بیمه عمر میهن

خرید بهترین بیمه عمر

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

بیمه نامه عمر یکی از انواع بیمه نامه هایی است که شرکت بیمه میهن در انواع مختلف ارائه می‌نماید. بررسی شرایط بیمه نامه عمر از لحاظ پوشش‌های بیمه ای و شرایط سرمایه گذاری موضوعی است که در ادامه به آن به صورت کامل خواهیم پرداخت.

انواع بیمه عمر میهن

بیمه نامه عمر در شرکت بیمه میهن در 3 طرح زیر ارائه می‌شود :

بیمه عمر به شرط فوت میهن

در این نوع بیمه، سرمایه فوت بیمه شده مورد تعهد شرکت بیمه میهن می‌باشد. به این صورت که، چنانچه بیمه شده طی مدت بیمه فوت شود سرمایه به صورت یکجا و یا مستمری به ذینفع/ ذینفعان پرداخت می‌گردد. بیمه تمام عمر و بیمه عمر ساده زمانی دو نوع مختلف بیمه عمر به شرط فوت می‌باشد.

بیمه عمر به شرط حیات میهن

سرمایه بیمه نامه در این نوع بیمه در صورتی قابل پرداخت است که بیمه شده در پایان زمان معین که در بیمه نامه ذکر می شود در قید حیات باشد. در حقیقت این بیمه به منظور ایجاد سرمایه و یا مستمری برای ایام بازنشستگی و سالخوردگی مورد استفاده قرار می گیرد.

بیمه عمر مختلط (مرکب) میهن

این بیمه نامه ترکیبی از هر دو بیمه به شرط فوت و به شرط حیات می‌باشد. بیمه های عمر مختلط شامل عمر و پس انداز و عمر و سرمایه گذاری می‌باشد.

بیمه عمر و پس انداز: این بیمه از ترکیب بیمه های به شرط فوت و بیمه های به شرط حیات تشکیل شده است. در این بیمه، بیمه گر تعهد می‌کند که اگر در طول مدت بیمه نامه، بیمه شده فوت کند سرمایه بیمه را به ذینفع تعیین شده در بیمه نامه یا وراث قانونی بیمه شده بپردازد و اگر در پایان مدت بیمه، در قید حیات باشد سرمایه بیمه به بیمه شده پرداخت می‌شود.


در همین زمینه بخوانید: آشنایی با انواع بیمه عمر


بیمه عمر و سرمایه گذاری میهن

در شرکت بیمه میهن، بیمه نامه جامع عمر و سرمایه گذاری “میهن حامی” که براساس بیمه life universal طراحی و به بیمه گذاران ارائه می‌گردد  و این امکان را دارد که در کنار بیمه عمر و سایر پوشش های متنوع بیمه ای سرمایه گذاری قابل توجهی انجام می شود که بیمه شده می تواند از این سرمایه استفاده نماید. کامل ترین طرح بیمه عمر و سرمایه گذاری میهن، طرح حامی شرکت بیمه میهن می‌باشد.


انواع بیمه حامی بیمه میهن

1-عمر و سرمایه گذاری میهن حامی

2-عمر و سرمایه گذاری مشترک میهن حامی

3-بیمه آتیه فرزندان میهن حامی

4 -طرح سنوات و بازنشستگی تکمیلی میهن حامی شامل :  طرح سنوات و بازنشستگی تکمیلی برای حقوق بگیران، طرح بازنشستگی تکمیلی برای صاحبان مشاغل آزاد، طرح بازنشستگی تکمیلی برای کشاورزان و روستاییان، طرح بازنشستگی تکمیلی برای زنان خانه دار و سایر اقشار


مزایای بیمه عمر میهن

 • این بیمه نامه از بدو تولد تا 90 سالگی شما را تحت پوشش بیمه عمر قرار می‌دهد.
 • حق بیمه شما در این بیمه نامه از سالی 222،242 تومان شروع شده و بر حسب برنامه ریزی هر فرد می تواند تا هر میزان که بیمه شده بخواهد مبلغ حق بیمه پرداخت نماید.
 • انعطاف پذیری در نحوه پرداخت حق بیمه و امکان افزایش یا کاهش سرمایه اصلی بیمه عمر (سرمایه فوت) به دلخواه بیمه گذار
 • بیمه گذار می‌تواند پس از 1 سال از صدور بیمه نامه و پرداخت کامل حداقل 2 سال حق بیمه، تا 22 درصد ارزش بازخریدی خویش را به صورت وام دریافت نماید. بهره این وام 2 درصد بیشتر از آخرین سود قطعی اعالم شده بوده، نیاز به ضامن نداشته و در اسرع وقت پرداخت خواهد شد و بیمه گذار میتواند به تکرار وام دریافت کند. روش پرداخت اقساط به صورت ماهانه و سالانه می‌باشد.

حتما بخوانید: بهترین بیمه عمر از آن کدام شرکت است؟ نتایج نظرسنجی بیمه تایم


بیمه عمر مشترک میهن

این بیمه نامه از جمله طرح های محدود بیمه  نامه عمر می باشد که توسط برخی از شرکت هیا بیمه از جمله بیمه کارآفرین و بیمه میهن ارائه می‌شود. در این بیمه نامه با پرداخت یک حق بیمه، پوشش‌های بیمه ای برای دو نفر به صورت همزمان فعال می‌شود.

برخی از مزایای این طرح عبارت است از :

 • امکان پرداخت یک حق بیمه برای دو نفر
 • در طرح مشترک بیمه میهن حامی نه تنها با اعضاء خانواده خود بلکه با دوستان، همکاران و یا شرکاء تجاریتان نیز میتوانید نسبت به اخذ بیمه نامه مشترک اقدام نمایید.
 • هر دو نفر می‌توانند پوشش های اضافی را نیز اخذ نمایند به استثناء پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه که فقط در اختیار بیمه گذار و بیمه شده اول قرار خواهد گرفت.
 • هر یک از دو بیمه شده می‌توانند پوشش مورد نیاز خود را انتخاب نموده و نباید لزوماً پوششها برای هر دو نفر یکسان باشد.
 • درصورتی که بیمهشده اول دارای پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه باشد درصورت فوت یا احراز ازکارافتادگی کامل و دائم وی، بیمه شده دوم تا پایان مدت قرارداد از پرداخت حق بیمه معاف خواهد بود .

طرح بازخرید تعهد سنوات خدمت چیست؟

این طرح برای کارکنان و کارفرمایان فراهم شده است و خدمتی ویژه و شایسته به آن ها ارائه می دهد به این صورت که بیمه شدگان می‌توانند از محل سرمایه گذاری، در صورت حیات بیمه شده تا پایان مدت، از مبلغ سنوات به اضافه سود مازاد بر آن، منتفع شوند و در صورت فوت بیمه شده در طول مدت خدمت (مدت بیمه نامه) سرمایه فوت بعلاوه مبلغ سنوات خدمت تا زمان فوت بیمه شده به ذینفع/ ذینفع ها پرداخت می‌شود.


پوشش‌های بیمه عمر میهن حامی

پوشش های بیمه عمر میهن

پوشش تکمیلی فوت ناشی از حادثه شامل فوت می‌باشد به شرطی که از سقف ریالی تعیین شده توسط شرکت فراتر نرود.

 • سقف سرمایه در فوت ناشی از حادثه، تا 3 برابر سرمایه بیمه عمر، به شرطی که از سقف ریالی تعیین شده توسط شرکت فراتر نرود.
 • حداقل سن تحت پوشش 1 سال و حداکثر سن تا 20 سالگی بیمه شده می باشد.
 • سرمایه پوشش‌های اضافی فوق در طول مدت بیمه، با ضریب رشد سالانه سرمایه فوت افزایش میابد.

 پوشش نقص عضو و از کارافتادگی ناشی از حادثه بیمه عمر میهن

درصورت ازکارافتادگی کامل و دائم با پرداخت سرمایه ای معادل 20 ،122 ، 102 و حداکثر 222 درصد سرمایه فوت به هر علت به صورت یکجـا از بیمه شده حمایت خواهد شد. چنانچه ازکارافتادگی کامل نبود، سرمایه ازکارافتادگی متناسب با درصد ازکارافتادگی پرداخت خواهد شد. الزم به ذکر است این پوشش درصورتی قابل ارائه است که پوشش فوت حادثی انتخاب شده باشد.

پوشش هزینه پزشکی ناشی از حادثه بیمه عمر میهن

ویژگی‌های این پوشش به شرح ذیل است:

 • میزان پوشش حداکثر معادل 10 %سرمایه فوت به هر علت به شرطی که از 12 %سرمایه فوت حادثی بیشتر نباشد.
 • این پوشش درصورتی قابل ارائه است که پوشش فوت حادثی و نیز نقص عضو ناشی از حادثه اخذ شده باشد.

پوشش‌های ارائه شده درصورت ازکارافتادگی بیمه شده به هر علت (بیماری و یا حادثه)

این پوشش ها بیمه شده/ بیمه گذار را درصورت ازکارافتادگی کامل تحت پوشش قرار داده و بر دو نوع است:

 • معافیت از پرداخت حقبیمه در صورت ازکارافتادگی کامل بیمه شده
 • مستمری ازکارافتادگی

 

پوشش کمک هزینه درمان برای بیماري‌هاي خاص بیمه میهن

این پوشش به افراد 1 الی 20 ساله تعلق می‌گیرد، بیمه شده را در برابر پنج بیماری بیمه نموده و تا سقف 23 %سرمایه بیمه عمر میباشد. درصورت ابتلای  بیمه شده به یکی از پنج بیماری ذیل، بیمه میهن تا سقف تعیین شده آن بخشی از هزینه‌های مداوای بیمه شده را که توسط بیمه درمانی وی تحت پوشش نباشد، پرداخت خواهد نمود. این بیماری ها عبارتند از : سکتة قلبی، سکتة مغزی ، سرطان ، پیوند اعضاء اصلی بدن، جراحی قلب باز


راهنمای دریافت خسارت بیمه عمر میهن

 1. اعلام خسارت توسط بیمه گذار یا بیمه شده یا ذینفع
 2. ثبت خسارت ، تکمیل فرم کارشناسی، کنترل مدارک توسط کارشناس شعبه
 3. کارشناسی و تعیین میزان خسارت توسط کارشناس ستادی خسارت
 4. ثبت حواله خسارت، واریز به حساب زیان دیده
 5. بایگانی مدارک

فرآیند بازخرید بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری میهن

 1. درخواست کتبی بیمه گذار مبنی بر بازخرید بیمه نامه و ارائه اصل بیمه نامه، آخرین گزارش سالیانه و سایر ملحقات
 2. ارسال نامه کتبی شعبه
 3. بررسی، تأیید و ثبت الحاقیه بازخریدی
 4. ثبت حواله خسارت
 5. واریز به حساب
 6. بایگانی مدارک

خرید بیمه عمر میهن

برای خرید بیمه عمر می توانید درخواست خریدتان را در سامانه بیمه تایم ثبت نمایید و به کمک کارشناسان بیمه تایم می‌توانید بهترین بیمه عمر را خریداری نمایید. مقایسه پوشش ها و سرمایه گذاری در شرکت های بیمه از جمله مزایای خرید بیمه عمر از بیمه تایم می‌باشد.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *