وام بیمه عمر پارسیان

خرید بهترین بیمه عمر

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

 

دریافت وام از اندوخته بیمه عمر یکی از مطلوب مزایای بیمه عمر است، دریافت وامی بدون نیاز به ضامن و وثیقه می تواند کمک بزرگی برای بیمه گذاران بیمه عمر پارسیان باشد. در این نوشته می خواهیم تمامی شرایط و روند پرداخت بیمه عمر پارسیان را بررسی نماییم.

 

انواع سود بیمه عمر پارسیان

دو نوع سود تضمینی و سود مشارکتی به دارندگان بیمه نامه های عمر پارسیان واریز می‌شود:

سود تضمینی بیمه عمر پارسیان

سود تضمینی میزان سودی است که بیمه مرکزی آن را تضمین کرده و سود پرداختی به عنوان سود تضمینی نمی‌تواند کمتر از این میزان باشد. در حال حاضر میزان سود بیمه عمر پارسیان در 2 سال اول 16%، در 2 سال دوم 13% و پس از آن 10% است.

سود مشارکتی بیمه عمر پارسیان

سود مشارکت بر اساس سرمایه گذاری، شرکت بیمه در پروژه ها و نهادهای مالی مختلف در هر سال محاسبه شده و به بیمه گذاران واریز می‌شود. معمولاشرکت بیمه پارسیان تا 85 درصد از سود سرمایه گذاری را به بیمه گذاران عمر پرداخت می‌کند.

میزان سود مشارکت در سال های مختلف با هم متفاوت می‌باشد.


مطلب مرتبط: سرمابه گذاری در بیمه عمر 


شرایط وام بیمه عمر پارسیان

وام بیمه عمر پارسیان

 • بیمه گذار می‌تواند 90 درصد از اندوخته را بدون نیاز به ضامن وام بگیرد.
 • در زمان دریافت وام، وی می‌تواند به انتخاب خود بازپرداخت 12 ماهه ، 24 ماهه، 36 ماهه و 48 ماهه را انتخاب کرده و با توجه به شرایط انتخابی اقدام به باز پرداخت حق بیمه نماید.
 •  مراحل دریافت وام بیمه عمر پارسیان بسیار راحت می‌باشد. فقط کافی است بیمه گذار درخواست دریافت وام را به شرکت بیمه پارساین ارائه کرده، بعد از بررسی شرکت حداکثر ظرف مدت 7 تا 10 روز وام به حساب شما واریز می‌کند.
 • در زمانی که بیمه گذار از محل بیمه نامه خود وام گرفته، همچنان همه پوشش‌های بیمه نامه عمر برای وی جاری می‌باشد واین یکی از مزایای مهم  وام بیمه عمر پارسیان می‌باشد.
 • اگر فرد مبلغ کمتری نیاز داشته باشد نیز می تواند میزان کمتری از اندوخته را وام بگید.
 • بیمه گذار می‌تواند در صورت امکان باز پرداخت یک جای وام را زود تر از زمان سررسید بیمه نامه انجام دهد.
 • در صورت عدم پرداخت اقساط وام در سررسید های تعیین شده، مبلغ قسط از اندوخته بیمه نامه کسر می شود.
 • اگر بیمه شده قبلا وام دریافت کرده، آن را به طور کامل تسویه کرده باشد نمی تواند از محل بیمه عمرپارسیان وام بگیرد.
 • در زمان دریافت وام، بیمه نامه دارای اعتبار و جاری باشد. بیمه نامه های فسخ شده، ابطال شده، بازخرید شده، معوق یا معلق مشمول دریافت وام نمی‌باشند.

کارمزد و سود بیمه عمر پارسیان

بسیار واضح است که بازپرداخت وام  با پرداخت کارمزد و سود همراه است. در بیمه نامه‌های عمر میزان این سود با توجه به داشتن اندوخته ای که همچنان سود تضمینی و سود مشارکت دریافت می نماید ، بسیار کم می باشد.  وام بیمه عمر پارسیان با توجه به اختلاف این دو سود 4 درصد می باشد. یعنی سود وام بیمه عمر پارسیان 19 درصد است که از این میزان 15 درصد سود بیمه عمر  و 4 درصد کارمزد شرکت بیمه پارسیان می‌باشد.


مطلب مرتبط: بیمه عمر پاسارگاد ، مزایا و معایب آن


محدودیت‌های دریافت وام

شرایط وام بیمه عمر پارسیان

 • برای دریافت وام باید بیمه نامه عمر جاری بوده و پرداخت همه سررسید ها در زمان تعیین شده انجام گرفته باشد.
 • بیمه گذار فقط می تواند 90 درصد اندوخته را وام بگیرد، بیشتر از این میزان برای پرداخت وام امکان پذیر نمی باشد.
 • پرداخت وام قبل از پایان سال دوم بیمه نامه امکان پذیر نیست. باید سال دوم بیمه نامه به پایان برسد.
 • در طول مدت قرارداد این بیمه محدودیت دفعات اخذ وام وجود ندارد و به شرطی که وام قبلی تسویه شده باشد می‌توان اقدام به دریافت وام بعدی کرد. همچنین وام بیمه عمر پارسیان حتماً باید قبل از تاریخ سررسید این بیمه تسویه شود.
 • بیمه نامه هیچگونه بدهی نداشته باشد. در صورت داشتن بدهی هنگام درخواست وام، بدهی باقی مانده بیمه نامه باید توسط بیمه گذار تسویه شود

مقدار وام بیمه عمر پارسیان چقدر است؟

وام بیمه عمر بر اساس اندوخته بیمه نامه هر فرد محاسبه می شود، 90 درصد اندوخته بیمه نامه بعد از پایان سال دوم در اختیار بیمه گذار بوده و وی می تواند این میزان را وام دریافت نماید. البته این امکان هم وجود دارد که در صورت درخواست کمتر از 90 درصد را نیز وام بگیرد و محدودیتی برای این موضوع وجود ندارد.

 

مدت بازپرداخت وام بیمه عمر پارسیان

بعد از دریافت وام بیمه عمر، بیمه گذار می تواند بازپرداخت را در بازه زمانی 12 ماهه (یکساله)، 24 ماهه (دوساله)، 36 ماهه (سه ساله) و 48 ماهه (چهار ساله) انجام دهد. البته در صورت تمایل بیمه گذار می تواند زودتر ازاین مدت نیز اقدام به باز پرداخت وام نماید.

مزایا وام بیمه عمر پارسیان

 • در دسترس بودن اندوخته بیمه نامه برای بیمه گذار و امکان دریافت وام بدون نیاز داشتن به ضامن از مهمترین مزایای وام بیمه عمر پارسیان می باشد.
 • جاری بودن پوشش های بیمه نامه در طول مدتی که وام گرفته اید از دیگر مزایای بیمه عمر پارسیان میباشد، یعنی بیمه گذار می تواند در زمانی که وام گرفته فوت نماید و یا هر حادثه ای برای وی اتفاق بیافتد که بخواهد از پوشش های بیمه ای خود استفاده نماید .
 • پرداخت سود به اندوخته بیمه نامه در طول مدت دریافت وام از دیگر مزایای بیمه عمر پارسیان می باشد.
 • دریافت وام در مدت کوتاه 7 تا 10 روز
 • پرداخت اقساط بیمه عمر پارسیان به صورت اینترنتی امکان پذیر بوده و نیاز به مراجعه به بانک برای پرداخت اقساط وجود ندارد.

خرید بیمه عمر پارسیان

برای خرید بیمه عمر پارسیان، می توانید درخواست خریدتان را در سامانه بیمه تایم ثبت نموده و به کمک کارشناسان بیمه عمر، با مقایسه مزایای بیمه عمر شرکت های مختلف بهترین بیمه عمر را انتخاب و خریداری نمایید.

 

 

3 دیدگاه برای “وام بیمه عمر پارسیان

 1. رضااولیا گفته:

  سلام
  من و دو پسرم حدودا ۱۰ سال هست که بیمه عمر پارسیان داریم و تمام اقساط های بیمه را جلوتر از سررسید آنها پرداخت کرده‌ایم وتا به امروز از هر بیمه عمر در دو مرحله وام گرفتیم
  در کل سپرده‌گذاری خوبی هست

 2. احمد محبوبی راد گفته:

  سلام
  من و خانواده ام همگی بیمه ی عمر پارسیان هستیم و تا حالا دو بار وام گرفته ایم و از عملکرد
  بیمه پارسیان ، سرعت خدمات و احترامی که دیده ایم رضایت کامل داریم.

 3. محبوبه نوبهاری گفته:

  سلام ،
  من بیمه عمر پارسیان و کارآفرین دارم ولی خدمات بیمه کارآفرین بهتره ، مثلا برای دریافت وام بصورت غیر حضوری و از طریق کارتابل خودم اقدام میکنم ولی در طی ده سال بیمه پارسیان هنوز همچین خدمتی ارائه نشده که امیدوارم مسئولین در این مورد تجدید نظر کنند
  متشکرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *