بیمه باران

بیمه باران

سال تاسیس 

1399

تعداد شعب

1

سهم بازار

در حال انجام

رتبه رضایت‌مندی

یک

پرفروش ترین بیمه ها

بیمه ترنم باران 

تاریخچه بیمه باران

شرکت بیمه باران از ابتدای سال 1399 در صنعت بیمه شروع به کار کرد. شرکت بیمه باران به صورت تخصصی در رشته بیمه‌های زندگی در حال ارائه خدمات می‌باشد و انواع بیمه‌های زندگی را با پوشش‌ها و شرایط مختلف به بیمه گذاران خود ارائه می‌نماید. در این نوشته به بررسی انواع بیمه‌های زندگی شرکت بیمه باران و  شکل گیری و عملکرد این شرکت می‌پردازیم.

سهامداران بیمه باران

موسسان بیمه باران شامل شرکت (ساخت) سرمایه، آب، خاک، توسعه (سهامی خاص)، شرکت گروه مالی دانایان پارس(سهامی عام) ، شرکت سرمایه‌گذاری دانایان پارس(سهامی عام) می‌باشند. همچنین در مقطع پذیره‌نویسی سهام داران زیر اقدام به خرید بیش از یک درصد سهام شرکت نمودند.

سهامداران بیمه باران


انواع بیمه زندگی بیمه باران

  • بیمه به شرط حیات ( بیمه ترنم)
  • بیمه به شرط حیات ( بیمه مستمری ترنم)
  • بیمه‌های زندگی عمر زمانی( بیمه طراوت)
  • عمر مانده بدهکار(طراوت با سرمایه کاهشی)
  • تمام  عمر(بیمه آوا)
  •  عمر جامع (بیمه نسیم)
  • عمر مختلط پس‌انداز( بیمه نغمه)


بیمه ترنم باران

ترنم نوعی «بیمه زندگی به شرط حیات» است که خصوصیات پس‌اندازی منحصربه‌فردی دارد. در طول سال، هر مقدار که بخواهید و در هر زمان که بخواهید می‌توانید حق­ بیمه پرداخت کنید. شرکت وجوه پرداختی شما را طبق آیین‌نامه «بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران» سرمایه‌گذاری می‌کند و در طول زمان بر مقدار آن می‌افزاید. اصل مبالغ پرداختی شما به همراه میزان مشخصی از سود در این نوع بیمه‌نامه همواره تضمین شده است؛ هم­چنین سود مشارکت که معمولاً به مراتب بیش از سود تضمین شده است، نیز به بیمه‌گذار تعلق می‌گیرد.

ویژگی برتر این بیمه نامه در زمینه سرمایه گذاری این است که هر سه ماه یک بار میزان سود به شما اعلام می‌شود و هر شش ماه می‌توانید آن را به ذخیره ریاضی خود بیافزایید. این بیمه‌نامه معاف از مالیات است و محدودیت سنی برای استفاده از آن وجود ندارد. هرگاه وضعیت غیرمترقبه­‌ای پیش آید که به پول نیاز دارید، می­توانید بیمه­‌نامه خود را به شرکت بفروشید، و مخارج خود را تأمین کنید.دریافت تسهیلات به پشتوانه سرمایه بیمه‌ای، شفافیت و آگاهی از وضعیت سرمایه‌گذاری و میزان بازدهی بیمه­‌نامه، معافیت از انحصار وراثت و… از جمله مزیت‌های دیگر بیمه زندگی ترنم است.

مدت این بیمه‌نامه حداکثر پنج سال است، یعنی شما می‌توانید بیمه‌نامه زندگی ترنمِ یک­ساله، دوساله، سه­‌ساله، چهارساله یا پنج‌ساله خریداری کنید

ترنم نوعی «بیمه زندگی به شرط حیات» است که خصوصیات پس‌اندازی منحصربه‌فردی دارد. در طول سال، هر مقدار که بخواهید و در هر زمان که بخواهید می‌توانید حق­ بیمه پرداخت کنید. شرکت وجوه پرداختی شما را طبق آیین‌نامه «بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران» سرمایه‌گذاری می‌کند و در طول زمان بر مقدار آن می‌افزاید. اصل مبالغ پرداختی شما به همراه میزان مشخصی از سود در این نوع بیمه‌نامه همواره تضمین شده است؛ هم­چنین سود مشارکت که معمولاً به مراتب بیش از سود تضمین شده است، نیز به بیمه‌گذار تعلق می‌گیرد.

ویژگی برتر این بیمه نامه در زمینه سرمایه گذاری این است که هر سه ماه یک بار میزان سود به شما اعلام می‌شود و هر شش ماه می‌توانید آن را به ذخیره ریاضی خود بیافزایید. این بیمه‌نامه معاف از مالیات است و محدودیت سنی برای استفاده از آن وجود ندارد. و اگر اتفاقی بیافتد که شما به پول نیاز داشته باشید، می­‌توانید بیمه­‌نامه خود را به شرکت بفروشید، و مخارج خود را تأمین کنید.دریافت تسهیلات به پشتوانه سرمایه بیمه‌ای، شفافیت و آگاهی از وضعیت سرمایه‌گذاری و میزان بازدهی بیمه­‌نامه، معافیت از انحصار وراثت و… از جمله مزیت‌های دیگر بیمه زندگی ترنم است.

مدت این بیمه‌نامه حداکثر پنج سال است، یعنی شما می‌توانید بیمه‌نامه زندگی ترنمِ یک­ساله، دوساله، سه­‌ساله، چهارساله یا پنج‌ساله خریداری کنید.

بیمه مستمری ترنم باران

یکی از جدیدترین طرح‌های مستمری ، طرح مستمری ترنم باران می‌باشد. این بیمه نامه به دو صورت مستمری با فاصله و بدون فاصله (مستمری فوری) ارائه می‌شود.

  •  مستمری بدون فاصله ترنم باران (مستمری آنی باران)

در این نوع بیمه مستمری، بیمه­‌گذار حق­‌بیمه را یکجا پرداخت می­‌کند و بعد از گذشت یک ماه از تاریخ پرداخت حق­‌بیمه، می تواند مستمری دریافت نماید. مدت دریافت مستمری در این نوع بیمه نامه می تواند تا بیست سال باشد.

  • مستمری با فاصله ترنم باران

در این بیمه نامه بیمه گذار حق بیمه را در مدت کوتاه یک تا 5 ساله پرداخت می نماید و بعد از این مدت می تواند مستمری به مدت یک سال تا 20 سال را دریافت نماید.

بیمه تبسم باران

در این بیمه‌نامه پنج نفر به ‌طور همزمان می‌توانند تحت پوشش‌‌های بیمه‌ای متنوع در بازه زمانی 5 تا 106 سالگی قرار بگیرند؛ به همین دلیل است که بیمه‌نامه تبسم یکی از مناسب‌ترین گزینه‌ها برای پوشش خانواده است. در این صورت، اعضای خانواده ضمن بهره‌مندی از تنوع پوشش‌های بیمه‌ای از امکان پس‌انداز و سرمایه‌گذاری وجوه نیز بهره‌مند ‌شوند.

سبدهای سرمایه‌گذاری این بیمه زندگی با نرخ‌های سود تضمینی متفاوتی وجود دارند که خریدار بیمه‌‌نامه می‌تواند سبد سرمایه‌گذاری خود را بر اساس میزان بازده و شرایط هر سبد انتخاب کند.مشارکت در منافع مختص هر سبد سرمایه‌گذاری هم تا 10 روز بعد از پایان هر دوره سه ماهه در پورتال بیمه‌گذاران قابل مشاهده است و تا پایان ماه بعد از هر دوره شش ماهه، به بیمه‌گذاران تعلق می‌گیرد و قابل برداشت است.


بیمه طراوت باران

در این بیمه‌نامه، اگر فرد بیمه‌شده در طول مدت دوران بیمه فوت کند، مبلغی که خودش در ابتدای بیمه‌‌نامه تعیین کرده است به استفاده‌‌کنندگان تعیین شده توسط او تعلق می‌گیرد. علاوه بر پوشش فوت پوشش‌های اضافی مانند فوت و از کارافتادگی ناشی از حادثه، هزینه پزشکی ناشی از حادثه، بیماری های ویژه، معافیت از پرداخت  برای فرد بیمه شده وجود دارد.


بیمه باران در بورس

از جمله شرکت های بیمه ای که در بورس وارد شده اند شرکت بیمه باران یم باشد. بنابر اعلام روابط عمومی بیمه زندگی باران، سهام این شرکت، پس از دریافت مجوزهای رسمی از بیمه مرکزی  و سازمان بورس و اوراق بهادار ، در بازار فرابورس ایران عرضه شد.

بنا بر این گزارش: سرمایه شرکت بیمه زندگی باران، ۱۲۰۰ میلیارد ریال منقسم به ۱٫۲۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ سهم یک‌هزار ریالی است که از این میزان ۴۰ درصد در تعهد موسسان بوده و ۶۰ درصد مابقی شامل ۷۲۰ میلیون سهم با ارزش اسمی یک‌هزار ریال
(به­‌صورت ۵۰ درصد نقد و ۵۰ درصد در تعهد سهامداران) با نماد بیمه باران در بازار فرابورس ایران عرضه عمومی شد و ظرف مهلت قانونی تعیین­ شده برای پذیره ­نویسی، فروخته و به اتمام رسید.


آدرس دفاتر بیمه باران

  • آدرس دفتر مرکزی تهران: تهران، بلوار میرداماد، میدان مادر،خیابان سنجابی، بعد از میدان مینا، نبش دفتری غربی پلاک 17

استعلام بیمه باران

برای استعلام انواع بیمه نامه های شرکت بیمه باران می توانید درخواست خریدتان را در سامانه بیمه تایم ثبت نموده و به کمک کارشناسان بیمه تایم بهترین بیمه عمر رو خریداری نمایید.

جزییات بیمه های بیمه باران

بیمه ترنم باران 

بیمه تبسم باران

بیمه طراوت باران