نماد سایت بیمه تایم

شرایط انتقال بیمه بدنه و نحوه انتقال تخفیف بیمه بدنه

انتقال بیمه شخص بدنه

انتقال بیمه بدنه برای دارندگان این بیمه نامه زمانی که خودروی قبلی شان را فروخته‌اند و یا قصد انتقال آن به هر دلیل از جمله انتقال بیمه بدنه به خودروی صفر کیلومتر، انتقال بیمه بدنه به همسر و فرزندان و یا اقوام درجه یک  و …  را دارند، می‌تواند یک دغدغه بزرگ باشد. از طرف دیگر با توجه به افزایش قیمت خودرو در سال‌های گذشته و جبران خسارات ممکنه  با ارزش تعمیرات بالا برای قطعات خودرو از اولویت‌های بسیار مهم بیمه گذار داشتن بیمه بدنه برای جبران خسارت می‌باشد. در این مطلب می‌خواهیم به بررسی کامل مراحل انتقال بیمه بدنه در شرایط مختلف داشته باشیم.

تخفیف عدم خسارت بیمه بدنه چیست؟

عدم استفاده از بیمه بدنه در طول مدت داشتن بیمه نامه بدنه، منجربه انتقال تخفیف عدم خسارت از سال‌های قبل به سال‌های بعد می‌شود. در کنار تخفیف عدم خسارت شرکت‌های بیمه تخفیفات مختلفی را به بیمه گذاران ارائه می‌نماید.

انتقال بیمه بدنه چه زمانی لازم می‌شود؟

بیمه بدنه بر خلاف بیمه ثالث اجباری نیست و دارندگان خودرو برای داشتن پوشش‌های بیشتر در زمانی که خسارتی که به اتومبیلشان وارد شده و مقصر حادثه خودشان هستند، فقط و فقط می‌توانند از بیمه بدنه استفاده نمایند. از سوی دیگر باید در نظر داشته باشیم که بیمه ثالث جبران خساراتی را می‌نماید که از اتومبیل راننده مقصر به طرف مقابل وارد می‌آید. بیمه ثالث برای خودرو است اما بیمه بدنه متعلق به مالک خودرو. از این رو انتقال تخفیفات بیمه بدنه برای بسیاری از افراد پر ارزش می‌باشد به همین منظور در این نوشته نیم نگاهی خواهیم داشت به نحوه انتقال بیمه بدنه که یکی از دغدغه‌های همه بیمه گذاران می‌باشد.

علت انتقال بیمه بدنه

از آنجاییکه تخفیفات چند ساله و سابقه عدم خسارت در بیمه بدنه ارزنده می‌باشد، به صرفه است که اگر بیمه بدنه دارید، سابقه بیمه خودتان را منتقل نمایید. علت انتقال بیمه بدنه به خودروی دیگر می‌تواند دلایل مختلفی را داشته باشد که برخی از دلایل مهم آن می‌تواند یکی از موارد زیر باشد:

شرایط انتقال بیمه بدنه

بیمه بدنه برای راننده خودرو صادر می‌شود و معمولا راننده محتاط دارای خسارت نبوده و می‌تواند از تخفیفات عدم خسارت چندین ساله بیمه بدنه خود استفاده نماید. تخفیفات بیمه نامه بدنه  قابلیت انتقال به خودرو و شخص دیگر را ندارد و در حقیقت فروشنده خودرو می‌تواند بیمه نامه بدنه خود را با همه تخفیفات به خودروی تازه‌ای که خریده است منتقل کند و فردی که مالک جدید اتومبیل است، باید بیمه نامه بدنه دیگری را برای خودش خریداری نماید. البته این نقل و انتقال باید ظرف ۲۴ ساعت پس از فروش خودرو صورت گیرد. در انتقال بیمه بدنه باید چند نکته مهم را حتما مد نظر داشته باشید.

انتقال بیمه بدنه به خودروی جدید

اگر تا به حال اقدام به خرید خودروی جدید مخصوصا از نمایندگی‌های سایپا و ایران خودرو کرده باشید حتما با واژگانی مثل کارت طلایی مواجه شده‌اید. کارت طلایی در واقع جایگزینی برای بیمه بدنه است و حتما برای شما سوال خواهد بود که خرید بیمه بدنه بهتر است یا کارت طلایی؟

اما اگر سابقه بیمه بدنه دارید و می‌خواهید سابقه تخفیفات این بیمه نامه را به خودروی دیگر منتقل کنید باید موارد زیر را در نظر داشته باشید:

نکته مهم: اگر دو خودرو در یک گروه در گروه بندی بالا نباشند امکان انتقال بیمه بدنه به خودروی جدید در برخی از شرکت‌ها وجود نخواهد داشت. حتی اگر مالک هر دو خودرو یک نفر باشد. در این زمان انتخاب شرکتی که این گزینه را بپذیرد مهم است. شما می‌توانید جهت دریافت مشاوره در این زمینه با تکمیل فرم موجود در صفحه خرید بیمه بدنه از نظرات تخصصی کارشناسان بیمه تایم استفاده نمایید.

انتقال بیمه بدنه به بستگان درجه یک

امکان انتقال تخفیفات بیمه بدنه به بستگان درجه یک برای همه بیمه گذاران وجود دارد. اعضای درجه یک خانواده شامل پدر، مادر، فرزند و همسر است. بنابراین انتقال تخفیف بیمه بدنه به شخص دیگر فقط در صورتی امکان‌پذیر است که آن شخص از بستگان درجه یک شما باشد.

 نحوه انتقال بیمه بدنه به خریدار

امکان انتقال بیمه بدنه به خریدار جدید خودرو امکان پذیر است ولی سابقه تخفیفات سال‌های قبل به خریدار جدید خودرو امکان پذیر نمی‌باشد .
برای مثال شما دارای خودرویی با بیمه بدنه با سابقه  ۳ سال تخفیف عدم خسارت هستید و این خودرو را در مرداد ماه می‌فروشید. تاریخ اعتبار بیمه نامه بدنه شما تا بهمن ماه همین سال می‌باشد، در این صورت بیمه بدنه به خریدار جدید منتقل می‌شود ولی وی می‌تواند از این بیمه نامه تا بهمن ماه استفاده نماید، اما امکان انتقال تخفیفات بیمه‌ای سال‌های قبل به خریدار جدید وجود ندارد.

انتقال بیمه بدنه به شرکت بیمه دیگر

اگر شما بیمه بدنه دارید و می‌خواهید شرکت بیمه را عوض کنید، این امکان برای شما وجود دارد که در زمان رسیدن تاریخ تمدید بیمه نامه بدنه درخواست تمدید و انتقال بیمه بدنه را به شرکت جدید بیمه ارسال نمایید. با جابجا شدن شرکت بیمه همه تخفیفات بیمه بدنه شما سر جای خود باقی بوده و اگر قبل از تاریخ تمدید اقدام به تمدید و انتقال به شرکت بیمه جدید نمایید نیاز به بازدید خودرو توسط کارشناسان بیمه بدنه در شرکت جدید می‌باشد. اما اگر تاریخ تمدید شما گذشته است حتما بازدید کارشناسان از خودرو برای صدور بیمه نامه در هر حالتی چه شرکت قبلی بیمه بدنه و چه شرکت جدید لازم می‌باشد.

مراحل انتقال بیمه بدنه

فرایند انتقال بیمه بدنه خودرو را می‌توان به صورت خلاصه و جامع به صورت مراحل زیر عنوان کرد:

مدارک لازم برای انتقال تخفیف بیمه بدنه

برای انتقال تخفیف بیمه بدنه مدارک زیر را لازم داریم:

انتقال بیمه بدنه از طریق بیمه تایم 

اگر بیمه بدنه ندارید و می‌خواهید برای اولین بار بیمه بدنه خریداری نمایید و یا اگر زمان تمدید بیمه بدنه شما نزدیک است و می‌خواهید بهترین بیمه بدنه را داشته باشید می‌توانید از مشاوران بیمه تایم کمک بگیرید، مقایسه بین شرکت‌های مختلف بیمه در بیمه نامه بدنه یک قسمت در انتخاب شماست و قسمت مهم و ارجح تر در انتخاب بهترین شرکت با پوشش‌های مناسب بیمه و با خسارت دهی مناسب استفاده از نظر کارشناسی کارشناسان می‌باشد.

برای انتقال بیمه بدنه با داشتن مدارک لازم و به کمک کارشناسان بیمه تایم می توانید درخواست انتقال بیمه بدنه تان را به بیمه تایم داده و این کار را به راحتی و به صورت آنلاین انجام دهید. کارشناسان بیمه بدنه بیمه تایم همراهی لازم از صفر تا صد انتقال بیمه بدنه را به صورت آنلاین انجام می دهند.

شما می‌توانید درخواست بیمه بدنه خود را با تکمیل فرم موجود در صفحه خرید بیمه بدنه ارسال نمایید. کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و مشاوره لازم برای خرید بیمه بدنه را برای شما انجام می‌دهند. یکی از برتری‌های بیمه تایم همراهی بیمه گذار از زمان خرید بیمه نامه تا زمان خسارت می‌باشد و همه تلاش ما این است که خرید بیمه بدنه خود را کاملا تخصصی و حرفه‌ای انجام دهید.

خروج از نسخه موبایل