بیمه آتش سوزی معلم، بررسی طرح‌ها و خرید آنلاین

مشاوره و خرید بیمه آتش سوزی

 

یکی  از شرکت‌های ارائه دهنده بیمه آتش سوزی ، شرکت بیمه معلم می‌باشد، شرکت بیمه معلم از جمله شرکت‌هایی می‌باشد که بیمه آتش سوزی را در طرح‌های مختلف و با قیمت‌های پایین ارائه می‌نماید. در این نوشته می‌خواهیم به بررسی انواع طرح‌ها و شرایط بیمه آتش سوزی در شرکت بیمه معلم بپردازیم:

 

پوشش های بیمه آتش سوزی معلم

پوشش‌های بیمه آتش سوزی معلم

خطرات اصلی بیمه آتش سوزی معلم

در بیمه آتش سوزی خطرات حریق و آتش سوزی، انفجار و صاعقه بطور همزمان بیمه می شوند و امکان تفکیک و یا حذف یکی از این خطرات وجود ندارد.


حتما بخوانید: چرا باید ساختمان و منازل مسکونی را بیمه آتش سوزی کنیم؟


خطرات اضافی بیمه آتش سوزی معلم

علاوه بر پوشش های اصلی ، خطرات دیگری هم تحت پوشش بیمه آتش سوزی معلم می باشد که بیمه گذاران می توانند با پرداخت مبالغ اضافی بسیار کم پوشش های زیر را هم در بیمه نامه تان داشته باشید:

 

پوشش زلزله و آتشفشان:

همانطور که می دانیم بیمه زلزله یکی از پوشش های بیمه آتش سوزی است ، در پوشش زلزله در بیمه نامه آتش سوزی معلم، خسارات مستقیم وارد شده به مکان‌های بیمه شده  با کاربری‎‌های مسکونی، غیر صنعتی و صنعتی همچنین اسباب و لوازم موجود در آنها در مقابل زلزله و یا آتشفشان بیمه می ‌شوند.

پوشش سیل و طغیان آب دریاها و رودخانه‌ها:

در این پوشش خسارت هایی که  سیل، جریان ناگهانی آب های سطحی خارج از مسیر طبیعی است که به علت ریزش باران، برف، طغیان رودخانه و یا شکستن سدها ایجاد می شود تحت پوشش می باشد.

پوشش طوفان و گردباد و تندباد :

در این پوشش خسارت های ناشی از طوفان، تندباد و گردباد تحت پوشش قرار می گیرد. در این خسارت برای پرداخت خسارت باید  سرعت باد هنگام طوفان حداقل ۶۶ کیلومتر در ساعت است.

پوشش ترکیدگی لوله آب و فاضلاب:

در این پوشش خسارت‌های وارده به مورد بیمه (ساختمان و ابنیه و…) و اموال و اثاثه موجود در آن که ناشی از ترکیدن لوله آب و فاضلاب باشد تحت پوشش قرار می‌گیرد.

پوشش سقوط هواپیما و هلی کوپتر:

خسارت‌های ناشی از سقوط هواپیما و هلی کوپتر یا اشیای ساقط شده از آن ها ( به استثنای بمب و یا مواد منفجره و سایر جنگ افزار ها) حداکثر تا کل مبلغ سرمایه بیمه شده تحت پوشش قرار می‌گیرد.

پوشش شکست شیشه:

خسارت‌های ناشی از شکست شیشه‌های منصوب در ساختمان مورد بیمه در اثر حادثه و برخورد شی خارجی تحت پوشش قرار می‌گیرد. اصولا شیشه به دو صورت میان تهی و مسطح ساخته می‌شود. شیشه های میان تهی به شرط آنکه منصوب باشند تحت پوشش قرار می‌گیرد.

پوشش دزدی باشکست حرز:

در این پوشش شرکت بیمه معلم، خسارت ناشی از فقدان یا خرابی اموال بیمه شده را که در نتیجه دزدی با شکست حرز روی دهد را حداکثر تا مبلغ بیمه شده جبران می‌نماید. موارد ذیل دزدی با شکست حرز محسوب می‌شود:

 • بالارفتن از دیوار محل استقرار اموال بیمه شده یا شکستن درب و پنجره و یا خراب کردن دیوار و نظایر آن.
 • بازکردن درب بوسیله کلید تقلبی و سایرآلات وادواتی که عادتا برای باز کردن قفل بکار می‌روند.
 • ورود به محل و تهدید بیمه گذار و یا سایر اعضای خانواده و خدمت گذار وی.

پوشش سیل و طغیان آب:

جریان ناگهانی و غیر قابل کنترل آبهای سطحی خارج از مسیر طبیعی که بعلت ریزش باران ، برف و طغیان آب رودخانه و یاشکستن سدها ایجاد میشود را سیل گویند.

این پوشش استثنائاتی را هم دارد از جمله:

۱-خسارت وارده به خود لوله یا دستگاه‌های عامل خسارت

۲-هزینه تعمیر پشت بام

۳-خسارت حاصله در جریان و یاساختن مجددساختمان

پوشش ضایعات ناشی از ذوب برف و باران:

در این پوشش خسارات ناشی از ذوب برف و باران به مورد بیمه که در نتیجه آب و یا ذوب شدن برف در محل مورد بیمه مشروط بر اینکه آب از طریق بام و یا گرفتگی لوله ها ، لبریز شدن آبروهاو ناودانها به محل مورد بیمه نفوذ کرده باشد تحت پوشش قرار دارد.

پوشش اعتصاب ، شورش ، آشوب و بلوا:

خسارات ناشی از شورش و بلوا در بیمه نامه‌های آتش سوزی از استثنائات این بیمه نامه می باشد اما این امکان وجود دارد تا با خرید پوشش اعتصاب و شورش، آشوب و بلوا نیز با لحاظ شرایط خاص تحت پوشش باشد.

پوشش هزینه پاکسازی:

در صورت آتش سوزی و یا پیش آمدن هر کدام از خسارات بیمه نامه های آتش سوزی بیمه گذرا می‌تواند با استفاده از این پوش برای پاکسازی ضایعات ناشی از خسارت از محل مورد بیمه از این پوشش استفاده نمایند. حداکثر خسارت قابل پرداخت در این خسارت تا  ۲۰درصد ارزش مورد بیمه است.

پوشش برخورد جسم خارجی بامورد بیمه:

این پوشش باتوجه به محل مورد بیمه و برای اماکنی که در مجاورت جاده و یادامنه کوه یا پایین شیب تپه و… ارائه می شود.

پوشش خودسوزی:

برخی مواد شیمیایی خاصیت اکسیده شدن را تا حد زیادی دارا بوده و این خاصیت در ترکیبات اشباع نشده وجود دارد. در صورتی که یک ماده کربن دار خاصیت ترکیب با اکسیژن را داشته و شدت ترکیب آن جسم با اکسیژن و تولید حرارت شدید یا به درجه سوخت آن جسم پایین آمده به طوری که در بعضی شرایط درجه حرارت خودسوزی تامیزان درجه حرارت محیط پایین می آید و عمل خودسوزی و یا حریق خودبخود به وقوع می پیوندد. در بیمه نامه های آتش سوزی می توان خطر خودسوزی را در شرایط خاص تحت پوشش بیمه قرارداد.

پوشش ترکیدگی ظروف تحت فشار:

این پوشش برای بیمه نامه های صنعتی و برای  ظروف تحت پوشش می باشد: ظروف تحت فشار صنعتی در بیمه های آتش سوزی معلم عبارتند از: دیگ بخار به مفهوم ماشین آلاتی که بر اثر فعل و انفعالات ناشی از نیروی بخار و یا سایر عوامل نیرو زا، بخار خشک جهت استفاده صنایع تولید می نماید و همچنین ظروفی که به منظور نگهداری مواد یا گازهای تحت فشار در صنعت مورد استفاده قرار می گیرد. (مانند بویلرها)

هدف از پوشش ظروف تحت فشار صنعتی خسارت وارده به این ظروف ناشی از انفجار آنها از درون است.


انواع بیمه آتش سوزی معلم

در شرکت بیمه معلم ، محل مورد بیمه بر اساس نوع کاربری که دارد به 4 دسته زیر تقسیم می شود:

 • بیمه نامه منازل مسکونی
 • بیمه نامه مراکز صنعتی
 • بیمه نامه مراکز غیر صنعتی
 • بیمه نامه انبارها

 

بیمه آتش سوزی منازل مسکونی معلم

بر اساس شرایط بیمه نامه آتش سوزی، ساختمان، اثاثیه و تاسیسات واحدهای مسکونی می توانند در برابر خطرات اصلی و خطرات اضافی  ساختمان های مسکونی تحت پوشش بیمه قرار می گیرند.

 

بیمه آتش سوزی مراکز صنعتی معلم

در این بیمه نامه ، مراکز صنعتی شامل کلیه کارخانجات صنایع غذایی، آشامیدنی ها، دخانیات، نساجی پوشاک، چرم، چوب، کاغذ، مقوا، چاپ و صحافی شیمیایی، کانی غیر فلزی، فلزات اساسی و صنایعی از این قبیل و … است و ساختمان، تاسیسات، ماشین آلات، مواد اولیه، موجودی و محتویات هر یک از مراکز یاد شده را می توان در مقابل خطرهای آتش سوزی، انفجار، صاعقه و همچنین کلیه خطرهای اضافی ذکر شده بیمه کرد.

 

بیمه آتش سوزی مراکز غیر صنعتی معلم

در بیمه نامه‌های آتش سوزی، مراکز غیر صنعتی شامل کلیه فروشگاه های تجاری، تعمیرگاه ها، بیمارستان‌ها، اماکن عمومی، ساختمان‌های اداری، بنگاه های معاملاتی، مراکز پخش دارو، فروشگاه های غذایی و پروتئینی، آموزشگاه‌ها، مراکز خدماتی و سایر موارد مشابه می باشد و ساختمان، تاسیسات، موجودی، اثاث ثابت و دکوراسیون هر یک از مراکز یاد شده را می‌توان در مقابل خطرهای آتش سوزی، انفجار، صاعقه و نیز کلیه خطرهای اضافی  خریداری شده بیمه کرد.

 

بیمه انبار معلم

در این بیمه نامه، خسارت های ناشی از آتش سوزی، بر اساس مبلغ مندرج در بیمه نامه و به میزان زیان وارده به بیمه گذاران جبران خواهد شد که خود بر دو نوع است:

 • بیمه اظهارنامه ای: با توجه به اینکه موجودی برخی از انبارها دائما در حال نوسان است، این نوع بیمه آتش سوزی برای انبارهای با موجودی‌های متغیر قابل ارائه است.
 • بیمه نامه مرهوناتی:  در این نوع بیمه نامه که تمامی انواع بیمه نامه‌های آتش سوزی یاد شده را در بر می‌گیرد،  برای اشخاص حقیقی و یا حقوقی که از بانک وام‌های کوتاه مدت یا بلند مدت دریافت می کنند، با ارائه فاکتور و یا سند تایید شده قابل ارائه است.

مطلب مرتبط: چطور بیمه سرقت منزل و مغازه بخریم؟


طرح های بیمه آتش سوزی معلم

طرح‌های بیمه آتش سوزی معلم

شرکت بیمه معلم در رشته بیمه آتش سوزی طرح های مختلفی را ارائه می کند که بیمه گذاران می‌توانند در صورت نیاز هر کدام از طرح ها را با توجه به نوع کاربری محل مورد بیمه خریداری نمایند. طرح های ویژه آتش سوزی در کنار پوشش های کاملی که ارائه می کند، تخفیفات قابل توجهی را نیز در این طرح ها ارائه می نماید. برخی از طرح های بیمه آتش سوزی معلم عبارتند از:

طرح فرهنگ بیمه آتش سوزی معلم

این بیمه نامه خطرات اصلی و خطرات اضافی از قبیل سرقت، زلزله، طوفان، سیل، سقوط بهمن، سقوط هواپیما، سنگینی برف، ترکیدگی لوله آب و ضایعات ناشی از بارش برف و باران را برای مراکز آموزشی را تحت پوشش قرار می‌دهد.

طرح مهر فرهنگیان بیمه معلم

در این طرح بیمه ای، شرکت بیمه معلم پوشش هایی را برای منازل فرهنگیان و معلمان ارائه می نماید. پوشش های این بیمه نامه شامل خطرات اصلی و خطرات اضافی زیر می‌باشد:

 

 • سنگینی برف
 • ترکیدگی لوله‌های آب
 • سرقت

طرح اصناف بیمه معلم

شرکت بیمه معلم این طرح را برای اصناف مختلف تدوین کرده است. طرح اصناف بیمه آتش‌سوزی معلم خسارات زیر را تحت پوشش خود قرار می‌دهد:

 • خطرات اصلی آتش‌سوزی، صاعقه و انفجار
 • زلزله و سیل
 • طوفان
 • هزینه پاکسازی
 • خسارت مالی همسایگان در اثر وقوع خطرات تحت پوشش

از آن جا که  این طرح  برای مشاغل مختلف ارائه می شود؛ بنابراین می‌توانیم به مزایای طرح اصناف بیمه معلم به شرح زیر اشاره کنیم:

 1. انتخاب انتخاب مبلغ سرمایه و حق بیمه با توجه به ۴ طرح ارائه شده در بیمه‌نامه
 2. کاهش زمان صدور
 3. تحویل فوری دفترچه بیمه بدون تشریفات اداری

طرح انارستان ” ویژه فروش اینترنتی” بیمه معلم

شرکت بیمه معلم  با این بیمه‌نامه، منازل مسکونی همه افراد جامعه در برابر خطرات آتش سوزی، انفجار و صاعقه، سیل، طوفان وگردباد پوشش می‌دهد.

طرح فیروزه ای مساجد بیمه معلم

در جامعه ایرانی، مکان‌‌های مذهبی و مراقبت از آن‌ها از قداست والایی برخوردارند. طرح فیروزه ای مساجد مخصوص مساجد، تکیه‌های مذهبی، حسینیه‌ها، امامزاده‌ها و اماکن متبرکه است. خطرات آصا و مسئولیت مدنی بانی مسجد در برابر مراجعه کنندگان و زوار تحت پوشش مفاد این بیمه است.

طرح جامع خانه و خانواده بیمه معلم

این شرح بیمه ای پوشش های زیر را برای بیمه گذاران ارائه می نماید:

 • جبران خسارت مالی وارد شده به ساختمان و اثاثیه در خطرهای آتش‌سوزی ، صاعقه و انفجار
 • جبران خسارت مالی و بدنی وارد شده در برابر اشخاص ثالث در اثر آتش گرفتن منزل مسکونی
 • جبران غرامت فوت و نقض عضو کلی و جزئی بیمه‌گذار و اعضا خانواده در اثر آتش گرفتن منزل مسکونی
 • جبران فوت ناشی از حادثه بیمه‌گذار و اعضای خانواده

طرح آسایش ایرانیان  بیمه معلم

این طرح به عنوان یکی از طرح‌های بیمه آتش‌سوزی معلم، برای منازل مسکونی با سرمایه‌های متفاوت ارائه شده است.

جبران خسارت مالی وارد شده به ساختمان و اثاثیه بر اثر آتش‌سوزی، صاعقه، انفجار و خطرات اضافی زلزله ، طوفان، سیل و ضایعات ناشی از برف و باران از تعهدات این بیمه‌نامه می‌باشد.

طرح آرامش خانواده :

این طرح بیمه ای پوشش‌های زیر را ارائه می‌نماید:

 • جبران خسارت مالی وارد شده به ساختمان، اثاثیه و تأسیسات در اثر آتش‌سوزی، صاعقه و انفجار و خطرات اضافی شامل زلزله،طوفان ،سیل و سرقت
 • جبران خسارت مالی وارد شده در برابر اشخاص ثالث
 • جبران غرامت فوت ، نقص عضو کلی و جزئی بیمه‌گذار و خانواده او
 • جبران خسارت وارده به اتومبیل شخصی مستقر در پارکینگ بر اثر حریق
 • جبران هزینه اجاره و اسکان موقت بیمه‌گذار و اعضای خانواده (به جز در حالت سرقت)
 • جبران هزینه پزشکی اشخاص ساکن در منزل مسکونی در اثر خطرات بیمه شده

مطلب مرتبط: بررسی بیمه آتش سوزی ایران


تخفیف بیمه آتش سوزی معلم

شرکت بیمه معلم از جمله شرکت‌هایی می‌باشد که بیمه نامه اتش سوزی را با تخفیف و با قیمت پایین ارائه می‌نماید،

 

استثنائات بیمه آتش سوزی معلم

موارد زیر در بیمه نامه های آتش سوزی معلم پوشش ندارد و هر کدام از خسارات اتفاق افتاده قابل جبران نمی باشد:
۱- خسارات ناشي از جنگ داخلي ، شورش ، آشوب ، بلوا ، اعتصاب، قيام ، انقلاب ، كودتا ، اغتشاشات داخلي و يا اقدامات احتياطي و انتظامي
۲- خسارات ناشي از انفجار مواد منفجره  مانند دینامیت، تی ان تی و باروت
۳- خسارات ناشي از انفجار اتمي، اشعه راديواكتيويته و يونزا و فعل و انفعالات هسته ای
۴- خسارات مسکوکات، پول، اوراق بهادار، اسناد، فلزات قیمتی به هر شکل، جواهرات و مروارید، سنگهای قیمتی سوار نشده، هرگونه اسناد و نسخ خطی و همچنین هزینه بازسازی نقشه، جمع آوری مجدد اطالعات و یا تنظیم دفاتر بازرگانی تحت این بیمه نامه پوشش ندارد مگر آنکه صراحتاً خالف آن شرط شده باشد.
۵- خسارات وارد به اسناد، نسخ خطي و هزينه بازسازي ، جمع آوري مجدد اطلاعات و يا تنظيم دفاتر بازرگاني
۶- همه خطرات اضافي يا تبعي مگر آن كه بيمه گذار حق بيمه اضافي مربوط به آنها را پرداخت و خطر مورد نظر بيمه شده باشد

 

نحوه پرداخت خسارت در بیمه آتش سوزی معلم

در زمان خسارت بیمه گذار فرصت دارد که ظرف مدت 5 روز از طریق ارسال کتبی به ماحد صادر کننده بیمه نامه ، مراتب را به اطلاع شرکت بیمه معلم برساند. پرداخت خسارت در بیمه نامه های آتش سوزی ملزوم به بازدید از محل خسارت دیده می باشد و برای این منظور ارزیابی محل خسارت دیده از طریق اعزام کارشناس اتفاق می افتد.

در زمان خسارت در صورتی که مالی به کمتر از قیمت واقعی بیمه شده باشد بیمه گر فقط به تناسب مبلغی که بیمه کرده است با قیمت واقعی مال مسئول خسارت خواهد بود.

در زمان خسارت شرکت بیمه گر می تواند اموال خسارت دیده و نجات داده شده را تصاحب، تعمیر یا تعویض نماید در این صورت بایستی تمایل خود را کتباً و حداکثر ظرف سی روز پس از دریافت مدارک مذکور در بند 5 ماده 41 به بیمه گذار ابلاغ نماید. بهای اموال تصاحب شده بر اساس توافق و یا ارزیابی تعیین خواهد شد. تعمیر و یا تعویض اموال مورد بیمه خسارت دیده، توسط شرکت بیمه گر می بایستی ظرف مدتی که عرفاً کمتر از آن مقدور نمی باشد انجام پذیرد.

شرکت بیمه معلم مکلف است حداکثر ظرف چهار هفته پس از دریافت کلیه اسناد و مدارکی که بتواند به وسیله آن حدود مسئولیت خود و میزان خسارت وارده را تشخیص دهد، اقدام به تسویه و پرداخت خسارت نماید.

 

خرید بیمه آتش سوزی معلم

برای خرید بیمه آتش سوزی معلم، می توانید با انتخاب نوع کاربری محل مورد بیمه و نوع سازه و متراژ و سایر اطلاعات محل مورد بیمه را در سامانه بیمه تایم ثبت نمایید و با استفاده از نظر کارشناسان و مقایسه پوشش ها و اطلاعات شرکت های مختلف را بررسی و بیمه نامه مورد نظر را خریداری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *