بیمه عمر تعاون

خرید بهترین بیمه عمر

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

یکی از بیمه نامه هایی که توسط شرکت بیمه تعاون ارائه می‌شود بیمه عمر تعاون می‌باشد. بیمه عمر در کنار پوشش‌های کامل بیمه‌ای سرمایه‌گذاری را نیز برای همه افراد فراهم می‌نماید. با توجه به متفاوت بودن شرایط بیمه‌های عمر در شرکت‌های بیمه، در این نوشته به بررسی شرایط و مزایای بیمه عمر تعاون می‌پردازیم.


انواع بیمه عمر تعاون

 • بیمه عمر مانده بدهکار انفرادی تعاون
 • بیمه عمر زمانی انفرادی تعاون
 • بیمه تمام عمر انفرادی تعاون
 • بیمه عمر و سرمایه گذاری تعاون

بیمه عمر مانده بدهکار تعاون

بیمه عمر مانده بدهکار برای مواردی می‌باشد که فردی وامی از بانک دریافت کرده و این موضوع برای وام گیرنده و وام دهنده ممکن است پیش بیاید که در صورت فوت فرد وام گیرنده اقساط وام دریافتی به چه صورت خواهد بود.  برای رفع این مشکل بیمه مانده بدهکار از طرف شرکت بیمه تعاون ارائه می‌شود. با داشتن بیمه عمر مانده بدهکار اگر فرد بیمه شده که دارنده وام است فوت نماید، بقیه اقساط وام او را از تاریخ فوت تا پایان مدت وام یکجا در وجه بانک و یا موسسه وام دهنده(بیمه گزار) پرداخت می‌نمایند، و از طرف دیگر موسسات اعتباری و یا بانک‌ها بمنظور اینکه وامی که به اشخاص حقیقی داده شده مجدداً به صندوق آنها مسترد گردد. وام گیرنده را بیمه عمر مانده بدهکار می‌نمایند.

بیمه عمر زمانی تعاون

تنها پوشش این بیمه نامه برای موارد خسارت فوت می‌باشد، حق بیمه این بیمه نامه بر اساس شرایط سنی و سلامت بیمه شده محاسبه می‌شود. اگر فرد بیمه شده در طول داشتن بیمه نامه فوت نماید حق بیمه سرمایه درج شده در بیمه نامه به ذینفعان بیمه نامه پرداخت یم شود و اگر بیمه شده در پایان مدت بیمه نامه در قید حیات باشد شرکت بیمه تعهدی برای برگشت حق بیمه نخواهد داشت.

بیمه تمام عمر تعاون

در این بیمه نامه تعهد شرکت بیمه در مقابل دریافت حق بیمه می‌باشد. شرکت بیمه در ازای دریافت حق بیمه، بطور مادام العمر متعهد می شود که اگر هر زمان و به هر علت، بیمه شده فوت کند سرمایه مندرج در بیمه نامه را با اضافه سرمایه ای که از محل مشارکت در منافع تامین شده به استفاده کننده بپردازد.

بیمه عمر پس انداز  تعاون

بیمه نامه عمر و پس انداز با تجمیع حق بیمه های پرداختی یک سرمایه قابل توجه برای بیمه گذار تشکیل می شود.

بیمه عمر و سرمایه گذاری تعاون

این بیمه نامه در کنار سرمایه گذاری، پوشش‌های مختلف را برای فرد بیمه گذار فراهم می‌کند که وی می‌تواند در طول داشتن بیمه عمر از مزایای این بیمه نامه استفاده نماید.


مطلب مرتبط: آشنایی با انواع بیمه عمر


پوشش بیمه عمر تعاون

پوشش‌های بیمه عمر تعاون

میزان پوشش‌های بیمه عمر تعاون به ترتیب زیر می‌باشد:

 • پرداخت سرمایه نقص عضو به بیمه شده تا 200 درصد سرمایه فوت
 • پرداخت صورتحساب های بیمارستانی بیمه شده برای حوادث تا سقف 10% سرمایه فوت
 • پرداخت مستمری به بیمه شده تا 4 برابر حق بیمه پرداختی در صورت ازکارافتادگی
 • پرداخت 5 تا 40 برابر حق بیمه سالیانه در صورت فوت بیمه شده به علاوه اندوخته تشکیل شده تا زمان فوت
 • پرداخت 20 تا 160 برابر حق بیمه سالیانه در صورت فوت بیمه شده به علت حادثه علاوه بر سرمایه فوت به هرعلت
 • معافیت از پرداخت حق بیمه در صورت ازکارافتادگی بیمه گذار
 • معافیت از پرداخت حق بیمه در صورت فوت بیمه گذار پرداخت کمک هزینه درمانی امراض خاص (سکته قلبی،سکته مغزی، پیوند اعضا، سرطان، عمل قلب باز) تا سقف 250.000.000 ریال
 • پوشش بیمه ای امید زندگی، در این بیمه نامه اگر در طول مدت اعتبار بیمه نامه ثابت شود که بیمه شده به موارد تحت پوشش بیمه عمر مبتلا و در آخرین سال حیات خود به سر می برد ( امید به زندگی کمتر از 1 سال از تاریخ تشخیص و اعلام نظر قطعی پزشک معالج و تأیید پزشک بیمه گر )، جهت کمک به درمان بیمه شده بخشی از سرمایه فوت بیمه شده یا ذخیره ریاضی را رعایت شرایط این پوشش به بیمه شده پرداخت می گردد.


بیمه عمر تعاون

مزایای بیمه عمر تعاون

 • همه افراد از بدو تولد می توانند بیمه عمر تعاون را خریداری نمایند و محدودیت سنی برای شروع این بیمه نامه وجود ندارد.
 • این امکان برای فرد وجود دارد که برای افزایش سود دهی بیمه نامه واریزی های متفرقه در طول مدت بیمه نامه در اندوخته بیمه نامه داشته باشند.
 • سرمایه گذاری در اندوخته بیمه عمر تعاون فقط برای ذینفعان بیمه نامه می باشد و افراد دیگری از قبیل طلبکاران متوفی پس از فوت دسترسی به این موضوع نخواهند داشت.
 • این بیمه نامه بر اساس ماده 136 و 137 قانون مالیات های مستقیم معاف از پرداخت مالیات می باشد
 • دریافت وام به میزان 90 درصد اندوخته از دیگر مزایای بیمه عمر تعاون می باشد که بیمه گذار می‌تواند از این امکان برای استفاده از اندوخته بیمه نامه خود می‌تواند کمک بگیرد.
 • در بیمه عمر تعاون امکان برداشت از اندوخته برای فرد بیمه گذار وجود دارد و وی می‌تواند در طول مدت داشتن بیمه نامه برداشت از محل اندوخته داشته باشد و همچنان هم از پوشش های بیمه ای بیمه نامه برخوردار باشد.
 • امکان برقراری مستمری مادام العمر با مدت مشخص در زمان سررسید بیمه نامه برای فرد بیمه شده به درخواست وی موجود می باشد.
 • امکان افزایش یا کاهش حق بیمه در طول مدت بیمه نامه با توجه به درخواست بیمه گذار برای فرد وجود دارد.
 • امکان انتخاب روش های مختلف پرداخت حق بیمه به صورت سالیانه یا اقساطی در بیمه عمر تعاون وجود دارد و بیمه گذار می تواند روش پرداخت مختلف را پرداخت نماید.
 • امکان افزایش حق بیمه و سرمایه پوشش های بیمه ای بیمه نامه به منظور مبارزه با تورم و جلوگیری از کاهش ارزش پول و سرمایه گذاری که در حال تشکیل می‌باشد کمک شایانی می‌کند.
 • این امکان برای بیمه گذار وجود دارد که در طول داشتن بیمه نامه از ادامه بیمه نامه منصرف شود و درخواست بازخریدی بیمه نامه را به شرکت بیمه ارائه نماید. ارزش مبلغ بازخریدی بر اساس مبالغ درج شده در بیمه نامه شما پرداخت می‌شود.
 • این امکان برای فرد بیمه شده وجود دارد که پرداخت حق بیمه را به صورت انلاین و غیر حضوری انجام دهد.
 • بیمه گذاران بیمه نامه‌های عمر این امکان را دارند که در خرید سایر انواع بیمه نامه های دیگر از تخفیفات مختلف بیمه تعاون استفاده نمایند.

مطلب مرتبط: نحوه محاسبه بیمه عمر و نکات مهم آن


شرایط بیمه عمر سامان

پرداخت اقساط بیمه عمر تعاون

بیمه گذاران بیمه عمر تعاون می توانند پرداخت حق بیمه عمر شان را از طریق اینترنت و به صورت آنلاین از طریق درگاه بانک ملت پرداخت نمایند. همچنین استعلام وضعیت پرداخت حق بیمه نیز از طریق سایت بیمه تعاون در دسترس بیمه گذاران می‌باشد.

استعلام بیمه عمر تعاون

این امکان برای بیمه گذاران بیمه نامه عمر تعاون برقرار است که پس از صدور بیمه نامه به صورت آنلاین از طریق سایت شرکت بیمه تعاون به بررسی بیمه نامه عمر خود بپردازند و حتی پرداختی حق بیمه‌هایی که در طول مدت داشتن بیمه عمر انجام داده اند را نیز از طریق سایت شرکت بیمه تعاون مشاهده نمایند.

سود بیمه عمر تعاون

در بیمه عمر تعاون  نرخ سود تضمین شده، در دو سال اول 16 درصد، در دو سال دوم( از سال سوم تا چهارم) 13درصد و برای مدت مازاد بر چهار سال اول، 10درصد تضمین شده و به صورت روزشمار اختصاص می‌یابد.

سود مشارکت هم در پایان هر سال مالی به حساب بیمه گذاران عمر بر اساس مشارکت 85 درصدی بیمه گذاران در سود مشارکتی به بیمه نامه‌های عمر پرداخت می‌شود.

خرید بیمه عمر تعاون

برای خرید آنلاین بیمه عمر از بیمه تایم می‌توانید درخواست خریدتان را در سامانه بیمه تایم ثبت نموده و با دریافت مشاوره از کارشناسان بیمه تایم بهترین بیمه عمر را انتخاب و با روش‌های مختلف پرداختی خریداری نمایید. خرید بیمه عمر از بیمه تایم با مقایسه جدول شرکت های مختلف بیمه انجام می‌شود.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.