بیمه تایم

بیمه تکمیلی سامان: نکات انفرادی، گروهی و خانواده

بیمه درمان تکمیلی انفرادی سامان
۴.۱
(۱۷)

یکی از انواع بیمه نامه های مهم و پرطرفدار، بیمه نامه تکمیلی می باشد که شرکت بیمه سامان نیز به عنوان یکی از مطرح ترین شرکت ها در ارائه  انواع بیمه نامه های اشخاص، بیمه درمان تکمیلی را در طرح ها و انوعا مختلف ارائه می نماید. در این مقاله میخواهیم مرور کلی به بیمه تکمیلی سامان، انواع، پوشش‌هایی که ارائه می‌دهد و نحوه خسارت‌دهی این بیمه نامه بپردازیم.

 

انواع بیمه تکمیلی سامان

بیمه تکمیلی سامان به سه گروه عمده تقسیم می‌شود:

 1. بیمه تکمیلی گروهی سامان
 2. بیمه تکمیلی خانواده سامان
 3. بیمه تکمیلی انفرادی سامان

در ادامه هر کدام از این بیمه ها را به طور مفصل بررسی خواهیم کرد.

 

 


 

۱- بیمه تکمیلی گروهی سامان

اولین مورد از بیمه تکمیلی سامان بیمه درمان گروهی سامان می‌باشد. سقف تعهدات، فرانشیز، نوع پوشش‌ها، حق‌بیمه و … در بیمه درمان گروهی، بر اساس قرارداد بین شرکت بیمه سامان و سازمان و گروه متقاضی تعیین می‌شود. هر شرکت بیمه‌ای برای تحت پوشش قراردادن افراد یک شرکت یا سازمان حداقل تعدادی را برای  اعضا درنظر می‌گیرد. شرکت‌ و یا سازمانهای متقاضی برای خرید بیمه تکمیلی گروهی سامان باید حداقل ۱۰۰ نفر کارمند داشته باشند. همچنین تمام افراد متقاضی باید تحت پوشش بیمه پایه ( تامین اجتماعی، بیمه سلامت، نیروهای مسلح و … ) قرار گرفته باشند.

بیمه سامان این امکان را فراهم کرده است تا گروه‌های زیر ۱۰۰ نفر هم بتوانند از مزایای بیمه تکمیلی بهره‌مند شوند. البته خدمات و پوشش‌های این بیمه محدودتر از بیمه درمانی است که برای گروه‌های بالای ۱۰۰ نفر صادر می‌شود.

برای دریافت مشاوره خرید بیمه تکمیلی گروهی سامان می تونید با شماره ۰۲۱۸۸۲۴۳۸۲۸ تماس بگیرید و یا در فرم زیر درخواستتان را ثبت نمایید.

بیمه درمان گروهی سامان برای گروه‌های زیر ۵۰ نفر

یکی از متقاضیان انجام بیمه های درمان شرکت‌های کوچک و استارت‌آپ‌ها هستند  که تعداد کارمند کمی دارند.  با توجه به این که شرکت‌های زیر ۵۰ نفر نمی‌توانند برای کارکنان خود بیمه تکمیلی گروهی تهیه کنند. یکی از مزایای شرکت سامان این است که بیمه تکمیلی را به شکل خانواده و انفرادی ارائه می‌کند و شرکت‌های کوچک زیر ۵۰ نفر هم می‌توانند از خدمات درمان تکمیلی سامان استفاده نمایند. اطلاعات بیشتر از بیمه درمان گروهی زیر ۵۰ نفر

 

بیمه تکمیلی سامان SOS چیست؟

در این بیمه نامه که به صورت گروهی ارائه می شود پرداخت خسارت بیمه نامه های درمان از طریق شرکت کمک رسان ایران sos انجام می شود. شرکت کمک رسان خدمات خود را به صورت شبانه‌روزی و در تمام ایام سال در دسترس اعضا قرار می‌دهد.


 

۲-بیمه تکمیلی خانواده سامان

از آنجایی که شاید تمام افراد نتوانند بیمه درمان تکمیلی را از طریق سازمان و شرکت به شکل گروهی تهیه نمایند، بیمه سامان اقدام به ارائه طرح بیمه تکمیلی برای خانواده‌ها نموده است. در بیمه تکمیلی خانواده، شرکت بیمه سامان کلیه هزینه‌های درمانی و بیمارستانی بیمه‌گذار شامل هزینه‌های بیمارستانی، عمل‌های جراحی، پاراکلینیکی، جراحی‌های سرپایی، خدمات آزمایشگاهی، هزینه‌های آمبولانس، زایمان، ویزیت، دارو و دندانپزشکی را براساس شرایط بیمه‌نامه تکمیلی درمان خانواده و بر اساس سن و طرح انتخابی فرد و فرانشیز توافق شده به بیمه گذاران ارائه می نماید. برای اطلاعات بیشتر مطلب بیمه تکمیلی خانواده را حتما مطالعه بفرمایید.


 

۳- بیمه درمان تکمیلی انفرادی سامان

خسارت بیمه درمان تکمیلی سامان

شرکت بیمه سامان یکی از چند شرکت محدودی است که بیمه درمان تکمیلی را به صورت انفرادی و در ۶ طرح مختلف به بیمه گذاران خود ارائه می نماید. هر فردی بر اساس انتخاب خود می‌تواند یکی از انواع طرح‌های بیمه تکمیلی سامان را با تعهدات و پوشش های مختلف انتخاب و خریداری نماید.

 

طرح‌های بیمه انفرادی سامان

شرکت بیمه سامان بیمه درمان تکمیلی انفرادی خود را در ۶ طرح زیر و در قالب تعهدات مختلف ارائه می‌دهد. طرح‌های بیمه تکمیلی انفرادی سامان به ترتیب زیر می‌باشد:

 1. طرح نسیم سامان
 2. مهر سامان
 3. سروش سامان
 4. شمیم سامان
 5. وصال سامان
 6. عقیق سامان

طرح نسیم در بین انواع بیمه تکمیلی سامان ارزان‌ترین حق بیمه را دارد و بیشترین سقف تعهدات در طرح عقیق است که پوشش‌های کاملی نسبت به سایر طرح ها دارد.

 

 


بهترین بیمه تکمیلی کدام است؟


 

پوشش های بیمه تکمیلی انفرادی سامان

تعهدات و پوشش‌های بیمه درمان تکمیلی انفرادی سامان به صورت دسته بندی زیر ارائه می‌شود که سقف تعهدات در هر طبقه از دسته‌بندی بر اساس طرح انتخابی و خریداری شده از طرف بیمه شونده متفاوت است:

 • هزینه‌های بستری، جراحی، شیمی درمانی، رادیوتراپی، آنژیوگرافی قلب، گامانیف، انواع سنگ شکن در بیمارستان و مراکز جراحی محدود وDa care
 • اعمال جراحی تخصصی سرطان، مغز و اعصاب مرکزی و نخاع شامل گامانایف، قلب، پیوندریه، کبد، کلیه و مغز استخوان با احتساب بند۱ (به استثناء دیسک ستون فقرات)
 • هزینه‌های پاراکلینیکی شامل: سونوگرافی، ماموگرافی، انواع اسکن، انواع آندوسکوپی، ام.آر.آی، اکوکاردیوگرافی، استرس اکو و دانسیتومتری
 • هزینه‌های مربوط به تست ورزش، تست آلرژی، تست تنفسی، نوارعضله، نوارعصب، نوارمغز، نوارمثانه، شنوائی سنجی، بینائی سنجی، هولتر مانیتورینگ قلب و آنژیوگرافی چشم
 • هزینه‌های جراحی های مجاز سرپایی مانند: شکسته بندی، گچ گیری، ختنه، بخیه کرایوتراپی، اکسیزیون، لیپوم، بیوپسی، تخلیه کیست و لیزردرمانی
 • جبران هزینه های خدمات آزمایشگاهی شامل: آزمایش‌های تشخیص پزشکی، پاتولوژی یا آسیب شناسی و ژنتیک پزشکی، انواع رادیوگرافی، نوارقلب و فیزیوتراپی
 • جبران هزینه های آمبولانس شهری و بین شهری
 • هزینه های زایمان اعم از طبیعی و سزارین
 • جبران هزینه های ویزیت و دارو (داروهای مجاز کشور )
 • جبران هزینه های دندان پزشکی ( به جز ایمپلنت، لمینت، ارتودنسی، دندان مصنوعی و جراحی لثه )
 • جبران هزینه های درمان نازایی و ناباروری
 • جبران هزینه های جراحی مربوط به رفع عیوب انکساری دو چشم
 • هزینه خرید سمعک


نکات مهم بیمه تکمیلی عمل لیزیک

بهترین بیمه تکمیلی زایمان


مزایای بیمه تکمیلی انفرادی سامان

 • الزام نبودن داشتن بیمه پایه از قبیل تأمین اجتماعی و خدمات درمانی و … برای خرید بیمه تکمیلی انفرادی از مهمترین مزایای این بیمه نامه است و بیمه گذاری که فاقد بیمه گر پایه است می تواند بدون محدودیت با پرداخت ۱۸ درصد اضافه نرخ هر طرحی را که می‌خواهد را در این بیمه نامه داشته باشد.
 • ارائه بیمه انفرادی که ماهیت اصلی این بیمه نامه است و هر فرد می تواند به تنهایی اقدام به خرید بیمه تکمیلی نماید از دیگر مزایای بیمه تکملی انفرادی است، چراکه ارائه بیمه تکمیلی به صورت انفرادی بسیار محدود در حال انجام می باشد.
 • هر فرد می تواند از بین طرح های مختلف، طرح بیمه ای مورد نظر خود را انتخاب و خریداری نماید.
 • چکابی قبل از عضویت برای فرد متقاضی انجام نمی گیرد و وضعیت سلامت هر یک از متقاضیان  با تکمیل فرم پرسشنامه سلامت بررسی می‌شود. بنابراین بیمه‌گذار ابتدا فرم پرسشنامه سلامت را تکمیل می‌کند و در حالت عادی نیاز به چکاپ و انجام معاینات برای بیمه‌شدگان وجود ندارد.

 

حق بیمه طرح‌های سامان برای سنین مختلف به چه صورت است؟

برای تهیه بیمه درمان تکمیلی انفرادی سامان، ۴ بازه سنی توسط شرکت  بیمه سامان تعریف شده که هر طبقه سنی برای هر طرح حق بیمه جداگانه ای را پرداخت می نماید. طبقه‌های سنی و طرح های بیمه ای به صورت جدول زیر می‌باشد که شما می‌توانید با بررسی جدول زیر بر اساس سن فرد و طرح انتخابی وی حق بیمه درمان را مشاهده نمایید:

برای دریافت قیمت  و مشاوره رایگان قبل از خرید بیمه تکمیلی انفرادی ، خانواده و گروهی سامان برای سال ۱۴۰۱ در فرم زیر درخواست تان را ثبت نمایید.

بیمه تکمیلی خانواده سامان


 

فرانشیز بیمه درمان تکمیلی سامان

در همه انواع بیمه نامه فرانشیز، سهم بیمه‌گذار از هزینه‌های درمانی بوده و مبلغی است که شرکت بیمه تعهدی برای پرداخت آن ندارد. در واقع هر چه فرانشیز بیمه تکمیلی کمتر باشد شما برای جبران هزینه‌های بیشتری می‌توانید از بیمه استفاده کنید.یکی از بیمه نامه هایی که باید در زمان خرید آن به میزان فرانشیز آن باید دقت کرد بیمه درمان تکمیلی می باشد. فرانشیز بیمه تکمیلی معمولاً بین ۱۰ تا ۳۰ درصد از هزینه‌های درمانی است. این مقدار در بیمه سامان به حداقل خود یعنی ۱۰ درصد می‌رسد.


 

دوره انتظار بیمه تکمیلی سامان چقدر است؟

همانطور که می دانیم دوره انتظار، مدت زمانی است که پوشش‌های بیمه به اصطلاح غیرفعال هستند یعنی بیمه شده در این مدت نمی‌تواند از پوشش‌های بیمه نامه اش استفاده کند. مدت انتظار بلافاصله بعد از خرید بیمه تکمیلی شروع می‌شود و تا چند ماه بسته به نوع پوشش بیمه ادامه پیدا می‌کند و بعد از سپری شدن این دوره پوشش‌های بیمه قابل استفاده می‌شوند. از جمله پوشش‌هایی که دوره انتظار دارند می‌توانیم به پوشش زایمان و پوشش های جراحی و بستری و پوشش بیماری های مزمن اشاره کنیم که دوره انتظار زایمان در بیمه سامان ۹ ماه و دوره انتظار جراحی و بستری ۳ ماه است.

نکته۱: اگر قصد خرید بیمه تکمیلی سامان و استفاده از پوشش زایمان را دارید به شما توصیه می‌کنیم یک سال قبل از استفاده از این پوشش، نسبت به خرید خود اقدام کنید.

نکته ۲: در بیمه‌های درمان گروهی با افزایش تعداد اعضا دوره انتظار کمتر می‌شود، دوره انتظار برای گروه‌های زیر ۲۵۰ نفر ۹ ماه و از ۲۵۰ تا ۱۰۰۰ نفر ۶ ماه و برای گروه‌های بالای ۱۰۰۰ نفر این دوره حذف می‌شود.

 


 

مدت زمان و مراحل پرداخت خسارت

مانبندی پرداخت خسارت بعد از تشکیل پرونده در بیمه سامان در صورت کامل بودن مدارک در خسارت‌های بیمه درمان تکمیلی سامان برای هزینه‌های پاراکلینیکی حداکثر ۷ روزاداری وهزینه‌های بیمارستانی حداکثر ۱۴ روز اداری می‌باشد.

همچنین مراحل دریافت خسارت به صورت زیر می‌باشد:

 • اعلام کتبی خسارت از طرف ‌بیمه‌گذار در فرم مربوطه
 • ثبت و تشکیل پرونده خسارت توسط ‌بیمه‌گر
 • جمع آوری مدارک اولیه جهت تشکیل پرونده و بررسی آن
 • بررسی و ارزش گذاری هزینه نقص عضو توسط پزشک معتمد
 • رسیدگی و ارزیابی خسارت پس از کارشناسی و تکمیل مدارک و تعیین حدود تعهدات ‌بیمه‌گر
 • محاسبه خسارت
 • صدور حواله خسارت

 

مدارک لازم برای خرید، بررسی پرونده و سایر هزینه ها

 

مدارک لازم برای خرید بیمه تکمیلی سامان

 • ﺗﮑﻤﯿﻞ ﻓﺮم ﭘﯿﺸﻨﻬﺎد درﻣﺎن اﻧﻔﺮادی (ﻓﻘﻂ ﺑﯿﻤﻪ ﺷﺪه اﺻﻠﯽ). بیمه گذار باید ﺑﻪ ﺗﻤﺎم ﺑﻠﻪ، ﺧﯿﺮﻫﺎی پرسشنامه ﺟﻮاب دﻫد.
 • ﮐﻠﯿﻪ ﺑﯿﻤﻪ ﺷﺪﮔﺎن ﻣﻠﺰم ﺑﻪ ﺗﮑﻤﯿﻞ ﻓﺮم ﭘﺮﺳﺸﻨﺎﻣﻪ ﺳﻼﻣﺖ ﻫﺴﺘﻨﺪ و حتما بیمه شده باید به تمام بله، ﺧﯿﺮهای پرسشنامه ﺟﻮاب دﻫد.
 • کپی ﺻﻔﺤﻪ اول ﺷﻨﺎﺳﻨﺎﻣﻪ ﺑﺮای ﺗﻤﺎم اﻋﻀﺎی ﺧﺎﻧﻮاده ﺟﺪاﮔﺎﻧﻪ
 • ﮐﭙﯽ ﮐﺎرت ﻣﻠﯽ  ﺑﺮای ﺗﻤﺎم اﻋﻀﺎی ﺧﺎﻧﻮاده ﺟﺪاﮔﺎﻧﻪ
 • ﮐﭙﯽ ﺻﻔﺤﻪ اول دﻓﺘﺮﭼﻪ ﺑﯿﻤﻪ  ﺑﺎ ﺣﺪاﻗﻞ اﻋﺘﺒﺎر ﯾﮏ ﻣﺎه ﺑﺮای ﺗﻤﺎم اﻋﻀﺎی ﺧﺎﻧﻮاده ﺟﺪاﮔﺎﻧﻪ
 • ﮐﭙﯽ ﺑﯿﻤﻪ ﻧﺎﻣﻪ ﻋﻤﺮ و ﺗﺸﮑﯿﻼت ﺳﺮﻣﺎﯾﻪ در ﺻﻮرت داﺷﺘﻦ
 • ﺷﻤﺎره ﺷﺒﺎ ﺑﯿﻤﻪ ﮔﺬار اﺻﻠﯽ ﭘﺮﯾﻨﺖ ﺑﺎﻧﮑﯽ و ﻓﺮم ﭘﯿﻮﺳﺖ
 • درﺻﻮرت ﭘﺮداﺧﺖ اﻗﺴﺎط، ارﺳﺎل ﮐﭙﯽ ﭼﮏ ﺑﺪون درج ﺗﺎرﯾﺦ و ﻣﺒﻠﻎ ﻗﺴﻂ و در وﺟﻪ ﺑﯿﻤﻪ ﺳﺎﻣﺎن ﺑﺎﺷﺪ

 

مدارک لازم برای بررسی پرونده‌های خسارت پاراکلینیکی

 • کپی جواب مبنی بر انجام اقدام پاراکلینیک و کپی دستور پزشک معالج مربوطه
 • اصل قبض رسید (مبلغ پرداختی توسط بیمار) که مهر مرکز درمانی روی آن و قید تاریخ
 • اسناد پاراکلینیکی به هیچ عنوان برگشت داده نمی شود. از ارسال اصل جواب مدارک پاراکلینیکی خودداری نمایید.

 

مدارک مورد نیاز برای بررسی سایر هزینه‌ها

 • هزینه عینک: اصل قبض رسید (مبلغ پرداختی توسط بیمار) که مهر مرکز خرید عینک با درج تاریخ برگه تعیین نمره چشم که باید مهره چشم پزشک و یا اپتومتریست روی آن درج شده باشد.
 • مدارک لازم برای هزینه ویزیت: اصل قبض رسید مبلغ پرداختی توسط بیمار که تاریخ و مهر پزشک معالج روی آن درج شده باشد
 • مدارک لازم برای پرداخت هزینه دارو: اصل نسخه دارو که توسط داروخانه و پزشک معالج مهر شده باشد. در صورت داشتن سابقه بیماری بیمه شده در برخی از بیماری‌های خاص
 • مدارک لازم برای پرداخت هزینه های دندانپزشکی: اصل فاکتور  که مهر دندانپزشک معالج را داشته باشد. البته ارائه گرافی قبل و بعد از انجام کار و یا حین انجام کار را و یا حین انجام کار هم لازم می‌باشد.
 • مدارک لازم برای بیماری‌های خاص: ارائه مستندات لازم در جهت تشخیص بیماری از جمله پاتوبیولوژی، MRI و… به شرکت بیمه و تشکیل پرونده
  ارائه اصل قبض دارو های مربوط به بیماری  و تصویر نسخه پزشک که توسط پزشک معالج و داروخانه مهر شده باشد
 • مدارک لازم برای بررسی اسناد بستری بیمارستان خصوصی: اصل صورتحساب بیمارستان که مهر بیمارستان داشته باشد، اصل لیست ریز داروها که مهر داروخانه بیمارستان داشته باشد، اصل قبض رسید و رونوشت جواب رادیو گرافی، آزمایشگاه، MRI، سی تی اسکن، اکو، تست ورزش، سونوگرافی، ماموگرافی، مانیتورینگ ،آنژیوگرافی و … ،گواهی از پزشک مبنی بر تعداد مشاوره صورت گرفته با مهر، گواهی تعداد جلسات فیزیوتراپی و تاریخ آن‌ها و اقدامات انجام گرفته در هر جلسه، در صورت دریافت هزینه از سوی بیمه گر پایه داشتن کپی برابر اصل چک دریافتی از سوی سازمان، در صورت دریافت هزینه از سوی بیمه گر پایه داشتن کپی برابر اصل اسناد از سوی سازمان
 • انجام درمان درمان طبی: ارائه برگه سیر بیماری گواهی از پزشک مبنی بر تعداد ویزیت صورت گرفته با مهر
 • مدارک لازم در صورت عمل جراحی: ارائه برگه شرح عمل جراحی، اصل گواهی جراحی که مهر پزشک جراح را داشته باشد، اصل گواهی جراحی که مهر پزشک بیهوشی را داشته باشد، اصل گواهی جراحی که مهر پزشک را داشته باشد، اصل ریز دارو ها و وسایل مصرفی اتاق عمل که مهر داروخانه بیمارستان را داشته باشد، ارائه گواهی پزشک مبنی بر تعداد مشاوره صورت گرفته که مهر پزشک را داشته باشد. برای عمل های جراحی سیتوپلاسی ارائه گرافی قبل از عمل جراحی لازم است،  در صورت کورتاژ ارائه سونوگرافی قبل از عمل، ارائه پاتولوژی برای سایر عمل های جراحی
 • مدارک لازم برای بستری در بیمارستان‌های دولتی: اصل صورتحساب بیمارستان که مهر بیمارستان را داشته باشد، اصل ریز کلیه مابه التفاوت ها که مهر بیمارستان رو داشته باشد، در صورت بستری شدن نوزاد به علت بیماری در زمان تولد ارائه نامه بیمه گذار جهت تایید پوشش لازم می‌باشد.

 

چند نکته مهم در خرید بیمه تکمیلی سامان

 1. بیمه گذارانی که بیمه عمر و تشکیل سرمایه دارند می توانند ۱۰درصد تخفیف در حق بیمه اصلی داشته باشند. البته برای استفاده از این تخفیف داشتن بیمه گر اول شامل تامین اجتماعی و ایرانیان و … لازم می باشد.
 2. اگر حق بیمه به صورت قسطی پرداخت شود ۱۰ درصد اضافه به حق بیمه اصلی ارائه می شود.
 3. حداکثر تخفیفات قابل ارائه  تا ۱۰ درصد می باشد
 4. اگر بیمه شده‌ها بیمه گر اول یا پایه مثل تامین اجتماعی نداشته باشند  ۱۸ درصد به حق بیمه ها اضافه می‌شود.
 5. در برخی از موارد نیاز به  انجام آزمایشات پزشکی از سوی شرکت بیمه سامان  برای صدور بیمه درمان تکمیلی  الزامی می‌باشد.
 6. دوره اﻧﺘﻈﺎر برای زاﯾﻤﺎن ۹ ﻣﺎه  و برای ﺑﯿﻤﺎری‌ﻫﺎی ﺧﺎص ۳ ﻣﺎه ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ
 7. دوره اﻧﺘﻈﺎر زاﯾﻤﺎن و ﺳﺎﯾﺮ ﺑﯿﻤﺎری‌ﻫﺎ ﻓﻘﻂ درﺻﻮرﺗﯽ ﺣﺬف ﻣﯽ‌ﺷﻮﻧﺪ ﮐﻪ ﺷﺨﺺ ﺳﺎل ﻗﺒﻞ در ﺷﺮﮐﺖ ﺑﯿﻤﻪ ﺳﺎﻣﺎن درﻣﺎن اﻧﻔﺮادی داﺷﺘﻪ و ﺑﻼ ﻓﺎﺻﻠﻪ از ﺗﺎرﯾﺦ اﺗﻤﺎم (در ﮐﻤﺘﺮ از ۱ ﻣﺎه ) ﺑﯿﻤﻪ درﻣﺎن اﻧﻔﺮادی ﺟﺪﯾﺪ  را ﺧﺮﯾﺪاری ﻧﻤﺎﯾﻨﺪ
 8. ﻓﺮاﻧﺸﯿﺰ برای همه هزینه ها ۱۰ درﺻﺪ ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ
 9. اگر می‌خواهید حق بیمه را به صورت اقساطی پرداخت کنید، ﻧﺤﻮه ﭘﺮداﺧﺖ ﺣﻖ ﺑﯿﻤﻪ ﺑﻪ ﺻﻮرت اﻗﺴﺎط به این صورت می باشد که از ﮐﻞ ﺣﻖ ﺑﯿﻤﻪ  ۳۰% ﻧﻘﺪ و ﻣﺎﺑﻘﯽ ﺣﺪاﮐﺜﺮ ﻃﯽ ۶ ﻓﻘﺮه ﭼﮏ ﻣﺎﻫﺎﻧﻪ از ﺗﺎرﯾﺦ ﺻﺪور ﺑﯿﻤﻪ ﻧﺎﻣﻪ ( ﺗﻘﺴﯿﻂ ﻓﻘﻂ ﺑﺮای اﻓﺮاد ﺑﺎﻻی ۳ ﻧﻔﺮ در ﯾﮏ ﻓﺮم ﭘﯿﺸﻨﻬﺎد منظور می‌شود)

تخفیف بیمه تکمیلی سامان

در خرید بیمه تکمیلی سامان به صورت انفرادی و به صورت خانواده می تونید از دو تخفیف زیر استفاده کنید:

پرداخت نقدی حق بیمه تکمیلی ۱۰ درصد تخفیف در خرید بیمه تکمیلی دارد.

اگر بیمه عمر سامان دارید ، در خرید بیمه تکمیلی سامان می تونید ۱۰ درصد تخفیف استفاده کنید.

موارد خارج از تعهدات بیمه تکمیلی سامان

بر اساس شرایط بیمه تکمیلی سامان موارد زیر از تعهدات بیمه نامه تکمیلی سامان نمی باشند:

-موارد زیر کلا از تعهدات بیمه های تکمیلی خارج بوده و در صورت خسارت هزینه ای هم پرداخت نمی شود از جمله  سیل، زلزله، رانش زمین، یا جنگ، شورش، بلوا یا فعل و انفعالات هسته‌ای، چنانچه هزینه درمان بابت چنین مواردی متحمل شده باشند، تحت پوشش بیمه‌نامه درمان تکمیلی نخواهد بود.
-برخی از هزینه‌ها به طور کلی از بیمه‌نامه مستثنی می‌شود؛ مانند هزینه‌های چک‌آپ، جبران هزینه‌های عیوب مادرزادی، جبران هزینه‌های عقیم‌سازی، اعمال جراحی زیبایی که شرکت بیمه سامان هیچ تعهدی در قبال پوشش آنها نخواهد داشت.

مدارک لازم جهت صدور معرفی نامه بیمه تکمیلی سامان

برای دریافت معرفی نامه سامان باید مدارک زیر به شرکت بیمه سامان ارائه شود

 • کپی صفحه اول دفترچه بیمار
 • کپی کارت درمانی یا نامه بیمه گذار یا نامه نماینده
 • کپی دستور پزشک معالج

 

بیمه تکمیلی سامان طرح عقیق

طرح عقیق سامان، کامل ترین طرح بیمه تکمیلی سامان می باشد که بالاترین تعهدات و پوشش های بیمه ای را به بیمه گذاران ارائه می نماید.

بهترین طرح بیمه تکمیلی سامان کدام است؟

بهترین طرح در بین بیمه های تکمیلی سامان طرح عقیق و طرح ممتاز سامان می باشد که تعهدات کاملی نسبت به سایر طرح های بیمه تکمیلی سامان دارند.

آیا عمل های جراحی زیبایی مثل رینو پلاستی، ماموپلاستی، زیبایی بینی که انجام می شود تحت پوشش بیمه تکمیلی سامان می باشد؟

کلیه عمل های زیبایی در همه شرکت های بیمه  خارج از تعهدات بیمه های تکمیلی می باشد.

آیا هزینه سمعک توسط بیمه تکمیلی سامان پرداخت میشه؟

بله هزینه خرید سمعک از طریق بیمه تکمیلی سامان قابل پرداخت می باشد.

در تعهدات دارو در بیمه تکمیلی سامان کدام داروها قابل پرداخت می باشد؟

در بیمه تکمیلی سامان ، داروهای مکمل و گیاهی تحت پوشش بیمه نمی باشند.

جراحی لیزیک در بیمه تکمیلی سامان تحت پوشش می باشد؟

بله با لحاظ شرایط می تونید از بیمه تکمیلی سامان برای عمل لیزیک استفاده کنید.

مراکز طرف قرارداد بیمه تکمیلی سامان

اگر بیمه تکمیلی سامان دارید و یا می خواهید تهیه کنید می تونید لیست مراکز درمانی طرف قرارداد رو از طریق سامانه بیمه تایم تهیه کنید.

سقف هزینه های بیمه تکمیلی سامان

سقف هزینه های بیمه تکمیلی سامان بر اساس شرایط درج شده در بیمه نامه هر فرد می باشد می تونید با وارد کردن مشخصات خودتون مبلغ حق بیمه تکمیلی سامان رو در طرح های مختلف بیمه مشاهده کنید.

شرایط سنی بیمه تکمیلی سامان

همه افراد می تونند تا سن ۷۰ سالگی انواع طرح های بیمه تکمیلی سامان رو خریداری نمایید.

 

آدرس مراکز درمانی طرف قرارداد با بیمه سامان

 

برای دریافت فایل کامل آدرس مراکز درمانی کلیک نمایید

 

شرایط خرید بیمه تکمیلی سامان

برای خرید هر نوع از انواع بیمه های تکمیلی سامان بیمه تکمیلی انفرادی و خانوادگی و گروهی رو می تونید درخواست خریدتان را در سامانه بیمه تایم ثبت نمایید و یا با مشاوران ما به شماره های تماس  ۰۲۱۸۸۲۴۳۸۲۸ تماس بگیرید.

مشاوره ما رایگان است، پرداخت خسارت شما هم با ما.

 

 

 

امتیاز شما به این مطلب چند است؟

میانگین امتیاز ۴.۱ / ۵. تعداد رای ۱۷

خیلی متاسفیم که این مطلب رضایت شما رو جلب نکرد!

لطفا با نظر خودتون مارو در ارتقا این مطلب یاری کنید

چه موردی رو میتونیم در این مطلب بهبود بدیم؟

تیم تولید محتوای بیمه تایم

۴۶ comments

 • سلام وقتتون بخیر ببخشید من میخواستم چشمامو عمل کنم ضعیف هست عمل prk.شماره چشمم ۲.۵ و ۲.۷۵ هست و میخواستم بدونم بیمه انفرادی سامان اگر بشم هزینه عمل رو پرداخت میکنه یا نه؟ و اگر پرداخت میکنه تا چ‌مقداری از اونو پرداخت میکنه؟و دوره انتظار ۳ ماه هست برای این عمل؟

  • سلام سارای عزیز. بله برای استفاده از پوشش جراحی ۳ ماه دوره انتظار وجود دارد و با پایان مدت انتظار می توانید از این پوشش استفاده کنید. البته این نکته را مد نظر داشته باشید که بیماری های قبلی تحت پوشش بیمه تکمیلی نمی باشد.

 • سلام من دیابت دارم واز انسولین استفاده میکنم ومیخواهم بیمه تکمیلی بشم
  خواستم بدونم امکانش هست
  دیابت هم کنترل شده است
  میشه سریع جوابم وبدید

  • اقای کشاورز باید فرم بیمه درمان تکمیلی را به شرکت بیمه ارائه کنید پرونده شما توسط پزشک شرکت بیمه بررسی شده و نتیجه اعلام می شود

 • سلام آیا یک خانم متاهل بصورت انفرادی و بدون داشتن بیمه پایه میتونه برای ثبت نام بیمه تکمیلی انفرادی اقدام کنه و حق بیمه اش رو هم قسطی بده؟

  • سلام ، بله هر فرد سالم می تواند حتی بدون داشتن بیمه نامه پایه می تواند بمیه نامه تکمیلی تهیه کرده و به صورت اقساط هم حق بیمه اش را پرداخت نماید.

 • سلام من بیمه خدمات درمان هستم بیماری خاصی هم ندارم،،ایا میتونم خودم وخانمم رو بیمه تکمیلی کنم ،،،حدودا مبلغ بیمه تکمیلی ماهیانه یا سالیانه چقدر هست تشکر میکنم اگه زود جوابمو بدین

  • جناب خسروی بله می تونید در صورت سلامت بیمه نامه تکمیلی داشته باشید و برای اطلاعات بیشتر می تونید با شماره ۸۸۲۴۳۸۲۸ تماس بگیرید.

  • سلام اقا محمد متاسفانه برای استفاده از پوشش زایمان دوره انتظار حداقل ۹ ماهه وجود دارد.

 • سلام ایا بیمه تکمیلی هزینه عمل بای پس درمانی برای کسی با بی ام ای ۴۵ و چاقی مفرط را پرداخت میکند؟؟؟
  (بی ام ای بالا زیبایی نیست و درمانی است )
  ممنون

 • من شرایط بیمه تکمیلی انفرادی سامان و sos رو مطالعه کردم، سقف تعهدات sos بیشتره، اما سامان یه پوشش حادثه داره که به نظرم وسوسه کننده است.
  اما سوالم اینه من ۳۲ ساله و در سلامت کامل هستم، اگه بیمه sos بخرم فقط تا ۶۰ سالگی پوشش میده؟
  یعنی من هفتاد ساله بشم دیگه این بیمه به دردم نمی خوره؟!

  • مهسای عزیز بیمه SOS به بیمه گذاران خودش که تمدیدی خودش هستن می تونن از این بیمه نامه استفاده کنن.

 • سلام آیا این بیمه عمل جراحی سنگین قلب باز پوشش میدهد چند سال باید از سابقه این بیمه بگذرد تا پوشش دهد این چنین عملی فقط بیمارستانهای دولتی باشه پوشش میدهد بیمارستانهای شخصی بری این عمل اونجا انجام بدن پوشش میدهد؟

  • جناب محمد زاده اگر زمان بیمه شدن شما در سلامت کامل بودید و مشکل و سابقه بیماری نداشتید می تونید از بیمه تکمیلی تون استفاده کنید. حتی برای بیمارستان های خصوصی. اما اگر سابقه بیماری داشتید بیمه تکمیلی خسارتی به شما پرداخت نمی کنه .

  • متاسفانه خیر، اگر سابقه بیماری داشته باشید نمی تونید از پوشش های این بیمه نامه استفاده نمایید.

 • سلام
  من میخواستم برای خانومم بیمه تکمیلی رد کنم برای زایمان خواستم بدونم اگه زیر ۹ ماه دوره انتظار باشه باز هم میتونم بیمش کنم؟

  • جناب شاهین، برای زایمان در همه شرکت های بیمه دوره انتظار وجود دارد و این بازه دوره انتظار معمولا ۹ ماهه یا ۱۲ ماهه می باشد.

 • با عرض سلام
  اگر خانمی زایمان زودرسی داشته باشد و دکتر هم اعلام کند و مدارک سونو هم مشخص باشه ایا شامل بیمه تکمیلی می شود؟

  • اقای نیمای عزیز اگه زمان شروع بیمه تکمیلی شما قبل از بارداری باشد، می تونید از این پوشش استفاده نمایید.

  • خانم زهرای بزرگوار بیمه تکمیلی سامان رو برای هر فرد باید به صورت جداگانه خریداری کنید

 • سلام وقت بخیر
  من بیمه تامین دارم.الان به خاطر هزینه های سنگین mri و … میخوام برای خودم انفرادی بیمه تکمیلی انجام بدم.از نظر شما کدوم طرح کامل تره؟و اینکه اقساط رو باید حتما چک داد؟نداشته باشم چی؟

 • سلام و وقت بخیر، بنده میخواهم عمل کیسه صفرا را ۶ ماه دیگر انجام دهم. آیا میتونم بیمه را امروز خریداری کنم تا دوره انتظار ۳ ماهه آن سپری شود و بعدا عمل را انجام دهم و هزینه ها را از بیمه درخواست کنم؟؟؟

  • متاسفانه در صورت خرید بیمه تکمیلی در زمان خسارت با توجه به پرونده پزشکی که دارید ممکن است به مشکل بخورید.

 • با سلام
  من بیمه تامین اجتماعی هستم.
  پدرم بیمه پایه ندارد، هنوز هم تحت تکفل من نیست. می توانم او را بیمه تکمیلی کنم؟

  • بله اگر شرایط سنی کافی را دارند و در سلامت جسمی کامل هستند می تونند این بیمه نامه رو داشته باشند

 • سلام وقت بخیر
  بیمه تکمیلی انفرادی سامان هزینه عمل رباط صلیبی پرداخت میکند؟
  اگر پرداخت میکند بفرمایید تا چه مقدار
  ممنون

  • جناب رضا اگر عمل شما به علت بیماری های قبل از خرید بیمه نامه باشد پرداخت نمی شه.

  • جناب حسین عزیز، پرداخت خسارت بر اساس سابقه پرونده پزشکی شما انجام می شود. اگر موردی باشد ممکن است در پرداخت خسارت به مشکل بخورید.

 • سلام.اگه بیمه تکمیلی انفرادی بگی م،هزینه جراحی انحراف بینی که همراه جراحی زیبایی باشه پرداخت میشه؟
  دوره انتظارش چند ماهه؟

  • هدی عزیز بیمه تکمیلی برای جبران هزینه های درمانی که برای رفع مشکلات تنفسی شما باشد می باشد. که البته پزشکتان می تواند زیبایی را در حین رفع مشکل سلامتی شما انجام دهد، اما برای زیبایی نمی توانید پوششی داشته باشید.

 • بیمه سامان فقط موقع خرید بیمه نامه سریع عمل میکنه.
  برای دریافت خسارت بیمارستانی باید کلی دوندگی کنی و چند ماه طول بکشه تا بخشی از خسارتت را بگیری.

  • جناب بهروز عزیز پرداخت خسارات با توجه به نوع خسارت بازه زمانی متفاوتی برای بررسی و پرداخت دارند. پرونده های بیمارستانی معمولا جهت بررسی و پرداخت زمان بر تر می باشند.

 • سلام وقتتون بخیر کبد چرب شامل بیماری خاص میشه باید دکتر برم که آزمایش و دارو تجویز کنه با این شرایط میتونم بیمه تکمیلی انجام بدم ممنون میشم پاسخ بدید

  • جناب سامان عزیز باید مشکلات و موارد به صورت شففا در فرم پیشنهاد درج شود و با نظر پزشک سامان پوشش ها برای شما جاری می شود.

  • جناب آرمان عزیز، جراحی فک در صورت تایید پزشک و تحت پوشش بودن در بیمه تکمیلی توسط شرکت بیمه پرداخت می شود.