بیمه تایم
بیمه دندانپزشکی

خرید بیمه دندانپزشکی با کمک ۳ شرکت برتر بیمه

۳.۶
(۱۲)

هزینه‌های درمان بخش بزرگی از هزینه های زندگی هر خانواده ایرانی را تشکیل می‌دهند، جالب است بدانید که درصد بالایی از هزینه های درمان هم مربوط به هزینه بستری و هزینه های مربوط به دندانپزشکی است. حتی در مواردی هزینه درمان پیش پا افتاده دندانپزشکی چنان بالا است که  بسیاری از افراد حتی در زمان داشتن درد دندان از درمان آن  خودداری می کنند.

با توجه به نیاز بیمه دندان پزشکی شرکت های بیمه  پوشش  بیمه دندان پزشکی را به همراه پوشش های بیمه نامه های درمان انفرادی و بیمه تکمیلی گروهی ارائه می کنند و در حال حاضر بیمه دندان پزشکی توسط هیچ کدام از شرکت های بیمه به صورت جداگانه ارائه نمی شود  اما در این مقاله شما می توانید طرح های بیمه دندان پزشکی که توسط شرکت های مختلف بیمه ارائه می شود را در این نوشته بررسی و مقایسه کنید.

 

چند نکته مهم در رابطه با خرید بهترین بیمه تکمیلی دندانپزشکی

چند نکته بیمه دندان پزشکی

 • اگر بیمه گذار به مراکز درمانی طرف قرارداد با شرکت بیمه مراجعه کند، می‌تواند تا سقف تعهدات درمانی بیمه نامه درمان تکمیلی خود  بدون پرداخت هزینه  اقدامات درمان خود را انجام دهند و با پر شدن سقف تعهدات بیمه دندان پزشکی باید هزینه سایر مبالغ درمان مربوط به دندان پزشکی را خودشان پرداخت کنند.
 • بیمه گذار می‌تواند به مطب و یا مرکز دندانپزشکی خاصی مراجعه کند که طرف قرارداد با شرکت بیمه نباشد و  بعد از مراجعه و درمان و پرداخت هزینه  با ارائه مدارک لازم به شرکت بیمه می تواند خسارت را بر اساس تعهدات بیمه‌ای از شرکت بیمه دریافت نماید.
 • بیمه گذار برای استفاده از پوشش های بیمه دندانپزشکی باید حتما عکس قبل و بعد درمان دندان را به شرکت بیمه ارائه کند.

حتما بخوانید: بیمه تکمیلی چیست و چه طور ان را خریداری کنید


طرح های مختلف بیمه دندانپزشکی

با توجه به تقاضای بالایی که برای تهیه بیمه نامه های دندانپزشکی وجود دارد، متاسفانه سود جویی‌های بسیاری بابت این موضوع انجام گرفته که افراد سود جو با فروش کارت بیمه دندانپزشکی بدون پشتوانه معتبر اقدام به دریافت حق بیمه از بیمه گذاران نموده اند و این موضوع مشکلات بسیاری را برای بیشتر افراد ایجاد کرده.

مراقب افراد و شرکت‌های سودجو در فروش کارت‌های دندانپزشکی باشید!
از این رو ارائه طرح های مختلف دندانپزشکی از سوی شرکت های بیمه مختلف به همراه بیمه درمان تکمیلی انفرادی و گروهی انجام می شود. از جمله شرکت های ارائه دهنده بیمه دندان پزشکی می توان به بیمه درمان تکمیلی سامان، بیمه درمان تکمیلی SOS، بیمه درمان تکمیلی آسماری اشاره کرد که در ادامه به بررسی طرح های دندانپزشکی هر کدام خواهیم پرداخت.

کارت های بیمه دندان پزشکی از جمله بیمه دندانپزشکی افق، بیمه دندان پزشکی ملت، بیمه دندان پزشکی سلامت توسط شرکت های دیگر به غیر از شرکت های بیمه اصلی ارائه می شوند.

 

پوشش های بیمه دندانپزشکی

پوشش‌های بیمه دندانپزشکی در بیمه های تکمیلی برای جبران هزینه های زیر می‌باشد:

 1. ویزیت بیمار: معاینه و تشخیص، تجویز دارو، اعزام به رادیولوژی و درخواست آزمایش
 2. خدمات ساده: کشیدن دندان قدامی، کشیدن دندان خلفی، کشیدن دندان عقل
 3. رادیوگرافی تک‌دندان (گرافی‌پری اپیکال یا بایت وینگ)
 4. جراحی دندان نهفته در نسج نرم و نسج سخت
 5. خدمات بروساژ (نوعی جرم گیری) هر فک
 6. خدمات جرمگیری بالای لثه و زیر لثه
 7. خدمات پرکردن تک سطحی
 8. خدمات ترمیم دندان

 

پوشش‌های بیمه دندان پزشکی

بیمه تکمیلی دندانپزشکی تامین اجتماعی

تعهدات دندانپزشکی سازمان‌های بیمه‌گر مانند سازمان تأمین‌ اجتماعی توسط شورای عالی بیمه خدمات درمانی تعیین می‌شود. خدمات بیمه دندانپزشکی تامین اجتماعی شامل موارد زیر است:

 • خدمات ویزیت (معاینه و تشخیص، تجویز دارو، اعزام به رادیولوژی و درخواست آزمایش)
 • رادیوگرافی تک‌دندان (گرافی‌پری اپیکال یا بایت وینگ)
 • کشیدن دندان قدامی، کشیدن دندان خلفی، کشیدن دندان عقل
 • جراحی دندان نهفته در نسج نرم
 • جراحی دندان نهفته در نسج سخت
 • جرمگیری بالای لثه
 • جرمگیری زیرلثه
 • بروساژ هر فک ( نوعی جرم گیری )
 • پرکردن تک سطحی
 • ترمیم دندان

بیمه دندانپزشکی برای ارتودنسی

یکی از خدماتی که بیشتر دارندگان بیمه تکمیلی تمایل به استفاده از آن را دارند، پوشش ارتودنسی می باشد. باید این نکته را در نظر داشته باشید که پوشش ارتودنسی در بیمه های تکمیلی انفرادی تحت پوشش نمی باشد و در بیمه های تکمیلی گروهی با توجه به قرارداد و شرایط توافق بیمه گذار و شرکت بیمه می تواند در بیمه های تکمیلی تحت پوشش قرار بگیرد.

بیمه دندانپزشکی برای ایمپلنت

ایمپلنت دندان امروزه بهترین جایگزین دندان های از دست رفته است اما هزینه انجام این کار هم بسیار سنگین می باشد از این رو بسیاری از بیمه گذاران تمایل دارند این پوشش را در بیمه تکمیلی خود داشته باشند. ایمپلنت معمولا تحت پوشش بیمه تکمیلی انفرادی نبوده و فقط در بیمه های تکمیلی گروهی با توافق شرکت بیمه و بیمه گذار قابل استفاده می باشد. در صورت داشتن پوشش ارتودنسی می توانند به مراکز درمانی ارائه دهنده خدمات دندانپزشکی طرف قرارداد با شرکت بیمه مراجعه کرده و بدون پرداخت حق بیمه و با پرداخت فرانشیز از خدمات ایمپلنت تا سقف درج شده در بیمه نامه استفاده نمایند.

هزینه ارتودنسی از جانب کدام بیمه های تکمیلی پرداخت می شود؟

ارتودنسی امروزه یکی از اساسی ترین نیازهای بسیاری از افراد با مشکلات دهان و دندان است. ارتودنسی دندان ها یکی از بهترین روش هایی است که می توانید با استفاده از آن دندان هایی زیباتر و مرتب تر داشته باشید .برای استفاده از پوشش ارتودنسی باید گفت، بیمه تکمیلی گروهی جمله بیمه تکمیلی گروهی البرز، بیمه تکمیلی گروهی آسیا، بیمه  تکمیلی گروهی دانا، نوین، … و با توجه به تعرفه تعیین شده و هزینه های درمان می‌تواند بخشی از هزینه ها و‌ یا در مواردی کل هزینه ی درمان را تقبل و‌ پرداخت کند. هر کدام از بیمه های تکمیلی تعرفه خاص خود را داشته و با درج شرایط مختلفی و سقف پرداختی، در پرداخت هزینه درمان به بیمار کمک می کنند پیشنهاد ما این است که قبل از مراجعه به مراکز درمانی از هزینه‌های درمان هر کدام از مراکز درمانی کمک بگیرید.

خرید پوشش ایمپلنت و ارتودنسی در بیمه تکمیلی

اگر می خواهید بیمه تکمیلی گروهی خریداری کنید، بهتر است در زمان خرید بیمه تکمیلی درخواست خودتان را مبنی بر داشتن پوشش ایمپلنت و ارتودنسی در بیمه تکمیلی و در پوشش دندانپزشکی خریداری نمایید.

بیمه دندانپزشکی زیبایی

کارهای زیبایی در پوشش دندانپزشکی در بیمه های تکمیلی  انفرادی تحت پوشش نمی باشد مگر اینکه پوشش ایمپلنت و ارتودنسی در بیمه های تکمیلی گروهی به صورت توافقی در بیمه نامه تکمیلی اضافه شده باشد.

 

بیمه دندانپزشکی SOS

بیمه دندانپزشکی SOS
برای اطلاعات کامل بیمه تکمیلی انفرادی SOS بر روی عکس بالا کلیک کنید

شرکت بیمه SOS برای ارائه خدمات بیشتر به اعضایی که در عضویت شرکت کمک رسان هستند خدمات بیمه دندانپزشکی را ارائه می‌کنند و افرادی که  بیمه درمان تکمیلیSOS  ندارند نمی توانند از این خدمات SOS استفاده نمایند. برای استفاده از خدمات بیمه درمان تکمیلی SOS ، دو طرح طلایی و نقره ای به بیمه گذاران ارائه می شود. طرح بیمه  دندانپزشکی  SOS   از ابتدای سال ۱۳۹۷ در حال ارائه خدمات می باشد.

 

شرایط خرید بیمه دندانپزشکی SOS

همه اعضاء مندرج در فرم درخواست عضویت و یا تمدید می توانند از خدمات بیمه دندانپزشکی استفاده کنند و با پرداخت حق بیمه اضافی بیمه دندانپزشکی را خریداری نمایند.

 •  سقف پوشش دندانپزشکی در طرح طلایی ۴،۰۰۰،۰۰۰ تومان و حق‌بیمه‌ی آن ۷۹۵،۰۰۰ تومان است.
 •  سقف پوشش دندانپزشکی در طرح نقره‌ای ۱،۵۰۰،۰۰۰ تومان و حق‌بیمه‌ی آن ۴۷۵،۰۰۰ تومان است.

 

مراکز طرف قرارداد بیمه SOS  برای ارائه خدمات دندانپزشکی

همه دارندگان بیمه نامه های دندانپزشکی می توانند به ۵۶ مرکز و کلینیک دندانپزشکی طرف قرارداد با بیمه SOS مراجعه نمایند.  لیست مراکز طرف قرارداد با بیمه SOS  در سایت شرکت کمک رسان قابل مشاهده می باشند. البته بیمه گذاران می توانند به مراکز و مطب های غیر طرف قرارداد با  SOS  مراجعه نمایند و هزینه را پرداخت کرده و مدارک لازم را به شرکت بیمه SOS  ارائه نمایند. البته هزینه های درمان پرداختی از سوی شرکت بیمه بر اساس تعرفه های قراردادی محاسبه و پرداخت می شود. این دو نکته را فراموش نکنید که میزان فرانشیز بیمه دندانپزشکی SOS  ۳۰درصد بوده و دوره انتظار  استفاده از پوشش‌های این بیمه نامه ۳ ماه می باشد.

مدارک لازم برای خرید بیمه دندانپزشکی SOS ، تصویر کارت ملی و صفحات اول و دوم شناسنامه ، تکمیل فرم درخواست عضویت و ۲ قطعه عکس می‌باشد.

 

بیمه دندانپزشکی آسماری

شرکت بیمه آسماری، بیمه دندانپزشکی را به عنوان یکی از پوشش های اضافی بر روی بیمه نامه های درمان تکمیلی گروهی به بیمه گذاران ارائه می‌کند. میزان تعهدات و فرانشیز بیمه دندانپزشکی در هر طرح بیمه درمان تکمیلی آسماری متفاوت می باشد که می توانید در جدول زیر به صورت کامل تعهدات سال ۱۳۹۷ را بر اساس ریال بررسی نمایید (سقف تعهدات جدول بر حسب ریال می باشد):

یمه دندانپزشکی آسماری

بیمه دندان پزشکی سامان

بیمه دندانپزشکی سامان
برای اطلاعات کامل بیمه تکمیلی انفرادی سامان بر روی عکس بالا کلیک کنید

 

بیمه سامان در کنار طرح های مختلف بیمه درمان تکمیلی انفرادی، بیمه دندانپزشکی را در طرح های مختلف به بیمه گذاران ارائه می کند. میزان سقف تعهدات بیمه دندان پزشکی در طرح های مختلف متفاوت می باشد که در جدول زیر به تفکیک زیر می باشد. دقت نمایید که میزان تعهدات بر اساس ریال و برای سال ۱۳۹۷ می باشد.

 

شرایط خرید بیمه دندان پزشکی سامان


شرایط استفاده از پوشش دندان پزشکی در بیمه تکمیلی

اگر می خواهید از بیمه دندانپزشکی استفاده کنید باید به چند نکته زیر توجه داشته باشید که دانستن این موارد به شما در استفاده از خدمات بیمه تکمیلی کمک می‌نماید:

 1. در همه خدمات دندانپزشکی تا سقف درج شده در بیمه نامه تکمیلی قابل جبران می باشد.
 2. اگر فرد بیمه شده بیمه درمان پایه  از قبیل دفترچه درمان تامین اجتماعی داشته باشد می تواند به مراکز درمانی طرف قرارداد با این بیمه مراجعه کنید. هزینه‌های دندانپزشکی  این بیمه نامه ها برای خدمات ساده دندانپزشکی مانند کشیدن دندان، پر کردن معمولی و… توسط این بیمه‌ها پوشش داده شده می‌شوند.
 3. همه طرح‌های بیمه تکمیلی در استفاده از خدمات درمانی دارای فرانشیز هستند. فرانشیز یعنی مبالغی که بیمه‌گذار باید این هزینه را شخصاً پرداخت کند. فرانشیز بیمه تکمیلی و دندانپزشکی در طرح‌های بیمه سامان ۱۰ درصد است در بمیه های تکمیلی گروهی میزان فرانشیز می تواند متفاوت تر بوده و بر اساس توافق طرفین در بیمه نامه درج شود.
 4. پوشش دندانپزشکی در بیمه های تکمیلی فاقد دوره انتظار می باشد.
 5. در بیمه تکمیلی به صورت گروهی، میزان تعهدات و پوشش‌های بیمه‌ای با توافق طرفین صورت می‌گیرد و به همین دلیل نمی‌توان در این موارد به مقدار دقیقی اشاره کرد.

دندانپزشکی‌های طرف قرارداد بیمه تکمیلی

اگر بیمه تکمیلی خریداری کرده‌اید که پوشش دندانپزشکی دارد و می‌خواهید از خدمات دندانپزشکی این بیمه نامه استفاده نمایید، می‌توانید لیست مراکز درمانی طرف قرارداد با هر شرکت بیمه را در زمان خرید از شرکت بیمه دریافت نمایید.

 

مدارک لازم برای پرداخت خسارت دندانپزشکی در بیمه تکمیلی

۱- ارائه فاکتور هزینه دندانپزشکی خوانا، بدون خط خوردگی و واضح و بدون ابهام

۲- نام و نام خانوادگی بیمار و تاریخ و مهر و امضای پزشک معالج در دستور پزشک باید باشد.

۳- نام درمان به صورت واضح و کامل به صورت جز به جز نوشته شود و در صورت مبهم بودن خدمت انجام شده ، استنباط کارشناس ملاک خواهد بود .

۴- شماره دندان در دستور پزشک و سایر فاکتورها حتما قید گردد.

۵-در موارد عصب کشی، تعداد کانال و در موارد پر کردن، سطح و نوع مواد باید نوشته شود.

۶- تعرفه پرداخت خسارت بر اساس متخصص و عمومی بودن پزشک می‌باشد.

۷- جهت موارد ذیل، عکس قبل و بعد از کار الزامی است و در صورت عدم ارائه عکس، پرداخت امکان پذیر نمی‌باشد:

کشیدن بیش از دو دندان، ترمیم بیش از دو دندان، عصب کشی، ایمپلنت، بریج، پارسیل، جراحی‌های دندان در نسج نرم و سخت، روکش دندان

۸- خدمات دندانپزشکی زیر در تعهدات برخی بیمه های تکمیلی نمی‌باشد:

نایت گارد، چسباندن روکش، خارج کردن روکش قبلی، بخیه، کف بندی، بلیچینگ، فضانگهدار ، روکش تمام پرسلن، اورتودنسی.

 

مشاوره بیشتر جهت خرید بیمه تکمیلی انفرادی دندانپزشکی

اگر می خواهید از خدمات بیمه دندانپزشکی استفاده نمایید می‌توانید بیمه درمان انفرادی تهیه نمایید که خدمات بیمه دندانپزشکی مناسبی را هم داشته باشد. برای خرید بیمه درمان تکمیلی انفرادی می توانید از طریق شماره زیر با کارشناسان ما در ساعات اداری در تماس باشید تا اطلاعات کاملی را به شما ارائه دهند:

 

امتیاز شما به این مطلب چند است؟

میانگین امتیاز ۳.۶ / ۵. تعداد رای ۱۲

خیلی متاسفیم که این مطلب رضایت شما رو جلب نکرد!

لطفا با نظر خودتون مارو در ارتقا این مطلب یاری کنید

چه موردی رو میتونیم در این مطلب بهبود بدیم؟

تیم تولید محتوای بیمه تایم

۲۰ comments

 • سلام اگر من‌ بیمه sos طرح‌طلایی بخرم موقع درمان دیگه نباید هزینه ای بپردازم یا نه
  منظورم تا مبلغ سقف تعهدشونه

  • جناب محمد رضای عزیز، اگر برای درمان به مراکز دندان پزشکی طرف قرارداد با بیمه sos مراجعه کنید نیازی به پرداخت مبلغی به غیر از فرانشیز ندارید که البته فقط تا سقف تعهدات درج شده روی بیمه نامه می تونید از بیمه نامه دندان پزشکی تون استفاده کنید.
   در صورت مراجعه به مراکز غیر طرف قرارداد بیمه SOS پرداخت خسارت های درمانی بر اساس تعهدات نظام پزشکی که برای دندان پزشکی منظور شده قابل پرداخت از سوی بیمه SOS می باشد.

 • با سلام.آیا بیمه تکمیلی انفرادی sos قسمت دندان پزشکی شامل پرکردن یا کشیدن یا عصب کشی می شود؟ در یک جایی نوشتین فقط شکستگی فک شامل میشه.

  • جناب صابر عزیز اگر بیمه دندانپزشکی در کنار بیمه تکمیلی انفرادی رو داشته باشید می تونید از بیمه تکمیلی برای پرکردن یا عصب کشی استفاده کنید.

  • جناب سهم الدینی اگه این پوشش رو داشته باشید می تونید از این پوشش در خدمات بیمه تکمیلی تون استفاده نمایید.

  • جناب ال سجاد بزرگوار لطفا با هر شرکت بیمه ای که می خواهید قرار داد داشته باشید با مرکز قرارداد آن شرکت بیمه تماس بگیرید.

 • جناب مینایی عزیز ، بیمه نامه ای با نام بیمه دندانپزشکی نداریم و دندانپزشکی در قالب پوشش بیمه تکمیلی به بیمه گذاران ارائه می شود.

  • جناب هادی ، به بیمه نامه تکمیلی که خریداری کرده اید مراجعه نمایید و پوشش های بیمه نامه تان را بررسی نمایید.

 • سلام من دندونامو ارتودنسی کردم بعد یک سال یکی از براکت ها افتاده میشه برای تعمیر اون یک براکت از بیمه استفاده کنم من خودم بیمه تکمیلی هستم

  • جناب خشایار عزیز، در کدام قسمت نیاز به کمک داشتید تیم کارشناسان درمان بیمه تایم در خدمت شما می باشد.