بیمه بدنه

بیمه بدنه

بیمه بدنه چیست؟

یکی از انواع بیمه خودرو، بیمه بدنه می‌باشد. بیمه بدنه اجباری نیست اما عموما دارندگان وسایل نقلیه برای جبران خساراتی که تحت پوشش بیمه ثالث نمی‌باشد این بیمه نامه را خریداری می‌کنند. با خرید برخی از پوشش‌های اضافی در بیمه بدنه می‌توانیم بیمه نامه کامل‌تری برای خودروی خود داشته باشیم. البته ممکن است هنگام خرید خودرو صفر با اصطلاح کارت طلایی آشنا شده باشید. خرید کارت طلایی یا بیمه بدنه می‌تواند یک چالش برای هرکس باشد که با افزایش اطلاعات خود از هرکدام می‌توانید انتخاب هوشمندانه‌ای داشته باشید.

نکته: بیمه بدنه فقط برای خودرو نیست و همه وسایل نقلیه از موتور سیکلت گرفته تا هواپیما  و کشتی می‌توانند بیمه بدنه خریداری نمایند.

تاریخچه بیمه بدنه؟

بعد از جنگ جهانی اول استفاده از اتومبیل در شهرهای اروپایی برای جابجایی مسافر و بار و سفر بسیار رواج پیدا کرد، در کنار استفاده از اتومبیل تعداد حوادث رانندگی نیز افزایش داشت و نداشتن ایمنی در جاده و مسیر شهری و مخصوصا ایمنی خودروها جبران خسارات اتفاق افتاده را یکی از معضلات دارندگان اتومبیل کرده بود که باید هزینه های قابل توجهی را در زمان تصادف پرداخت می‌کردند. به خاطر این موضوع برای اولین بار قانونی تحت عنوان قانون ترافیک جاده‌ای در سال 1930 به صورت اجباری برای کلیه صاحبان خودروها و رانندگان در ایتالیا به اجرا درآمد، این بیمه نامه برای هرگونه تصادف، آسیب به افراد و یا مرگ افراد ثالث بود. بعد از این سال برای تکمیل پوشش‌های بیمه اتومبیل بیمه نامه بدنه نیز شکل گرفت.

چرا بیمه بدنه برای خودروی شما نیاز است؟

بیمه بدنه

افزایش ارزش خودروها در سال‌های اخیر، هزینه‌های جبران خسارت‌های اتفاق افتاده را یکی از هزینه‌های ناخواسته برای دارندگان خودرو کرده است. همانطور که می‌دانید بیمه شخص ثالث خسارات جانی و مالی وارد شده به سایر افراد را جبران می‌کند و خودروی آسیب دیده که مقصر ماجراست نمی‌تواند هیچگونه خسارتی از بیمه ثالث دریافت نماید از این رو مواردی که در بیمه های شخص ثالث قابل پرداخت نمی‌باشد با بیمه بدنه جبران می‌شوند از جمله:

 • در تصادفاتی که شما مقصر حادثه باشید نمی‌توانید از بیمه‌نامه‌های شخص ثالث برای اتومبیل خود استفاده کنید
 • اگر اتومبیل شما سرقت یا دچار آتش سوزی یا سقوط و واژگونی گردد نمی‌توانید از بیمه نامه شخص ثالث خود استفاده نمایید
 • زمانی که اتومبیل پارک شده شما، دچار تصادف می‌شود و شما نمی‌دانید مقصر این حادثه چه کسی است نمی‌توانید از بیمه نامه شخص ثالث خود استفاده نمایید
 • زمانی که اتومبیل شما گرفتار بلایای طبیعی مانند سیل و طوفان و… شود و یا خودرو و یا لوازم جانبی آن به سرقت برود، نمی‌توانید از بیمه نامه شخص ثالث خود استفاده نماید
  با داشتن بیمه بدنه تمام خسارت‌های گفته شده از بیمه بدنه قابل دریافت است . با توجه به چند علت گفته شده، خرید بیمه بدنه میتواند بسیار عاقلانه باشد

اصطلاحاتی که در بیمه بدنه باید بدانید

 • بیمه گر: شرکت بیمه‌ای است که مشخصات آن در بیمه نامه درج شده و به ازای دریافت حق بیمه جبران خسارات احتمالی را انجام می‌دهد.
 • بیمه گذار: شخصی است حقیقی یا حقوقی که مالک بیمه نامه است و یا مسئولیت حفظ بیمه  نامه را از طرف مالک را دارد.
 • ذینفع: شخصی است که بنا به درخواست بیمه گذار نام وی در این بیمه نامه درج گردیده است و تمام یا بخشی از خسارت به وی پرداخت می‌شود.
 • حق بیمه: مبلغی است که در بیمه نامه مشخص شده و بیمه گذار موظف است در زمان خرید بیمه  نامه تمام یا بخشی از آن را به ترتیبی که در بیمه نامه مشخص می‌شود به شرکت بیمه پرداخت نماید.
 • موضوع بیمه: وسیله نقلیه زمینی است که مشخصات آن در بیمه  نامه درج شده است. لوازمی که مطابق کاتالوگ وسیله نقلیه بیمه شده به خریدار تحویل و یا در بیمه نامه درج شده است نیز جر موضوع بیمه محسوب می‌شود.
 • فرانشیز: بخشی از هر خسارت است که به عهده بیمه‌گذار است و میزان آن در بیمه‌نامه مشخص ‌می‌گردد
 • مدت اعتبار بیمه نامه: مدت بیمه‌نامه‌ها معمولا یک ساله است اما شروع و پایان مدت اعتبار ‌بیمه‌نامه به ترتیبی خواهد بود که در ‌بیمه‌نامه معین شده باشد.

بیشتر بدانید : نکات مهم فرانشیز بیمه بدنه

شرایط عمومی بیمه بدنه را بدانید

بیمه، قراردادی است که بین شرکت بیمه و یک فرد حقیقی و یا حقوقی منعقد می شود، در بیمه بدنه نیز همانند سایر بیمه نامه‌ها دو طرف قرارداد (شرکت بیمه و بیمه گذار) متعهد به رعایت برخی از اصول هستند. وظایف و تعهدات بیمه گذار در بیمه بدنه و قوانین بیمه بدنه عبارتند از:

 • رعایت اصل حد اعلای حسن نیت: از مرحله شروع استعلام بیمه بدنه خودرو تا محاسبه بیمه بدنه، اطلاعاتی توسط بیمه گذار ثبت می‌شود و شرکت بیمه بر اساس آن محاسبه نرخ بیمه بدنه را انجام داده و بیمه نامه را صادر می‌کند. اگر بیمه گذار واقعیتی را پنهان کرده و یا اطلاعاتی بر خلاف واقعیت به شرکت بیمه  بدهد، در زمان خسارت  بیمه تعهدی را نسبت به جبران نخواهد داشت و بیمه نامه نیز ابطال خواهد شد.
 • پرداخت حق بیمه: شروع تعهدات بیمه نامه با پرداخت حق بیمه شروع می‌شود، در  خرید نقدی، در همان ابتدا تمامی حق بیمه را وی پرداخت می‌کند ولی در خرید قسطی، در زمان سررسید اقساط باید مبلغ حق بیمه را پرداخت شود، در غیر این صورت  شرکت بیمه می‌تواند بیمه نامه را فسخ نماید و یا تعهدی در جبران خسارت را نداشته باشد. نکته : با پرداخت نقدی بیمه بدنه، عموما شرکت‌های بیمه با ارائه تخفیف بیمه بدنه در محاسبه بیمه بدنه، از این نوع خرید بیمه نامه حمایت می‌نمایند. بنابراین خرید نقدی بیمه بدنه از ارزانترین بیمه بدنه خواهد بود.
 • اعلام تشدید خطر: در ابتدای قرارداد بیمه بدنه، بیمه گذار برخی از شرایط خودرو  از قبیل نوع کاربری و ارزش خودرو و …را به شرکت بیمه اعلام می‌کند، چنانچه در طول مدت بیمه نامه تغییراتی در هر یک از موارد فوق اتفاق بیافتد ، بیمه گذار موظف است که شرکت بیمه را از این تغییر آگاه نماید، در غیر این صورت شرکت بیمه تعهدی در برابر جبران خسارت  شرایط نامتعارف نخواهد داشت و خسارت بر اساس شرایط اولیه بیمه نامه پرداخت می‌شود.
 • اعلام خسارت: هر بیمه گذاری موظف است در زمان خسارت حداکثر تا 5 روز کاری به شرکت بیمه اطلاع داده و مدارک لازمه را به شرکت بیمه تحویل دهد.
 • عدم اظهارات خلاف واقع: تقلب در خرید بیمه نامه از اتفاقاتی می‌باشد که برخی از بیمه گذاران متاسفانه در زمان اعلام اطلاعات به شرکت بیمه انجام می‌دهند. در این صورت شرکت بیمه تعهدی را در جبران خسارت نخواهد داشت.
 • جلوگیری از وقوع حادثه و توسعه خسارت: با توجه به ماهیت بیمه که برای جبران خسارت می‌باشد، اما بیمه گذار موظف است که برای جلوگیری از وقوع حادثه و حتی توسعه خسارت احتیاط های لازم را انجام دهد، چراکه ممکن است در برخی از موارد خود بیمه گذار اقدام به ایجاد خسارت نماید تا مبلغی را به صورت خسارت دریافت نماید. یکی از دلایل اعمال فرانشیز بیمه بدنه به همین دلیل است.
 • خودداری از جابجایی و یا تعمیر وسیله نقلیه: در زمانی که حادثه ای اتفاق بیافتد، فرد بیمه گذار باید از جابجایی و یا تعمیر وسیله نقلیه اجتناب کند، مگر این که این جابجایی به دستور مامور انتظامی باشد.

 

 خسارت‌های تحت پوشش بیمه بدنه

بیمه نامه بدنه در شرکت‌های مختلف بیمه دو نوع پوشش اصلی و پوشش‌های اضافی را دارد که بیمه گذار می‌تواند به انتخاب خود علاوه بر پوشش اصلی، با پرداخت حق بیمه‌های بسیار اندک این پوشش‌ها را داشته باشد:

پوشش های بیمه بدنه

پوشش‌های اصلی بیمه بدنه

 • آتش سوزی‌، صاعقه و انفجار (آصا): خسارت‌هایی که در اثر آتش سوزی، صاعقه و انفجار به موضوع بیمه (خودروی بیمه شده) و یا لوازم یدکی اصلی همراه آن وارد شود
 • سرقت کلی: اگر خودروی بیمه شده به سرقت برود و یا در اثر دزدی یا حتی شروع دزدی خسارتی به وسیله بیمه شده و یا سایر لوازم جانبی آن وارد شود تحت پوشش قرار دارد.
 • واژگونی و سقوط خودرو: خسارت‌های ناشی از واژگونی و سقوط خودروی بیمه شده حتی اگر شما مقصر حادثه باشید
 • برخورد خودرو با یک جسم ثابت و یا متحرک: خسارت‌هایی که ناشی از برخورد خودروی بیمه شده با یک جسم ثابت و یا متحرک و یا برخورد اجسام دیگر به خودروی بیمه شده اتفاق بیافتد حتی اگر شما مقصر حادثه باشید
 • خسارت‌های انتقال خودرو: خسارت‌هایی که در زمان نجات و انتقال خودروی بیمه  شده وارد شود

این پوشش‌ها، پوشش‌های اصلی بیمه بدنه می‌باشند و برای داشتن پوشش‌های کامل تر باید حتما پوشش‌های اضافی را خریداری نمایید

پوشش‌های اضافی بیمه بدنه

از مزایای بیمه بدنه آگاهی و انتخاب درست پوشش‌های اضافی می‌ باشد. پوشش‌های اضافی بیمه بدنه در واقع برای جبران خسارت‌هایی می‌باشد که ممکن است به هر دلیلی اتفاق بیافتد و جزو پوشش‌های اصلی بیمه بدنه اتومبیل نیست. بهترین بیمه بدنه خودرو بیمه نامه‌ای است که پوشش‌های کامل و لازم بیمه‌ای را داشته باشد. این پوشش‌ها در محاسبه نرخ بیمه بدنه موثر می‌باشد. پوشش‌های اضافی بیمه بدنه عبارتند از:

 • پوشش شکست شیشه: شکسته شدن شیشه به تنهایی و بدون برخورد اشیا خارجی با داشتن این پوشش پرداخت می‌شود به عنوان مثال شکسته شدن شیشه در اثر گرم و سرد شدن هوا که در بیشتر خودروهای داخلی از جمله پژو و پراید و سمند اتفاق می افتد قابل جبران می‌باشد.

پوشش شکست شیشه بیمه بدنه

 • پوشش سرقت لوازم و قطعات خودروی بیمه شده: یکی از حوادثی که در سال‌های اخیر بسیار افزایش یافته سرقت لوازم خودرو از قبیل رینگ و لاستیک و … می‌باشد. برای جبران این خسارت می‌توانید این پوشش را تهیه نمایید. نکته سرقت کلی خودرو از پوشش‌های اصلی بیمه بدنه می‌باشد.
 • پوشش بلایای طبیعی بیمه بدنه: خسارت‎‌های ناشی از سیل و زلزله و سایر بلایای طبیعی که به خودروی بیمه شده وارد می‌شود نیز با داشتن این پوشش قابل جبران می‌باشد. اگر در مناطقی زندگی می‌کنید که خطر سیل و زلزله و رانش زمین وجود دارد حتما این پوشش را به بیمه نامه بدنه‌تان اضافه نمایید.

پوشش بلایای طبیعی بیمه بدنه

 • پوشش پاشیده شدن رنگ و مواد شیمیایی: رنگ بدنه خودرو ممکن است در اثر ریختن روغن ترمز و یا پاشیده شدن رنگ و مواد شیمیایی دیگر دچار آسیب شود که این پوشش خسارت اتفاق افتاده را جبران خواهد نمود. جالب است بدانید که این یکی از پوشش‌های ارزان بیمه بدنه می‌باشد و بیشتر بیمه گذاران این پوشش را در بیمه نامه‌های خود دارند.
 • پوشش ایاب و ذهاب: اگر در اثر خطرات اصلی اتفاقی برای خودرویتان بیافتد و خودروی بیمه شده به علت آسیب وارده قابل استفاده نباشد، با داشتن پوشش هزینه ایاب و ذهاب روزانه مبلغی را به عنوان ایاب و ذهاب و برای رفت و آمد پرداخت می‌شود.
 • پوشش نوسانات قیمت: با وجود نوسانات قیمتی که در سال‌های گذشته در بازار خودرو اتفاق افتاده، داشتن این پوشش را از الزامات بیمه بدنه می‌کند. علت داشتن این این پوشش را می‌توان چنین بیان کرد که ارزش خودروی بیمه شده معیار پرداخت خسارت در بیمه نامه‌‎های بدنه می‌باشد. در صورت داشتن این پوشش اگر خسارتی در زمان تغییر قیمت خودرو اتفاق بیافتد مبلغ خسارت به نسبت سرمایه بیمه شده به قیمت واقعی روز بازار محاسبه و پرداخت می‌شود.
 • پوشش کشیده شدن میخ روی بدنه: یکی از پوشش‌های جالب بیمه بدنه، جبران خسارت‌های ناشی از کشیدن میخ و سایر اشیا مشابه روی بدنه است. این پوشش فعلا فقط توسط بیمه بدنه ایران ارائه می‌شود.
 • استهلاک: در جبران خسارت‌های مختلفی که تحت پوشش بیمه بدنه می‌باشد، فقط خسارت تحت پوشش پرداخت می‌شود و هزینه استهلاک خودرو با بیمه قابل پرداخت نمی‌باشد مگر این که پوشش حرف استهلاک را خریداری نمایید.
 • پوشش حذف فرانشیز: پرداخت همه خسارات برای همه پوشش‌های درج شده در بیمه نامه دارای فرانشیز می‎‌باشد. اگر می‌خواهید فرانشیزی در خسارات بیمه بدنه پرداخت نکنید می‌توانید پوشش حذف فرانشیز را به صورت پوشش اضافی در بیمه نامه‌تان تهیه نمایید.
 • پوشش ترانزیت: اگر سفر خارج از کشور دارید می‌توانید این پوشش را به بیمه بدنه‌تان اضافه کنید و از پوشش‌های بیمه بدنه‌تان در خارج از کشور استفاده کنید می‌توانید پوشش ترانزیت را تهیه نمایید. این نکته را فراموش نکنید که پوشش سرقت کلی و سرقت قطعات در خارج از مرزهای ایران پوشش ندارد.

خسارت هایی که تحت پوشش بیمه بدنه نمی باشد

بیمه بدنه نیز مانند سایر بیمه نامه ها دارای استثنائاتی می‌باشد که هر  بیمه گذاری باید از شرایط عمومی بیمه بدنه خود آگاه باشد، تا بتوانید در انتخاب مناسب‌ترین بیمه بدنه آگاهانه خرید نمایید. استثنائات بیمه بدنه عبارتند از:

 • خسارات ناشی از انفجار های هسته ای
 • خسارت‌هایی که  در اثر جنگ و شورش و یا اعتصاب و حمله وارد می‌شود.
 • خسارات عمدی که توسط بیمه گذار، ذینفع و یا خود راننده به خودرو وارد شود.
 • خسارت‌هایی که در اثر مصرف برخی از مواد از جمله مواد روان گردان و مخدر و یا حتی از مشروبات الکلی اتفاق بیافتد.
 • خسارت‌هایی که در حوادثی از قبیل فرار از پلیس به خودرو وارد شود، البته اگر در زمان فرار بدون اجازه مالک خودرو اتفاق بیافتد، می تواند از پوشش بیمه بدنه خود استفاده کند.
 • خسارات حوادثی که در اثر رانندگی بدون گواهینامه  و یا حتی  اگر حوادثی در اثر رانندگی با گواهینامه نامرتبط باشد و یا حتی گواهینامه باطل شده باشد، بیمه بدنه این خسارات را پوشش  نمی‌دهد.
 • همه خساراتی که در اثر بکسل کردن وسیله نقلیه به خودروی دیگر به خودرو وارد شود، جبران خسارات بر اساس بیمه نامه های مربوط به خودروهای بکسل و اصول و مقررات ایمنی آن‌ها پرداخت می‌شود.
 • خسارت‌هایی که در اثر حمل تعداد مسافر  و یا بار بیش از ظرفیت به خودرو وارد شود.

پرفروش‌ترین بیمه بدنه در ایران کدام است؟

معتبرترین و اصلی‌ترین معیار در بررسی میزان فروش شرکت‌های بیمه، آماری است که بیمه مرکزی هر ساله اعلام می‌نماید. بر اساس آخرین آمار منتشر شده توسط بیمه مرکزی در سال‌های 97 و 96 تعداد فروش بیمه‌های بدنه شرکت‌های بیمه به ترتیب زیر می‌باشد. جالب است بدانید در هر دو سال گذشته 5 شرکتی که پرفروش های بیمه بدنه بوده‌اند به ترتیب بیمه بدنه ایران، بیمه بدنه آسیا، بیمه بدنه پارسیان، بیمه بدنه البرز، بیمه بدنه دانا هستند.

رتبه شرکت‌ها نام شرکت بیمه سال 97
1 بیمه بدنه ایران 1,628,163
2 بیمه بدنه آسیا 486,382
3 بیمه بدنه پارسیان 255,563
4 بیمه بدنه البرز 226,721
5 بیمه بدنه دانا 216,331
6 بیمه بدنه معلم 164,283
7 بیمه بدنه کوثر 148,530
8 بیمه بدنه پاسارگاد 91,901
9 بیمه بدنه ملت 56,164
10 بیمه بدنه رازی 51,309
11 بیمه بدنه کارآفرین 50,488
12 بیمه بدنه سینا 44,665
13 بیمه بدنه نوین 43,541
14 بیمه بدنه ما 34,245
15 بیمه بدنه سرمد 31,758
16 بیمه بدنه سامان 28,546
17 بیمه بدنه دی 20,880
18 بیمه بدنه ایران معین 14,785
19 بیمه بدنه تعاون 14,433
20 بیمه بدنه تجارت نو 11,072
21 بیمه بدنه میهن 9,394
22 بیمه بدنه آرمان 8,918
23 بیمه بدنه حکمت صبا 4,000
24 بیمه بدنه حافظ 3,355
25 بیمه بدنه آسماری 790

در کنار این آمار میتوانید نتیجه نظرسنجی بهترین بیمه بدنه را مطالعه نمایید.

انتقال بیمه بدنه خودرو به چه صورت است؟

همانطور که می‌دانیم، بیمه بدنه به نام راننده بوده و بیمه گذار (راننده و یا مالک خودرو) که بیمه نامه به نام او می باشد می‌تواند تخفیف بیمه بدنه را به خودروی جدید خود و یا به خودروی یکی از اقوام نزدیک وی منتقل کند. ولی تخفیف بیمه بدنه با فروش خودرو به مالک جدید خودرو منتقل نمی شود. البته انتقال بیمه بدنه محدود به انتقال تخفیفات نیست و شرایط گوناگونی مثل انتقال به شرکت بیمه دیگر وجود دارد که در مطلب انتقال بیمه بدنه خودرو تمامی این موارد به جزء بیان شده است.

شرایط فسخ بیمه بدنه

فسخ بیمه بدنه از طرف شرکت بیمه (بیمه گر)

در هر کدام از موارد زیر شرکت بیمه می تواند بیمه نامه را فسخ  نماید:

 • بیمه گذار حق بیمه  و یا حتی اقساط بیمه نامه را به موقع  پرداخت ننماید.
 • در صورتیکه تشدید خطر در شرایط بیمه نامه اتفاق بیافتد  مگر این که توافق خاصی بین طرفین انجام شده باشد.
 • اگر بیمه گذار به صورت عمدی و یا سهوی  از اظهار مطالبی خودداری کند

فسخ بیمه نامه از طرف مشتری (بیمه گذار)

 • فعالیت شرکت بیمه متوقف شود.
 • ریسک و خطر بیمه شده کاهش یابد و شرکت بیمه حاضر به تخفیف در حق بیمه نشود.

بهترین بیمه بدنه

با توجه به این که بیمه بدنه توسط شرکت های مختلفی ارائه می شود، انتخاب بیمه ای که بهترین شرکت باشد و زمان خسارت بهترین خدمات را ارائه نماید و همچنین کمترین قیمت را داشته باشد می تواند درست ترین انتخاب  در خرید بیمه بدنه خودرو  باشد. در این مرحله می توانید قبل از خرید بیمه بدنه از مشاوره کارشناسان بیمه تایم استفاده کنید که راهنمایی های لازم در زمینه شرکت های مختلف بیمه را به شما ارائه نمایند.

 

ارزانترین بیمه بدنه

شاید یکی از معیارهای بسیاری از افراد در خرید بیمه بدنه قیمت پایین آن شرکت بیمه باشد. برخی شرکت ها در بیمه های بدنه نرخ پایینی را دارند و یا تخفیفات قابل توجهی را ارائه می کنند که می توانید قبل از خرید بیمه بدنه از مشاوران بیمه تایم کمک بگیرید و از تخفیفات شرکت های مختلف در خرید بیمه بدنه استفاده نمایید.

قیمت بیمه بدنه

بیمه نامه بدنه یکی از بیمه نامه هایی می باشد که قیمت های متفاوتی را در شرکت های مختلف بیمه دارد. انتخاب شرکتی که قیمت ارزان داشته و خدمات بهتری را در پرداخت خسارت ارائه می دهد می تواند بهترین گزینه در خرید بیمه بدنه باشد. عوامل مختلفی در قیمت بیمه بدنه تاثیر گذار می باشد از جمله میزان تخفیفاتی که هر شرکت بیمه ارائه می نماید، پوشش های اضافی که در بیمه بدنه خریداری می شود و سایر موارد  همه عواملی هستند که می تواند در قیمت بیمه بدنه موثر باشد. برای خرید بیمه بدنه ای که قیمت مناسب داشته باشد و توسط شرکتی صادر شود که از لحاظ پرداخت خسارت هم همراهی لازم را داشته باشد بهترین گزینه در بیمه بدنه می باشد. به کمک کارشناسان بیمه بدنه، بیمه تایم می توانید در استعلام بیمه بدنه کمک بگیرید و بهترین شرکت را خریداری نمایید.

 تخفیف بیمه بدنه

بیمه بدنه از جمله بیمه نامه هایی است که تخفیفات مختلفی دارد که شرکت های بیمه در دوره های مختلف این تخفیفات را ارائه می نماید.

تخفیف نقدی: این تخفیف مربوط به پرداخت نقدی حق بیمه است و در تمام شرکت‌ها 10 درصد در نظر گرفته می‌شود.

تخفیف عدم خسارت:  این تخفیف به ازای تعداد سال‌هایی که از بیمه بدنه خود استفاده نکرده باشید، به شما تعلق می‌گیرد. میزان تخفیفات عدم خسارت در شرکت های بیمه تفاوت هایی با هم دارد.

تخفیف خودرو صفر کیلومتر: تخفیف خودروی صفر کیلومتر بین 20 تا 30 درصد در نظر گرفته می‌شود.

سایر تخفیف‌های بیمه بدنه شامل موارد زیر است:

 • تخفیف بر اساس ارزش خودرو
 • تخفیف‌های گروهی بیمه بدنه
 • تخفیف خودروهای وارداتی
 • تخفیف برخی از مشاغل
 • طرح‌های تشویقی به مناسبت اعیاد و زمان‌های خاص و …

میزان این تخفیفات در هر شرکت بیمه متفاوت است.


خسارت سیار بیمه بدنه

یکی از خدمات بیمه بدنه شرکت های بیمه ، ارائه پرداخت خسارت بیمه بدنه به صورت خسارت سیار می باشد. اگر بیمه بدنه شما واحد خسارت سیار داشته باشد در زمان خسارت می توانید با شرکت بیمه تماس بگیرید ، شرکت بیمه کارشناس خسارت به محل حادثه اعزام شده و کارشناس خسارت پس از دریافت مدارک و بررسی حادثه مبلغ خسارت را تعیین می نماید. البته برخی از شرکت های بیمه برای مبالغ پایین خسارت چک خسارت در همان روز به بیمه گذار پرداخت می نماید.

 مراحل پرداخت خسارت در بیمه بدنه

در زمان خسارت بیمه گذار باید در اسرع وقت و حداکثر ظرف مدت 5 روز کاری خسارت را به شرکت بیمه اطلاع دهد، بر اساس این که خسارت اتفاق افتاده خسارت کلی بوده یا خسارت جزئی روند پرداخت خسارت متفاوت می‌باشد.


پرداخت خسارت بیمه بدنه در خسارت کلی

در همه خسارات کلی ملاک محاسبه و پرداخت خسارت ارزش معاملاتی خودروی بیمه شده  است که در بیمه نامه درج شده. در خسارات کلی موضوع بیمه زمانی از بین رفته تلقی خواهد شد که حداقل 60 روز پس از سرقت پیدا نشود یا هزینه تعمیر و تعویض قسمت‌های خسارت دیده به همراه هزینه نجات از 75 درصد قیمت آن در روز حادثه بیشتر باشد.
در خسارت کلی برای پرداخت خسارت سرقت کلی باید سند مالکین خودروی بیمه شده به شرکت بیمه گر منتقل شود. اگر هم بعد از یکسال پس از پرداخت خسارت وسیله نقلیه به سرقت رفته و انتقال مالکیت آن به شرکت بیمه گر، وسیله نقلیه مورد نظر پیدا شود شرکت بیمه می‌تواند وسیله نقلیه را به فروش برساند و سهم بیمه گذار از مبلغ بازیافتی را با توجه به درصدی که از خسارت پرداختی کسر کرده است  را به وی پرداخت نماید.

پرداخت خسارت‌های جزئی در بیمه بدنه

به جز مواردی که در خسارت کلی گفته شد، سایر خسارت‌هایی که تحت پوشش بیمه نامه می‌باشد جزء خسارت‌های جزئی بیمه بدنه هستند. معیار پرداخت خسارت در خسارت‌های جزئی هزینه تعمیر و دستمزد و قیمت روز لوازم تعویضی پس از کسر استهلاک و فرانشیز  و اضافه نمودن هزینه نجات و حمل تا سقف مشخص شده در بیمه نامه می‌باشد.

مدارک اعلام خسارت بیمه بدنه

 • ارائه کروکی یا گزارش مقامات انتظامی
 • ارائه اصل بیمه نامه بدنه معتبر در زمان حادثه
 • ارائه اصل بیمه نامه ثالث معتبر در زمان حادثه
 • ارائه اصل کارت مالکیت یا سند مالکیت خودرو
 • ارائه اصل گواهینامه راننده مورد بیمه ، هنگام حادثه
 • ارائه کارت ملی راننده مقصر حادثه
 • دیگر گزارش‌‌های تکمیلی اعم از: گزارش ‌رسمی ‌نیروی ‌انتظامی ‌منطقه، گزارش کارشناس یا کارشناسان ‌رسمی ‌دادگستری، برگ مربوط به قبول کردن تقصیر از جانب مقصر تصادف، آرای مرجع قضایی در خصوص کروکی غیر‌سازشی، تصاویر مربوط به قسمت‌های آسیب ‌دیده.

لازم به ذکراست مدارک اعلام شده جهت تشکیل پرونده اولیه می‌باشد و حسب تشخیص کارشناسان بیمه، ارائه مدارک لازم بعدی به عهده بیمه گذار یا زیان دیدگان محترم می باشد.

مهلت پرداخت خسارت بیمه بدنه چقدر است؟

بعد از اعلام خسارت از سوی بیمه گذار ، شرکت بیمه حداکثر تا 15 روز بعد از تکمیل مدارک و توافق طرفین در خصوص میزان آن یا اعلام رای داور و هیات داوری یا دادگاه خسارت را پرداخت کند. البته این مدت زمان برای خسارت سرقت تا 60 روز از تاریخ اعلام خسارت می‌باشد.

استعلام قیمت بیمه بدنه خودرو

محاسبه بیمه بدنه و استعلام قیمت بیمه بدنه خودرو از چندین شرکت مختلف برای هر فردی که بخواهد بیمه بدنه برای اتومبیل خود تهیه نماید و یا بیمه نامه قبلی خود را تمدید کند کار ساده ای به نظر نمی‌آید. چون در مراحل خرید بیمه بدنه، در محاسبه نرخ بیمه بدنه نظر کارشناس و بازدید خودرو در کنار انتخاب پوشش‌های مناسب، بسیار مهم می‌باشد، برای دریافت بهترین بیمه بدنه ماشین و برخورداری از بیشترین تخفیف بیمه بدنه خودرو می‌توانید از طریق بیمه تایم، با وارد کردن مشخصات خودرو در فرم ابتدای همین صفحه نسبت به دریافت شرایط و قیمت بیمه بدنه خودرو شرکت‌های مختلف اقدام نمایید.

 خرید آنلاین بیمه بدنه از بیمه تایم

همانطور که گفتیم بیمه بدنه با توجه به داشتن تخفیفات متعدد در شرکت های بیمه مختلف، دارای قیمت های متنوعی می‌باشد. کمک در انتخاب شرکت بیمه از ماموریت‌های بیمه تایم می‌باشد. آگاهی از تخفیفات نرخ بیمه بدنه و شرایط بیمه‌ای و قیمت بیمه بدنه خودرو را می‌توانید از طریق سامانه بیمه تایم آشنا شده و مشاوره کامل را دریافت نمایید. خرید آنلاین بیمه بدنه از بیمه تایم در مدت زمان بسیار کوتاه و با چند گام ساده می‌تواند همراه بسیار قدرتمند بیمه‌ای برای شما باشد.

برای خرید بیمه بدنه کافی است تنها در فرم قرار گرفته بر روی این صفحه اطلاعات لازم مثل نوع خودرو، مدل خودرو، سال ساخت، ارزش تقریبی خودرو و شماره تماس خود را وارد نموده تا کارشناسان بیمه تایم در اولین فرصت با شما تماس گرفته و بهترین مشاوره جهت مقایسه و خرید بیمه بدنه را به شما ارائه دهند.

 

 

بیمه بدنه چیست؟

بیمه بدنه یکی از انواع بیمه خودرو می باشد که خساراتی را که بر اساس شرایط بیمه نامه تحت پوشش می باشد را پرداخت می کند. بهتر است که بدانید خرید بیمه بدنه برای وسیله نقلیه اجباری نیست.

پوشش های بیمه بدنه کدام است؟

بر اساس شرایط عمومی بیمه بدنه، دو دسته از خسارات اصلی و پوشش های اضافی تحت پوشش قرار می گیرد. برای داشتن برخی از خطرات اضافی از جمله شکست شیشه، خسارت ناشی از پاشیده شدن رنگ و مواد شیمیایی می توانید پوشش های اضافی را خریداری نمایید.

خرید بیمه بدنه اجباری است؟

داشتن بیمه ثالث اجباری است ولی خرید بیمه بدنه اختیاری بوده و هر دارنده خودرو می تواند برای داشتن پوشش های بیشتر و به انتخاب خود این بیمه نامه را خریداری نماید.

آیا امکان انتقال بیمه بدنه به شخص دیگر امکان پذیر است؟

با نداشتن گواهینامه رانندگی و پیش آمدن خسارت بیمه هیچ گونه خسارتی را پرداخت نمی‌کند.

بهترین بیمه بدنه را از کدام شرکت می توان خرید؟
بهترین بیمه بدنه معمولا بر اساس نیاز های بیمه ای هر فرد می تواند در بین شرکت های مختلف بیمه ای متفاوت باشد. بهترین گزینه برای خرید بیمه بدنه بر اساس بیمه بدنه مورد نظر شما و پوشش های مورد نظر شما، قیمت و شرایط شرکت های مختلف می باشد. پس برای هر خودرو و بر اساس پوشش های درخواستی هر فرد بهترین بیمه بدنه متفاوت می باشد که با کمک مشاوران بیمه بخش اتومبیل بیمه تایم می توانید بهترین بیمه بدنه را انتخاب کنید.
بهترین بیمه بدنه را از کدام شرکت می توان خرید؟
خسارت سرقت کلی برای زمانی است که کل خودرو به سرقت برود و اگر تا 60 روز پیدا نشود، هزینه تعمیر و تعویض قسمت های آسیب دیده خودرو به همراه هزینه نجات خودرو تا 75درصد قیمت روز خودرو ، خسارت بر اساس شرایط بیمه نامه در شرکت های مختلف بیمه پرداخت می شود
خسارت سرقت کلی در بیمه بدنه چگونه پرداخت می شود؟
خسارت سرقت کلی برای زمانی است که کل خودرو به سرقت برود و اگر تا 60 روز پیدا نشود، هزینه تعمیر و تعویض قسمت های آسیب دیده خودرو به همراه هزینه نجات خودرو تا 75درصد قیمت روز خودرو ، خسارت بر اساس شرایط بیمه نامه در شرکت های مختلف بیمه پرداخت می شود
چرا من باید بیمه بدنه داشته باشم؟
همانطور که گفتیم بیمه بدنه یک بیمه  نامه اختیاری است و برای جبران خساراتی که بیمه ثالث تحت پوشش قرار ندارند و یا برای تصادفاتی که خود شما مقصر هستید می توانید از بیمه بدنه استفاده نمایید
ارزانترین بیمه بدنه را از کدام شرکت بخرم
قیمت بیمه بدنه در شرکت های بیمه متفاوت است ، تخفیفات بیمه ای که شرکت های بیمه ارائه می کنند متفاوت است، به عنوان مثال تخفیف بیمه بدنه ایران با تخفیف بیمه بدنه پارسیان متفاوت می باشد. برای استعلام بیمه بدنه خودرو  و خرید ارزان‌ترین بیمه بدنه خودرو، می توانید از سامانه بیمه تایم استفاده کنید.
فرانشیز بیمه بدنه چیست؟
در همه خسارات بیمه‌ای، پرداخت بخشی از خسارت بر عهده بیمه گذار است که به آن فرانشیز گفته می‌شود. در بیمه بدنه نیز در زمان پرداخت خسارات بخشی از خسارت را بیمه گذار پرداخت می‌کند.
چگونه فرانشیز بیمه بدنه را حذف کنم؟
حذف فرانشیز بیمه بدنه از جمله پوشش‌های بیمه بدنه می باشد که می‌توانید با خرید این پوشش ، فرانشیز بیمه نامه را کاهش دهید.

 

محاسبه تخفیف بیمه بدنه چگونه است؟
در شرکت های بیمه تخفیف های مختلفی برای بیمه بدنه ارائه می شود، این تخفیف ها ممکن است به صورت تخفیف بیمه بدنه خودروی صفر باشد یا تخفیفات دوره ای که شرکت های بیمه به مناسبت های مختلف ارائه می کنند وجود دارد، برای اطلاع از تخفیف های بیمه بدنه می توانید از وب سایت بیمه تایم کمک بگیرید.
آیا می توانم بیمه بدنه کوتاه مدت خریداری نمایم؟
بیمه بدنه یک بیمه نامه یکساله است و نمی توان بیمه بدنه کوتاه مدت خریداری کرد.
انتقال بیمه بدنه به ماشین جدید چگونه انجام می‌شود؟
در زمان خرید خودروی جدید و یا در زمان فروش خودرو می توانید تخفیفات بیمه بدنه خود را به اتومبیل جدید منتقل کنید. چراکه تخفیف بیمه بدنه متعلق به شخص است نه وسیله نقلیه.
اگر خودروی به سرقت رفته پیدا شود و شرکت بیمه هم خسارت سرقت را به وی پرداخت کرده باشد، چه اتفاقی می‌افتد؟
چنانچه خسارت سرقت خودرو به بیمه گذار پرداخت گردد و بعد از پرداخت خسارت، خودرو پیدا شود، شرکت بیمه، خودروی مورد نظر را فروخته و بعد از برداشت درصدی از ارزش خودرو به عنوان فرانشیز، باقی خسارت به بیمه گذار پرداخت می‌کنند
قیمت بیمه بدنه چگونه محاسبه می‌شود؟
محاسبه هزینه بیمه بدنه در شرکت‌های مختلف بیمه بدنه بر اساس فرمول‌های مختلف متفاوت می‌باشد، چراکه نرخ هر کدام از پوشش های اضافی بیمه بدنه و تخفیف‌های دوره‌ای که شرکت‌های مختلف ارائه می کنند متفاوت است، محاسبه دستی قیمت بیمه بدنه بسیار پیچیده و سخت است. از این رو برای محاسبه بیمه بدنه می توانید از قیمت های به روز بیمه بدنه شرکت های مختلف در بیمه تایم استفاده کنید.
مدارک لازم برای دریافت خسارت بیمه بدنه کدام است؟
مدارک لازم عبارتند از گواهینامه ، کارت ماشین، سند ماشین، گزارش پلیس است.
بعد از خسارت بیمه بدنه چه کار باید کرد؟
اولین کار بعد از خسارت تماس با پلیس و تماس با کارشناس خسارت بیمه بدنه است، تا بررسی های لازم برای ادامه روند پرداخت خسارت انجام شود.
خسارت سیار در بیمه بدنه را کدام شرکت های بیمه دارند؟
داشتن کارشناس خسارت سیار یکی از گزینه هایی می باشد که شاید برای بسیاری  از بیمه گذاران مهم باشد که بیمه نامه ای که خریداری می کنند دارای کارشناس خسارت سیار داشته باشد. سامانه بیمه تایم می تواند همراه شما باشد تا بهترین بیمه بدنه را خریداری نمایید.
تفاوت کارت طلایی و بیمه بدنه چیست؟
بیمه بدنه دارای مزایای بسیاری است، از جمله حفظ تخفیفات عدم خسارت که در بیمه بدنه  این امکان وجود دارد ولی کارت طلایی چنین امکانی را برای دارنده اش ندارد.
قیمت بیمه بدنه خودرو بر چه اساسی محاسبه می شود؟
قیمت بیمه بدنه خودرو با توجه به ارزش خودرو و سیلندر اتومبیل و پوشش های مورد درخواست محاسبه می گردد.
قیمت بیمه بدنه پراید مناسب در کدام شرکت هست؟
ارزان‌ترین بیمه بدنه در نظر داشته باشید که صرفا بهترین بیمه بدنه نیست اما بیمه بدنه ایران، بیمه بدنه آسیا، بیمه بدنه البرز، بیمه بدنه پارسیان و بیمه بدنه دانا را می توان در نظر داشت.
در محاسبه بیمه بدنه آسیا کدام پوشش بیمه بدنه از همه گران تر است؟
در محاسبه بیمه بدنه آسیا انتخاب هر پوشش،  مبلغ حق بیمه بدنه را افزایش می دهد اما حذف ماده 10 یکی از پوشش های گران است.
تخفیف بیمه بدنه ایران در چه مواردی است؟
تخفیفات بیمه بدنه ایران بصورت رایج مانند تخفیف عدم خسارت، تخفیفات گروهی، توافقی و دوره ایی، تخفیف خودرو صفر و … نیز می باشد.
کدام بیمه بدنه بهتره
بهترین بیمه بدنه وقتی معنی دارد که در زمان خسارت بیشترین پوشش بیمه بدنه را داشته باشیم اما قیمت بیمه بدنه در انتخاب بهترین بیمه بدنه می توان در نظر داشت
بهترین بیمه بدنه خودرو صفر را از کجا تهیه نماییم؟
بهترین بیمه بدنه برای خودرو صفر می تواند قیمت مناسب بیمه بدنه باشد و شرکت های بیمه در این زمینه با هم بسیار رقابت دارند و تخفیفات بیمه بدنه خودرو صفر را همواره در نظر می گیرند چرا که می دانند شما مراقب خودرو صفر به خوبی هستید
تخفیف بیمه بدنه خودرو صفر چه میزان است?
تخفیفات خودرو صفر در هر شرکتی متفاوت است اما برخی شرکت‌ها مانند بیمه بدنه پاسارگاد، بیمه بدنه رازی تخفیفات بیشتری را تا 20درصد لحاظ می‌نمایند
ارزان‌ترین بیمه بدنه را از کجا تهیه نماییم؟
برخی شرکت‌ها برای جذب پرتفوی بیشتر تخفیفات زیادی را بر بیمه بدنه لحاظ می کنند و یا نرخ بیمه بدنه پایینی را در نظر می گیرند در انتخاب این شرکت ها دقت نمایید اما برخی شرکت ها تخفیفات دوره ایی مانند دهه فجر و اعیاد دارند که بهترین زمان برای داشتن ارزان‌ترین بیمه بدنه از این شرکت های نام آشنا می باشد مانند: بیمه بدنه البرز، بیمه بدنه دانا، بیمه بدنه آسیا، بیمه بدنه ایران، بیمه بدنه پاسارگاد و کارآفرین
بیمه بدنه ایران چرا مورد استقبال عموم است؟
بیمه بدنه ایران با توجه به اینکه این شرکت قدیمی هست بنابراین بیمه گذاران بسیاری عادت به خرید از این شرکت دارند و البته تعدد شعب و نمایندگان بیمه از دلایل دیگری هست که می توان به استقبال از بیمه بدنه ایران اشاره کرد
استعلام بیمه بدنه خودرو چگونه است؟
شما همواره می توانید علاوه بر استعلام بیمه بدنه شرکت مورد نظرتان  از سیستم استعلام بیمه بدنه بیمه مرکزی استفاده نمایید
مزیت بیمه بدنه پارسیان چیست؟
مهمترین مزیت بیمه بدنه پارسیان قیمت پایین آن است و در زمان خرید بیمه بدنه پارسیان از میزان فرانشیزهای بیمه نامه خود حتما مطلع باشید
خرید بیمه بدنه آنلاین میسر است؟
بله، اگر از تاریخ بیمه بدنه شما نگذشته باشد و در شرکت بیمه خود تغییری ندهید بنابراین نیاز به بازدید از اتومبیل نخواهد بود و می توان بیمه نامه را صادر کرد
بیمه بدنه ایران، بیمه بدنه البرز، بیمه بدنه پارسیان، بیمه بدنه دانا و آسیا و ... کدام را انتخاب نمایم؟
در انتخاب خود علاوه بر قیمت بیمه بدنه به خدمات و پرداخت خسارت بیمه بدنه و فرانشیز بیمه بدنه را حتما در نظر بگیرید گروه کارشناسان بیمه تایم به شما در انتخاب کمک خواهند نمود
بهترین بیمه ماشین چیست
منظورتان بیمه بدنه هست یا بیمه ثالث؟ اگر بیمه بدنه هست قیمت و خدمات و پرداخت خسارت همیشه معیار بهترین بیمه بدنه خودرو می باشد مانند بیمه بدنه ایران
بیمه بدنه خودرو صفر چه قیمتی است؟
بسته به ارزش خودرو و تخفیفات شرکت بیمه بر روی خودرو صفر، قیمت بیمه بدنه خودرو صفر متفاوت است.
چطور می توان از تخفیفات بیمه بدنه خودرو صفر استفاده نمود؟
برای اینکه خودرو صفر محسوب گردد زمان تحویل خودرو در حال حاضر ملاک عمل است اما برخی شرکت‌ها میزان کیلومتر شمار را نیز ملاک قرار می‌دهند
در محاسبه بیمه بدنه دانا پوشش های بیمه بدنه دانا در قیمت موثر هستند؟
نه تنها در بیمه بدنه دانا بلکه انتخاب پوشش های بیمه بدنه در همه شرکت های بیمه بر قیمت تاثیرگذار است.
برای دریافت خسارت بیمه بدنه آسیا چه باید کرد؟
در اسرع وقت و حداکثر 5 روز خسارت را به بیمه دانا اطلاع دهید و جهت تشکیل پرونده خسارت مراجعه نمایید مدارکی مانند کارت ماشین بیمه ثالث و بیمه بدنه آسیا و در صورت وجود کروکی پلیس را همراه داشته باشید
در محاسبه بیمه بدنه پارسیان این شرکت چگونه عمل می کند؟
بیمه پارسیان با توجه به ارزش خودرو و نرخ بیمه نامه، حق بیمه بدنه پارسیان را محاسبه می نماید به حق بیمه بدنه پارسیان مالیات بر ارزش افزوده اضافه می گردد
قیمت بیمه بدنه رازی چقدر است؟
قیمت بیمه بدنه رازی از ارزان‌ترین بیمه بدنه می باشد.
بیمه بدنه خودرو لوکس را از کجا تهیه نمایم؟
همه شرکت های بیمه خودروهای لوکس را به دلیل اینکه در زمان خسارت جبران خسارت سخت هست بیمه نمی نمایند در بین شرکت های بیمه بدنه ایران، بیمه بدنه سامان، بیمه بدنه پارسیان و پاسارگاد نام آشناست
بیمه بدنه البرز، بیمه بدنه آسیا، بیمه بدنه دانا، بیمه بدنه پارسیان، بیمه بدنه ایران، بیمه بدنه پاسارگاد کدام؟
قیمت مناسب، پوشش های کامل، شعب بیمه، فرانشیز کمتر و حتی خسارت سیار از معیارهای خوبی برای انتخاب هر کدام از این شرکت هاست، مانند بیمه بدنه البرز
بیمه بدنه ایران از کجا تهیه می شود؟
ما با گروه متخصصین بیمه تایم شما را تا صدور بیمه بدنه ایران و در زمان خسارت با راهنمایی کامل همراه خواهیم بود
خرید آنلاین بیمه بدنه بدون بازدید از خودرو میسر است؟
در صدور بیمه بدنه حتما نیاز به بازدید از خودرو می باشد اما اگر اتومبیل بیمه نامه دارد و شرکت بیمه قبلی را انتخاب نمودید نیاز به بازدید نیست
تخفیفات بیمه بدنه خودرو در سال اول چه میزان است؟
تخفیف عدم خسارت بیمه بدنه معمولا 25درصد می باشد.
انتقال تخفیفات بیمه بدنه از راننده به راننده دیگر ممکن است؟

تخفیفات بیمه بدنه وابسته به راننده است و نه اتومبیل بنابراین تخفیفات فقط مختص راننده است و جابجا نمی‌شود.

سقف تخفیفات بیمه بدنه چقدر است؟

بطور معمول سقف تخفیفات بیمه بدنه تا 70 درصد حق بیمه بدنه می‌تواند باشد.

جهت خرید بیمه بدنه تماس بگیرید

 

 

 

سوالات بیمه بدنه 

بیمه بدنه یکی از انواع بیمه خودرو می باشد که خساراتی را که بر اساس شرایط بیمه نامه تحت پوشش می باشد را پرداخت می کند. بهتر است که بدانید خرید بیمه بدنه برای وسیله نقلیه اجباری نیست.

پوشش های بیمه بدنه کدام است؟

بر اساس شرایط عمومی بیمه بدنه، دو دسته از خسارات اصلی و پوشش های اضافی تحت پوشش قرار می گیرد. برای داشتن برخی از خطرات اضافی از جمله شکست شیشه، خسارت ناشی از پاشیده شدن رنگ و مواد شیمیایی می توانید پوشش های اضافی را خریداری نمایید.

خرید بیمه بدنه اجباری است؟

داشتن بیمه ثالث اجباری است ولی خرید بیمه بدنه اختیاری بوده و هر دارنده خودرو می تواند برای داشتن پوشش های بیشتر و به انتخاب خود این بیمه نامه را خریداری نماید.

آیا امکان انتقال بیمه بدنه به شخص دیگر امکان پذیر است؟

با نداشتن گواهینامه رانندگی و پیش آمدن خسارت بیمه هیچ گونه خسارتی را پرداخت نمی‌کند.

بهترین بیمه بدنه را از کدام شرکت می توان خرید؟

بهترین بیمه بدنه معمولا بر اساس نیاز های بیمه ای هر فرد می تواند در بین شرکت های مختلف بیمه ای متفاوت باشد. بهترین گزینه برای خرید بیمه بدنه بر اساس بیمه بدنه مورد نظر شما و پوشش های مورد نظر شما، قیمت و شرایط شرکت های مختلف می باشد. پس برای هر خودرو و بر اساس پوشش های درخواستی هر فرد بهترین بیمه بدنه متفاوت می باشد که با کمک مشاوران بیمه بخش اتومبیل بیمه تایم می توانید بهترین بیمه بدنه را انتخاب کنید.

خسارت سرقت کلی در بیمه بدنه چگونه پرداخت می شود؟

خسارت سرقت کلی برای زمانی است که کل خودرو به سرقت برود و اگر تا 60 روز پیدا نشود، هزینه تعمیر و تعویض قسمت های آسیب دیده خودرو به همراه هزینه نجات خودرو تا 75درصد قیمت روز خودرو ، خسارت بر اساس شرایط بیمه نامه در شرکت های مختلف بیمه پرداخت می شود

چرا من باید بیمه بدنه داشته باشم؟

همانطور که گفتیم بیمه بدنه یک بیمه  نامه اختیاری است و برای جبران خساراتی که بیمه ثالث تحت پوشش قرار ندارند و یا برای تصادفاتی که خود شما مقصر هستید می توانید از بیمه بدنه استفاده نمایید

ارزانترین بیمه بدنه را از کدام شرکت بخرم

قیمت بیمه بدنه در شرکت های بیمه متفاوت است ، تخفیفات بیمه ای که شرکت های بیمه ارائه می کنند متفاوت است، به عنوان مثال تخفیف بیمه بدنه ایران با تخفیف بیمه بدنه پارسیان متفاوت می باشد. برای استعلام بیمه بدنه خودرو  و خرید ارزان‌ترین بیمه بدنه خودرو، می توانید از سامانه بیمه تایم استفاده کنید.

فرانشیز بیمه بدنه چیست؟

در همه خسارات بیمه‌ای، پرداخت بخشی از خسارت بر عهده بیمه گذار است که به آن فرانشیز گفته می‌شود. در بیمه بدنه نیز در زمان پرداخت خسارات بخشی از خسارت را بیمه گذار پرداخت می‌کند.

چگونه فرانشیز بیمه بدنه را حذف کنم؟

حذف فرانشیز بیمه بدنه از جمله پوشش‌های بیمه بدنه می باشد که می‌توانید با خرید این پوشش ، فرانشیز بیمه نامه را کاهش دهید.

محاسبه تخفیف بیمه بدنه چگونه است؟

در شرکت های بیمه تخفیف های مختلفی برای بیمه بدنه ارائه می شود، این تخفیف ها ممکن است به صورت تخفیف بیمه بدنه خودروی صفر باشد یا تخفیفات دوره ای که شرکت های بیمه به مناسبت های مختلف ارائه می کنند وجود دارد، برای اطلاع از تخفیف های بیمه بدنه می توانید از وب سایت بیمه تایم کمک بگیرید.

آیا می توانم بیمه بدنه کوتاه مدت خریداری نمایم؟

بیمه بدنه یک بیمه نامه یکساله است و نمی توان بیمه بدنه کوتاه مدت خریداری کرد.

انتقال بیمه بدنه به ماشین جدید چگونه انجام می‌شود؟

در زمان خرید خودروی جدید و یا در زمان فروش خودرو می توانید تخفیفات بیمه بدنه خود را به اتومبیل جدید منتقل کنید. چراکه تخفیف بیمه بدنه متعلق به شخص است نه وسیله نقلیه.

اگر خودروی به سرقت رفته پیدا شود و شرکت بیمه هم خسارت سرقت را به وی پرداخت کرده باشد، چه اتفاقی می‌افتد؟

چنانچه خسارت سرقت خودرو به بیمه گذار پرداخت گردد و بعد از پرداخت خسارت، خودرو پیدا شود، شرکت بیمه، خودروی مورد نظر را فروخته و بعد از برداشت درصدی از ارزش خودرو به عنوان فرانشیز، باقی خسارت به بیمه گذار پرداخت می‌کنند

قیمت بیمه بدنه چگونه محاسبه می‌شود؟

محاسبه هزینه بیمه بدنه در شرکت‌های مختلف بیمه بدنه بر اساس فرمول‌های مختلف متفاوت می‌باشد، چراکه نرخ هر کدام از پوشش های اضافی بیمه بدنه و تخفیف‌های دوره‌ای که شرکت‌های مختلف ارائه می کنند متفاوت است، محاسبه دستی قیمت بیمه بدنه بسیار پیچیده و سخت است. از این رو برای محاسبه بیمه بدنه می توانید از قیمت های به روز بیمه بدنه شرکت های مختلف در بیمه تایم استفاده کنید.

مدارک لازم برای دریافت خسارت بیمه بدنه کدام است؟

مدارک لازم عبارتند از گواهینامه ، کارت ماشین، سند ماشین، گزارش پلیس است.

بعد از خسارت بیمه بدنه چه کار باید کرد؟

اولین کار بعد از خسارت تماس با پلیس و تماس با کارشناس خسارت بیمه بدنه است، تا بررسی های لازم برای ادامه روند پرداخت خسارت انجام شود.

خسارت سیار در بیمه بدنه را کدام شرکت های بیمه دارند؟

داشتن کارشناس خسارت سیار یکی از گزینه هایی می باشد که شاید برای بسیاری  از بیمه گذاران مهم باشد که بیمه نامه ای که خریداری می کنند دارای کارشناس خسارت سیار داشته باشد. سامانه بیمه تایم می تواند همراه شما باشد تا بهترین بیمه بدنه را خریداری نمایید.

تفاوت کارت طلایی و بیمه بدنه چیست؟

بیمه بدنه دارای مزایای بسیاری است، از جمله حفظ تخفیفات عدم خسارت که در بیمه بدنه  این امکان وجود دارد ولی کارت طلایی چنین امکانی را برای دارنده اش ندارد.

قیمت بیمه بدنه خودرو بر چه اساسی محاسبه می شود؟

قیمت بیمه بدنه خودرو با توجه به ارزش خودرو و سیلندر اتومبیل و پوشش های مورد درخواست محاسبه می گردد.

قیمت بیمه بدنه پراید مناسب در کدام شرکت هست؟

ارزان‌ترین بیمه بدنه در نظر داشته باشید که صرفا بهترین بیمه بدنه نیست اما بیمه بدنه ایران، بیمه بدنه آسیا، بیمه بدنه البرز، بیمه بدنه پارسیان و بیمه بدنه دانا را می توان در نظر داشت.

در محاسبه بیمه بدنه آسیا کدام پوشش بیمه بدنه از همه گران تر است؟

در محاسبه بیمه بدنه آسیا انتخاب هر پوشش،  مبلغ حق بیمه بدنه را افزایش می دهد اما حذف ماده 10 یکی از پوشش های گران است.

تخفیف بیمه بدنه ایران در چه مواردی است؟

تخفیفات بیمه بدنه ایران بصورت رایج مانند تخفیف عدم خسارت، تخفیفات گروهی، توافقی و دوره ایی، تخفیف خودرو صفر و … نیز می باشد.

کدام بیمه بدنه بهتره

بهترین بیمه بدنه وقتی معنی دارد که در زمان خسارت بیشترین پوشش بیمه بدنه را داشته باشیم اما قیمت بیمه بدنه در انتخاب بهترین بیمه بدنه می توان در نظر داشت

بهترین بیمه بدنه خودرو صفر را از کجا تهیه نماییم؟

بهترین بیمه بدنه برای خودرو صفر می تواند قیمت مناسب بیمه بدنه باشد و شرکت های بیمه در این زمینه با هم بسیار رقابت دارند و تخفیفات بیمه بدنه خودرو صفر را همواره در نظر می گیرند چرا که می دانند شما مراقب خودرو صفر به خوبی هستید

تخفیف بیمه بدنه خودرو صفر چه میزان است?

تخفیفات خودرو صفر در هر شرکتی متفاوت است اما برخی شرکت‌ها مانند بیمه بدنه پاسارگاد، بیمه بدنه رازی تخفیفات بیشتری را تا 20درصد لحاظ می‌نمایند

ارزان‌ترین بیمه بدنه را از کجا تهیه نماییم؟

برخی شرکت‌ها برای جذب پرتفوی بیشتر تخفیفات زیادی را بر بیمه بدنه لحاظ می کنند و یا نرخ بیمه بدنه پایینی را در نظر می گیرند در انتخاب این شرکت ها دقت نمایید اما برخی شرکت ها تخفیفات دوره ایی مانند دهه فجر و اعیاد دارند که بهترین زمان برای داشتن ارزان‌ترین بیمه بدنه از این شرکت های نام آشنا می باشد مانند: بیمه بدنه البرز، بیمه بدنه دانا، بیمه بدنه آسیا، بیمه بدنه ایران، بیمه بدنه پاسارگاد و کارآفرین

بیمه بدنه ایران چرا مورد استقبال عموم است؟

بیمه بدنه ایران با توجه به اینکه این شرکت قدیمی هست بنابراین بیمه گذاران بسیاری عادت به خرید از این شرکت دارند و البته تعدد شعب و نمایندگان بیمه از دلایل دیگری هست که می توان به استقبال از بیمه بدنه ایران اشاره کرد

استعلام بیمه بدنه خودرو چگونه است؟

شما همواره می توانید علاوه بر استعلام بیمه بدنه شرکت مورد نظرتان  از سیستم استعلام بیمه بدنه بیمه مرکزی استفاده نمایید

مزیت بیمه بدنه پارسیان چیست؟

مهمترین مزیت بیمه بدنه پارسیان قیمت پایین آن است و در زمان خرید بیمه بدنه پارسیان از میزان فرانشیزهای بیمه نامه خود حتما مطلع باشید

خرید بیمه بدنه آنلاین میسر است؟

بله، اگر از تاریخ بیمه بدنه شما نگذشته باشد و در شرکت بیمه خود تغییری ندهید بنابراین نیاز به بازدید از اتومبیل نخواهد بود و می توان بیمه نامه را صادر کرد

بیمه بدنه ایران، بیمه بدنه البرز، بیمه بدنه پارسیان، بیمه بدنه دانا و آسیا و ... کدام را انتخاب نمایم؟

در انتخاب خود علاوه بر قیمت بیمه بدنه به خدمات و پرداخت خسارت بیمه بدنه و فرانشیز بیمه بدنه را حتما در نظر بگیرید گروه کارشناسان بیمه تایم به شما در انتخاب کمک خواهند نمود

بهترین بیمه ماشین چیست

منظورتان بیمه بدنه هست یا بیمه ثالث؟ اگر بیمه بدنه هست قیمت و خدمات و پرداخت خسارت همیشه معیار بهترین بیمه بدنه خودرو می باشد مانند بیمه بدنه ایران

بیمه بدنه خودرو صفر چه قیمتی است؟

بسته به ارزش خودرو و تخفیفات شرکت بیمه بر روی خودرو صفر، قیمت بیمه بدنه خودرو صفر متفاوت است.

چطور می توان از تخفیفات بیمه بدنه خودرو صفر استفاده نمود؟

برای اینکه خودرو صفر محسوب گردد زمان تحویل خودرو در حال حاضر ملاک عمل است اما برخی شرکت‌ها میزان کیلومتر شمار را نیز ملاک قرار می‌دهند

در محاسبه بیمه بدنه دانا پوشش های بیمه بدنه دانا در قیمت موثر هستند؟

نه تنها در بیمه بدنه دانا بلکه انتخاب پوشش های بیمه بدنه در همه شرکت های بیمه بر قیمت تاثیرگذار است.

برای دریافت خسارت بیمه بدنه آسیا چه باید کرد؟

در اسرع وقت و حداکثر 5 روز خسارت را به بیمه دانا اطلاع دهید و جهت تشکیل پرونده خسارت مراجعه نمایید مدارکی مانند کارت ماشین بیمه ثالث و بیمه بدنه آسیا و در صورت وجود کروکی پلیس را همراه داشته باشید

در محاسبه بیمه بدنه پارسیان این شرکت چگونه عمل می کند؟

بیمه پارسیان با توجه به ارزش خودرو و نرخ بیمه نامه، حق بیمه بدنه پارسیان را محاسبه می نماید به حق بیمه بدنه پارسیان مالیات بر ارزش افزوده اضافه می گردد

قیمت بیمه بدنه رازی چقدر است؟

قیمت بیمه بدنه رازی از ارزان‌ترین بیمه بدنه می باشد.

بیمه بدنه خودرو لوکس را از کجا تهیه نمایم؟

همه شرکت های بیمه خودروهای لوکس را به دلیل اینکه در زمان خسارت جبران خسارت سخت هست بیمه نمی نمایند در بین شرکت های بیمه بدنه ایران، بیمه بدنه سامان، بیمه بدنه پارسیان و پاسارگاد نام آشناست

بیمه بدنه البرز، بیمه بدنه آسیا، بیمه بدنه دانا، بیمه بدنه پارسیان، بیمه بدنه ایران، بیمه بدنه پاسارگاد کدام؟

قیمت مناسب، پوشش های کامل، شعب بیمه، فرانشیز کمتر و حتی خسارت سیار از معیارهای خوبی برای انتخاب هر کدام از این شرکت هاست، مانند بیمه بدنه البرز

بیمه بدنه ایران از کجا تهیه می شود؟

ما با گروه متخصصین بیمه تایم شما را تا صدور بیمه بدنه ایران و در زمان خسارت با راهنمایی کامل همراه خواهیم بود

خرید آنلاین بیمه بدنه بدون بازدید از خودرو میسر است؟

در صدور بیمه بدنه حتما نیاز به بازدید از خودرو می باشد اما اگر اتومبیل بیمه نامه دارد و شرکت بیمه قبلی را انتخاب نمودید نیاز به بازدید نیست

تخفیفات بیمه بدنه خودرو در سال اول چه میزان است؟

تخفیف عدم خسارت بیمه بدنه معمولا 25درصد می باشد.

انتقال تخفیفات بیمه بدنه از راننده به راننده دیگر ممکن است؟

تخفیفات بیمه بدنه وابسته به راننده است و نه اتومبیل بنابراین تخفیفات فقط مختص راننده است و جابجا نمی‌شود.

سقف تخفیفات بیمه بدنه چقدر است؟

بطور معمول سقف تخفیفات بیمه بدنه تا 70 درصد حق بیمه بدنه می‌تواند باشد.

آیا بیمه بدنه شامل سرقت می شود؟

بله، سرقت کلی خودروی بیمه شده پوشش اصلی بیمه نامه بدنه می باشد.

آیا بیمه بدنه به راننده بدون گواهینامه تعلق میگیرد

راننده هایی که گواهینامه رانندگی ندارند، نمی توانند از بیمه بدنه خسارت بگیرند.

آیا بیمه بدنه نیاز به کروکی دارد؟

شرایط پرداخت خسارت بدون نیاز به کروکی در شرکت های مختلف بیمه متفاوت می باشد.

از بیمه بدنه چند بار میشود استفاده کرد؟

در استفاده از بیمه بدنه محدودیتی  وجود ندارد اما در خسارت های بعدی سهم پرداختی شما بیشتر میشود که به عنوان فرانشیز لحاظ میشود.

از کجا بفهمیم ماشین بیمه بدنه دارد؟

سنهاب بیمه مرکزی مرجع اصلی برای بررسی انواع بیمه نامه از قبیل بیمه بدنه می باشد.

با توجه به این که قطعات خودروهایی مثل زانتیا در بازار کم پیدا هستند و قطعات نرخ مشخصی ندارد، از این رو برخی شرکت های بیمه ، زانتیا را بیمه نمی کنند.

17 دیدگاه برای “بیمه بدنه

 1. پیام شیردل گفته:

  بدترین بیمه کوثر هستش من خودم ۱۰سال تمامی بیمه های خودرو و مغازه خونه مسئولیت کارگاه وغیره …رو کوثر انجام میدادم امسال یه تصادف کردم ۱۷۰ملیون خسارت دیدم ۷۰تومان بهم تعلق دادن گفتن چون نوسانات قیمت نداشتی خودرو شما دوبرابر شده حالا فهمیدم چقدر اشتباه داشتم

  • مدیر سایت گفته:

   جناب شیر دل عزیز حتما در زمان خرید بیمه نامه از قبیل بیمه بدنه، ارزان بودن اون بیمه نامه مد نظرتان نباشد و خسارت دهی شرکت بیمه رو هم به کمک مشاوره بیمه ای بررسی کنید تا بتوانید بهترین بیمه نامه رو خریداری نمایید.

 2. فرزاد کاتب گفته:

  سلام اگر ماشینی در پارکینگ ساختمانی دچار آسیب بشود مثلا آتش بگیرد آیا از بیمه بدنه آن باید استفاده شود یا از بیمه‌ مسئولیت ساختمان ممنون از راهنمایتون

  • مدیر سایت گفته:

   جناب کاتب عزیز اگر مشخص شود علت اتش سوزی قصور مدیر و یا هیات مدیره ساختمان باشد و اگر بیمه مسئولیت هیئت مدیره پوشش مالی داشته باشد می تونید از بیمه مسئولیت هیئت مدیره استفاده کنید.

  • مدیر سایت گفته:

   خانم احمدی عزیز، بیمه بدنه هر دو شرکت ، بیمه نامه های خوبی برای بیمه بدنه هستند.

 3. مهرداد علیزاده گفته:

  طی مدت کمتر از یکسال چند مورد آسیب دیدگی ناشی از ضربه در پارکینگ بر اثر حرکت در یا آسیب توسط رهگذر به خودروی غیرمتعارف در زمان عدم حضور ما به خودرو واردشده و اکنون برای اخذ خسارت بیمه بدنه میشود اقدام کرد؟
  آيا ضرورت دارد حتما گزارش پلیس باشد؟ چون این مدرک تهیه نشده است.

  • مدیر سایت گفته:

   جناب علیزاده اگه در آن تاریخ اقدام به تهیه گزارش پلیس نکرده اید می تونید با پلیس تماس گرفته و گزارش پلیس ثبت نمایید.

 4. جعفر خانی گفته:

  سلام من ماشین مدل ۹۰ دارم تصادف کردم ۹سال تخفیف داشتم دیگه تخفیف شامل حال ماشین من نمیشه

  • مدیر سایت گفته:

   جناب جعفر خانی عزیز، بر اساس قانون جدید بیمه ثالث با تصادف و استفاده از بیمه ثالث تخفیفات شما از بین نمیره فقط درصد تخفیفات عدم خسارت شما کم میشه.

 5. امید گفته:

  وحشتناک ترین بیمه چه بدنه و چه شخص ثالث بیمه امید هست
  خواهشا کسانی که در مناطق آزاد هستند این بیمه رو خریداری کنند درغیر اینصورت به طرز فاجعه باری دچار دردسر خواهید شد
  فقط بدونید که برای گرفتن یه مدرک یا یه گزارش باید تا منطقه آزاد انزلی برید چون کلیه شعب و دفاترشون چه در تهران و چه در شهرهای دیگه هیچ چیزی به شما نخواهند داد و شما مجبور هستید به انزلی برید .
  درخصوص محک خسارت هم خدمتتون بگم که حتما بعد از رویت کارشناس ارسالی شماره کارشناس رو بگیرید و از فرداش مدام پیگیر باشید تا مدارکتون در سامانه آپلود شده باشه در غیر این صورت ممکنه بلیل عدم آپلود صحیح مدارک در سامانه توسط کارشناس خسارت ، کارتون جهت تشکیل پرونده کلی طول بکشه
  دوستانی هم که بیمه بدنه سایپا خریداری کردند حتما به نمایندگی مراجعه کنند و برگه فیزیکی بیمه نامه رو دریافت کنند و مبلغ بیمه شده رو چک کنید
  مثل ما که موقع پرداخت دعوتنامه بیمه بدنه سایپا رو انتخاب کردیم و بعد از تحویل هنگامی که خواستیم از بیمه بدنه استفاده کنیم گفتند کل مبلغ خودرو رو بیمه نکردید و بخشی ازون بیمه شده و جالبه که وقتی مراجعه میکنید نمایندگی برای پرداخت الحاقیه میگن بیمه شما کامله و الحاقیه ندارد
  کلا سیستم جالبیه و در کل خدمتتون بگم اینجا ایرانه

 6. ayhan گفته:

  ماشینمو بیمه کوثر کردم بدترین اشتباهو کردم ضبط ماشینمو زدیدن رفتم شرکت میگه پانلو باید بیاری آخه خوده شما پانل ضبطو برای بیست دقیقه همیشه برمیداری با خودت میبری؟ جالبه

  • مدیر سایت گفته:

   خانم معصومی عزیز، فرانشیز بیمه بدنه در خسارت های مختلف با هم متفاوت هست. قبل از خرید بیمه بدنه می تونید به کمک کارشناسان بیمه تکمیلی بیمه تایم با بهترین شرایط بیمه نامه تون رو خریداری کنید.

  • مدیر سایت گفته:

   جناب مرتضی عزیز به سایت بیمه مرکزی (سنهاب) مراجعه بکنبد و با وارد کردن مشخصات می تونید سابقه بیمه ثالث و بیمه بدنه تون رو مشاهده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.