نماد سایت بیمه تایم

ارزیابی کامل بیمه تکمیلی انفرادی SOS

بیمه درمان تکمیلی sos

شرکت کمک رسان ایران (SOS) یکی از برترین شرکت‌هایی است که خدمات بیمه تکمیلی را از سال ۱۳۷۲ ارائه می‌نماید و تاکنون هم توانسته تا با ۳۰۰۰ واحد از مراکز درمانی قرارداد همکاری داشته باشد. نکته مهم این که شرکت کمک رسان ایران به اشتباه در بین اقشار جامعه با نام بیمه SOS شناخته شده در صورتی که شرکت بیمه‌ایی به نام SOS وجود ندارد و همه خدمات بیمه‌ای در زمینه درمانی و سایر رشته‌ها از طرف شرکت کمک رسان ایران ارائه می‌شود.

در مطلب قبل در رابطه با ویژگی‌های بیمه تکمیلی انفرادی سامان صحبت کردیم. در این مطلب نیز برای استفاده از خدمات بیمه درمان تکمیلی SOS (شرکت کمک رسان ایران) می‌توانید با خدمات و پوشش های این بیمه نامه و خرید بیمه درمان تکمیلی از همه خدمات این شرکت در زمینه بیمه نامه‌های درمان آشنا شوید.

بیمه تکمیلی انفرادی چیست؟

بیمه تکمیلی انفرادی با توجه به طرح انتخابی و تعهدات آن برای جبران هزینه‌های بستری بیمارستان، پاراکیلنیک، آزمایشگاه، لیزر چشم، ویزیت و دارو، زایمان و هزینه‌های داندانپزشکی و … می‌باشد. در هر کدام از مواردی که نامبرده شد سقف تعهدات قید می‌شود و با وجود آن حق بیمه تعیین می‌گردد.  معمولا روال در بیمه‌های درمان انفرادی برای حق بیمه و هزینه درمان تکمیلی انفرادی علاوه برتعهدات انتخاب شده به سن افرادی که تحت پوشش قرار  می‌گیرند تفاوت می‌نماید. برخی شرکت‌های ارائه دهنده بیمه درمان تکمیلی انفرادی شرط داشتن بیمه گر اول تامین اجتماعی را دارند و برخی دیگر خیر. برای اطلاعات بیشتر پیشنهاد میکنیم مطلب بیمه تکمیلی انفرادی را مطالعه نمایید.

 

موارد تحت پوشش بیمه درمان تکمیلی انفرادی SOS (شرکت کمک رسان ایران SOS)

هر فرد بیمه شده می تواند برای هزینه های درمانی زیر از بیمه نامه درمان انفرادی SOS (شرکت کمک رسان ایران) استفاده نماید:

 

مواردی خارج از تعهدات (پوشش‌ها) شرکت کمک رسان ایران است

بیماری‌ها و خسارات زیر در بیمه درمان تکمیلی SOS (شرکت کمک رسان ایران)  تحت پوشش نمی‌باشند:

 

سقف تعهدات بیمه درمان تکمیلی SOS (بیمه درمان شرکت کمک رسان ایران)

بر اساس سقف تعهدات زیر شما می ‌توانید با داشتن بیمه درمان تکمیلی SOS (کمک رسان ایران) از پوشش‌های این بیمه نامه استفاده نمایید. سقف تعهدات بیمه نامه SOS (کمک رسان ایران)   زیر بر اساس تعهدات سال ۱۳۹۹ می‌باشد.

­

 

بیمه تکمیلی گروهی SOS (بیمه درمان شرکت کمک رسان ایران)

شرکت کمک رسان ایران SOS برای گروه‌های با تعداد افراد زیر ۵۰ نفر، بیمه تکمیلی گروهی ارائه نمی‌کند و حداقل تعداد نفرات برای داشتن بیمه تکمیلی گروهی SOS 50 نفر می باشد. گروه‌هایی که تعداد آن ها کمتر از ۵۰ نفر می باشد می‌توانند بیمه تکمیلی SOS را به صورت خانوادگی تهیه نمایند و از خدمات و پوشش‌های آن استفاده نمایند.

سقف تعهدات بیمه نامه‌های تکمیلی گروهی بر اساس توافق بیمه گذار و شرکت بیمه انجام می‌شود. پوشش های بیمه نامه گروهی SOS نیز می‌تواند همانند بیمه نامه‌های انفرادی باشد و البته بیمه گذار می‌تواند پوشش‌های مختلف را به انتخاب خود در بیمه های تکمیلی گروهی داشته باشد.

 

دوره انتظار بیمه تکمیلی SOS (بیمه درمان شرکت کمک رسان ایران)

برای استفاده از برخی از پوشش های بیمه تکمیلی شرکت کمک رسان ایران SOS ، دوره انتظار در نظر گرفته می‌شود و بیمه شده نمی‌تواند قبل از پایان مدت زمان مشخص شده از این خدمات و پوشش‌ها استفاده نماید.

دوره انتظار زایمان در بیمه تکمیلی SOS

برای استفاده از پوشش زایمان در بیمه تکمیلی SOS ، بیمه شده نباید در شروع قرار داد باردار باشد و دوره انتظار ۱۲ ماهه برای این پوشش برقرار می‌باشد.

دوره انتظار بستری و جراحی بیمه تکمیلی SOS

دوره انتظار کلیه خدمات بستری، درمانی، تشخیصی، پاراکلینیکی، طبی و داروئی برای بیماریهای زیر، ۴ ماه کامل از تاریخ شروع عضویت می‌باشد.

دوره انتظار استفاده از پوشش پاراکلینیکی بیمه تکمیلی SOS

دوره انتظار برای استفاده از مزایای تامین هزینه خدمات پاراکلینیکی و تشخیصی ۳ ماه کامل پس از تاریخ شروع عضویت است.

نکته : اگر بیمه تکمیلی  SOS دارید و در حال تمدید  سال دوم به بعد این بیمه نامه هستید، دوره انتظار برای موارد مربوط به عملیات بستری و جراحی و زایمان و خدمات پاراکلینیکی برای شما منظور نمی شود و می‌توانید از همه پوشش‌ها تا سقف درج شده در بیمه نامه استفاده کنید.

فرانشیز بیمه تکمیلی SOS (بیمه درمان شرکت کمک رسان ایران)

بیمه نامه‌های تکمیلی انفرادی SOS فاقد فرانشیز می‌باشد ولی در بیمه نامه‌های گروهی با توجه به توافق طرفین میزان فرانشیز در بیمه نامه منظور می‌شود.

مدارک لازم برای پرداخت خسارت بیمه تکمیلی انفرادی SOS(شرکت کمک رسان ایران)

مدارک مورد نیاز برای بررسی پرونده و ارائه خدمات درمانی برای مواردی که بدون معرفی نامه کمک رسان ایران هزینه بستری در بیمارستان‌های غیر طرف قرارداد ، درمان تحت نظر پزشکان غیر قرار داد، عدم امکان احراز شرایط قبل از ترخیص، انجام خدمات پاراکلینیکی و یا بستری بدون اطلاع کمک رسان، استفاده از خدمات اورژانس و … به ترتیب زیر می‌باشد:

مدارک لازم برای هزینه‌های بستری بیمارستان:

 

مدارک لازم برای خسارت‌های تشخیصی پاراکلینیکی:

مدارک لازم برای دریافت خسارت اورژانس بیمارستان:

مدارک حوادث و سوانح و تصادفات

اگر شما حوادث و سوانح و تصادفاتی داشته باشید علاوه بر مدارک لازم در هر مورد خسارت که در بالا گفته شد، ارائه شرح حادثه، گزارش و کروکی پلیس و مدارک مربوط به تصادف و مقصر ضروری است.

 

مراکز طرف قرار داد بیمه درمان تکمیلی SOS (شرکت کمک رسان ایران)

همه بیمه گذاران و بیمه شده های بیمه نامه های درمان تکمیلی SOS  می‌توانند با توجه به صدور معرفی نامه و بر اساس نوع خدمات مورد درخواست‌شان به سایت کمک رسان ایران (SOS) مراجعه کرده و از مراکز درمانی طرف قرارداد با این شرکت بیمه مطلع شوید. راه دیگر اطلاع از مراکز خدمات درمانی شما می توانید با شماره‌های درج شده روی کارت‌های عضویت تماس گرفته و اطلاعات کامل در باره مرکز درمانی مورد نظرتان را بررسی کنید.

به ۲ نکته زیر در زمان مراجعه به مراکز درمانی توجه داشته باشید:

 

فرم عضویت در بیمه درمان تکمیلی SOS(شرکت کمک رسان ایران)

برای عضویت و استفاده از خدمات درمانی بیمه درمان تکمیلی SOS (فرم درمان شرکت کمک رسان ایران)  این فرم را تکمیل و به شرکت کمک رسان ایران تحویل دهید.

 

قیمت بیمه درمان تکمیلی SOS(شرکت کمک رسان ایران)

بر اساس جدول زیر هر فرد بر اساس سنی که دارد باید حق بیمه جداگانه ای را پرداخت نماید. جدول قیمت زیر بر اساس قیمت‌های اعلام شده سال ۱۴۰۰ و بر اساس ریال می‌باشد:

 

 

همچنین برای مشاهده نحوه پرداخت حق بیمه درمان تکمیلی SOS (شرکت کمک رسان ایران) کلیک نمایید

چند نکته مهم در بیمه درمان تکمیلی SOS(شرکت کمک رسان ایران)

آیا بیمه تکمیلی SOS  پوشش زایمان و دندانپزشکی دارد؟

بله در بیمه نامه های تکمیلی SOS  می‌توانید از پوشش زایمان به صورت پوشش اصلی بیمه نامه استفاده کنید، همچنین برای دندانپزشکی نیز می‌توانید با پرداخت حق بیمه اضافی در کنار بیمه تکمیلی SOS از پوشش دندانپزکشی استفاده نمایید.

آیا بیمه تکمیلی  SOS هزینه عمل بینی را می‌دهد؟

برای عمل های بینی که برای زیبایی انجام می شود، در هیچکدام از بیمه نامه های تکمیلی تحت پوشش نمی‌باشد اما اگر عمل بینی به منظور امور درمانی باشد به شرط ارایه عکس و ام آر آی قبل از عمل که در آن انحراف یا پلیپ بدرستی مشخص باشد فقط قسمت انحراف و پلیپ را از روی تعرفه هتلینگ بیمارستانی و جراحی پرداخت می‌نماید.

 

شرایط خرید و ثبت نام بیمه تکمیلی SOS (شرکت کمک رسان ایران)

هر فرد برای عضویت و استفاده از خدمات بیمه درمان تکمیلی SOS (شرکت کمک رسان ایران)  یا شرکت کمک رسان باید موارد زیر را مد نظر داشته باشد:

 

مشاوره تخصصی برای خرید بیمه درمان تکمیلی انفرادی

برای دریافت مشاوره کامل درباره بیمه درمان تکمیلی انفرادی می توانید در کمتر از یک دقیقه فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان بیمه درمان بیمه تایم در اولین فرصت با شما تماس حاصل کنند:

 

خروج از نسخه موبایل