امید

این طرح از جمله طرح های بیمه‌ای است که پدرو مادرها می‌توانند برای فرزندانشان تهیه نمایند و از مزایا و پوشش های این بیمه نامه استفاده نمایند. پوشش‌های این طرح را در ادامه ببینید:


پیشنهاد خواندن: بیمه عمر پاسارگاد محبوب‌ترین شرکت بیمه عمر


۴- بیمه زندگی طرح مشترک رازی

در این بیمه نامه با پرداخت یک حق بیمه دو نفر به صورت مشترک می توانند از مزایای سرمایه گذاری و بیمه ای این بیمه نامه استفاده نمایند. البته در این بیمه نامه یک بیمه شده اصلی و یک بیمه شده فرعی تعریف می‌شود. پوشش‌ها:

 

۵- بیمه بازنشستگی رازی

یکی از طرح‌های بیمه عمر رازی ارائه بیمه بازنشستگی است که این طرح می‌تواند آرامش خاطری برای بیمه گذاران باشد. این طرح دارای پوشش‌های خاص است که فرد بیمه شده می‌تواند با توجه به شرایط بیمه عمر رازی از آن استفاده نماید:


 

پوشش‌های کلی بیمه نامه عمر رازی

پوشش فوت به هر علت

اگر فرد بیمه شده به هر علت فوت کند با توجه به حق بیمه پرداختی و سرمایه فوتی که انتخاب کرده دارای سرمایه فوت هب هر علت می باشد که در صورت فوت وی به ذینفعان بیمه نامه پرداخت می شود.

  1. پوشش فوت در اثر حادثه: اگر فرد بیمه شده در اثر حادثه فوت نماید می تواند حداکثر تا ۴ باربر سرمایه فوت عادی به ذینفعان بیمه نامه پرداخت می شود.
  2. پوشش نقص عضو و از کارافتادگی: اگر فرد بیمه گذار در اثر حادثه دچار نقص عضو و یا ازکارافتادگی شود می تواند تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان و  و برابر با سرمایه فوت به عنوان نقص عضو به بیمه گذار پرداخت می شود.
  3. پوشش هزینه‌های پزشکی: اگر فرد بیمه شده در مدت زمانی که بیمه عمر رازی دارد در اثر حادثه نیاز به بستری در بیمارستان داشته باشد وی امی تواند  از خدمات پزشکی خود استفاده نماید می تواند تا ۲۰ درصد از سرمایه فوت  را به عنوان هزینه پزشکی و درمانی را پرداخت نماید.
  4. پوشش امراض خاص: از مهمترین پوشش های بیمه نامه عمر رازی ، پوشش امراض این بیمه نامه است که اگر بیمه گذار به هر کدام از بیماری های تحت پوشش این بیمه نامه از قبیل ( انواع سرطان، سکته قلبی ، سکته مغزی، پیوند اعضای اصلی بدن، پیوند اعضای اصلی بدن ) مبتلا شود می تواند  تا ۳۰ درصد سرمایه فوت از این پوشش استفاده نماید.
  5. پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه: از جمله پوشش‌هایی که برخی از شرکت های بیمه از جمله شرکت بیمه رازی در بیمه های عمر ارائه می کنند پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه می باشد. با توجه به این پوشش اگر بیمه گذار در اثر حادثه دچار ازکار افتادگی شود از طریق این پوشش از پرداخت حق بیمه  معاف می شود و شرکت بیمه رازی تا پایان مدت بیمه نامه حق بیمه را پرداخت می‌کند.

مطلب مرتبط: بیمه عمر مان چه ویژگی‌هایی دارد؟


 

مزایای بیمه عمر رازی چیست؟

در کنار همه پوشش‌های بیمه‌ای ، مزایای دیگری نیز این بیمه نامه دارد که فرد بیمه شده می‌تواند در طول داشتن این بیمه نامه از آن‌ها استفاده نماید:


حتما بخوانید: بهترین بیمه عمر برای کدام شرکت است؟


 

جدول بیمه عمر رازی چیست؟

در جدول بیمه عمر رازی چند گزینه قابل بررسی می باشد و بر اساس چند مورد جدول بیمه عمر رازی محاسبه می‌شود:

 

بیشترین روش سود دهی مربوط به بیمه نامه‌هایی است که با حق بیمه افزایشی و به صورت سالانه پرداخت شوند

 


 

روش‌های پرداخت اقساط بیمه عمر رازی

 

در بیمه عمر رازی، بیمه گذار می‌تواند از ۳ طریق اقدام به پرداخت اقساط حق بیمه نماید. بیمه گذار با توجه به انتخاب خود می تواند از هر کدام از روش‌هایی که برایش راحت تر است اقدام به پرداخت اقساط بیمه عمر رازی نماید.

راحت ترین روش در پرداخت حق بیمه ، پرداخت اینترنتی این بیمه  نامه است و بیمه گذار می‌تواند از طریق وب سایت رازی اقدام به پرداخت حق بیمه نماید. بیمه گذار می تواند از طریق خدمات الکترونیک و انتخاب گزینه پرداخت اقساط بیمه عمر رازی  اقساط بیمه عمر خود را پرداخت نماید.

بیمه گذارانی که دفترچه با شماره حساب واریزی ۴۸۶۷۳۴۸۷۵۵ دارند با وارد کردن کردن کد شناسه یا کد رهگیری، مبلغ پرداختی یا همان حق بیمه پرداختی، شماره تلفن همراه و تاریخ واریز، به درگاه پرداخت وصل می‌شود و حق بیمه خود را واریز می‌کند.

بیمه گذارانی که دفترچه با شماره حساب واریزی ۲۱۵۱۲۸۰۷۵۳ دارند نیز از طریق روش پرداختی اینترنتی و با وارد کردن کد شناسه یا کد رهگیری، مبلغ پرداختی یا همان حق بیمه پرداختی، شماره تلفن همراه و تاریخ واریز، به درگاه پرداخت وصل می‌شود و حق بیمه خود را پرداخت نمایند.


مطلب مرتبط: تاخیر در پرداخت حق بیمه چه عواقبی دارد؟


بیمه گذار می تواند با مراجعه به عابر بانک و از طریق انتقال وجه از  طریق کارت به کارت اقدام به پرداخت حق بیمه نماید.  این نکته را در نظر داشته باشید که پرداخت حق بیمه از طریق عابر بانک ملت امکان پذیر است. هر بیمه گذار با توجه به شماره حسابی که در دفترچه اقساط وی ثبت شده باشد باید شماره کارت خاصی را انتخاب نمایند.
بیمه‌گذارانی که در دفترچه آن‌ها شماره‌حساب ۴۸۶۷۳۴۸۷۵۵ ثبت شده است باید اقساط خود را به شماره کارت ۶۱۰۴۳۳۷۹۵۷۶۳۹۴۹۳ واریز کنند.

آن دسته از بیمه‌گذارانی که در دفترچه آن‌ها شماره‌حساب ۲۱۵۱۲۸۰۷۵۳ ثبت شده است باید حق بیمه خود را به شماره کارت ۶۱۰۴۳۳۷۹۱۲۸۶۴۲۹۳ واریز کنند.

از دیگر راه های پرداخت حق بیمه عمر رازی ، استفاده از کد USSD  تلفن همراه است. بیمه گذاران می‌توانند با  استفاده از کد #۵۲۲*۷۴۱* پرداخت اقساط بیمه عمر رازی را انجام دهند . البته این کد فعلا در دسترس شبکه همراه نبوده و امکان پرداخت از این طریق فعلا امکان پذیر نمی‌باشد.


 

بررسی سود

با توجه به شرایط عمومی بیمه نامه های عمر، نرخ سود تضمینی که از سوی بیمه مرکزی برای همه بیمه‌نامه‌های عمر رازی پرداخت می‌شود برای ۲ سال اول ۱۶ درصد، برای ۲ سال دوم ۱۳ درصد، و برای سال های بعد آن ۱۰ درصد می باشد. میزان سود تضمینی بیمه عمر از سال پنجم تا پایان قرارداد ثابت می باشد.


مطلب مرتبط: بالاترین نرخ سود بیمه‌ عمر متعلق به کدام شرکت است؟


شرکت بیمه رازی با توجه به مبالغ اندوخته بیمه نامه های عمر که شکل  تشکیل شده سرمایه گذاری‌هایی را در زمینه های مختلف انجام می دهد و بیمه گذاران خود را در این سود شریک می کند. سود مشارکت بیمه عمر رازی هر ساله با توجه به سود سرمایه گذاری های شکل گرفته محاسبه شده و به اندوخته بیمه گذاران پرداخت می شود. میزان این سود متغیر بوده و شرکت رازی در هر سال سود های مختلفی را به بیمه گذاران خود پرداخت می‌کند.

 

استعلام و خرید بیمه عمر رازی

شما می توانید برای خرید و مقایسه بیمه عمر رازی ، مشخصات بیمه شده از جمله سن و میزان حق بیمه پرداختی و میزان پوشش های درخواستی را در سایت بیمه  تایم ثبت کرده و به کمک کارشناسان بخش عمر  بیمه تایم مشاوره لازم درباره خرید بیمه عمر رازی را دریافت نمایید.

 

خروج از نسخه موبایل