راهنمای خرید بیمه آتش سوزی و زلزله پاسارگاد

مشاوره و خرید بیمه آتش سوزی

 

بیمه‌های آتش‌ سوزی که توسط همه شرکت‌های بیمه ارائه می‌شود تقریبا دارای پوشش‌های یکسانی هستند، بیمه آتش‌ سوزی می‌تواند خسارت مالی که ممکن است در اثر خسارات تحت پوشش برای همه ساختمان‌ها با هر کاربری و با هر گونه سازه اتفاق بیافتد را جبران نماید. البته باید توجه داشته باشید که بیمه آتش‌ سوزی در کنار  خسارت آتش‌ سوزی، پوشش‌های اضافی دیگری از قبیل سیل، زلزله، ترکیدگی لوله آب، سرقت و غیره را جبران می‌کند. شركت بيمه پاسارگاد از جمله شركت‌هايي است كه با مديران خوب خود توانسته در سال‌های اخير مورد استقبال مشتریان بیمه آتش‌ سوزی قرار بگيرد. در این نوشته به بررسی بیمه آتش‌ سوزی پاسارگاد خواهیم پرداخت.

نکته: بیمه زلزله یکی از پوشش‌های اضافی بیمه آتش‌سوزی است و به تنهایی بیمه مستقلی نیست.

مطلب مرتبط: بیمه آتش‌ سوزی و زلزله چیست؟


 

انواع بیمه آتش‌ سوزی پاسارگاد

بیمه‌نامه آتش‌ سوزی که توسط شرکت بیمه پاسارگاد ارائه می‌شود را می‌توان به سه دسته زیر تقسیم بندی کرد:

↵بیمه آتش‌ سوزی منازل مسکونی پاسارگاد

در این بیمه‌نامه تمامی خسارات وارد شده به تاسیسات و اثاثیه و بنای ساختمان تحت پوشش بیمه آتش‌ سوزی و سایر پوشش‌های اضافی این بیمه‌نامه قرار می‌گیرد.

 

↵بيمه نامه آتش‌ سوزی پاسارگاد برای واحد های غیر صنعتی و انبارها

طبيعي هست كه سرمايه موجود در انبارها و واحدهاي غيرصنعتی زياد است و اهميت داشت بيمه آتش سوزی براي سرمايه‌هاي بالاتر بيشتر مي‌شود. در این نوع از بیمه‌نامه تمامی واحدهای اداری و تجاری، و واحدهای ارائه دهنده خدمات عمومی و فرهنگی تحت پوشش قرار می‌گیرند. پوشش‌های این بیمه‌نامه برای  ساختمان، تاسیسات و موجودی مربوط به هر کدام از واحدها می‌باشد. بیمه آتش‌ سوزی مغازه نیز در زیر مجموعه این بخش قرار می‌گیرد.

 

 ↵بیمه آتش‌ سوزی پاسارگاد برای واحد های صنعتی

منظور از واحدهای صنعتی در این بیمه‌نامه شامل تمامی کارخانجات می‌باشد. در این بیمه‌نامه تمامی خسارات وارد شده به ساختمان، ماشین آلات، کالای در جریان ساخت و موجودی انبار و تاسیسات واحد های صنعتی که در لیست بیمه‌نامه آورده شده تحت پوشش قرار می‌گیرد.


پوشش‌های بیمه آتش‌ سوزی پاسارگاد

پوشش های بیمه آتش سوزی پاسارگاد

پوشش‌های این بیمه‌نامه در واقع خطراتی هستند که تحت پوشش بیمه آتش‌ سوزی قرار می‌گیرند. پوشش‌های بیمه آتش‌ سوزی پاسارگاد به دو قسمت پوشش‌های اصلی و پوشش‌های اضافی طبقه‌بندی می‌شود.

↵پوشش‌های اصلی بیمه آتش‌ سوزی پاسارگاد

با خرید هر نوع بیمه آتش‌ سوزی پاسارگاد از جمله بیمه آتش‌ سوزی مسکونی، بیمه آتش‌ سوزی غیر صنعتی از جمله واحد های تجاری و اداری و بیمه آتش‌ سوزی صنعتی، تحت پوشش خطراتی از قبیل آتش‌ سوزی،صاعقه و انفجار قرار می‌گیرد. آتش‌ سوزی، صاعقه و انفجار سه پوشش اصلی بیمه آتش‌ سوزی پاسارگاد می‌باشد.

 

↵پوشش‌های اضافی بیمه آتش‌ سوزی پاسارگاد

 • پوشش بيمه زلزله
 • پوشش سیل
 • پوشش طوفان
 • پوشش جبران ضایعات ناشی از برف و باران
 • پوشش رانش، ریزش و فروکش زمین
 • پوشش سرقت با شکست حرز
 • پوشش سقوط هواپیما و قطعات آن
 • پوشش مسئولیت در قبال همسایگان در جبران خسارات ناشی از آتش‌ سوزی و انفجار
 • پوشش جبران هزینه پاکسازی و برداشت ضایعات پس از وقوع حوادث تحت پوشش بیمه

 

↵پوشش زلزله و سایر پوشش‌های بیمه آتش‌ سوزی پاسارگاد

قبل از هر توضيحي كافيست بدانيم كه بيمه زلزله به عنوان يك بيمه مستقل وجود ندارد و بيمه زلزله از پوشش‌هاي بيمه آتش سوزی مي‌باشد. در بیمه زلزله پاسارگاد، شما علاوه بر پوشش‌های اصلی که در بیمه آتش سوزی پاسارگاد دارید، می‌توانید برای جبران هزینه‌های مالی که در اثر زلزله رخ می‌دهد تنها با تهيه كلوز بيمه زلزله در بيمه آتش سوزی از اين امكان بهرمند گرديد.

پوشش‌هاي ديگر بيمه آتش سوزی پاسارگاد شامل موارد زیر است:

 • پوشش زلزله، آتش‌ سوزی، طوفان و سیل
 • پوشش جبران خسارت ناشی از ترکیدن لوله آب
 • پوشش شکست شیشه
 • پوشش سرقت با شکست حرز
 • پوشش ریزش ، رانش زمین
 • پوشش ریزش کوه و سقوط بهمن
 • جبران هزینه های بازسازی ساختمان

این امکان نیز برای بیمه گذار بیمه زلزله وجود دارد که ملک به همراه لوازم آن و یا فقط ساختمان مورد نظرش را بیمه نماید. مستاجران می‌توانند اثاثیه منزلشان را بدون بیمه کردن ساختمان بیمه زلزله نمایند.

نکته: بیمه آتش‌ سوزی پاسارگاد و بیمه زلزله پاسارگاد فقط خسارات مالی را تحت پوشش قرار می‌دهند و در برابر جبران خسارات جانی هیچ تعهدی را ندارند.


نرخ بیمه آتش‌ سوزی و زلزله پاسارگاد

در فرمول محاسبه حق بیمه آتش‌ سوزی بیمه پاسارگاد، نرخ بیمه آتش‌ سوزی بسیار مهم می‌باشد. نحوه محاسبه بیمه آتش‌ سوزی بر اساس نرخ بیمه آتش‌ سوزی، متراژ ملک، ارزش اثاثیه، ارزش هر متر مربع از بنا، پوشش‌های اضافی، تخفیفات انجام می‌شود.

نرخ بیمه آتش‌ سوزی بیمه پاسارگاد معمولا بر اساس نوع کاربری محل بیمه شده و نوع سرمايه انبار شده و معمولا پس از بازديد مشخص می‌شود. به عنوان مثال نرخ بيمه آتش‌ سوزی پاسارگاد برای منزل مسکونی متفاوت از نرخ بیمه آتش‌ سوزی مغازه است و یا نرخ بیمه آتش سوزی صنعتی با نرخ بیمه آتش سوزی غیر صنعتی نیز بر اساس ریسک سنجی محل مورد بیمه متفاوت است. حتی شاید نوع سیستم گرمایشی و سرمایشی و نحوه سیم کشی برق هر ساختمان بیمه شده در نرخ بیمه آتش سوزی پاسارگاد اثر گذار باشد.

در مواردی که ارزش سرمایه مورد بیمه بالا باشد، نیاز به بازدید کارشناسی دارد، در این صورت قیمت نهایی  بیمه آتش‌ سوزی بعد از اعلام نرخ بیمه آتش‌ سوزی پاسارگاد از سوی کارشناس آتش سوزی بیمه پاسارگاد محاسبه می‌شود.

برای دریافت نرخ دقیق بیمه آتش سوزی و زلزله پاسارگاد کافی است تا فرم خرید بیمه آتش‌ سوزی را تکمیل کنید تا کارشناسان ما جهت انجام مشاور تخصصی با شما تماس حاصل کنند.


شرایط تخفیف خرید بیمه آتش‌ سوزی پاسارگاد

تخفیف بیمه آتش سوزی پاسارگاد

بیمه‌نامه آتش‌ سوزی از جمله بیمه‌نامه‌هایی می‌باشد که در شرکت‌های مختلف تخفیف‌های گوناگونی دارد. در بیمه آتش‌ سوزی پاسارگاد نیز برخی از این تخفیفات به بیمه‌گذاران آتش‌ سوزی ارائه می‌شود. از جمله تخفیف‌های بیمه آتش‌سوزی پاسارگاد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 •  بیمه پاسارگاد به دارندگان بيمه عمر پاسارگارد 20 الی 40 درصد تخفیف بیمه آتش‌ سوزی ارائه می‌کند
 • ارائه تخفیف بیمه آتش‌ سوزی برای دارندگان مهر نظام مهندسی و نظام پزشکی به میزان 20 درصد
 • ارائه تخفيفات مناسبتي كه به صورت دوره‌ای توسط بيمه پاسارگاد ارائه مي شود

ارزیابی وضعیت توانگری و رضایت مشتریان بیمه آتش‌ سوزی پاسارگاد

در بیمه‌نامه آتش‌ سوزی مخصوصا بیمه‌نامه‌های آتش‌ سوزی صنعتی که سرمایه بالایی را تحت پوشش قرار می‌دهند، باید حتما این بیمه‌نامه توسط شرکت بیمه‌ای انجام شود که بتواند از لحاظ پرداخت خسارت و توانایی مالی در جبران خسارت یا همان سطح توانگری مالی در سطح بالایی قرار داشته باشد. در چند سال گذشته بیمه آتش‌ سوزی پاسارگاد توانسته در جبران خسارات موفق عمل نماید.

میزان رضایت بیمه گذاران از نحوه پاسخگویی شرکت پاسارگاد از زمان خرید تا پرداخت خسارت بالاست. در این بخش دانش و مهارت کارکنان شرکت بیمه مطرح است چراکه با داشتن نیروهای متخصص و متعهد، میزان همراهی با بیمه گذاران دوچندان می‌شود. در این راه بیمه پاسارگاد توانسته است سطح بالایی از رضایت بیمه گذاران خود را داشته باشد.
در صورتيكه ميزان سرمايه بيمه شده بالا باشد اين شركت مي تواند در اسرع وقت از بيمه گران اتكايي سود ببرد.

 

↵سطح توانگری مالی شرکت بیمه پاسارگاد

هر ساله بیمه مرکزی گزارشی را مبنی بر سطح توانگری شرکت های بیمه منتشر می‌کند که بر اساس این گزارش شرکت های بیمه در 5 سطح طبقه‌بندی می‌شوند. شرکت‌هایی که در سطح یک قرار دارند شرکت‌هایی هستند که توانسته‌اند بر اساس معیارهای انتخاب بیمه مرکزی و انتخاب مردم در رتبه یک قرار بگیرند. بیمه آتش سوزی پاسارگاد در چند سال اخیر توانسته همواره در سطح توانگری یک قرار بگیرد.

مطلب مرتبط: رتبه‌بندی شرکت‌های بیمه بر اساس سطح توانگری

↵تعداد شعب خسارت دهی بيمه پاسارگاد

بیمه پاسارگاد از جمله شرکت های بیمه‌ای است که دارای تعداد شعب متعددی در سراسر کشور است. تعداد شعب خسارت بیمه پاسارگاد در سراسر کشور 60  شعبه می باشد. از سوی دیگر سابقه پرداخت خسارت بیمه آتش‌سوزی پاسارگاد در بسیاری از حوادث آتش‌ سوزی و زلزله و سیل و سایر اتفاقاتی که تحت پوشش این بیمه‌نامه بوده، نشان می‌دهد که بیمه آتش سوزی پاسارگاد توانسته است در جبران خسارت هم توانا بوده حتی آتش سوزی‌ها و جبران خسارت هایی که از لحاظ ریالی هزینه خسارت بالایی را داشته‌اند.


فرم بیمه آتش‌ سوزی و زلزله پاسارگاد چیست؟

برای خرید هر نوع بیمه آتش‌ سوزی حتی بیمه آتش‌ سوزی مسکونی که ارزش سرمایه بیمه شده پایینی دارد ، بیمه‌گذار بیمه آتش‌ سوزی باید فرم بیمه آتش‌ سوزی پاسارگاد را تکمیل نماید. فرم بیمه آتش‌ سوزی مسکونی با فرم بيمه آتش‌ سوزی صنعتی و فرم بيمه آتش‌ سوزی غیر صنعتی متفاوت می‌باشد.  در این فرم مشخصات محل بیمه شده از قبیل مشخصات بیمه گذار، نشانی محل مورد بیمه،  پوشش های اضافی مورد درخواست، نوع سازه ، اگر مسکونی باشد نوع واحد مسکونی، تعداد طبقات و تعداد واحدها، مساحت زیر بنابه متر مربع، مشخصات تاسیسات، سیستم گرمایشی و سرمایشی، مصالح به کار رفته در نمای ساختمان، سایر امکانات ساختمان، داشتن دوربین و یا نگهبان، و حتما ارزش سرمایه مورد بیمه و موجودی انبار و … آورده می‌شود. دقت نمایید که ارزش واقعی هر کدام از اجناس مورد بیمه را در این قسمت بیاورید تا زمان خسارت به مشکل بر نخورید.

دانلود فرم بیمه آتش‌ سوزی واحدهای صنعتی

دانلود فرم بیمه آتش‌ سوزی .احدهای غیرصنعتی

دانلود فرم بیمه آتش‌ سوزی مجتمع‌های مسکونی

دانلود فرم بیمه آتش‌سوزی منازل مسکونی

 

نکته: جهت انجام مشاوره پر کردن و سایر نکات مهم خرید بیمه آتش‌سوزی پاسارگاد می‌توانید با تکمیل فرم موجود خرید بیمه آتش سوزی (قرار گرفته در انتهای مطلب) از کمک کارشناسان بیمه تایم استفاده نمایید.


مزایای بیمه آتش‌ سوزی و زلزله پاسارگاد

اگر نیم نگاهی به آتش‌ سوزی‌های بزرگی که در سراسر دنیا و حتی کشورمان اتفاق افتاده داشته باشیم به داشتن بیمه آتش‌ سوزی به عنوان یک ضرورت نگاه خواهیم کرد (برای مثال واقعه تلخ آتش گرفتن ساختمان پلاسکو).

می توان گفت بیمه آتش سوزی بر اساس سه اصل حسن نیت، اصل جبران خسارت و منافع بیمه‌ای دانست. اگر بیمه‌نامه خریداری شده شما بر اساس این سه اصل خریداری شود می تواند بیمه‌نامه درست و کاملی باشد.

از سوی دیگر پوشش خسارت هایی که در اثر آتش‌ سوزی و یا سایر خطراتی که تحت پوشش بیمه آتش سوزی می باشد، از لحاظ مالی می‌تواند مبلغ بسیار قابل توجهی باشد، چرا که ممکن است در یک حادثه یک فرد تمامی دارایی خود که در اثر یک عمر تلاش حاصل شده از دست بدهد. این جاست که داشتن بیمه آتش‌ سوزی پر رنگ تر می شود.

می توان گفت مزایای بیمه آتش‌ سوزی همان پوشش های این بیمه‌نامه هستند که جبران خسارات مالی بیمه گذار را انجام می دهند. هر چه شناخت ما از بیمه آتش‌ سوزی و از میزان پوشش های این بیمه‌نامه بیشتر باشد ، انتخاب بیمه آتش سوزی منجر به خرید بهترین بیمه آتش سوزی برای ما خواهد بود.

خوشبختانه تا کنون بیمه پاسارگاد توانسته است تجربه خوبی جهت پوشش‌های بیمه آتش‌سوزی و زلزله از خود به جا بگذارد.

 


 خرید بیمه آتش‌ سوزی و دریافت مشاوره

برای خرید بهترین بیمه آتش‌ سوزی می توانید از طریق تکمیل و ارسال فرم بیمه‌نامه آتش‌ سوزی در وب سایت بیمه تایم درخواست اولیه تان را برای این وب سایت ارسال نمایید. کارشناسان بخش آتش‌ سوزی در اسرع وقت با شما تماس گرفته و مشاوره و راهنمایی های لازم برای خرید بیمه آتش‌ سوزی از هر شرکت بیمه ای که مد نظر شما را ارائه می دهند. بیمه تایم همواره تخفیفات بیمه آتش‌ سوزی شرکت های بیمه را به اطلاع بیمه گذران رسانده و مقایسه قیمت بیمه آتش‌ سوزی در بین شرکت های مختلف را برای آن‌ها انجام می دهد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *