بیمه بدنه دی

شما هر قدر راننده توانمندی باشید که نهایت دقت رو در رانندگی داشته باشید، باز هم ممکن است خساراتی به خودروی شما وارد شود که به هر علت نتوانید از بیمه ثالث فرد مقصر خسارتی بگیرید، یا حتی ممکن است خودتان مقصر حادثه باشید و خودرویتان خسارت قابل توجهی داشته می‌تونید از بیمه بدنه‌تان برای جبران خسارات کمک بگیرید. شرکت بیمه دی با بیمه بدنه پوشش‌های قابل توجهی را به بیمه گذاران خود ارائه می‌کند که می‌توانید در ادامه به مطالعه همه موارد گفته شده بپردازید.

پوشش های بیمه بدنه دی

بررسی پوشش‌ها و تعهدات بیمه بدنه دی

بیمه بدنه دی دو نوع پوشش اصلی و پوشش‌های اضافی را به بیمه گذاران بیمه نامه بدنه ارائه می‌کند. پوشش‌های اصلی و پایه شامل حادثه جزئی و کلی، آتش سوزی و سرقت کلی خودرو می‌باشد. بیمه گذار می‌تواند با داشتن پوشش‌های اضافی خطرات بیشتری را تحت پوشش خود درآورد.


پیشنهاد خواندن: بیمه بدنه چیست؟


پوشش‌های اضافی:

 • پوشش شکست شیشه بیمه بدنه دی: در بیمه بدنه دی تعهد شرکت بیمه در پوشش شکست شیشه مربوط به مواردی غیر از تحقق خطرات بیمه شده به موجب بیمه نامه اتومبیل می‌باشد. فرانشیز پوشش شکست شیشه به میزان 20درصد ارزش شیشه محاسبه و از خسارت کسر می‌شود.
 • پوشش ایاب و ذهاب: برای توقف در مدت تعمیر وسیله نقلیه. تعهد شرکت بیمه دی در مورد تامین هزینه ایاب و ذهاب ناشی از تحقق خطرات بیمه شده تحت بیمه نامه اتومبیل به استثنای خطر سرقت می‌باشد. میزان هزینه ایاب و ذهاب قابل پرداخت تحت این پوشش 2 هزار تومان در هر روز و حداکثر تا 30 روز در طول مدت بیمه در طول یکسال می‌باشد.
 • پوشش سرقت در جای لوازم وسیله نقلیه: این پوشش برای سرقت قطعات اصلی و قطعات اضافی می باشد که در بیمه نامه درج شده باشند. تعهد شرکت بیمه دی برای پوشش سرقت قطعات اصلی  و وسایل اضافی حداکثر تا 20 درصد ارزش خودرو و نهایتا تا سقف 10 میلیون تومان در طول مدت بیمه نامه می‌باشد. در سرقت اجزا قالپاق و رینگ و لاستیک به تنهایی تحت پوشش نمی‌باشد. پوشش سرقت برای رادیو پخش فابریک و غیر فابریک به استثنای رادیو پخش کشویی فابریک  ارائه شده از سوی بیمه گذار و حداکثر تا میزان 2 درصد ارزش خودرو می باشد. رادیو پخش کشویی غیرفابریک تحت پوشش بیمه نمی‌باشد. اگر بیمه گذار به علت سرقت از بیمه دی خسارت بگیرد، پوشش سرقت برای بیمه بدنه دی شما می‌گیرد و اگر بیمه گذار تمایل به داشتن پوشش سرقت مجدد داشته باشد با پرداخت حق بیمه اضافی و بازدید مجدد پوشش سرقت برای شما مجدد جاری می‌شود.
 • پوشش پاشیده شدن اسید و مواد شیمیایی
 • پوشش بلایای طبیعی

انتخاب و خرید پوشش‌های اضافی بیمه بدنه بر عهده بیمه گذار می‌باشد. بیمه گذار به سلیقه خود می تواند پوشش‌های دیگری را به بیمه نامه بدنه دی استفاده نماید.


 

تخفیفات بیمه بدنه دی به چه صورت است؟

شرکت بیمه دی برای بیمه گذارانی که در طول مدت داشتن بیمه نامه بدنه خسارتی را از شرکت بیمه دریافت نکرده‌اند تخفیف عدم خسارت ارائه می‌کند. تخفیفات عدم خسارت بیمه بدنه دی به ترتیب سال های زیر می‌باشد.

 • سال دوم: ۲۵٪
 • سال سوم: ۳۵٪
 • سال چهارم: ۴۵٪
 • سال پنجم به بعد: ۶۰٪

پیشنهاد: راه های تخفیف بیمه بدنه


 

میزان فرانشیز بیمه بدنه دی

 • فرانشیز خسارت جزئی ناشی از حوادث برای خسارت اول 10 درصد و حداقل مبلغ 50 هزار تومان
 • میزان فرانشیز خسارت جزئی ناشی از حوادث برای خسارت دوم 2 برابر فرانشیز خسارت اول به میزان 20 درصد و حداقل مبلغ 100 هزار تومان
 • فرانشیز خسارت ناشی از آتش سوزی به تنهایی 10 درصد مبلغ خسارت حداقل به مبلغ 50 هزار تومان
 • فرانشیز خسارت کلی ناشی از حوادث و آتش سوزی به غیر از سرقت 10 درصد مبلغ خسارت
 • فرانشیز خسارت ناشی از تصادفات رانندگی در صورت که راننده موضوع بیمه مقصر شناخته شود و امکان تعقیب مقصر خسارت وجود نداشته باشد برای بار اول  50درصد فرانشیز و حداقل مبلغ 50 هزار تومان می‌باشد
 • فرانشیز برای رانندگانی که سابقه رانندگی آن‌ها کمتر از 3 سال بوده علاوه بر فرانشیز های گفته شده ،به میزان 10 درصد مازاد به این فرانشیز منظور می شود.
 • میزان فرانشیز خسارت سرقت اعم از جزئی و کلی 20درصد مبلغ خسارت می‌باشد

حتما بخوانید: فرانشیز بیمه بدنه چیست؟


 

شرایط بیمه بدنه دی

 • -در بیمه بدنه دی برای لوازم تعویضی و قسمت‌هایی از خودرو که آسیب دیده که قبل از شروع اعتبار بیمه نامه خسارت داشته باشد یا آسیب دیده باشند حتی اگر خودرو به ارزش روز بیمه شده باشد قابل پرداخت نمی باشد
 • -استهلاک لوازم و قطعاتی که به سرعت فرسوده می شود مانند باطری و لاستیک‌ها با رعایت مدت مصرف حداکثر 50 می‌باشد.
 • -در خسارات کلی، پرداخت خسارت از طرف شرکت بیمه دی منوط به انتقال مالکیت خودروی بیمه شده به شرکت بیمه دی می‌باشد.
 • -اگر خودروی بیمه شده در طول مدت داشتن بیمه نامه دچار خسارت شود و مبلغ برآورد میزان خسارت از طرف کارشناس بیمه دی از 30 درصدی ارزش خودرو بالا تر باشد، با انجام تعمیرات و رویت سلامت خودروی بیمه شده ،بیمه گذار برای تکمیل پوشش سرمایه بیمه نامه  با پرداخت حق بیمه اضافی برابر خسارت پرداختی را به شرکت بیمه دی وارد نماید در غیر این صورت پرداخت خسارت با اعمال ماده 10 انجام می‌شود.

با بیمه بدنه ایران آشنا شوید

بهترین بیمه بدنه در سال 1401


شرایط بیمه بدنه دی

راهنمای دریافت خسارت و مدارک لازم بیمه بدنه دی

برای پرداخت خسارت های جزئی و حوادث کلی در بیمه بدنه دی بیمه گذار باید مدارک زیر را به شرکت بیمه ارائه نماید

 1. اصل و تصویر بیمه‌نامه بدنه و شخص ثالث خودروی بیمه شده و آسیب دیده
 2. اصل و تصویر گواهینامه راننده
 3. کارت ماشین بیمه شده
 4. کارت ملی بیمه گذار
 5. کروکی و سایر گزارش‌های مرتبط پلیس راهنمایی و رانندگی
 6. حضور بیمه‌گذار یا نماینده قانونی وی الزامی است.

 

مدارک لازم پرداخت خسارت سرقت

اگر خسارت سرقت برای خودروی بیمه شده شما اتفاق بیافتد، باید مدارک زیر از طرف بیمه گذار بیمه شرکت بیمه دی تحویل داده شود.

 1. اصل و تصویر بیمه‌نامه بدنه و شخص ثالث خودروی بیمه شده
 2. اصل و تصویر همه اسناد مالکیت وسیله نقلیه (سند و فاکتور فروش–کارت- شناسنامه مالکیت- سایر اسناد قطعی و وکالتی)، برگه سبز گمرکی برای خودروهای وارداتی
 3. اصل یا تصویر اوراق شناسایی بیمه‌گذار (کارت ملی– شناسنامه–گواهینامه)
 4. اصل یا تصویر برابر اصل گزارش کلانتری، برگه‌های بازجویی، نامه پلیس آگاهی به اجرائیات و شماره‌گذاری (کلاسه آگاهی در آن مشخص باشد)
 5. گواهی عدم خلافی و مفاصا حساب شهرداری تا پایان سال جاری (سال اعلام سرقت)
 6. ارائه استعلام عدم کشف پلیس آگاهی
 7. مالیات دارایی (فقط در مورد وانت بارهای شخصی و خودروها و کامیون پلاک عمومی)
 8. ارائه اصل کارت هوشمند سوخت (اصل گواهی ابطال کارت هوشمند سوخت)
 9. ارائه سوئیچ‌ها (اصل و یدک همراه با رمز خودرو)
 10. تعیین ارزش خودرو توسط کارشناس بیمه با حضور بیمه‌گذار
 11. انتقال سند به نام شرکت بیمه دی

درباره خسارت سرقت کلی، پس از 60 روز از تاریخ اعلام سرقت، با ارائه مدارکی که در بالا ذکر شد، خسارت وارد شده، پرداخت می‌شود.

مدارک لازم در سرقت درجای قطعات:

 1. ارائه اصل گزارش کلانتری
 2. ارائه اصل و تصویر مدارک (بیمه‌نامه بدنه– کارت یا سند خودرو– کارت ملی) و حضور بیمه‌گذار به همراه خودرو

مدارک پرداخت خسارت آتش‌سوزی، صاعقه، انفجار

 1. اصل گزارش کلانتری و آتش نشانی برای تعیین علت تامه حادثه
 2. اصل مدارک بیمه‌گذار (بیمه‌نامه بدنه– گواهینامه راننده زمان وقوع حادثه–  کارت یا سند خودرو–  کارت ملی) و حضور بیمه‌گذار به همراه خودرو

مدارک شکست شیشه

اصل مدارک (بیمه‌نامه بدنه، گواهینامه راننده زمان وقوع حادثه، کارت یا سند خودرو، کارت ملی) و حضور بیمه‌گذار به همراه خودرو

مدارک لازم برای پرداخت خسارت مواد شیمیایی، حوادث و بلایای طبیعی

 1. برای خسارت کم، تأیید حادثه از طرف کارشناس واحد خسارت لازم است و اگر خسارت زیاد باشد، علاوه بر مدارکی که گفته شد، مدارک دیگر که حادثه را تایید می‌کند، الزامی است.
 2. اصل مدارک بیمه‌گذار (بیمه‌نامه بدنه –گواهینامه راننده زمان وقوع حادثه –کارت یا سند خودرو – کارت ملی) و حضور بیمه‌گذار به همراه خودرو

 

استعلام و خرید بیمه بدنه دی

برای استعلام بیمه بدنه ، بیمه گذار باید ارزش خودرو ، سال ساخت خودرو، نوع کاربری، داشتن سابقه تخفیف عدم خسارت و پوشش‌های مورد نظر را در سامانه بیمه تایم ثبت نمایید و استعلام بیمه بدنه دی را از شرکت‌های مختلف دریافت کنید و بهترین بیمه بدنه را خریداری نمایید.

برای خرید بیمه بدنه دی می‌توانید درخواست خرید بیمه نامه‌تان را در سامانه بیمه تایم ثبت کنید و به کمک مشاوران بیمه تایم بهترین بیمه بدنه خودرو را تهیه نمایید. البته صدور بیمه نامه بدنه‌تان با انجام بازدید اولیه و کارشناسی در محل بیمه نامه‌تان صادر می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *