بیمه مسئولیت دانا

مشاوره و خرید انواع بیمه مسئولیت

بیمه مسئولیت دانا یکی از انواع بیمه نامه‌های شرکت بیمه دانا می‌‌باشد که در انواع مختلف به بیمه گذاران خود ارائه می‌شود، این بیمه نامه خطرات و حوادث ناشی از فعالیت افراد که ممکن است بر اساس قانون فوق در برابر دیگران مسئول مدنی شناخته شود را تحت پوشش قرار می‌دهد، هر فرد بر اساس نوع کار و نیاز بیمه ای که دارد می‌تواند بیمه نامه مسئولیت مورد نیاز خود را خریداری نماید. در این نوشته به بررسی انواع بیمه نامه های مسئولیت دانا می‌پردازیم.

 


 

انواع بیمه مسئولیت دانا

انواع بیمه مسئولیت دانا

1- بیمه مسئولیت مدنی کارفرما در قبال کارکنان دانا

همه کارفرمایان نسبت به همه خساراتی که ممکن است در حین انجام کار برای کارکنان و کارگرانشان اتفاق بیافتد مسئول هستند و اگر خسارتی برای کارگران ساختمانی و خدماتی و عمرانی اتفاق بیافتد با این بیمه نامه قابل جبران می‌باشد.

 

2- بیمه مسئولیت مدنی سازندگان ابنیه در قبال اشخاص ثالث ( ویژه عملیات ساختمانی) دانا

خسارت مالی و صدمات جسمانی ممکن است در حین انجام عملیات تخریب، گودبرداری، نصب اسکلت و …  برای عابران و همسایگان اتفاق بیافتد  که بیمه مسئولیت سازندگان ابنیه با داشتن این بیمه نامه می‌توانند از پوشش های این بیمه نامه استفاده نمایند.

 

3- بیمه مسئولیت مدنی حرفه‌ای پزشکان و پیراپزشکان دانا

صدمات جسمانی و یا روانی که در اثر اشتباه و غفلت و یا قصور و یا … پزشکان و پیراپزشکان برای بیماران اتفاق بیافتد با داشتن این بیمه نامه جبران می‌شود.

 


راهنمای بیمه مسئولیت پزشکان و پیراپزشکان


 

4- بیمه مسئولیت مدنی شرکت‌های مسافرتی دانا

حوادثی از قبیل هزینه پزشکی، فوت و نقص عضو ممکن است برای مسافران تور اتفاق بیافتد که با این بیمه نامه قابل جبران می‌باشد.

 

5- بیمه مسئولیت مدنی مدیران مجموعه های ورزشی دانا

خسارات‌ها و صدماتی ممکن است در حین انجام تمرینات و مسابقات یا تماشای ورزش اتفاق بیافتد که بیمه مجموعه مدیران ورزشی این نوع خسارات را جبران می‌کند.


با بیمه مسئولیت باشگاه ها آشنا شوید


6- بیمه مسئولیت دارندگان و نگهدارندگان آسانسور در مقابل استفاده کنندگان

شركت هاي نصب و نگهداري كننده آسانسور و يا هيئت مديره ساختمان‌ها، مي‌توانند مسئوليت خود را در مقابل خسارت‌هاي جاني وارده به استفاده كنندگان آسانسور ها بيمه نمايند.


با بیمه مسئولیت آسانسور آشنا شوید


7- بیمه مسئولیت شرکت‌های گاز و توزیع نیروی برق در قبال اشخاص ثالث و مشترکین

خسارت‌هاي جاني از جمله غرامت فوت، نقص عضو و هزينه‌هاي پزشكي همچنین جبران خسارت‌هاي مالي ممکن است به اموال اشخاص ثالث درعرصه و اعياني مشترك و يا مصرف كننده و اشتراك‌هاي عمومي مرتبط باساختمان هاي مسكوني و كليه افراد حاضردر مكان مورد بيمه  وارد شود و یا خسارات وارده به اشخاص ثالث در محدوده  حوزه استحفاظی شرکت‌های گاز و برق اتفاق بیافتد که با داشتن این بیمه نامه قابل پرداخت می‌باشد.

 

8- بیمه مسئولیت حرفه‌ای مهندسین طراح، محاسب، مجری و ناظر ساختمانی

این بیمه نامه مناسب مسئولیت حرفه‌اي مهندسين ناظر، طراح، محاسب و مجری ساختمان كه در عضويت سازمانهاي نظام مهندسي استان‌ها مناسب می‌باشند و پروانه اشتغال از وزارت مسكن و شهرسازي و شماره امضاء شهرسازي از شهرداري دارند بيمه نامه مسئوليت حرفه اي مهندسين تهيه و عرضه می‌گردد. که اگر بخاطر طراحی محاسبه و نظارت ساختماني مطابق بيمه و مسئوليت ، قانون نظام مهندسي ساختمان و قانون شهرداري و آئين نامه‌هاي اجرايي مربوطه برای مالكين ساختمان‌ها، اشخاص ثالث (شامل همسايگان ، عابرين و…) كاركنان اجرايي پروژه ساختماني  اتفاقی بیافتد ، تحت پوشش این بیمه نامه قرار مي‌گيرد .

 

9- بیمه مسئولیت مدنی جامع شهرداری دانا

بیمه مسئولیت بیمه گذار در قبال اشخاص ثالث،بدین معنی که چنانجه در نتیجه فعل یا ترک فعل بیمه گذار خسارتی به اشخاص ثالث وارد آید و بیمه گذار قانونا مسئول جبران آن شناخته شود بیمه گر با رعایت قوانین فوق و شرح وظایف قانونی شهرداری(قانون شهرداری مصوب1334/4/11 والحاقیه های مربوطه)تا سقف تعهدات مندرج در بیمه نامه خسارت وارده را جبران می‌نماید.

 

10- بیمه مسئولیت مدنی مدیران هتل و مهمانپذیرها

این بیمه نامه خسارات جانی و مالی مسافرین را در طول مدت اقامت در هتل یا مسافرخانه ممکن است اتفاق بیافتد را جبران می‌کند. حتی اگر هتل  دارای استخر و مجموعه ورزشی و پارکینگ و … داشه باشد با این بیمه نامه قابل پرداخت می‌باشد.


با بیمه مسئولیت مدیران رستوران آشنا شوید


11- بیمه مسئولیت متصدیان حمل و نقل دانا

دارندگان شرکت‌ها و موسسات حمل و نقل کالا در قبال ارسال کنندگان در این نوع بیمه نامه، مسئولیت شرکت‌ها و موسسات حمل و نقل کالا در قبال ارسال‌کنندگان و یا صاحبان کالا به استناد بارنامه های صادره که ناشی از تحقق خطرات موضوع بیمه نامه باشد می‌توانند از این بیمه نامه استفاده کنند. این بیمه نامه به دو صورت انفرادی از طریق شرکت‌ها و موسسات متصدی حمل و نقل و گروهی از طریق کانون و یا انجمنهای مربوطه صادر شده و به دو گروه داخلی و بین المللی که هر کدام نیز بر اساس نحوه حمل به انواع جاده ای، ریلی، هوایی، دریایی و یا مرکب تقسیم بندی می‌گردد.

متداولترین انواع بیمه نامه مسئولیت حمل و نقل شامل بیمه مسئولیت متصدیان حمل و نقل جاده ای (داخلی و یا بین المللی ) می‌باشد.

12 سایر انواع بیمه‌های مسئولیت دانا

 • بیمه مسئولیت مدنی مدیران و ناجیان استخر
 • بیمه مسئولیت مدنی مدیران آموزشگاه‌ها
 • بیمه مسئولیت مدنی مدیران شهربازی
 • بیمه مسئولیت مدنی مدیران مهد كودک
 • بیمه مسئولیت مدنی نگهبانان مسلح بانك‌ها
 • بیمه مسئولیت مدنی آسایشگاه‌ها
 • بیمه مسئولیت مدنی پاركینگ‌های عمومی
 • بیمه مسئولیت مدنی تعمیرگاه‌های خودرو
 • بیمه مسئولیت مدنی شركت‌های پیمانكار اجرای عملیات طرح‌های عمرانی (طرح‌های آب، برق، مخابرات، نفت وگاز) و…

 

کلوزها و پوشش های بیمه مسئولیت دانا

کلوزهای بیمه نامه های مسئولیت در واقع شامل پوشش‌های این بیمه نامه می‌باشد که بیمه گذار در زمان خرید بیمه مسئولیت می‌تواند به انتخاب خود هر کدام از پوشش ها را به بیمه نامه اضافه نماید. برخی از بیمه نامه‌ها کلوزهای تخصصی مربوط به خود را دارند که بیمه گذار می‌تواند بر اساس نیاز خود یکی از انواع کلوزها را خریداری نماید. دونوع پوشش مهم در بیمه نامه‌های مسئولیت برای جبران خسارت های مالی و جانی این بیمه نامه می‌باشد:

 • خسارت‌های بدنی: خسارت های بدنی شامل هزینه های فوت، دیه و نقص عضو این بیمه نامه می باشد که با توجه به سقف تعهدات درج شده در بیمه نامه تحت پوشش قرار می‌گیرد
 • خسارت‌های مالی: همه خسارت‌های مالی که ممکن است در اثر قصور و غفلت و عدم رعایت نکات ایمنی در حین انجام کار برای افراد ثالث اتفاق بیاتفد را جبران می‌کند

 

 فرم‌های اعلام خسارت بیمه مسئولیت دانا

اعلام خسارت بخش مهم دیگری در بیمه نامه های مسئولیت می‌باشد که بیمه گذار باید در زمان حادثه ظرف مدت 5 روز خسارت را به شرکت بیمه اعلام نماید. اعلام خسارت از طریق تکمیل فرم پیشنهاد انجام می‌گیرد که شرح حادثه و نوع خسارت در این فرم با تاریخ و ساعت وقوع به شرکت بیمه گزارش می‌شود.

پرداخت خسارت در بیمه مسئولیت دانا

فرآیند پرداخت خسارت

با اعلام گزارش خسارت به شرکت بیمه دانا، باید مدارک لازم جهت اعلام خسارت با توجه به نوع خسارت (فوت، هزینه پزشکی، نقص عضو و یا خسارت مالی) به شرکت بیمه تحویل داده شود، مدارک توسط کارشناسان بخش خسارت مسئولیت بررسی شده و نتجه به بیمه گذار اعلام شده و پرداخت می‌شود. البته مدت زمان پرداخت خسارت با توجه به نوع خسارت اتفاق افتاده متفاوت می‌باشد.


 

مدارک لازم جهت پرداخت خسارت بیمه مسئولیت دانا

نوع مدارک لازم در هر نوع خسارت و در هر نوع بیمه نامه متفاوت می‌باشد، هر فرد بیمه گذار باید در زمان خسارت بر اساس نوع خسارتی که دارد مدارک لازم را به شرکت بیمه ارائه نماید. مدارک عمومی در پرداخت خسارت بیمه مسئولیت را می‌توان به ترتیب زیر بیان کرد.

 • شرح کامل حادثه همراه با تکمیل فرم اعلام حادثه
 • قرارداد کار با مستندات کافی در خصوص رابطه استخدامی حادثه دیده با بیمه گذار
 • تصویر مدارک شناسایی و آدرس محل سکونت (همراه با کدپستی) حادثه دیده
 • لیست تامین اجتماعی ماه حادثه کارکنان. (در صورتیکه برای کارکنان لیست رد شده باشد)
 • در صورت موجود بودن گزارش بازرس وزارت کار و امور اجتماعی ارائه شود

 

مدارک خسارت هزینه های پزشکی

 • گزارش رادیولوژی یا سی تی اسکن
 • برگ اورژانس و کلیه مدارک پزشکی از پذیرش تا ترخیص بیمار ممهور به مهر مرکز درمانی.
 • اصل صورتحساب بیمارستان و اصل کلیه فاکتور داروها و لوازم مصرفی معتبر مربوط به هزینه های درمانی ممهور به مهر مرکز درمانی.

 

مدارک در خواستی در خصوص نقص عضو

 • درخواست کتبی بیمه گذار در خصوص پرداخت دیه نقص عضو
 • اصل و یا کپی برابر اصل شده گزارش تنظیمی توسط مقامات انتظامی در خصوص وقوع حادثه
 • اصل و یا کپی برابر اصل شده گزارش پزشکی قانونی دایر بر تشخیص علت حادثه و در صد نقص عضو
 • اصل رای صادره از مراجع قضایی

 

مدارک در خواستی در خسارت فوت

 • گزارش پزشکی قانونی دایر بر تشخیص علت فوت
 • گواهی فوت صادره پزشکی قانونی یا ثبت احوال
 • گزارش معاینه جسد
 • برگه اورژانس و صورتحساب بیمارستان
 • جواز دفن
 • رای دادگاه (در صورت خرید این پوشش نیازی به ارائه رای دادگاه نمی باشد
 • گواهی انحصار وراثت نامحدود به منظور مشخص شدن سهم هریک از وراث
 • کپی برابر اصل شناسنامه ابطالی و کارت ملی فوت شده و وراث قانونی متوفی

 

 مدارک لازم جهت خرید بیمه مسئولیت دانا

برای خرید بیمه مسئولیت دانا باید فرم پیشنهاد بر اساس مشخصات بیمه گذار تکمیل شده و حتما پوشش ها و کلوزها در فرم پیشنهاد باید بر اساس خواسته بیمه گذار انتخاب و خریداری شود. در صورتی که بیمه نامه شما با نام باشد حتما باید مشخصات افراد در بیمه نامه درج شود.

برای خرید بیمه مسئولیت دانا می توانید درخواست خرید بیمه مسئولیت تان را در سامانه بیمه تایم ثبت نمایید و به کمک مشاوران بیمه تایم بهترین و کامل ترین بیمه مسئولیت را با پوشش‌های درست و قیمت مناسب خریداری کرده و همچنین در زمان خسارت هم بتوانید به کمک همراهی بیمه تایم بهترین استفاده را از بیمه نامه داشته باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *