وام بیمه کارآفرین

خرید بهترین بیمه عمر

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

بیمه نامه عمر، قراردادی است بلند مدت که فرد می‌تواند در طول داشتن این بیمه نامه از همه مزایای این بیمه نامه استفاده نماید. بیمه عمر کارآفرین یکی از انواع بیمه عمر است که بیمه گذاران این بیمه نامه می‌توانند در زمان نیاز از اندوخته بیمه نامه که با پرداختی‌های فرد بیمه گذار شکل می‌گیرد استفاده نمایند. گرفتن وام از محل اندوخته بیمه نامه یکی از مزایای داشتن انواع بیمه نامه عمر کارآفرین می‌باشد، که می‌خواهیم نگاهی کلی به بررسی شرایط و مزایا و معایب وام بیمه عمر بپردازیم.

 

انواع سود بیمه عمر کارآفرین

شرایط وام بیمه عمر کارافرین

سود تضمینی بیمه عمر کارآفرین

سود تضمینی بیمه عمر در واقع میزان سود تضمینی بیمه مرکزی برای بیمه نامه های عمر می‌باشد. میزان سود تضمینی بیمه عمر کارآفرین برای 2 سال اول 16%، در 2 سال دوم 13% و از سال پنجم 10% است. میزان سود تضمینی بیمه عمر بیشتر شرکت‌های بیمه یکسان می‌باشد.

نکته: معمولا ارزش بازخریدی در بیمه های عمر کارآفرین که در جدول بیمه عمر ضمیمه بیمه نامه می‌باشد بر اساس سود تضمینی محاسبه می‌شود.

سود مشارکت بیمه عمر کارآفرین

همانطور که می‌دانیم شرکت‌های بیمه  از طریق مبالغ حق بیمه های عمر در زمینه‌های مختلف سرمایه گذاری کرده و سود حاصل از سرمایه گذاری را به بیمه گذاران خود پرداخت می‌کنند. معمولا شرکت های بیمه 85 درصد از میزان سود کسب شده را به بیمه گذاران پرداخت می‌کند.

سود مشارکت و سود تضمینی با هم جمع شده و سود نهایی بیمه عمر کارآفرین را تشکیل می دهد.


مطلب مرتبط: بهترین بیمه عمر


شرایط وام بیمه عمر کارآفرین

 • بیمه گذاران بیمه نامه های عمر شرکت بیمه کارآفرین می توانند بعد از پایان سال دوم 90 درصد اندوخته را وام به صورت دریافت نمایند.
 • بیمه گذاران این امکان را دارند که از محل اندوخته خود وام با بازپرداخت 12 ماهه و 24 ماهه دریافت نمایند
 • برای دریافت وام نیاز به وثیقه نبوده و جاری بودن بیمه نامه و داشتن اندوخته برای دریافت وام کافی است.
 • برای دریافت وام ، بیمه گذار نباید سررسید عقب افتاده داشته باشد.
 • اگر بیمه گذار قبلا اقدام به دریافت وام کرده باشد ، برای دریافت وام جدید باید اقساط قبلی را پرداخت کرده باشد.
 • بعد از ارسال درخواست کتبی بیمه گذار برای دریافت وام، حدود 14 روز کاری زمان می برد تا مبلغ وام به حساب شما واریز شود.
 • نکته شرایط پرداخت وام برای بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری و بیمه نامه اندوخته دار امید کارآفرین یکسان می‌باشد.

محدودیت‌های وام بیمه عمر کارآفرین

 • قبل از پایان سال دوم بیمه گذار نمی تواند از بیمه عمر کارآفرین خود وام بگیرد.
 • حداکثر میزان وام 90 درصد اندوخته است و دریافت وام بیشتر ازا ین میزان امکان پذیر نمی‌باشد.
 • اگر وام تسویه نشده داشته باشید و یا اگر سررسید اقساط بیمه عمر تان را پرداخت نکرده باشید نمی‌توانید از محل بیمه عمرتان وام بگیرید.

 

مزایای وام بیمه عمر کارآفرین

-از مهمترین مزایای وام بیمه عمر کارآفرین جاری بودن پوشش های بیمه عمر در صورت دریافت وام می‌باشد.

-هم دارندگان بیمه عمر کارآفرین و هم بیمه اندوخته دار امید کارآفرین می توانند به راحتی از مزایای دریافت وام استفاده نمایند.

انتخاب مدت باز پرداخت توسط بیمه گذار می تواند از دیگر مزایای وام بیمه عمر کارآفرین باشد.


سود وام بیمه عمرکارآفرین

سودی که برای بازپرداخت وام بیمه عمر کارآفرین در نظر گرفته می شود با توجه به مدت بازپرداخت وام متفاوت می‌باشد. میزان سود وام با بارپرداخت 12 ماهه 13 درصد بود و برای وام با بازپرداخت 24 ماهه 26 درصد می‌باشد. البته با توجه به سودی تضمینی که به اندوخته بیمه عمر واریز می شود اختلاف این دو مبلغ سود وامی است که پرداخت می‌کنید.

مقدار وام چقدر است؟

میزان وام بر اساس اندوخته هر فرد محاسبه و اعلام می شود. 90 درصد اندوخته هر فرد حداکثر میزان مبلغی است که به عنوان وام بعد از پایان سال دوم به فرد پرداخت می شود. فرد کمتر از این میزان را نیز می تواند وام بگیرد.

جدول ارزش بازخرید بیمه عمر کارآفرین

ارزش بازخریدی، بر اساس اندوخته بیمه نامه و بر اساس سود تضمینی محاسبه شده  و به صورت یک ستون در جدول بیمه عمر ضمیمه بیمه نامه عمر می باشد. بیمه شده ها می توانند بر اساس اطلاعات درج شده در بیمه نامه میزان ارزش بازخریدی هر بیمه نامه را در طول مدت بیمه نامه مشاهده و بررسی نمایند .

دریافت وام بیمه عمر کارآفرین

برای دریافت وام بیمه عمر کارآفرین، با پایان سال دوم بیمه نامه فرد می تواند درخواست خود را مبنی بر دریافت وام به شرکت بیمه ارائه نماید. بعد از دریافت درخواست شرکت بیمه کارآفرین بیمه نامه را بررسی کرده و با تایید شرکت بیمه، وام با شرایط مورد درخواست بیمه شده به فرد پرداخت می شود.

مدت بازپرداخت وام بیمه عمر کارآفرین

بیمه گذار می تواند وام بیمه عمر را با بازپرداخت 12 ماهه و یا 24 ماهه دریافت کرده و در مدت زمان مشخص شده  اقدام به بازپرداخت وام بیمه عمر نماید.


مطلب پیشنهادی: بیشترین میزان سود بیمه عمر  متعلق به کدام شرکت است؟


خرید بیمه عمر کارآفرین

برای خرید بیمه عمر کارآفرین می توانید درخواست خرید تان را در سامانه بیمه تایم ثبت نمایید و به کمک کارشناسان بیمه تایم با مقایسه پوشش ها و شرایط بیمه های عمر همه شرکت های بیمه بهترین بیمه نامه عمر را با شرایط مناسب و کامل خریداری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *