بیمه ثالث سمند

سمند خودرویی است که از سال 1380 توسط شرکت ایران خودرو تولید می شود. مدل های تولید شده این خودرو به صورت سمند سمند X7، سمند،  LX، سمند EL، سمند SE، سمند سریر.

طراحی سمند

از لحاظ فنی، خودروی سمند یا همان خودروی ایکس ۷ کاملاً منطبق بر پژو ۴۰۵ جی ال ایکس با موتور ۱٫۸ لیتری می‌باشد. این موتور می‌تواند جثه سمند را که ۱۰۰ تا ۲۰۰ کیلوگرم سنگین تر از ۴۰۵ است در ۱۳٫۹ ثانیه – طبق ادعای سازنده- به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برساند و در نهایت توان رسیدن به سرعت ۱۹۵ کیلومتر در ساعت را دارد. از لحاظ طراحی خودروی سمند محصول کار ایران‌خودرو با شرکت‌های انگلیسی، آلمانی، فرانسوی، کره‌ای و ژاپنی‌ها می باشد. فضای داخلی سمند مطابق با ارگونومی ایرانی‌ها باشد و تا حدی نیز بزرگ و جادار طراحی شده است.

تست ایمنی سمند

بر اساس تست ایمنی سمند که انجام گرفته، خودروی سمند با سرعت ۶۴ کیلومتر درساعت از رو به رو با مانع برخورد کرد. در نتیجه تست اتاق خودرو از قسمت رکاب و ستون A به‌طور کلی تغییر شکل داد و تخریب شد. همچنین تایر و رینگ خودرو نیز با وارد کردن فشار به کابین امنیت راننده را به خطر انداخت. شدت صدمات در فضای پاها در ردیف جلویی قسمت صندلی راننده به حدی بود که موجب له شدن پای آدمک شد. ایربگ خودرو علی‌رغم این که عملکرد نسبتاً مناسبی داشت اما به خاطر تغییر شکل اتاقک حفاظت کاملی را به عمل نیاورده و موجب ورود ضربه و صدمات به قفسه سینه و سر آدمک شد. کارشناس تست این خودرو را مشابه خودروهایی که در بیست سال پیش در اروپا تست می‌شده ارزیابی نمود.

بیمه شخص ثالث سمند

بیمه ثالث بیمه نامه ای است اجباری که دارنده هر وسیله نقلیه  ای باید این بیمه نامه را حتما انجام دهد. در محاسبه قیمت بیمه شخص ثالث سمند چند عامل تاثیر گذار می باشد. این عوامل عبارتند از: حق بیمه پایه اعلام شده توسط بیمه مرکزی، تخفیفات بیمه شخص ثالث،‌ جریمه دیرکرد بیمه‌ به تعداد روزهای گذشته، نوع کاربری خودرو(باری، مسافرکش و …) ،‌ مدل،‌ نوع و سال ساخت خودرو،‌ تخفیف شرکت بیمه و سطح پوشش انتخاب شده.

برای خرید بهترین بیمه شخص ثالث برای خودرو سمند می توانید مقایسه قیمت شرکت های بیمه رو  از لطاظ میزان پوشش مالی، پرداخت خسارت شرکت های بیمه، تعداد شعب پرداخت خسارت، سهم از بازار، را در بیمه تایم مقایسه کرده و تصمیم نهایی برای خرید این بیمه نامه بگیرید.

برای استعلام بیمه شخص ثالث سمند وارد سایت بیمه تایم شوید و با وارد کردن مشخصات خودرویتان، قیمت بیمه شخص ثالث سمند سورن و سایر مدل‌های این خودرو  را استعلام گرفته و بهترین بیمه شخص ثالث سمند را خریداری کنید.

محاسبه حق بیمه و قیمت بیمه شخص ثالث سمند

بر اساس قانون بیمه مرکزی در بیمه های شخص ثالث در بیمه نامه با پوشش های مالی پایه و نرخ دیه اعلام شده از طرف قوه قضائیه نرخ بیمه ثالث یکسان می باشد اما با تغییر پوشش مالی این مبلغ تغییر می کند. البته عوانل تاثیر گذار دیگری نیز بر نرخ بمیه شخص ثالث تاثیر گذارند که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نوع کاربری خودرو:

از خودوری سمند ممکن است علاوه بر کاربری شخصیربرای کاربری های مختلف از جمله برای خودروی سمند از مدل‌هایی است که علاوه بر کاربری شخصی، برای کاربری‌های مختلف از جمله نظامی، تاکسی و آموزشی استفاده می‌شود. کاربری هایی که ریسک بالایی برای تصادف و خسارت را داشته باشند بالتبع باید حق بیمه بالاتری را پرداخت نمایند.

 • تعداد سیلندر:

تعداد سیلندر در بیمه شخص ثالث تاثیر گذاره ولی چون همه مدل های سمند 4 سیلندر هستند این مورد در بیمه ثالث سمند تاثیر قابل توجهی ندارد.

 • تخفیف عدم خسارت:

اگر مالک خودروی سمند در طول اعتبار بیمه نامه خودوری خود خسارتی نداشته باشد می تواند از تخفیفات عدم خسارت بیمه نامه خود استفاده نماید. بالاترین میزان تخفیف عدم خسارت مربوط تا سقف 70 درصد می باشد.

لازم به ذکر است که با یکبار خسارت جانی و یا مالی تخفیفات عدم خسارت شما صفر نمی شود و میزان تخفیفات به صورت پلکانی کم می شود.

 • میزان تعهد مالی:

میزان پوشش مالی هر ساله به صورت ضریبی از میزان دیه تعیین شده هر سال اعلام می شود. میزان حداقل پوشش مالی بیمه ثالث به میزان 16 میلیون تومان می باشد. حداکثر پوشش مالی بیمه ثالث نیز به میزان 320 میلیون تومان می باشد. که بیمه گذار به انتخاب بیمه مرکزی حداقل و حداکثر پوشش مالی بیمه شخص ثالث را خریداری نماید.

 • جریمه دیرکرد:

اگر بیمه‌نامه در تاریخ سررسید درج شده در بیمه نامه تمدید نشود، مشمول جریمه دیرکرد خواهد شد. این جریمه به صورت روزشمار محاسبه شده و بر حق بیمه نهایی بیمه ثالث افزوده می‌شود.

 

قیمت بیمه شخص ثالث سمند با تخفیف

دو نوع تخفیف در بیمه شخص می توان استفاده کرد:

 • تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث
 • تخفیف شرکت بیمه

تخفیف عدم خسارت بیمه ثالث سمند به معنی تعداد سال‌هایی است که شخص بیمه گذار از شرکت بیمه خسارتی دریافت نکرده است. در زمان تمدید بیمه ثالث این تخفیف در بیمه نامه اعمال شده و میزان حق بیمه را کاهش می دهد.

علاوه بر تخفیف عدم خسارت ، برخی شرکت های بیمه در بازه زمانی مختلف تخفیف های مختلفی را به بیمه گذاران خود ارائا می کنند که می توانید در زمان محاسبه قیمت بیمه شخص ثالث سمند با تخفیف در بیمه تایم مشاهده نمایید.

بهترین بیمه شخص ثالث سمند

برای خرید بهترین بیمه شخص ثالث سمند می توانید به بیمه تایم مراجعه کنید و با وارد کردن اطلاعات مورد نیاز مقایسه قیمت شرکت های بیمه را مقایسه کرده و بهترین و ارزانترین بیمه شخص ثالث سمند را خریداری نمایید.

بیمه شخص ثالث سمند قسطی

اگر می خواهید بیمه شخص ثالث سمند رو به صورت اقساطی تهیه کنید، امکان پرداخت حق بیمه در چند قسط توسط شرکت های مختلف بیمه وجود دارد. خرید اقساطی بیمه شخص ثالث سمند تمامی شرایط و پوشش های بیمه ثالث نقدی را دارد فقط مبلغ بیمه ثالث قسطی گران تر می باشد.

در صورتی که توانایی خرید نقدی این بیمه‌نامه را ندارید می‌توانید بیمه شخص ثالث خودرو سمند را به صورت اقساطی تهیه کنید. با خرید اقساطی بیمه شخص ثالث سمند، می‌توانید مبلغ حق بیمه را در چند قسط با ارائه چک صیادی پرداخت کنید.

استثنائات پوشش‌های خسارت بیمه ثالث سمند

در بیمه شخص ثالث سمند، خسارت زیر تحت پوشش قرار نخواهند گرفت:

 • خسارت مربوط به انفجارهسته‌ای
 • خسارت مربوط به به خودرو و وسایل اتومبیل راننده مقصر
 • خسارات مربوط به محکومیت جزائی و پرداخت جرائم
 • خسارات مربوط به حوادث در خارج از کشور

 

استعلام، تمدید و خرید آنلاین بیمه شخص ثالث سمند از بیمه تایم

برای استعلام و خرید آنلاین بیمه شخص ثالث سمند از بیمه تایم می توانید مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

مشخصات خودوروی سمند بیمه شده را در بیمه تایم ثبت نمایید. سال ساخت خودرو، مدل خودروی سمند، پوشش های مورد نظر و … اطلاعاتی است که در استعلام قیمت درج می شود.

با وارد کردن اطلاعات زیر موارد می توانید مقایسه قیمت شرکت های مختلف بیمه رو انتخاب و خریداری نمایید.

در صورت داشتن خسارت هم می توانید به کمک کارشناسان بیمه تایم خسارت خود را به صورت آنلاین دریافت نمایید.

بیمه نامه شما در کوتاهترین زمان صادر و برای شما ارسال خواهد شد. برای خرید بیمه نامه می توانید درخواست خریدتان را در سامانه بیمه تایم ثبت نمایید. کارشناسان ما شما را در خرید بهترین بیمه نامه همراهی می کنند.