نماد سایت بیمه تایم

بیمه تکمیلی سامان: نکات انفرادی، گروهی و خانواده

بیمه درمان تکمیلی انفرادی سامان

یکی از انواع بیمه نامه های مهم و پرطرفدار، بیمه نامه تکمیلی می باشد که شرکت بیمه سامان نیز به عنوان یکی از مطرح ترین شرکت ها در ارائه  انواع بیمه نامه های اشخاص، بیمه درمان تکمیلی را در طرح ها و انوعا مختلف ارائه می نماید. در این مقاله میخواهیم مرور کلی به بیمه تکمیلی سامان، انواع، پوشش‌هایی که ارائه می‌دهد و نحوه خسارت‌دهی این بیمه نامه بپردازیم.

 

انواع بیمه تکمیلی سامان

بیمه تکمیلی سامان به سه گروه عمده تقسیم می‌شود:

 1. بیمه تکمیلی گروهی سامان
 2. بیمه تکمیلی خانواده سامان
 3. بیمه تکمیلی انفرادی سامان

در ادامه هر کدام از این بیمه ها را به طور مفصل بررسی خواهیم کرد.

 

 


 

۱- بیمه تکمیلی گروهی سامان

اولین مورد از بیمه تکمیلی سامان بیمه درمان گروهی سامان می‌باشد. سقف تعهدات، فرانشیز، نوع پوشش‌ها، حق‌بیمه و … در بیمه درمان گروهی، بر اساس قرارداد بین شرکت بیمه سامان و سازمان و گروه متقاضی تعیین می‌شود. هر شرکت بیمه‌ای برای تحت پوشش قراردادن افراد یک شرکت یا سازمان حداقل تعدادی را برای  اعضا درنظر می‌گیرد. شرکت‌ و یا سازمانهای متقاضی برای خرید بیمه تکمیلی گروهی سامان باید حداقل ۱۰۰ نفر کارمند داشته باشند. همچنین تمام افراد متقاضی باید تحت پوشش بیمه پایه ( تامین اجتماعی، بیمه سلامت، نیروهای مسلح و … ) قرار گرفته باشند.

بیمه سامان این امکان را فراهم کرده است تا گروه‌های زیر ۱۰۰ نفر هم بتوانند از مزایای بیمه تکمیلی بهره‌مند شوند. البته خدمات و پوشش‌های این بیمه محدودتر از بیمه درمانی است که برای گروه‌های بالای ۱۰۰ نفر صادر می‌شود.

برای دریافت مشاوره خرید بیمه تکمیلی گروهی سامان می تونید با شماره ۰۲۱۸۸۲۴۳۸۲۸ تماس بگیرید و یا در فرم زیر درخواستتان را ثبت نمایید.

بیمه درمان گروهی سامان برای گروه‌های زیر ۵۰ نفر

یکی از متقاضیان انجام بیمه های درمان شرکت‌های کوچک و استارت‌آپ‌ها هستند  که تعداد کارمند کمی دارند.  با توجه به این که شرکت‌های زیر ۵۰ نفر نمی‌توانند برای کارکنان خود بیمه تکمیلی گروهی تهیه کنند. یکی از مزایای شرکت سامان این است که بیمه تکمیلی را به شکل خانواده و انفرادی ارائه می‌کند و شرکت‌های کوچک زیر ۵۰ نفر هم می‌توانند از خدمات درمان تکمیلی سامان استفاده نمایند. اطلاعات بیشتر از بیمه درمان گروهی زیر ۵۰ نفر

 

بیمه تکمیلی سامان SOS چیست؟

در این بیمه نامه که به صورت گروهی ارائه می شود پرداخت خسارت بیمه نامه های درمان از طریق شرکت کمک رسان ایران sos انجام می شود. شرکت کمک رسان خدمات خود را به صورت شبانه‌روزی و در تمام ایام سال در دسترس اعضا قرار می‌دهد.


 

۲-بیمه تکمیلی خانواده سامان

از آنجایی که شاید تمام افراد نتوانند بیمه درمان تکمیلی را از طریق سازمان و شرکت به شکل گروهی تهیه نمایند، بیمه سامان اقدام به ارائه طرح بیمه تکمیلی برای خانواده‌ها نموده است. در بیمه تکمیلی خانواده، شرکت بیمه سامان کلیه هزینه‌های درمانی و بیمارستانی بیمه‌گذار شامل هزینه‌های بیمارستانی، عمل‌های جراحی، پاراکلینیکی، جراحی‌های سرپایی، خدمات آزمایشگاهی، هزینه‌های آمبولانس، زایمان، ویزیت، دارو و دندانپزشکی را براساس شرایط بیمه‌نامه تکمیلی درمان خانواده و بر اساس سن و طرح انتخابی فرد و فرانشیز توافق شده به بیمه گذاران ارائه می نماید. برای اطلاعات بیشتر مطلب بیمه تکمیلی خانواده را حتما مطالعه بفرمایید.


 

۳- بیمه درمان تکمیلی انفرادی سامان

شرکت بیمه سامان یکی از چند شرکت محدودی است که بیمه درمان تکمیلی را به صورت انفرادی و در ۶ طرح مختلف به بیمه گذاران خود ارائه می نماید. هر فردی بر اساس انتخاب خود می‌تواند یکی از انواع طرح‌های بیمه تکمیلی سامان را با تعهدات و پوشش های مختلف انتخاب و خریداری نماید.

 

طرح‌های بیمه انفرادی سامان

شرکت بیمه سامان بیمه درمان تکمیلی انفرادی خود را در ۶ طرح زیر و در قالب تعهدات مختلف ارائه می‌دهد. طرح‌های بیمه تکمیلی انفرادی سامان به ترتیب زیر می‌باشد:

 1. طرح نسیم سامان
 2. مهر سامان
 3. سروش سامان
 4. شمیم سامان
 5. وصال سامان
 6. عقیق سامان

طرح نسیم در بین انواع بیمه تکمیلی سامان ارزان‌ترین حق بیمه را دارد و بیشترین سقف تعهدات در طرح عقیق است که پوشش‌های کاملی نسبت به سایر طرح ها دارد.

 

 


بهترین بیمه تکمیلی کدام است؟


 

پوشش های بیمه تکمیلی انفرادی سامان

تعهدات و پوشش‌های بیمه درمان تکمیلی انفرادی سامان به صورت دسته بندی زیر ارائه می‌شود که سقف تعهدات در هر طبقه از دسته‌بندی بر اساس طرح انتخابی و خریداری شده از طرف بیمه شونده متفاوت است:


نکات مهم بیمه تکمیلی عمل لیزیک

بهترین بیمه تکمیلی زایمان


مزایای بیمه تکمیلی انفرادی سامان

 

حق بیمه طرح‌های سامان برای سنین مختلف به چه صورت است؟

برای تهیه بیمه درمان تکمیلی انفرادی سامان، ۴ بازه سنی توسط شرکت  بیمه سامان تعریف شده که هر طبقه سنی برای هر طرح حق بیمه جداگانه ای را پرداخت می نماید. طبقه‌های سنی و طرح های بیمه ای به صورت جدول زیر می‌باشد که شما می‌توانید با بررسی جدول زیر بر اساس سن فرد و طرح انتخابی وی حق بیمه درمان را مشاهده نمایید:

برای دریافت قیمت  و مشاوره رایگان قبل از خرید بیمه تکمیلی انفرادی ، خانواده و گروهی سامان برای سال ۱۴۰۱ در فرم زیر درخواست تان را ثبت نمایید.


 

فرانشیز بیمه درمان تکمیلی سامان

در همه انواع بیمه نامه فرانشیز، سهم بیمه‌گذار از هزینه‌های درمانی بوده و مبلغی است که شرکت بیمه تعهدی برای پرداخت آن ندارد. در واقع هر چه فرانشیز بیمه تکمیلی کمتر باشد شما برای جبران هزینه‌های بیشتری می‌توانید از بیمه استفاده کنید.یکی از بیمه نامه هایی که باید در زمان خرید آن به میزان فرانشیز آن باید دقت کرد بیمه درمان تکمیلی می باشد. فرانشیز بیمه تکمیلی معمولاً بین ۱۰ تا ۳۰ درصد از هزینه‌های درمانی است. این مقدار در بیمه سامان به حداقل خود یعنی ۱۰ درصد می‌رسد.


 

دوره انتظار بیمه تکمیلی سامان چقدر است؟

همانطور که می دانیم دوره انتظار، مدت زمانی است که پوشش‌های بیمه به اصطلاح غیرفعال هستند یعنی بیمه شده در این مدت نمی‌تواند از پوشش‌های بیمه نامه اش استفاده کند. مدت انتظار بلافاصله بعد از خرید بیمه تکمیلی شروع می‌شود و تا چند ماه بسته به نوع پوشش بیمه ادامه پیدا می‌کند و بعد از سپری شدن این دوره پوشش‌های بیمه قابل استفاده می‌شوند. از جمله پوشش‌هایی که دوره انتظار دارند می‌توانیم به پوشش زایمان و پوشش های جراحی و بستری و پوشش بیماری های مزمن اشاره کنیم که دوره انتظار زایمان در بیمه سامان ۹ ماه و دوره انتظار جراحی و بستری ۳ ماه است.

نکته۱: اگر قصد خرید بیمه تکمیلی سامان و استفاده از پوشش زایمان را دارید به شما توصیه می‌کنیم یک سال قبل از استفاده از این پوشش، نسبت به خرید خود اقدام کنید.

نکته ۲: در بیمه‌های درمان گروهی با افزایش تعداد اعضا دوره انتظار کمتر می‌شود، دوره انتظار برای گروه‌های زیر ۲۵۰ نفر ۹ ماه و از ۲۵۰ تا ۱۰۰۰ نفر ۶ ماه و برای گروه‌های بالای ۱۰۰۰ نفر این دوره حذف می‌شود.

 


 

مدت زمان و مراحل پرداخت خسارت

مانبندی پرداخت خسارت بعد از تشکیل پرونده در بیمه سامان در صورت کامل بودن مدارک در خسارت‌های بیمه درمان تکمیلی سامان برای هزینه‌های پاراکلینیکی حداکثر ۷ روزاداری وهزینه‌های بیمارستانی حداکثر ۱۴ روز اداری می‌باشد.

همچنین مراحل دریافت خسارت به صورت زیر می‌باشد:


 

مدارک لازم برای خرید، بررسی پرونده و سایر هزینه ها

 

مدارک لازم برای خرید بیمه تکمیلی سامان

 

مدارک لازم برای بررسی پرونده‌های خسارت پاراکلینیکی

 

مدارک مورد نیاز برای بررسی سایر هزینه‌ها


 

چند نکته مهم در خرید بیمه تکمیلی سامان

 1. بیمه گذارانی که بیمه عمر و تشکیل سرمایه دارند می توانند ۱۰درصد تخفیف در حق بیمه اصلی داشته باشند. البته برای استفاده از این تخفیف داشتن بیمه گر اول شامل تامین اجتماعی و ایرانیان و … لازم می باشد.
 2. اگر حق بیمه به صورت قسطی پرداخت شود ۱۰ درصد اضافه به حق بیمه اصلی ارائه می شود.
 3. حداکثر تخفیفات قابل ارائه  تا ۱۰ درصد می باشد
 4. اگر بیمه شده‌ها بیمه گر اول یا پایه مثل تامین اجتماعی نداشته باشند  ۱۸ درصد به حق بیمه ها اضافه می‌شود.
 5. در برخی از موارد نیاز به  انجام آزمایشات پزشکی از سوی شرکت بیمه سامان  برای صدور بیمه درمان تکمیلی  الزامی می‌باشد.
 6. دوره اﻧﺘﻈﺎر برای زاﯾﻤﺎن ۹ ﻣﺎه  و برای ﺑﯿﻤﺎری‌ﻫﺎی ﺧﺎص ۳ ﻣﺎه ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ
 7. دوره اﻧﺘﻈﺎر زاﯾﻤﺎن و ﺳﺎﯾﺮ ﺑﯿﻤﺎری‌ﻫﺎ ﻓﻘﻂ درﺻﻮرﺗﯽ ﺣﺬف ﻣﯽ‌ﺷﻮﻧﺪ ﮐﻪ ﺷﺨﺺ ﺳﺎل ﻗﺒﻞ در ﺷﺮﮐﺖ ﺑﯿﻤﻪ ﺳﺎﻣﺎن درﻣﺎن اﻧﻔﺮادی داﺷﺘﻪ و ﺑﻼ ﻓﺎﺻﻠﻪ از ﺗﺎرﯾﺦ اﺗﻤﺎم (در ﮐﻤﺘﺮ از ۱ ﻣﺎه ) ﺑﯿﻤﻪ درﻣﺎن اﻧﻔﺮادی ﺟﺪﯾﺪ  را ﺧﺮﯾﺪاری ﻧﻤﺎﯾﻨﺪ
 8. ﻓﺮاﻧﺸﯿﺰ برای همه هزینه ها ۱۰ درﺻﺪ ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ
 9. اگر می‌خواهید حق بیمه را به صورت اقساطی پرداخت کنید، ﻧﺤﻮه ﭘﺮداﺧﺖ ﺣﻖ ﺑﯿﻤﻪ ﺑﻪ ﺻﻮرت اﻗﺴﺎط به این صورت می باشد که از ﮐﻞ ﺣﻖ ﺑﯿﻤﻪ  ۳۰% ﻧﻘﺪ و ﻣﺎﺑﻘﯽ ﺣﺪاﮐﺜﺮ ﻃﯽ ۶ ﻓﻘﺮه ﭼﮏ ﻣﺎﻫﺎﻧﻪ از ﺗﺎرﯾﺦ ﺻﺪور ﺑﯿﻤﻪ ﻧﺎﻣﻪ ( ﺗﻘﺴﯿﻂ ﻓﻘﻂ ﺑﺮای اﻓﺮاد ﺑﺎﻻی ۳ ﻧﻔﺮ در ﯾﮏ ﻓﺮم ﭘﯿﺸﻨﻬﺎد منظور می‌شود)

تخفیف بیمه تکمیلی سامان

در خرید بیمه تکمیلی سامان به صورت انفرادی و به صورت خانواده می تونید از دو تخفیف زیر استفاده کنید:

پرداخت نقدی حق بیمه تکمیلی ۱۰ درصد تخفیف در خرید بیمه تکمیلی دارد.

اگر بیمه عمر سامان دارید ، در خرید بیمه تکمیلی سامان می تونید ۱۰ درصد تخفیف استفاده کنید.

موارد خارج از تعهدات بیمه تکمیلی سامان

بر اساس شرایط بیمه تکمیلی سامان موارد زیر از تعهدات بیمه نامه تکمیلی سامان نمی باشند:

-موارد زیر کلا از تعهدات بیمه های تکمیلی خارج بوده و در صورت خسارت هزینه ای هم پرداخت نمی شود از جمله  سیل، زلزله، رانش زمین، یا جنگ، شورش، بلوا یا فعل و انفعالات هسته‌ای، چنانچه هزینه درمان بابت چنین مواردی متحمل شده باشند، تحت پوشش بیمه‌نامه درمان تکمیلی نخواهد بود.
-برخی از هزینه‌ها به طور کلی از بیمه‌نامه مستثنی می‌شود؛ مانند هزینه‌های چک‌آپ، جبران هزینه‌های عیوب مادرزادی، جبران هزینه‌های عقیم‌سازی، اعمال جراحی زیبایی که شرکت بیمه سامان هیچ تعهدی در قبال پوشش آنها نخواهد داشت.

مدارک لازم جهت صدور معرفی نامه بیمه تکمیلی سامان

برای دریافت معرفی نامه سامان باید مدارک زیر به شرکت بیمه سامان ارائه شود

 

بیمه تکمیلی سامان طرح عقیق

طرح عقیق سامان، کامل ترین طرح بیمه تکمیلی سامان می باشد که بالاترین تعهدات و پوشش های بیمه ای را به بیمه گذاران ارائه می نماید.

بهترین طرح بیمه تکمیلی سامان کدام است؟

بهترین طرح در بین بیمه های تکمیلی سامان طرح عقیق و طرح ممتاز سامان می باشد که تعهدات کاملی نسبت به سایر طرح های بیمه تکمیلی سامان دارند.

آیا عمل های جراحی زیبایی مثل رینو پلاستی، ماموپلاستی، زیبایی بینی که انجام می شود تحت پوشش بیمه تکمیلی سامان می باشد؟

کلیه عمل های زیبایی در همه شرکت های بیمه  خارج از تعهدات بیمه های تکمیلی می باشد.

آیا هزینه سمعک توسط بیمه تکمیلی سامان پرداخت میشه؟

بله هزینه خرید سمعک از طریق بیمه تکمیلی سامان قابل پرداخت می باشد.

در تعهدات دارو در بیمه تکمیلی سامان کدام داروها قابل پرداخت می باشد؟

در بیمه تکمیلی سامان ، داروهای مکمل و گیاهی تحت پوشش بیمه نمی باشند.

جراحی لیزیک در بیمه تکمیلی سامان تحت پوشش می باشد؟

بله با لحاظ شرایط می تونید از بیمه تکمیلی سامان برای عمل لیزیک استفاده کنید.

مراکز طرف قرارداد بیمه تکمیلی سامان

اگر بیمه تکمیلی سامان دارید و یا می خواهید تهیه کنید می تونید لیست مراکز درمانی طرف قرارداد رو از طریق سامانه بیمه تایم تهیه کنید.

سقف هزینه های بیمه تکمیلی سامان

سقف هزینه های بیمه تکمیلی سامان بر اساس شرایط درج شده در بیمه نامه هر فرد می باشد می تونید با وارد کردن مشخصات خودتون مبلغ حق بیمه تکمیلی سامان رو در طرح های مختلف بیمه مشاهده کنید.

شرایط سنی بیمه تکمیلی سامان

همه افراد می تونند تا سن ۷۰ سالگی انواع طرح های بیمه تکمیلی سامان رو خریداری نمایید.

 

آدرس مراکز درمانی طرف قرارداد با بیمه سامان

 

برای دریافت فایل کامل آدرس مراکز درمانی کلیک نمایید

 

شرایط خرید بیمه تکمیلی سامان

برای خرید هر نوع از انواع بیمه های تکمیلی سامان بیمه تکمیلی انفرادی و خانوادگی و گروهی رو می تونید درخواست خریدتان را در سامانه بیمه تایم ثبت نمایید و یا با مشاوران ما به شماره های تماس  ۰۲۱۸۸۲۴۳۸۲۸ تماس بگیرید.

مشاوره ما رایگان است، پرداخت خسارت شما هم با ما.

 

 

 

خروج از نسخه موبایل