بیمه تایم

ارزانترین بیمه مسافرتی را چطور بخریم؟

بیمه مسافرتی ارزان
۵
(۲)

سفر است و اتفاقات غیر قابل پیش بینی که ممکن است هر کدام از این اتفاقات هر چند کوچک دردسر بزرگی را برای ما در زمان سفر ایجاد کند. مخصوصا اگر سفر شما به خارج از کشورمان است داشتن آرامش خاطر در سفر برای لذت بخش بودن سفر بسیار لازم می‌باشد. از این رو بیمه مسافرتی خارج از کشور می‌تواند همراه ما در زمان هزینه‌های خسارت باشد. اگر هدف ما داشتن بهترین بیمه مسافرتی با کاملترین پوشش دهی در منطقه سفر باشد جذاب تر می شود که خرید بیمه مسافرتی خارج از کشور، با انتخاب ارزانترین بیمه مسافرتی همراه باشد،. در این مقاله با هم همراه باشیم تا بتوانیم با معیارهای انتخاب ارزانترین بیمه مسافرتی آشنا شویم.


عوامل موثر در خرید بیمه مسافرتی ارزان

عوامل موثر بر قیمت بیمه مسافرتی

قیمت بیمه مسافرتی توسط چند عامل مختلف محاسبه می‌شود که در ادامه به بررسی عوامل موثر در قیمت بیمه مسافرتی می‌پردازیم، این عوامل عبارتند از:

↵ سن بیمه گذار(مسافر)

سن مسافر بیمه شده از عواملی می‌باشد که ارتباط مستقیم با قیمت بیمه مسافرتی دارد، هر چه سن بیمه شده بیشتر باشد قیمت بیمه مسافرتی بالاتر می‌رود. برای همین منظور طبقه بندی سنی در بیمه مسافرتی در بیشتر شرکت‌های بیمه به ترتیب زیر می‌باشد:

 • کودکان تا ۱۲ سال
 • ۱۳ تا ۶۵ سال
 • ۶۶ تا ۷۰ سال
 • ۷۱ تا ۷۵ سال
 • ۷۶ تا ۸۰ سال
 • ۸۱ تا ۸۵ سال

برخی از شرکت‌های بیمه برای افراد بالای ۸۵ سال بیمه مسافرتی صادر نمی‌کنند. از این رو معمولا طبقه بندی بیمه‌نامه‌های مسافرتی تا سن ۸۵ سال می‌باشد.

نکته: از جمله شرکت‌های بیمه‌ایی که برای افراد بالای ۸۵ سال بیمه مسافرتی ارائه می‌کند بیمه مسافرتی ایران می‌باشد.

مطلب مرتبط: راهنمای خرید بیمه مسافرتی شینگن

↵مدت سفر

مدت زمانی که شما در سفر خارج از کشور هستید در واقع مدت زمانی است که شما می‌توانید مدت بیمه مسافرتی خود را بر اساس این مدت انتخاب کرده و از پوشش‌های بیمه مسافرتی استفاده نمایید. هر چه مدت زمان سفر شما طولانی‌تر باشد باید حق بیمه بالاتری را پرداخت نمایید. آنچه که در مدت بیمه مسافرتی مهم می‌باشد این نکته است که قیمت بیمه مسافرتی شش ماهه نصف قیمت بیمه مسافرتی یکساله نیست. به همین خاطر اگر تعداد سفرهای شما در طول سال زیاد است از لحاظ اقتصادی به صرفه است که بیمه مسافرتی یکساله به صورت  multiple خریداری نمایید. مدت سفر بیمه‌نامه‌های مسافرتی در شرکت‌های بیمه معمولا به صورت زیر طبقه بندی می‌شود:

 • ۱ تا ۷ روزه
 • ۸ تا ۱۵ روزه
 • ۱۶ تا ۲۳ روزه
 • ۲۴ تا ۳۱ روزه
 • ۳۲ تا ۴۵ روزه
 • ۴۶ تا ۶۲ روزه
 • ۶۳ تا ۹۲ روزه
 • شش ماهه
 • یکساله

↵کشور مقصد در سفر خارج از کشور

در بیمه مسافرتی مقصد سفر در تعیین حق بیمه مسافرتی بسیار موثر است. از این رو بر اساس این که شما به کدام کشور سفر می‌کنید قیمت بیمه مسافرتی شما متفاوت می‌باشد. طبقه‌بندی مناطق تحت پوشش در بیمه مسافرتی به ترتیب زیر می‌باشد:

 • کل کشورهای جهان
 • کل کشورهای جهان به جز آمریکا و کانادا
 • کل کشورهای جهان به جز آمریکا، کانادا، ژاپن و استرالیا
 • کشورهای منطقه شینگن
 • کشورهای حوزه خلیج‌فارس
 • کشورهای عربی
 • و سایر مناطق …

شما به عنوان مسافر قصد سفر به هر کشوری را دارید باید منطقه بندی آن کشور را انتخاب نمایید. اگر هم قصد سفر به چند کشور را دارید می‌توانید بیمه مسافرتی کل کشورهای جهان را انتخاب نمایید.

 

↵سقف تعهدات بیمه نامه مسافرتی

پرداخت خسارت در بیمه‌نامه‌های مسافرتی بر اساس سقف تعهدات طرح‌های بیمه مسافرتی انجام می‌شود. هر شرکت بیمه‌ای برای پوشش‌های بیمه‌ای تعهدات مختلفی را ارائه  می‌کنند. سقف تعهدات بیمه مسافرتی می‌تواند ۱۰ هزار یورو، ۳۰ هزار یورو ، ۵۰ هزار یورو در شرکت‌های مختلف برای مناطق مختلف باشد. اگر می‌خواهید بیمه مسافرتی ارزان‌تری خریداری کنید می‌توانید سقف پوشش‌های کمتری را انتخاب کنید.

اما به این نکته توجه داشته باشید که در بیمه‌نامه‌های مسافرتی که برای دریافت ویزا خریداری می‌کنید سقف تعهدات بیمه نامه مسافرتی بسیار مهم است. به عنوان مثال بیمه مسافرتی برای ویزای آلمان باید حداقل دارای سقف ۳۰ هزار یورویی باشد تا مورد قبول سفارت آلمان باشد.

در نظر داشته باشیم که خرید بیمه مسافرتی ارزان که دارای سقف تعهدات پایین است ممکن است در صورت بروز حادثه پوشش کافی را برای جبران خسارات نداشته باشد. فقط یک نکته مهم را فراموش نکنیم که پرداخت خسارت بیمه های مسافرتی با فرانشیز می‌باشد و تقریبا همه شرکت‌های بیمه دارای فرانشیز ۲۵ یورویی هستند. فرانشیز مبلغی است که در زمان بروز حادثه و استفاده از پوشش‌های بیمه مسافرتی باید شما پرداخت کنید، در بیمه مسافرتی فرانشیز ۲۵ یورو است که در هر خسارت این مبلغ سهم ما در خسارت می‌باشد و مابقی خسارت را شرکت بیمه پرداخت می‌کند.

 

↵انتخاب شرکت کمک­‌رسان در ارزانترین بیمه مسافرتی

همانطور که پیشتر گفته شد، شرکت‌های بیمه داخلی برای ارائه خدمات بیمه مسافرتی با شرکت‌های کمک‌رسان خارج از کشور همکاری می‌کنند. هر شرکت بیمه ممکن است با یک و یا چند شرکت کمک رسان همکاری داشته باشد. به طور مثال بیمه مسافرتی ملت با دو شرکت رمد و رایزشوتز قرارداد دارد. نوع شرکت کمک‌رسان می‌تواند در حق بیمه مسافرتی موثر باشد. خدمات ارائه شده توسط شرکت های کمک رسان تفاوت‌هایی دارد. مثلا برخی از شرکت‌های کمک رسان دارای اپراتور فارسی زبان هستند که در زمان خسارت خارج از کشور شما می‌توانید از اپراتورهای فارسی زبان کمک بگیرید.

مطلب مرتبط: راهنمای خرید بیمه مسافرتی سامان

یک پیشنهاد: اگر می‌خواهید بیمه مسافرتی ارزان داشته باشید می‌توانید مدت سفر کم با سقف تعهدات پایین را خریداری نمایید. اما دقت نمایید گاهی ارزانترین بیمه مسافرتی ارائه شده از سوی برخی شرکت‌ها به دلیل سقف تعهدات پایین و پوشش دهی ضعیف کشورهای جهان می‌باشد.

فقط ارزانی بیمه مسافرتی معیار انتخاب شرکت بیمه مسافرتی برای شما نباشد


آیا قیمت بیمه مسافرتی شرکت‌های مختلف متفاوت است؟

قیمت بیمه مسافرتی درشرکت های مختلف

شرکت کمک‌رسان در شرکت‌های مختلف بیمه متفاوت است. هر شرکت بیمه در ارائه بیمه مسافرتی ممکن است با یک یا چند شرکت کمک‌رسان همکاری داشته باشند. از این رو برخی از خدمات ارائه شده در بیمه مسافرتی در شرکت‌های بیمه متفاوت بوده و بالتبع قیمت بیمه مسافرتی در بین شرکتهای بیمه نیز متفاوت است. اگر بخواهیم مقایسه قیمت بیمه مسافرتی انجام دهیم باید این مقایسه در شرایط یکسان انجام بگیرد. در جدول زیر مقایسه قیمت بیمه مسافرتی سفر یک فرد ۳۰ ساله برای مدت ۱۰ روز با انتخاب منطقه سراسر جهان با سقف پوشش ۵۰ هزار یورویی در شرکت های مختلف بیمه را بررسی می‌کنیم.

شرکت بیمه

قیمت بیمه مسافرتی

بیمه مسافرتی سامان

۷۲.۳۸۵ تومان

بیمه مسافرتی ملت

۹۴.۶۷۰ تومان

بیمه مسافرتی پارسیان

۱۳۴.۱۷۹ تومان

بیمه مسافرتی کارآفرین

۴۵.۰۰۰ تومان

بیمه مسافرتی البرز

۱۱۳.۰۰۰ تومان

بیمه مسافرتی آسیا

۱۲۷.۶۰ تومان

بیمه مسافرتی پاسارگاد

۱۳۴.۲۰۰ تومان

بیمه مسافرتی ما

۱۱۴.۰۵۲ تومان

بیمه مسافرتی نوین

۱۳۴.۱۷۹ تومان

بیمه مسافرتی آسماری

۶۳.۸۹۰ تومان

 


اختلاف قیمت بیمه مسافرتی شرکت‌های مختلف ناشی از چیست؟

همانطور که در جدول بالا مشاهده می‌کنید، قیمت بیمه مسافرتی برای یک فرد که شرایط سنی و منطقه مورد سفر و سقف تعهدات یکسان برای مدت یکسان را دارد، متفاوت است. شاید این سوال برایتان پیش آمده که که چرا قیمت بیمه مسافرتی بین شرکت‌های مختلف با هم فرق می‌کند؟ دلایل تفاوت در قیمت بیمه مسافرتی را می‌توان به ترتیب زیر بیان کرد:

↵تفاوت در شرکت‌های کمک رسان

همانطور که می‌دانید شرکت‌های بیمه در ارائه خدمات بیمه‌های مسافرتی با شرکت‌های کمک‌رسان خارج از کشور همکاری می‌کنند. شرکت‌های کمک‌رسان که هم اکنون در حال ارائه خدمات بیمه‌ای هستند عبارتند از:

 • رایز شوتز (Reiseschutz)
 • رمد (Remed)
 • میدایست (Mideast)
 • اِواسان (Evasan)
 • آفرو اجیا (Afro Asian )
 • شرکت کمک‌رسان SOS ایران

شرکت‌های کمک‌رسان هر کدام دارای طرح‌های مختلف می‌باشند، میزان خدمات ارائه شده در بین شرکت‌های مختلف در طرح های مختلف هم با هم فرق می‌کند.

 

↵نحوه پرداخت خسارت

پرداخت خسارت در بیمه‌نامه‌های مسافرتی یکی از گزینه‌های مهم در انتخاب بیمه مسافرتی می‌باشد، پرداخت خسارت بیمه مسافرتی توسط برخی از شرکت‌های بیمه در همان کشور مقصد انجام می‌گیرد. ولی در برخی از شرکت‌ها شما باید هزینه خسارتتان را در همان کشور پرداخت کنید و بعد از بازگشت به کشور مبدا با ارائه مدارک لازم می‌توانید خسارت خودتان را از شرکت بیمه بر اساس تعهدات بیمه نامه دریافت نمایید. از این رو قیمت بیمه مسافرتی در بین شرکت‌های مختلف متفاوت می‌باشد.

 

↵داشتن اپراتور فارسی زبان

شاید داشتن اپراتور فارسی زبان برای بسیاری از افراد در انتخاب شرکت بیمه مهم باشد، همه شرکت‌های کمک‌رسان دارای اپراتور فارسی زبان نیستند و اگر شما آشنایی به زبان انگلیسی نداشته باشید و در سفر خارج از کشور به خسارت بخورید ممکن است به دردسر بیافتید. لیست شرکت‌های بیمه ارائه دهنده بیمه مسافرتی در داشتن اپراتور فارسی زبان به شرح زیر می‌باشد:

 

شرکت بیمه کمک رساناپراتور فارسی
شرکت رایز شوتزدارد
شرکت رمددارد
شرکت Mideastدارد
شرکت Allianz
ندارد
شرکت کمک رسان ایران (SOS)
دارد
شرکت اواسان
دارد
شرکت Afro Asian
ندارد

 

↵تخفیف‌های بیمه مسافرتی

برخی از شرکت‌های بیمه در مقاطع مختلف تخفیف‌هایی را بر روی بیمه‌های مسافرتی ارائه می‌کنند. برخی از تخفیف‌های بیمه مسافرتی به بیمه های مسافرتی گروهی ارائه می‌شود. در انتخاب بیمه مسافرتی ارزان می‌توانید از بیمه تایم برای اطلاع از شرکت‌های بیمه‌ای که بر روی بیمه‌های مسافرتی تخفیفاتی را دارد کمک بگیرید.


مشاوره خرید آنلاین ارزانترین و بهترین بیمه مسافرتی

با همه توضیحاتی که درباره بیمه مسافرتی خارج از کشور گفته شد، برای انتخاب بهترین بیمه مسافرتی خارج از کشور باید معیارهای انتخاب را بررسی کنید، شما به عنوان بیمه گذار با انتخاب کشور مقصد ، مدت زمان سفر و سقف تعهدات خود می‌توانید درخواست خرید بیمه مسافرتی را به سامانه بیمه تایم ارسال نمایید. می‌توانید از طریق سایت بیمه تایم و از طریق کارشناسان بخش بیمه مسافرتی، مقایسه قیمت بیمه مسافرتی در بین شرکت‌های مختلف را انجام دهید. ارائه مشاوره در زمینه مقایسه خدماتی که توسط شرکت‌های مختلف ارائه می‌شود می‌تواند کمک ارزنده‌ای برای انتخاب شرکت بیمه مسافرتی باشد. اگر هم شرکت خاصی برای بیمه مسافرتی مد نظر شما می‌باشد می‌توانید سفارش بیمه مسافرتی را با انتخاب شرکت بیمه مد نظرتان به سایت بیمه تایم ارسال نمایید.

امتیاز شما به این مطلب چند است؟

میانگین امتیاز ۵ / ۵. تعداد رای ۲

خیلی متاسفیم که این مطلب رضایت شما رو جلب نکرد!

لطفا با نظر خودتون مارو در ارتقا این مطلب یاری کنید

چه موردی رو میتونیم در این مطلب بهبود بدیم؟

تیم تولید محتوای بیمه تایم

اضافه کردن نظر