بیمه تکمیلی ایران: بررسی شرایط و پوشش ها

بیمه تکمیلی ایران با توجه به سابقه شرکت بیمه ایران در صنعت بیمه، یکی از مطرح‌ترین شرکت‌های بیمه در ارائه بیمه نامه‌های درمان تکمیلی می‌باشد. از این رو بسیاری از بیمه گذاران تمایل دارند که از خدمات بیمه تکمیلی این شرکت به صورت انفرادی و خانواده و گروهی استفاده کنند. در این نوشته نگاهی جامع خواهیم داشت به پوشش‌ها و شرایط بیمه‌ تکمیلی بیمه ایران تا بتوانیم اطلاعاتی مفید در این باره را به همراهان بیمه تایم ارائه کنیم.


پوشش های بیمه درمان تکمیلی

شرایط بیمه تکمیلی ایران

زمان صدور بیمه تکمیلی ایران و زمان استفاده از پوشش‌های این بیمه‌نامه، باید شرایط بیمه عمر ایران که در بیمه نامه درج شده در نظر گرفته شود:

 • بیمه درمان تکمیلی ایران چند سالی است که فقط به صورت گروهی ارائه می‌شود و در حال حاضر بیمه درمان تکمیلی انفرادی ایران توسط این شرکت ارائه نمی‌شود.
 • تعداد افرادی که می‌توانند از بیمه درمان تکمیلی گروهی ایران استفاده کنند حداقل 50 نفر می‌باشد (مجموع کارکنان به همراه خانواده‌های آن‌ها باید حداقل 50 نفر باشد).
  نکته: حتما باید لیست تامین اجتماعی برای بیمه شدگان از سوی بیمه گذار ارائه شود.
 • بیمه گذار می‌تواند حق بیمه های خود را به صورت نقد و اقساط به شرکت بیمه ایران پرداخت نماید.
 • به علت بالا بودن تعداد مراکز درمانی طرف قرارداد با بیمه ایران، می‌توان گفت دسترسی افراد به مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه ایران در سراسر کشور بسیار آسان می‌باشد.
 • یکی از مهمترین مزیت‌های بیمه  درمان تکمیلی ایران داشتن سیستم آنلاین برای استفاده از خدمات این بیمه نامه در مراکز درمانی طرف قرارداد می‌باشد. بیمه شده‌ها می‌توانند با ارائه کارت ملی بدون نیاز به معرفی نامه از طریق سیستم آنلاین سدا (سامانه درمان الکترونیک) از پوشش‌های بیمه‌ای خود استفاده کنند.
 • بیمه شدگان بیمه نامه‌های درمان گروهی شامل کارکنان رسمی، پیمانی یا قراردادی بیمه گذار هستند که می‌توانند به همراه افراد تکفلشان همزمان از ابتدا از همه خدمات بیمه‌ تکمیلی ایران شان استفاده کنند.
 • اعضای خانواده افراد بیمه شده که می‌توانند تحت پوشش باشند عبارتند از: همسر، فرزندان دختر تا تا زمان قبل از ازدواج و یا اشتغال به کار، فرزندان پسر تا سن 20 سالگی و در صورت اشتغال به تحصیل تا سن 25 سالگی، فرزندان پسر دانشجوی پزشکی تا سن 26 سالگی تمام، پدر بیمه شده، مادر بیمه شده و سایر افراد تحت تکفل فرد بیمه شده
 • در ابتدای قرارداد بیمه درمان گروهی حتما 50 درصد از کارکنان بیمه گذار باید همزمان تحت پوشش بیمه قرار بگیرند.

سازمان‌ها و شرکت‌هایی که این شرایط را داشته باشند، می‌توانند با تکمیل فرم و پرداخت حق بیمه از خدمات بیمه تکمیلی ایران استفاده کنند.

 

 


 

بیمه تکمیلی انفرادی ایران

بیمه درمان تکمیلی ایران به صورت انفرادی ارائه نمی‌شود و بیمه درمان تکمیلی معمول به صورت گروهی توسط شرکت بیمه ایران ارائه می‌شود. اگر می‌خواهید بیمه درمان تکمیلی انفرادی تهیه نمایید می تواند از طرح‌های بیمه درمان انفرادی سایر شرکت‌های بیمه استفاده کنید.


بیمه تکمیلی انفرادی سامان

بیمه تکمیلی انفرادی ملت

بیمه تکمیلی انفرادی تعاون


 

پوشش‌های بیمه تکمیلی ایران

پوشش‌ها و خدماتی که در بیمه تکمیلی ایران قابل ارائه می‌باشد در دو دسته پوشش‌های اصلی و پوشش‌های فرعی برای بیمه شده‌ها می‌باشد:

 

پوشش‌های اصلی بیمه تکمیلی ایران

پوشش‌های اصلی بیمه ایران در 3 دسته زیر به بیمه شدگان ارائه می‌شود:

 1. جبران هزینه‌های بستری، جراحی، شیمی‌درمانی، رادیوتراپی، آنژیوگرافی قلب، گامانایف، انواع سنگ‌شکن در بیمارستان و مراکز جراحی محدود و DAY CARE *
 2. پرداخت هزینه همراه افراد زیر 7 سال و بالاتر از 70 سال در بیمارستان‌ها
 3. جبران هزینه آمبولانس و فوریت‌های پزشکی که برای رساندن فرد به مرکز درمانی دیگر لازم باشد. در صورتی که بستری شدن بیمه‌شده در مراکز درمانی و یا نقل‌ و انتقال وی طبق دستور پزشک معالج باشد.

(DAY CARE) برای مواردی است که فرد بیمار بعد از عمل جراحی، نیاز به بستری نداشته باشد و زمان مراقبت‌های او کمتر از یک روز طول بکشد

خرید بیمه دندانپزشکی با کمک سه شرکت برتر بیمه


 

پوشش‌های فرعی بیمه تکمیلی ایران

علاوه بر پوشش‌های گفته شده در بند بالا، بیمه شده می‌تواند بر اساس درخواست خود و با پرداخت حق بیمه‌های بیشتر پوشش‌های زیر را به بیمه‌شدگانش ارائه دهد:

 1. آنژیوگرافی قلب و انواع سنگ‌شکن.
 2. جبران هزینه زایمان به صورت طبیعی یا سزارین.
 3. هزینه‌های پاراکلینیکی (تشخیصی) : انواع سونوگرافی، ماموگرافی، رادیوتراپی، اکوکاردیوگرافی، انواع اسکن، انواع آندوسکوپی، تست ورزش، نوار عضله، نوار عصب، نوار مغز، آنژیوگرافی چشم.
 4. جراحی‌های سرپایی شامل: گچ گیری، بخیه، ختنه، شکستگی‌ها، کرایوتراپی، اکزیون لیپوم، تخلیه کیست و لیزر درمانی.
 5. هزینه اعمال جراحی مهم مانند: جراحی قلب، مغز و اعصاب، پیوند کلیه و پیوند مغز استخوان، پیوند کبد و پیوند ریه.
 6. هزینه رفع عیوب انکساری چشم.
 7. هزینه‌ ویزیت و دارو.
 8. هزینه‌های دندانپزشکی
 9. هزینه خرید عینک و سمعک و لنز

استثنائات بیمه درمان تکمیلی ایران

استثنائات بیمه تکمیلی ایران

بر اساس شرایط بیمه درمان تکمیلی ایران پوشش‌های زیر از استثنائات این بیمه نامه می‌باشد:

 • عمل‌های جراحی که به منظور زیبایی انجام می گیرد، مگر اینکه ناشی از وقوع حوادث بیمه شده در طی مدت بیمه باشد.
 • عیوب مادرزادی مگر اینکه طبق تشخیص پزشک معالج و تایید پزشک معتمد بیمه گر رفع این عیوب جنبه درمانی داشته و معالجه آن ضروری باشد.
 • سقط جنین مگر در موارد قانونی با تشخیص پزشک معالج.
 • ترک اعتیاد
 • خودکشی، قتل و جنایت
 • حوادث طبیعی مانند سیل، زلزله و آتشفشان مگر اینکه در شرایط خصوصی به نحوه دیگری توافق شده باشد.
 • جنگ، شورش، اغتشاش، بلوا، اعتصاب، قیام،آشوب، کودتا و اقدامات احتیاطی مقامات نظامی و انتظامی
 • فعل و انفعالات هسته ای
 • هزینه اتاق خصوصی و همراه مگر در موارد ضروری به تشخیص پزشک معالج و تایید پزشک معتمد بیمه گر
 • جنون و به طور کلی بیماریهایی که شخص بیمار نسبت به بیماری خویش بینش نداشته باشد
 • دندانپزشکی و جراحی لثه
 • زایمان برای فرزند چهارم و بیشتر
 • وسایل کمک توانبخشی از قبیل جوراب واریس، لنز و سمعک، شکم بند و لوزام بهداشتی و آرایشی که جنبه دارویی ندارد.
 • جراحی فک مگر آنکه به علت وقوع حادثه تحت پوشش باشد.
 • هزینه های مربوط به معلولیت ذهنی
 • لقاح مصنوعی
 • عقیم سازی مگر اینکه جنبه درمانی داشته باشد.
 • رفع عیوب انکساری چشم مگر در مواردی که به تشخیص پزشک معتمد بیمه گر نقص بینایی هر چشم 4 دیوپتر یا بیشتر باشد.

بهترین بیمه تکمیلی را بشناسید


 

سقف تعهدات بیمه تکمیلی ایران

با توجه به این که بیمه تکمیلی ایران به صورت گروهی ارائه می‌گردد، از این رو سقف تعهدات هر قرارداد با توجه به توافقات شرکت بیمه ایران و بیمه گذار  بیمه نامه تعیین می‌شود. بیمه‌گذار در ابتدای قرارداد تعیین می‌کند که در طول مدت جاری بودن بیمه نامه چه پوشش‌هایی با چه سقف تعهداتی را از شرکت بیمه می‌خواهد دریافت نماید. نمونه تعهدات بیمه نامه‌های درمان تکمیلی گروهی که شرکت‌های بیمه بر اساس آن اعلام قیمت می‌کنند بر اساس جدول زیر می‌باشد:

الف ) پوشش درمان تكميلي براي تعداد تقريبي حداقل300نفر افراد اصلي و تحت تكفل

سقف تعهدات بیمه درمان تکمیلی ایران

 


 

مراکز طرف قرارداد بیمه ایران

شرکت بیمه ایران یکی از شرکت‌های بیمه ای است که مراکز درمانی طرف قرارداد بالایی را سراسر کشور دارد. تا پایان سال 1398 بیش از 1238 مرکز درمانی طرف قرارداد بیمه ایران در همه زمینه‌های درمانی اعم از آزمایشگاهی، درمانگاه و کلینیک‌های تخصصی، دندان پزشکان و چشم پزشکان و سایر بیمارستان‌های تخصصی طرف قرارداد می‌باشد. شرکت بیمه ایران به بیمه گذاران خود این امکان را فراهم کرده که از طریق وب سایت شرکت بیمه ایران تمامی مراکز درمانی طرف قرارداد با بیمه ایران را مشاهده نمایند.

در زمان مراجعه به مراکز طرف قرارداد بیمه ایران، دارندگان بیمه‌های تکمیلی ایران می‌توانند فقط با ارائه کد ملی تا سقف درج شده در بیمه نامه از خدمات بیمه تکمیلی استفاده نمایند.

اگر بیمه تکمیلی ایران دارید و می‌خواهید مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه ایران در سراسر کشور را بررسی کنید باید به سایت بیمه ایران مراجعه کرده و با انتخاب شهر و نوع خدمات مورد نظر می توانید لیست مراکز طرف قرارداد رو مشاهده کنید.


 

فرانشیز بیمه تکمیلی ایران چقدر است؟

فرانشیز یکی از مهمترین گزینه‌ها در انجام بیمه‌نامه‌های درمان می‌باشد. میزان فرانشیز بیمه درمان تکمیلی بر اساس توافق شرکت بیمه ایران و بیمه گذاران بیمه‌های درمان تعیین می‌گردد و میزان مشخصی ندارد و می‌تواند بین 10 تا 30 درصد باشد.

 

دوره انتظار بیمه تکمیلی ایران چقدر است؟

از دیگر شرایط بیمه نامه‌های درمان گروهی دوره انتظار برای استفاده از پوشش‌های درمانی می‌باشد، دوره انتظار در همه بیمه نامه‌های درمان برای برخی از پوشش‌ها از جمله بستری و جراحی و زایمان وجود دارد. در بیمه تکمیلی ایران نیز با توجه توافقی که بین بیمه گذار و شرکت بیمه انجام می‌شود دوره انتظار برای زایمان و بستری و جراحی تعیین می‌شود. معمولا دوره انتظار زایمان 9 ماه و دوره انتظار پوشش بستری و جراحی تا 3 ماه می‌باشد.

نکته: ممکن است سازمان و یا گروهی که به عضویت بیمه درمان گروهی ایران در می آید، دارای سابقه بیمه درمان تکمیلی پیوسته بوده و برخی از پوشش‌ها بدون دوره انتظار ارائه گردد.


مزایای خرید بیمه تکمیلی ایران از بیمه تایم

1-کلیه مراحل ثبت نام و عضویت بیمه شدگان و اعضای خانواده آن‌ها به صورت آنلاین و اینترنتی انجام می‌شود.

2-ارائه معرفی نامه به بیمه شدگان برای استفاده از خدمات بیمه تکمیلی ایران به صورت آنلاین انجام می‌شود.

3-امکان دسترسی مستقیم و مشاهده فرایند ارزیابی خسارت اسناد و مدارک پزشکی ارائه شده و اطلاع از میزان کسورات، فرانشیز، مبلغ تایید شده قابل پرداخت ، نواقص احتمالی و … از طریق اپلیکیشن موجود در موبایل بیمه شدگان وجود دارد.

4-امکان دسترسی بیمه شدگان به کلیه سوابق خسارتی به صورت آنلاین از ابتدای قرارداد از طریق اپلیکیشن و سایت فراهم شده است.

5-امکان مشاهده میزان باقیمانده تعهدات بیمه نامه برای هریک از تعهدات قرارداد برای بیمه شدگان به صورت آنلاین وجود دارد.

6-رسیدگی و پیگیری پرداخت خسارت و تحویل اسناد و مدارک مراکز غیر طرف قرارداد توسط کارشناسان بیمه تایم در کمترین تعداد روز کاری.

7-پذیرش آنلاین و شبانه روزی در مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه ایران بدون نیاز به صدور معرفینامه فقط از طریق کد ملی.


نحوه استفاده از بیمه تکمیلی ایران

2 روش برای استفاده از بیمه تکمیلی ایران وجود دارد:

روش اول دریافت خسارت بیمه تکمیلی ایران به صورت آنلاین و مستقیم

در این روش بیمه شده مستقیما به مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه ایران مراجعه کرده و با وارد کردن کد ملی به صورت آنلاین، فقط با پرداخت فرانشیز تا سقف تعهدات درج شده در بیمه نامه از خدمات بیمه تکمیلی ایران استفاده نماید.

روش دوم دریافت خسارت بیمه تکمیلی ایران به صورت آفلاین و غیر مستقیم

در این روش اگر فرد بیمه شده به مرکز درمانی مراجعه کند که طرف قرارداد بیمه تکمیلی ایران نباشد، هزینه‌های پزشکی را پرداخت می‌کند. سپس مدارک و اسناد مربوط به بیمارستان را به شرکت بیمه تحویل می‌دهد و بعد از بررسی‌های لازم که احتمالاً تا یک هفته طول می‌کشد، مبلغ تعیین‌شده به‌حساب شما واریز می‌شود.

اگر به بیمارستان‌هایی مراجعه کردید که با سازمان تأمین اجتماعی طرف قرارداد نیستند، برای دریافت سهم سازمان تأمین اجتماعی از هزینه‌های انجام‌شده، باید صورت‌حساب خود را به سازمان تأمین اجتماعی تحویل بدهید تا موردبررسی قرار بگیرد. این بررسی معمولاً  حدودا یک ماه طول می‌کشد و بعد از آن سهم تأمین اجتماعی به حساب‌تان واریز می‌شود. می‌توانید گواهی پرداخت وجه را دریافت کرده و به شرکت بیمه درمان تکمیلی ایران تحویل دهید و مبلغ تعهد شده را دریافت کنید.

 

ثبت نام بیمه درمان گروهی ایران

همه شرکت‌ها و سازمان‌ها می‌توانند برای دریافت نرخ بیمه درمان تکمیلی گروهی برای کارمندان و کارکنان خود فرم بیمه درمان گروهی را در سامانه بیمه تایم ثبت نماید و یا با شماره 88243828 تماس گرفته و مشاوره کامل جهت دریافت نرخ بیمه درمان گروهی را با پایین‌ترین نرخ و بهترین شرایط از بیمه تایم تهیه نماید.

ارائه نرخ و شرایط از طریق مقایسه شرایط بیمه‌های درمان گروهی همه شرکت‌های بیمه انجام می‌شود تا بهترین شرایط به بیمه گذاران ارائه شود.

 

2 دیدگاه برای “بیمه تکمیلی ایران: بررسی شرایط و پوشش ها

 1. امین یوسف پور گفته:

  سلام خسته نباشید ما تو یه شرکت کار میکنیم مدارک دادیم برای بیمه تکمیلی ایران خودم و همسرم وقتی استعلام میکنم ببینم بیمه دارم یا نه فقط اسم منو میاره خواستم بدونم چرا کد ملی همسرم رو میزنم میگه کاربر وجود ندارد

 2. امیر گفته:

  وجدانا در برابر اینهمه پولی که میگیرید مبالغی که می‌پردازید شرم اوره مثلا عینک و سمعک ۱۰۰تا۴۰۰هزینه ۴ عدد ساندویچ ارزان بدون نوشابه،،خسته نباشید ،وجدانا دیدگاه رامنتشرکنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *