نماد سایت بیمه تایم

بیمه ترکیدگی لوله آب چه پوشش هایی دارد؟

بیمه ترکیدگی لوله

ترکیدگی لوله آب یکی از خسارت هایی می باشد که دردسرهای بسیاری را به همراه دارد. یک نم روی دیوار حمام و آشپزخانه و یا کف ساختمان همه در اثر ترکیدگی و آب دادن ساده یک لوله آب در ساختمان اتفاق بیافتد . حال اگر این ضایعه خسارتی را به همسایه داشته باشد مسئولیت این اتفاق بر عهده ماست و باید هزینه سنگین تعمیر و بازسازی این خسارت را پرداخت کنیم. حال اگر بیمه آتش سوزی داشته باشیم که خسارت های کاملی برای ما داشته باشد می توانند یک موضوع کمک کننده برای ما باشد.

پوشش بیمه ترکیدگی لوله آب چیست؟

در  شرکت های بیمه برای ترکیدگی لوله بیمه نامه جداگانه ای وجود ندارد و این خسارت به صورت یکی از پوشش های بیمه آتش سوزی به این بیمه نامه اضافه می شود.

در واقع شما بیمه نامه آتش سوزی را خریداری می کنید  و این پوشش را جداگانه به بیمه نامه اضافه می کنید.

پوشش های بیمه ترکیدگی لوله آب

این بیمه نامه خسارت های ناشی از  سوراخی و ترکیدگی لوله آب، گرفتگی  وسرازیر شدن منابع و مخازن آب و سایر دستگاه های مشابه ، لبریز شدن لوله آب از شبکه آبرسانی و فاضلاب را با لحاظ شرایط تحت پوشش قرار می دهد.

خسارت همسایگان در زمان ترکیدگی لوله آب چگونه جبران می شود؟

دردسر ترکیدگی لوله آب زمانی اتفاق می افتد که خسارت به خانه همسایه وارد شود. اینجاست که هزینه تعمیر ساختنان همسایه باید پرداخت شود.

این بیمه نامه خسارت وارد شده به ساختمان و اموال همسایه را جبران می کند. در بیمه نامه معمولا مشخصات همسایه ها و تعداد همسایه ها درج می شود. خسارت ترکیدگی لوله آب مستقیما به فرد خسارت دیده پرداخت می شود و اگر در یک حادثه همزمان چندین نفر خسارت دیده باشند مبلغ خسارت بین زیان دیده ها تقسیم می شود.

میزان خسارت پرداختی در بیمه ترکیدگی لوله اب چقدر است؟

میزان خسارت تحت پوشش بر اساس سقف تعهدات درج شده در بیمه نامه قابل پرداخت می باشد.

حق بیمه پرداختی بیمه ترکیدگی لوله آب چقدر است؟

اگر می‌خواهید این پوشش را خریداری کنید، باید به این موضو عتوجه داشته باشید از آنجاییکه این پوشش اضافی بیمه آتش سوزی است مبلغ آن هم به صورت ضریبی از حق بیمه کل آتش سوزی می باشد و  البته حق‌بیمه پوشش ترکیدگی لوله در بیمه‌های آتش‌سوزی بستگی به عوامل زیر دارد:

با توجه به شرایط گفته شده یکی از مهمترین گزینه‌ها در پوشش ترکیدگی لوله آب سن ساختمان می باشد. ساختمان هر چه قدیمی‌تر باشد ریسک  ترکیدگی لوله بیشتری هم دارد.


مطلب مرتبط: چرا باید منازل را بیمه زلزله کنید؟


فرانشیز بیمه ترکیدگی لوله آب

میزان فرانشیز این پوشش در بیمه آتش سوزی به میزان ۱۰ درصد می‌باشد.

استثنائات بیمه ترکیدگی لوله آب

اگر خسارات زیر به علت ترکیدگی لوله آب به ساختمان وارد شود تحت پوشش بیمه آتش سوزی نمی باشد:

خسارت های وارد شده به دستگاه ها و لوله کشی منشا آن حادثه  منجربه خسارت باشند.

خسارت های ناشی از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله و طوفان و … باشد ولی اگر پوشش بلایای طبیعی در بیمه آتش سوزی خریداری نشده باشد.


مطلب بیشتر: چرا و چگونه بیمه سرقت منزل و مغازه خریداری کنیم


سایر شرایط بیمه ترکیدگی لوله آب

جبران خسارت های ناشی از آب باران، برف و تگرگ تحت پوشش این بیمه نامه نمی باشد.

می توان گفت که تقریبا همه شرکت های بیمه خسارت وارد شده از طریق بام را پرداخت نمی کنند.

همچنین خسارت های ناشی از ترکیدگی گرفتگی لوله ها، لبریز شدن آب از ناودان و شیروانی، منابع و خازن هم تحت پوشش این بیمه نامه نمی باشد.

در بیشتر شرکت های بیمه برای داشتن پوشش ترکیدگی لوله آب حتما بازدید از محل مورد بیمه برای صدور بیمه نامه لازم می باشد.


مطلب مرتبط: پیشگیری از آتش سوزی منزل همراه با یک داستان حقیقی


خرید بیمه ترکیدگی لوله آب در بیمه آتش سوزی

برای خرید بیمه ترکیدگی لوله آب ، بیمه آتش سوزی خریداری می کنید و پوشش ترکیدگی لوله آب را به عنوان پوشش اضافی به این بیمه نامه اضافه نمایید. می تونید برای دریافت مشاوره و نظر کارشناسان بیمه تایم درخواس خریدتان را در سامانه بیمه  تایم ثبت نمایید.

 

 

 

 

 

 

 

خروج از نسخه موبایل