نماد سایت بیمه تایم

بیمه بدنه سامان: راهنمای خرید و دریافت خسارت

بیمه بدنه سامان

یکی از شرکت‌های مطرح در بیمه نامه های بدنه، شرکت بیمه سامان است. بیمه سامان از سال ۱۳۸۳ در حال ارائه خدمات بیمه‌ای در سراسر کشور بوده و با داشتن ۵۷۱ نماینده توانسته در چند سال اخیر سطح توانگری یک در بین شرکت‌های بیمه  را داشته باشد. در این نوشته نگاه کلی به پوشش‌ها و نحوه پرداخت خسارت این شرکت بیمه خواهیم پرداخت.

 


 

پوشش‌های بیمه بدنه سامان

با توجه به شرایط بیمه نامه بدنه شرکت بیمه سامان پوشش های زیر را به عنوان پوشش های اصلی این بیمه نامه تحت پوش قرار می‌گیرند:

پوشش‌های اضافی بیمه بدنه سامان به شرح ذیل می‌باشد:


مطلب مرتبط: بیمه بدنه کامپیوتر خودرو چیست؟


سایر پوشش‌هایی که با داشتن بیمه  بدنه سامان تحت پوشش می باشند به ترتیب زیر می‌باشند:


 

فرانشیز بیمه سامان چقدر است؟

فرانشیز بیمه بدنه بخشی از خسارت بیمه بدنه شماست که پرداخت آن باید توسط بیمه گذار انجام شود. میزان فرانشیز در هر پوشش بیمه‌ای متفاوت می‌باشد از این رو در زمان خرید بیمه بدنه از هر شرکت بیمه‌ای به میزان فرانشیز هر کدام از خطرات توجه نمایید، فرانشیز بیمه بدنه سامان در هر پوشش به ترتیب ذیل می‌باشد:


 

شرایط بیمه بدنه سامان


پیشنهاد خواندن: بیمه بدنه نوین و طرح اتوپلاس را بشناسید 

طرح پیمایشی بیمه بدنه سامان

یکی از طرح‌های جدید بیمه بدنه سامان، طرح پیشمایشی سامان است که این طرح در جهت متناسب سازی حق بیمه پرداختی با میزان استفاده از خودرو ارائه شده است. این بیمه نامه در سه دسته پنج هزار کیلومتری، هشت هزار کیلومتری و ۱۲ هزار کیلومتری به صورت سالانه می‌باشد که بیمه گذاران می‌توانند با توجه به نیاز خود بسته های بیمه ای را خریداری کرده و آن را تمدید نمایند.

این بیمه نامه با نصب دستگاه تله متیکس بر روی خودروی بیمه شده که محاسبه گر میزان پیمایش است محاسبه شده و به شرکت بیمه سامان ارسال می‌شود. همزمان میزان پیمایش خودرو برای بیمه گذار نیز ارسال می‌شود تا میزان مصرف خود را کنترل نماید.

میزان حق بیمه، بیمه نامه بدنه پیمایشی از بیمه نامه‌‌های بدنه رایج ۳۰ درصد ارزان‌تر می‌باشد و از نظر پوششی نیز تفاوتی با بیمه‌های بدنه ندارد. سایر شرایط این بیمه نامه در زمان خرید بیمه نامه پیمایشی سامان برای بیمه گذاران ارائه می‌شود.

 

نحوه محاسبه بیمه بدنه خودرو سامان

مهمترین موضوع در محاسبه بیمه بدنه سامان ارزش خودروی بیمه شده است، هر چه ارزش خودروی بیمه شده بیشتر باشد حق بیمه بدنه شما بالاتر خواهد بود. همچنین نوع اتومبیل، قدرت موتور، تعداد سیلندر خودرو است که در محاسبه بیمه بدنه سامان مهم می‌باشد.

فاکتور دیگر که در محاسبه بیمه بدنه تعداد پوشش های اضافی این بیمه نامه است، هر چه تعداد پوشش‌های اضافی بالاتری در بیمه نامه‌تان داشته باشید بالتبع باید حق بیمه بیشتری هم باید پرداخت کنید.


مطلب مرتبط: چرا بیمه بدنه خودروهای گران قیمت حیاتی شده است؟


درنهایت داشتن تخفیف بیمه بدنه است، اگر دارای سابقه عدم خسارت در بیمه بدنه هستید می‌توانید از تخفیف عدم خسارت بیمه بدنه‌تان در زمان تمدید بیمه بدنه از شرکت بیمه سامان استفاده کنید.

نکته مهم: بیمه سامان اتومبیل‌های سواری بالای ۲۰ سال را به علت فرسودگی بدنه اتومبیل بیمه بدنه نمی‌کند. اتومبیل‌های زیر ۲۰ سال سن نیز در ۱۰ سال اول اضافه نرخ ندارند و طبق تعرفه حق بیمه آنها محاسبه می‌شود؛ اما از سال یازدهم به بعد هر سال ۵۰% اضافه نرخ روی بیمه بدنه تان خواهید داشت.[/su_box]


تخفیفات بیمه بدنه سامان

۱- تخفیف عدم خسارت بیمه بدنه: داشتن سابقه عدم خسارت در بیمه بدنه می تواند کمک بزرگی در کاهش قیمت بیمه بدنه باشد. تخفیف های بیمه بدنه سامان به ترتیب سال های عدم خسارت به ترتیب زیر می باشد:

 این نکته را فراموش نکنید که سابقه تخفیف عدم خسارت بیمه نامه بدنه شرکت های بیمه دیگر در بیمه سامان به عنوان سابقه عدم خسارت پذیرفته می شود. 

۲- تخفیف هیئت علمی: صدور بیمه بدنه سامان برای اعضاء هیئت علمی شاغل در موسسات آموزشی و تحت نظر وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری، شامل ۲۰% تخفیف ویژه در حق بیمه بیمه نامه بدنه می باشد. البته برای ارائه این تخفیف  ارائه اصل معرفی نامه یا کارت شناسایی که قید شده در آن عضو هیئت علمی، از مراجع ذیربط الزامی است.

۳- تخفیف خودروی صفر کیلومتر: با توجه به شرایط بیمه بدنه سامان کلیه خوروهایی که بیش از سه ماه از تاریخ شماره گذاری و تحویل شان سپری نشده باشد شامل ۲۰درصد تخفیف صفر کیلومتر می شوند.

۴- پرداخت نقدی حق بیمه: در صورت پرداخت حق بیمه بدنه سامان به صورت نقدی بیمه گذار یم تواند تا ۱۰ درصد تخفیف بیمه استفاده نماید.

نکته مهم:کارت طلایی به عنوان سابقه عدم خسارت در بیمه بدنه به حساب نمی آید.  پیشنهاد میکنیم مطلب کارت طلایی یا بیمه بدنه را مطالعه نمایید.


 

راهنمای دریافت خسارت و مدارک لازم

بر اساس شرایط بیمه بدنه سامان، بیمه‌گذار یا مقصر حادثه موظف است بلافاصله  بعد از خسارت و در اولین زمان و حداکثر ظرف مدت ۵ روز از تاریخ وقوع حادثه خسارت را به شرکت بیمه سامان اطلاع دهد. در غیر اینصورت ممکن است در زمان پیگیری برای پرداخت خسارت به مشکل بخورید.

در ضمن در صورت وقوع حادثه، قبل از جابجایی خودرو خسارت دیده سریعا به پلیس اطلاع داده و گزارش مقامات انتظامی  را نیز تهیه نمایید و سپس قبل از انجام تعمیرات، با خودرو خسارت دیده و مدارک لازم به همراه گزارش به شرکت بیمه  سامان مراجعه کنید:

همچنین در صورتیکه دارای بیمه‌نامه بدنه هستید و حادثه ای برای شما اتفاق افتاده که مقصر نیستید به هیچ وجه به طرف مقابل رضایت ندهید در صورت تعویض شماره انتظامی ‌(پلاک خودرو‌) مراتب در اسرع وقت به اطلاع بیمه‌گر رسانده شود.

مدارک  لازم دریافت خسارت بیمه بدنه سامان به شرح زیر است: کپی واصل بیمه‌نامه بدنه، ثالث، کارت خودرو، گواهینامه و بازید کارشناس بیمه از خودرو


مطالب مرتبط:

راهنمای دریافت خسارت افت قیمت خودرو

در تصادف صحنه بهم ریخته این نکات را رعایت کنید

راهنمای دریافت خسارت بدون کروکی


 

فرآیند پرداخت خسارت

پس از اعلام خسارت از سوی بیمه‌گذار به بخش خسارت خودرو در شرکت بیمه سامان، پرونده خسارت تشکیل شده و اگر پرونده شما کامل بوده و نقص مدارک نداشته باشد و با تایید گزارش کارشناس مبنی بر سلامت خودروی بیمه شده و در مواردی با ارائه داغی قطعات به شرکت بیمه سامان حواله خسارت شما صادر می شود.

پرونده‌های  خسارت شهر تهران، از زمان اعلام خسارت تا صدور حواله مدت ۳ روز طول می‌کشد. و پرونده‌های خسارت استان تهران، از زمان اعلام خسارت تا صدور حواله مدت ۴ روز طول می‌کشد.


 

خرید بیمه بدنه سامان

برای خرید بیمه بدنه سامان و یا مقایسه قیمت بیمه بدنه شرکت های مختلف بیمه می توانید درخواست بیمه بدنه‌تان را با وارد کردن اطلاعات مورد نیاز در سامانه بیمه تایم تهیه نمایید. کارشناسان بیمه تایم در اسرع وقت با شما تماس گرفته و با ارائه مشاوره درباره نحوه ارائه خدمات شرکت‌های مختلف و سایر موارد می‌توانید بیمه بدنه‌تان ار از بیمه تایم تهیه نمایید.

 

خروج از نسخه موبایل