نماد سایت بیمه تایم

بیمه مسئولیت پزشکان تعاون

بیمه مسئولیت پزشکان تعاون

شرکت بیمه تعاون از جمله شرکت‌های بیمه‌ای است که در رشته بیمه مسئولیت و بیمه مسئولیت پزشکان در حال ارائه خدمات در این رشته بیمه‌ای می‌باشد. در ادامه می‌خواهیم به بررسی پوشش‌ها و شرایط بیمه مسئولیت پزشکان شرکت بیمه تعاون بپردازیم.

پوشش‌های بیمه مسئولیت پزشکان تعاون

بیمه نامه مسئولیت پزشکان، خسارت های جسمی و یا روانی از قبیل فوت، دیه، نقص عضو و هزینه های پزشکی که ناشی از قصور و یا اشتباه و یا غفلت پزشک که در حین اجرای امور درمانی و یا امور پزشکی را تحت پوشش قرار می دهد . میزان پوشش بیمه مسئولیت پزشکان تعاون بر اساس میزان دیه ماه حرام  ماه  عادی هر سال محاسبه و در بیمه نامه درج می شود.

کلوزهای بیمه مسئولیت پزشکان تعاون

علاوه بر موارد تحت پوشش این بیمه نامه که شامل نقص عضو و هزینه پزشکی و دیه و هزینه‌های پزشکی، شرایطی برای پرداخت خسارات بیمه مسئولیت پزشکان منظور می‌شود.

کلوز بدون رای دادگاه: از جمله مزایای بیمه مسئولیت پزشکان تعاون مبلغ خسارت اتفاق افتاده را پس از احراز مسئولیت بیمه گذار قبل از صدور رای در مراجع قضایی پرداخت کرده و موضوع دعوای خسارت می تواند به صورت توافقی اقدام به حل و فصل پرداخت خسارت نمایند.

طبقه بندی مشاغل در بیمه مسئولیت پزشکان

بیمه مسئولیت پزشکان بر اساس طبقه بندی زیر به چهار گروه زیر تقسیم می‌شود:

طبقه یک : جراح و متخصص زنان و زایمان، جراحان عمومی، بیهوشی، ارتوپدی

طبقه دو: جراح و متخصصین قلب، مغز و اعصاب، چشم، ترکیبی، پلاستیک و ارولوژی

طبقه سه: جراح و متخصص فک و صورت، گوش و حلق و بینی، جراح دندان و لثه، پوست و اطفال

طبقه چهارم: متخصصین غیر جراح، پزشک عمومی، دندانپزشک، داروساز، رادیولوژی، میکروبیولوژی، آندوسکوپی

 

بیمه مسئولیت پیراپزشکان تعاون

شرکت بیمه تعاون در کنار بیمه مسئولیت پزشکان، پوشش هایی را برای بیمه گروه های پیراپزشکان ارائه می کند. مبلغ بیمه مسئولیت پیراپزشکان نیز بر اساس گروه طبقه بندی شده می باشد.

البته ممکن است گاها تغییراتی در گروه بندی پیراپزشکان اتفاق می افتد.

 


حتما بخوانید: مهمترین معیارهای خرید بهترین بیمه مسئولیت پزشکان


خسارت‌های خارج از تعهدات بیمه مسئولیت پزشکان تعاون

پوشش زیبایی بیمه مسئولیت پزشکان تعاون

شرکت بیمه تعاون در رشته بیمه مسئولیت پزشکان ، پوشش زیبایی را ارائه نمی کند. اگر تمایل به داشتن پوشش زیبایی دارید می تونید بیمه مسئولیت پزشکان ملت یا بیمه مسئولیت پزشکان رازی را تهیه نمایید.

محدوده جغرافیایی تحت پوشش در بیمه مسئولیت پزشکان تعاون

پوشش های بیمه مسئولیت پزشکان تعاون برای محدوده جغرافیایی مرزهای داخل جمهوری اسلامی ایران و برای کلیه مراکز درمانی مجاز سراسر کشور معتبر بوده و درباره مسئولیت حرفه ای بیمه گذار در خارج از محدوده مذکور شرکت بیمه هیچ گونه تعهدی را ندارد.

مدت اعتبار بیمه مسئولیت پزشکان تعاون

بیمه نامه مسئولیت پزشکان تعاون معمولا به مدت یک سال شمسی صادر می‌شود و تاریخ شروع و انقضای بیمه نامه در این بیمه نامه درج شده است.

طبقه بندی گروه های پزشکی در بیمه مسئولیت پزشکان تعاون

گروه اول: جراحان متخصص زنان و زایمان،جراحان متخصص ارتوپدی،جراحان عمومی،متخصص بیهوشی،جراح ریه

گروه دوم: جراح فک و صورت،جراحان متخصص قلب، جراح مغز و اعصاب و ستون فقرات،جراحان متخصص ارولوژی آنژیوپلاستی، اورولوژی، جراح قفسه سینه، جراح کودکان، جراح پیوند کلیه،جراح متخصص نوزادان  وکودکان، جراحان متخصص چشم و قرنیه،جراح ترمیم و پلاستیک

 

گروه سوم: جراح متخصص گوش و حلق و بینی،دندانپزشک، دندانپزشک کودکان، جراحان متخصص پوست و مو، جراحان متخصص ایمپلنت، دندان و لثه و ریشه دندان،متخصص فک، صورت،سر و گردن ، متخصص فلوشیپ سم شناسی بالینی و مسمومیت ها،متخصص بیماری های عفونی

 

گروه چهارم: پزشک عمومی، پزشک خانواده، پزشک هسته ای، طب اورژانس، طب کار، کایپروپلاستی، متخصص کلیه ومجرای ادرار، متخصص تغذیه، روان پزشک، آزمایشگاه، متخصصین آندسکوپی، رادیولوژی، میکروبیولوژی، داروسازی، فیزیوتراپی و توانبخشی، متخصص چشم(بدون جراحی)، سایر پزشکان غیر جراح

 

قیمت بیمه مسئولیت پزشکان تعاون

محاسبه قیمت بیمه مسئولیت پزشکان تعاون بر اساس طبقه شغلی گروه های پزشکی و میزان دیه قابل بررسی است. جدول زیر بر اساس دیه ماه حرام و ماه عادی سال ۱۴۰۱ بوده و تمامی مبالغ به تومان می باشد. می توان گفت با توجه قیمت های بیمه مسئولیت پزشکان ، بیمه تعاون از جمله شرکت های ارزان در بیمه مسئولیت پزشکان می باشد. قیمت ها را با توجه به گروه پزشکی شما اعلام می شود.

همین الان می تونید برای مشاهده قیمت در لینک زیر درخواستتان را ثبت نمایید و یا با شماره ۰۲۱۸۸۲۴۳۸۲۸ برای مشاوره تماس بگیرید.

 

تخفیف بیمه مسئولیت پزشکان تعاون

شرکت بیمه تعاون از جمله شرکت های ارزان در رشته بیمه مسئولیت بوده و تخفیفات قابل توجهی را در ارائه بیمه نامه‌های مسئولیت پزشکان ارائه می‌کند. شرکت بیمه تعاون تخفیف عدم خسارت و تخفیف خرید نقدی و سایر تخفیفات دیگر از جمله تخفیف خرید گروهی و … را به بیمه گذاران ارائه می‌نماید.

 

پرداخت خسارت بیمه مسئولیت پزشکان تعاون

با توجه به شرایط بیمه مسئولیت پزشکان، بیمه گذار می‌تواند در زمان خسارت حادثه  پیش آمده را با تکمیل فرم اعلام خسارت به اطلاع شرکت بیمه تعاون برساند. اعلام خسارت می‌تواند حتی قبل از مطالبه و ادعا کتبی و یا شفاهی و یا به صورت ارسال اظهارناه و یا اقامه دعوی در کمترین زمان ممکن و تا قبل از ۵ روز کاری خسارت حتی به صورت شفاهی موضوع را به اطلاع شرکت بیمه تعاون برساند.

بیمه گذار در ادامه موظف است متعاقبا کیفیات مطالبه و یادعوی نام ونشانی مطالبه کننده و یا اقامه کننده دعوی و عنوانی که به موجب آن مطالبه خسارت و یا اقامه دعوی شده است را به همراه مشخصات زیاندیده، نام و نشانی شهود احتمالی، مبلغ مورد ادعا و هرگونه اطلاعات، مشخصات و نکات دیگر مربوط به موضوع را که بر‌ آن وقوف دارد و نیز هر نوع اسناد و مدارکی را که در این باره دراختیار دارد به بیمه گر تسلیم و بیمه گر را در تحقیقات ورسیدگی ودفاع کمک نماید.

شرایط بیمه مسئولیت  پزشکان تعاون در پرداخت خسارت

خرید بیمه مسئولیت پزشکان تعاون

برای خرید بیمه مسئولیت پزشکان، می‌توانید درخواست خریدتان را در بخش بیمه مسئولیت پزشکان سامانه بیمه تایم ثبت نمایید، قبل از خرید بیمه مسئولیت می توانید از مشاوره و کمک کارشناسان بخش مسئولیت بیمه تایم در مقایسه قیمت و پوشش ها استفاده کنید.

 

 

 

خروج از نسخه موبایل