بیمه باربری

مشاوره و خرید بیمه باربری

بیمه باربری

یکی از مهمترین دغدغه‌های صاحبان کالا و بازرگانان، نقل و انتقال و به سلامت رسیدن کالا در حین جابجایی آن بوده است. همواره از قدیمی‌ترین مفاهیم بیمه می‌توان به بیمه حمل و نقل کالا اشاره کرد، به خصوص در سفر دریایی. بنابراین بیمه باربری را می‌توان از قدیمی ترین بیمه ها یا اولین بیمه در دنیا دانست.

بیمه باربری چیست؟

برای تمامی بازرگانان در جابجایی کالا با هر وسیله نقلیه از هر مبدا به هر مقصدی مطلوب است که علاوه بر امنیت این جابجایی با حفظ تمامی نکات ایمنی، از یک بیمه باربری نیز بهرمند گردند تا در زمان وقوع خسارت از این پوشش استفاده نمایند. بیمه باربری با توجه به نوع کالا، سرمایه، نوع خرید، نوع وسیله حمل، مبدا و مقصد، پوشش مورد درخواست، دارای نرخ و شرایط می‌باشد. در جریان بیمه باربری، بیمه گر در قبال گرفتن حق بیمه متناسب با پوشش‌ها متعهد می‌گردد در طی مسیر حمل به مورد بیمه با یکی از حوادث قید شده دچار خسارت شد تحت پوشش و یا بیمه‌گذار براساس‌ قوانین‌ و مقررات ‌بین‌المللی‌ متحمل ‌پرداخت‌ هزینه‌هایی‌گردید، زیان‌ وارد به‌کالا را جبران‌ کرده‌ و هزینه‌ها را هم‌ بپردازد.در ادامه به بررسی موارد و پوشش‌های بیمه باربری خواهیم پرداخت.
نکته: بیمه باربری برای ترخیص کالا از گمرک از مدارک و موارد مورد نیاز و لازم می‌باشد.

انواع بیمه باربری

بیمه باربری با توجه به مبدا و مقصد حمل دارای انواع و دسته بندی می‌باشد که به صورت زمینی، دریایی، هوایی یا ترکیبی از موارد یاد شده، وسیله حمل مشخص و با کلوزهای A, B, C,Total loss ارائه می‌گردد.

 • بیمه باربری وارداتی
  اگر کالا از خارج از مرزهای کشور وارد گردد برای این کالا بیمه باربری وارداتی مورد نیاز است
 • بیمه بابری صادراتی
  اگر کالا از داخل به خارج کشور حمل شود بیمه باربری صادراتی مورد درخواست است
 • بیمه باربری داخلی
  حمل کالا در داخل کشور با بیمه باربری داخلی انجام می گردد
 • بیمه باربری ترانزیت
  کالاهایی که مبدا و مقصد خارج از مرزهای کشور ما باشد و تنها کشور ایران در مسیر حمل باشد

شرایط و تعهدات بیمه باربری

بعد از انواع بیمه باربری، تعهدات و پوشش های بیمه باربری با توجه به کلوزهای بیمه نامه را بررسی خواهیم کرد، تعیین هر یک از موارد یاد شده در حقیقت کلوز بیمه باربری را مشخص می‌کند.

خطرات اصلی بیمه باربری:

 • آتش‌سوزی و حادثه وسیله نقلیه شامل: تصادف، تصادم، واژگونی و سقوط وسیله نقلیه

خطرات اضافی بیمه باربری:

 • خطرات اضافی بیمه باربری که بر حسب توافق با بیمه‌گر و با دریافت حق بیمه اضافی هنگام صدور بیمه‌نامه به خطرات اصلی اضافه می‌شوند از قبیل خسارتهای ناشی از بارگیری، تخلیه، سرقت کل محموله به همراه وسیله نقلیه، آب دیدگی و سقوط کالای مورد بیمه از روی وسیله حمل.

کلوزهای بیمه باربری

با توجه به انتخاب خطرات و تعهدات مورد پوشش در انواع بیمه باربری کلوزهای بیمه باربری دسته بندی می گردد، کلوزهای بیمه باربری 3 دسته مهم هستند. کلوز A و کلوز B و کلوز C هر کدام کلوزهای بیمه باربری هستند.

جدول کلی خطرات کلوزهای بیمه باربری
ردیفخطرات بیمه شدهTotal LossCBAتوضیحات
۱از بین رفتن کلی کالا در یک مرحله ناشی از آتش سوزی
۲آتش سوزی و انفجار 
۳به گل نشستن، زمین گیر شدن، برخورد با کف دریا، غرق شدن، واژگون شدن (کشتی یا شناور)
۴واژگون شدن یا از خط خارج شدن وسیله حمل زمینی
۵تصادم یا برخورد کشتی، شناور یا وسیله حمل دیگر با هر جسم خارجیمنظور برخورد کالاها با یکدیگر به علت طوفان یا درحین حمل زمینی نیست
۶تخلیه کالا در بندر اضطراری
۷تفدیه کالا در جریان زیان همگانی
۸به دریا انداختن کالا برای سبک سازی
۹زلزله، آتشفشان یا صاعقه
۱۰به دریا افتادن کالا از روی عرشه کشتی
۱۱ورود آب دریا، دریاچه، رودخانه به کشتی، شناور، محفظه کالا، کانتینر، لیفت وان یا محل انبار
۱۲تلف کلی هربسته درکشتی یا شناورویا تلف کلی هربسته به علت افتادن در هنگام بارگیری ویا تخلیه کشتی، شناورمحدود به بندر مقصد یا مبداء نیست و شامل تخلیه و بارگیری در حین ترانسشیپمنت نیز می شود
۱۳طوفان 
۱۴دزدی دریایی
۱۵آسیب و تخریب عمدی مورد بیمه که توأم با سوء نیت بوده، از طرف هر کس
۱۶خسارتهای ناشی از باران، آفتاب و دم
۱۷دزدی، دله دزدی و عدم تحویل
۱۸سائیدگی ، زنگ زدگی، نشت، شکست
۱۹لب پریدگی، کج شدن، خراشیدگی، ضربه دیدگی
۲۰کالای مجاور، روغن زدگی
۲۱خسارت ناشی از جنگ
۲۲کرم زدگی، موش زدگی، آفت زدگی و …
۲۳کسری، ریزش

اصطلاحات بیمه باربری

بارنامه : از طرف موسسه حمل و نقل صادر می‌گردد و در آن نام و مشخصات کالا، نام و آدرس فرستنده، گیرنده کالا، مشخصات، تعداد، وزن کالا و میزان کرایه حمل مشخص است. بارنامه به منزله قرارداد حمل، رسيد دريافت كالا و سند مالكيت کالا می‌باشد.
مانیفست: فهرست محصولات یک وسیله حمل(کشتی، هواپیما، قطار، یک کاروان کامیون) را می‌گویند که بیشتر از یک بارنامه دارند. که شامل ریز بارنامه های مربوط به کالاست.
پروفرما: سند خرید هست که فروشنده کالا به عنوان پیشنهاد فروش صادر می‌کند و در آن تعیین ارزش کالا و شرایط فروش و حتی حمل مشخص می‌گردد. پروفرما همان پیش فاکتور می‌باشد.
اینکوترمز: منظور از اینکوترمز مجموعه‌ایی از قوانین و مقررات بین المللی برای تفسیر اصطلاحات مهم مورد استفاده در قراردادهای تجارت خارجی می‌باشد که توسط اتاق بازرگانی برای رفع ابهامات و تفهیم اصطلاحات وجود دارد.
پارتشیپمنت: حمل به دفعات را مشخص می‌کند. وقتی مجاز است یعنی محموله می‌تواند در دفعات حمل گردد تا به مقصد برسد.
ترانسشیپمنت: انتقال محموله از یک وسیله حمل به وسیله حمل دیگر مجاز است یا خیر.
کشتی چارتر: کشتی را می‌گویند که به صورت اجاره‌ایی کار می‌کند. اجاره می‌تواند به صورت سفری یا زمان مشخص باشد.
Total loss: تلف کلی. بدین صورت که مورد بیمه در یک مرحله براثر آتش سوزی، غرق شدن، سقوط هواپیما از بین برود این بیمه نامه تنها تا مبادی ورودی مقصد پوشش دارد.

عدم النفع: در بیمه باربری بیمه گذار می‌تواند 10% ارزش کالا خود را به عنوان ارزش اضافی در نظر بگیرد. بدین ترتیب اگر خسارت صورت بگیرد تا درخواست دوباره کالا و رسیدن آن بدست بیمه گذار ضرر مالی بیمه گذار جبران گردد. این عدم النفع در بیمه باربری عنوان می‌شود.

نرخ بیمه باربری

بسته به نوع کالا، بسته بندی، وسیله حمل، نوع خرید، مبادی ورودی، مقصد، مبدا، کلوز بیمه باربری، برای داشتن پوشش که انتخاب شده است در شرکت‌های بیمه نرخ بیمه باربری اعلام می گردد و بر این اساس بیمه نامه صادر می‌شود. بیمه باربری از جمله بیمه نامه های کم ریسک می‌باشد و به همین دلیل نرخ بیمه باربری رقابتی می‌باشد و نرخ شکنی در آن زیاد است.

نرخ بیمه باربری داخلی

برای نرخ بیمه باربری داخلی از سوی شرکت های بیمه کافیست اطلاعات کالا (نوع کالا، میزان ….) وسیله حمل، مبدا و مقصد مشخص گردد سپس شرکت بیمه بر این موارد اعلام نرخ بیمه باربری داخلی می‌نماید.

فرمول محاسبه حق بیمه باربری کالا

بعد از انتخاب کلوزهای بیمه باربری و اعلام نرخ بیمه باربری از سوی شرکت‌های بیمه کافیست که نرخ بیمه باربری در سرمایه ریالی کالا ضرب گردد فرمول محاسبه حق بیمه باربری کالا به این منوال محاسبه می‌گردد.

خرید بیمه باربری

برای خرید بیمه باربری کافیست نسبت به نرخ بیمه باربری اقدام نمود برای اعلام نرخ بیمه باربری هم نیاز به اطلاعات کاملی از نوع کالا و وسیله حمل، مبدا و مقصد و کلوز بیمه باربری انتخابی می‌باشد. با تایید به همه این موارد درخواست خرید بیمه باربری از طریق فرم پیشنهاد بیمه نامه داده شده و حق بیمه باربری پرداخت و بیمه نامه صادر می‌گردد.

خرید بیمه باربری از بیمه تایم

تیم بیمه تایم تنها به خرید بصورت آنلاین اعتقاد ندارد بلکه در تمامی لحظات از مشاوره و کارشناسی ریسک تا صدور و در زمان خسارت تا پیگیری لازم برای دریافت خسارت همراه بیمه گذار خود می‌ماند. برای دریافت مشاوره و خرید بیمه باربری از طریق بیمه تایم کافی است از طریق فرم قرار گرفته شده در ابتدای صفحه اقدام پر کردن اطلاعات لازم بفرمایید تا کارشناسان ما در اولین فرصت جهت انجام مشاوره با شما تماس حاصل نمایند.

چرا بیمه باربری لازم است؟

بیمه باربری بهترین پوشش برای خساراتی است که در انتقال کالا ممکن است پیش بیاید و البته لزوم آن باعث گردیده که گمرگ جمهوری اسلامی برای ترغیب بازرگانان برای ترخیص کالا بیمه باربری را اجباری نموده است

انواع بیمه باربری کدام است؟

بیمه باربری ترانزیت –بیمه باربری وارداتی – بیمه باربری صادراتی – بیمه باربری داخلی

برای خرید بیمه باربری چه مدارکی لازم است؟

در خرید بیمه باربری فرم پیشنهاد بیمه باربری باید تکمیل شود و پیش فاکتور یا پروفرما کالا در صدور بیمه باربری الزامات است.

نرخ بیمه باربری چقدر است؟

نرخ بیمه باربری به چند عامل وابسته است: کالا، نوع بسته بندی، مبدا و مقصد، وسیله حمل، ارزش ریالی، ذینفع بانک، نوع خرید بعد از این شرکت بیمه باربری با توجه به کلوز مورد درخواست نرخ بیمه نامه را اعلام می نماید.

کلوزهای بیمه باربری کدام است؟

بیمه باربری دارای 3 کلوز A,B,C   و شرایط TOTAL LOSSاست در شرایط توتال لاس خسارت در صورتی پرداخت می گردد که تلف کلی پیش بیاید.

کلوز C شامل چه مواردی است؟

از ارزان ترین بیمه باربری خرید این کلوز بیمه باربری است و بهتر است با عدم تحویل کلوزCخریداری گردد.در این کلوز کمترین تعهدات پوشش دارد.

کلوز A با کلوزB چه تفاوتی دارد؟

کلوز A کاملترین کلوز بیمه باربری است و در آن دزدی دریای، طوفان، آسیب و تخریب حتی ناشی از عمد حتی با سونیت، خسارات ناشی از دم و بوگرفتگی، دله دزدی ، نشت و شکستگی، کالای مجاور، خسارات ناشی از جنگ، کسری و ریزش، موش خوردگی کرم زدگی پوشش دارد در صورتیکه در کلوز Bاین موارد پوشش ندارد.

TOTAL LOSSدر بیمه باربری برای چه تهیه می گردد؟

با شرایط TOTAL LOSSفقط خسارت در صورتی پرداخت می گردد که مورد بیمه باربری کاملا از بین رفته باشد.

چه وقت در بیمه باربری کالا را از بین رفته کلی در نظر می گیرند؟

در شرایطی که کالا بطور کامل از بین رفته باشد یا هزینه نجات و یا بازیافت کالا از قیمت کالا بیشتر شود.

ارزان ترین بیمه باربری با نرخ بیمه باربری کدام کلوز هست؟

برای تهیه ارزان‌ترین بیمه باربری کافیست به شرایط توتال لاس و کلوز C بیمه باربری را تهیه نمایید این دو مورد از ارزان ترین نرخ بیمه باربری هستند.

نرخ بیمه باربری هر کلوز بیمه باربری چگونه است؟

با توجه به کامل بودن کلوزA در بیمه باربری نسبت به کلوزB و کلوزC کلوز A دارای بالاترین نرخ بیمه باربری و بعد از کلوزB و کلوزC است توصیه می گردد نسبت به کالای خود و وسیله حمل و … در انتخاب بهترین بیمه باربری دقت نمایید

کدام کلوز بیمه باربری را انتخاب نماییم؟

با توجه به ماهیت کالای خود و نوع خرید و پوشش های هر کدام از کلوزهای بیمه باربری نسبت به خرید بیمه باربری اقدام نمایید

فرمول محاسبه حق بیمه باربری کالا چگونه است؟

ابتدا اطلاعاتی از جمله نوع کالا و مبدا و مقصد و نوع خرید و کلوز مورد درخواست بیمه باربری و … برای به دست آمدن نرخ بیمه باربری لازم است و سپس حاصلضرب سرمایه ریالی در نرخ بعلاوه تخفیفات بیمه باربری در شرکت انتخابی شما در محاسبه حق بیمه باربری کالا موثر است. مالیات بر ارزش افزوده به این مبلغ اضافه می گردد

بیمه باربری داخلی چیست؟

برای جابجایی کالا در مرزهای کشور از بیمه باربری داخلی استفاده می گردد.هزینه بیمه باربری داخلی به نوع کالا و وسیله حمل و … وابسته است

اصطلاحات بیمه باربری چیست؟

با توجه به اینکه بیمه باربری وابسته به کالای بازرگانی است بنابراین بیشتر اصطلاحات در حوزه بازرگانی می باشد.

اینکوترمز چیست؟

ایکوترمز مجموعه ایی از قوانین بین المللی است.

برای خرید بیمه باربری چکار باید کرد؟

با توجه به تعدد شرکت های بیمه ابتدا از یک مشاور بیمه بیطرف جهت استعلام نرخ بیمه باربری و کلوزهای مورد نیاز با توجه به محصول خود مطمین گردید سپس دست به خرید بیمه باربری بزنید

بیمه باربری چه خساراتی را پوشش می دهد؟

با توجه به کلوز بیمه باربری که انتخاب نموده ایید خسارت بیمه باربری پرداخت می شود.

آیا می توان دو کلوز بیمه باربری را همزمان خریداری نمود؟

هر چه پوشش های بیمه باربری کامل تر می شود کلوزهای بیمه باربری مورد درخواست است پس برداشتن دو کلوز بطور همزمان معنایی ندارد

عدم تحویل در بیمه باربری چیست?

در بیمه باربری می توان عدم تحویل کامل یک کالا را نیز بیمه نمود.

خطرات اصلی بیمه باربری چیست

خطراتی که به ماهیت کالا مربوط نیست مانند آتش سوزی و تصادف و … .

خطرات اضافی بیمه باربری ؟

این خطرات در بیمه باربری بیشتر مربوط به ماهیت کالای مورد بیمه بوده و با پرداخت حق بیمه اضافی پوشش می گیرد. مانند بارگیری و تخلیه مورد بیمه و پرت شدن محموله و

حق بیمه باربری وارداتی بیشتر است یا حق بیمه باربری داخلی؟

مشخص است که حق بیمه باربری داخلی کمترین و حق بیمه باربری وارداتی بیشترین هست.

ارزان ترین بیمه باربری را چطور تهیه نماییم؟

بعد از تعیین اطلاعات کالا و حمل می توان از شرکت های ارائه دهنده بیمه باربری با بهترین شرایط مبادرت به نرخ و کلوز بیمه باربری نمود در اینجا لزوم داشتن مشاور امین بیمه ایی احساس می گردد ما در بیمه تایم در کنار شما خواهیم بود

آیا کشتی طبقه بندی شده در کاهش حق بیمه باربری موثر است؟

کشتی طبقه بندی شده و اگر وسیله حمل هواپیما باشد در کاهش حق بیمه باربری موثر است.

چه مواردی در افزایش حق بیمه باربری موثر است؟

مواردی مانند کشتی غیر طبقه بندی ، نوع بسته بندی کالا ، نوع کالا، نوع وسیله حمل مثلا اگر لنج باشد و … در افزایش حق بیمه باربری موثر است

کمترین قیمت بیمه باربری مربوط به کدام شرکت است؟

با توجه به نرخ بیمه باربری رقابتی در ای بیمه نامه نرخ شکنی بسیار است و شما می توانید با ما به کمترین نرخ در بین شرکت های بیمه مانند بیمه باربری البرز ،بیمه باربری آسیا ، بیمه باربری ایران، بیمه باربری کارآفرین و بیمه باربری رازی و … برسید

خسارت بیمه باربری کدام شرکت بهتر است؟

در بین شرکت های بیمه باربری می توان به بیمه باربری البرز و بیمه باربری کارآفرین و بیمه باربری سامان و … اشاره نمود

تخفیفات بیمه باربری کدام است?

علاوه بر تخفیفات بیمه باربری که وابسته به کالا و نوع حمل و … است شرکت های بیمه باربری نیز تخفیفاتی برای جلب رضایت بیمه گذار لحاظ می نمایند

بهترین بیمه باربری را از کجا تهیه نماییم

ما با گروه متخصصان بیمه باربری به شما درانتخاب شرکت بیمه باربری از بهترین پوشش ها تا بهترین دریافت خسارت کمک می نماییم

خرید اینترنتی بیمه باربری چگونه است؟

فرم بیمه باربری را تکمیل نمایید در اسرع وقت بیمه نامه باربری در دسترس است.

منظور از عدم النفع در بیمه باربری چیست؟

در بیمه باربری بیمه گذار می‌تواند ۱۰% ارزش کالا خود را به عنوان ارزش اضافی در نظر بگیرد. بدین ترتیب اگر خسارت صورت بگیرد تا درخواست دوباره کالا و رسیدن آن بدست بیمه گذار ضرر مالی بیمه گذار جبران گردد. این عدم النفع در بیمه باربری عنوان می‌شود

جهت خرید بیمه باربری تماس بگیرید

آخرین مطالب وبلاگ

شرکت های بیمه طرف قرارداد

سوالات متداول بیمه باربری

 

 

بیمه باربری بهترین پوشش برای خساراتی است که در انتقال کالا ممکن است پیش بیاید و البته لزوم آن باعث گردیده که گمرگ جمهوری اسلامی برای ترغیب بازرگانان برای ترخیص کالا بیمه باربری را اجباری نموده است.

نرخ بیمه باربری چقدر است؟

نرخ بیمه باربری به چند عامل وابسته است: کالا، نوع بسته بندی، مبدا و مقصد، وسیله حمل، ارزش ریالی، ذینفع بانک، نوع خرید بعد از این شرکت بیمه باربری با توجه به کلوز مورد درخواست نرخ بیمه نامه را اعلام می نماید.

انواع بیمه باربری کدام است؟

بیمه باربری ترانزیت –بیمه باربری وارداتی – بیمه باربری صادراتی – بیمه باربری داخلی

برای خرید بیمه باربری چه مدارکی لازم است؟

در خرید بیمه باربری فرم پیشنهاد بیمه باربری باید تکمیل شود و پیش فاکتور یا پروفرما کالا در صدور بیمه باربری الزامات است.

 

کلوزهای بیمه باربری کدام است؟

بیمه باربری دارای 3 کلوز A,B,C   و شرایط TOTAL LOSSاست در شرایط توتال لاس خسارت در صورتی پرداخت می گردد که تلف کلی پیش بیاید.

کلوز C شامل چه مواردی است؟

از ارزان ترین بیمه باربری خرید این کلوز بیمه باربری است و بهتر است با عدم تحویل کلوزCخریداری گردد.در این کلوز کمترین تعهدات پوشش دارد.

کلوز A با کلوزB چه تفاوتی دارد؟

کلوز A کاملترین کلوز بیمه باربری است و در آن دزدی دریای، طوفان، آسیب و تخریب حتی ناشی از عمد حتی با سونیت، خسارات ناشی از دم و بوگرفتگی، دله دزدی ، نشت و شکستگی، کالای مجاور، خسارات ناشی از جنگ، کسری و ریزش، موش خوردگی کرم زدگی پوشش دارد در صورتیکه در کلوز Bاین موارد پوشش ندارد.

TOTAL LOSSدر بیمه باربری برای چه تهیه می گردد؟

با شرایط TOTAL LOSSفقط خسارت در صورتی پرداخت می گردد که مورد بیمه باربری کاملا از بین رفته باشد.

چه وقت در بیمه باربری کالا را از بین رفته کلی در نظر می گیرند؟

در شرایطی که کالا بطور کامل از بین رفته باشد یا هزینه نجات و یا بازیافت کالا از قیمت کالا بیشتر شود.

ارزان ترین بیمه باربری با نرخ بیمه باربری کدام کلوز هست؟

برای تهیه ارزان‌ترین بیمه باربری کافیست به شرایط توتال لاس و کلوز C بیمه باربری را تهیه نمایید این دو مورد از ارزان ترین نرخ بیمه باربری هستند.

نرخ بیمه باربری هر کلوز بیمه باربری چگونه است؟

با توجه به کامل بودن کلوزA در بیمه باربری نسبت به کلوزB و کلوزC کلوز A دارای بالاترین نرخ بیمه باربری و بعد از کلوزB و کلوزC است توصیه می گردد نسبت به کالای خود و وسیله حمل و … در انتخاب بهترین بیمه باربری دقت نمایید

کدام کلوز بیمه باربری را انتخاب نماییم؟

با توجه به ماهیت کالای خود و نوع خرید و پوشش های هر کدام از کلوزهای بیمه باربری نسبت به خرید بیمه باربری اقدام نمایید

فرمول محاسبه حق بیمه باربری کالا چگونه است؟

ابتدا اطلاعاتی از جمله نوع کالا و مبدا و مقصد و نوع خرید و کلوز مورد درخواست بیمه باربری و … برای به دست آمدن نرخ بیمه باربری لازم است و سپس حاصلضرب سرمایه ریالی در نرخ بعلاوه تخفیفات بیمه باربری در شرکت انتخابی شما در محاسبه حق بیمه باربری کالا موثر است. مالیات بر ارزش افزوده به این مبلغ اضافه می گردد

بیمه باربری داخلی چیست؟

برای جابجایی کالا در مرزهای کشور از بیمه باربری داخلی استفاده می گردد.هزینه بیمه باربری داخلی به نوع کالا و وسیله حمل و … وابسته است

اصطلاحات بیمه باربری چیست؟

با توجه به اینکه بیمه باربری وابسته به کالای بازرگانی است بنابراین بیشتر اصطلاحات در حوزه بازرگانی می باشد.

اینکوترمز چیست؟

ایکوترمز مجموعه ایی از قوانین بین المللی است.

برای خرید بیمه باربری چکار باید کرد؟

با توجه به تعدد شرکت های بیمه ابتدا از یک مشاور بیمه بیطرف جهت استعلام نرخ بیمه باربری و کلوزهای مورد نیاز با توجه به محصول خود مطمین گردید سپس دست به خرید بیمه باربری بزنید

بیمه باربری چه خساراتی را پوشش می دهد؟

با توجه به کلوز بیمه باربری که انتخاب نموده ایید خسارت بیمه باربری پرداخت می شود.

آیا می توان دو کلوز بیمه باربری را همزمان خریداری نمود؟

هر چه پوشش های بیمه باربری کامل تر می شود کلوزهای بیمه باربری مورد درخواست است پس برداشتن دو کلوز بطور همزمان معنایی ندارد

عدم تحویل در بیمه باربری چیست?

در بیمه باربری می توان عدم تحویل کامل یک کالا را نیز بیمه نمود.

خطرات اصلی بیمه باربری چیست

خطراتی که به ماهیت کالا مربوط نیست مانند آتش سوزی و تصادف و … .

خطرات اضافی بیمه باربری ؟

این خطرات در بیمه باربری بیشتر مربوط به ماهیت کالای مورد بیمه بوده و با پرداخت حق بیمه اضافی پوشش می گیرد. مانند بارگیری و تخلیه مورد بیمه و پرت شدن محموله و

حق بیمه باربری وارداتی بیشتر است یا حق بیمه باربری داخلی؟

مشخص است که حق بیمه باربری داخلی کمترین و حق بیمه باربری وارداتی بیشترین هست.

ارزان ترین بیمه باربری را چطور تهیه نماییم؟

بعد از تعیین اطلاعات کالا و حمل می توان از شرکت های ارائه دهنده بیمه باربری با بهترین شرایط مبادرت به نرخ و کلوز بیمه باربری نمود در اینجا لزوم داشتن مشاور امین بیمه ایی احساس می گردد ما در بیمه تایم در کنار شما خواهیم بود

آیا کشتی طبقه بندی شده در کاهش حق بیمه باربری موثر است؟

کشتی طبقه بندی شده و اگر وسیله حمل هواپیما باشد در کاهش حق بیمه باربری موثر است.

چه مواردی در افزایش حق بیمه باربری موثر است؟

مواردی مانند کشتی غیر طبقه بندی ، نوع بسته بندی کالا ، نوع کالا، نوع وسیله حمل مثلا اگر لنج باشد و … در افزایش حق بیمه باربری موثر است

کمترین قیمت بیمه باربری مربوط به کدام شرکت است؟

با توجه به نرخ بیمه باربری رقابتی در ای بیمه نامه نرخ شکنی بسیار است و شما می توانید با ما به کمترین نرخ در بین شرکت های بیمه مانند بیمه باربری البرز ،بیمه باربری آسیا ، بیمه باربری ایران، بیمه باربری کارآفرین و بیمه باربری رازی و … برسید

خسارت بیمه باربری کدام شرکت بهتر است؟

در بین شرکت های بیمه باربری می توان به بیمه باربری البرز و بیمه باربری کارآفرین و بیمه باربری سامان و … اشاره نمود

تخفیفات بیمه باربری کدام است?

علاوه بر تخفیفات بیمه باربری که وابسته به کالا و نوع حمل و … است شرکت های بیمه باربری نیز تخفیفاتی برای جلب رضایت بیمه گذار لحاظ می نمایند

بهترین بیمه باربری را از کجا تهیه نماییم

ما با گروه متخصصان بیمه باربری به شما درانتخاب شرکت بیمه باربری از بهترین پوشش ها تا بهترین دریافت خسارت کمک می نماییم

خرید اینترنتی بیمه باربری چگونه است؟

فرم بیمه باربری را تکمیل نمایید در اسرع وقت بیمه نامه باربری در دسترس است.

منظور از عدم النفع در بیمه باربری چیست؟

در بیمه باربری بیمه گذار می‌تواند ۱۰% ارزش کالا خود را به عنوان ارزش اضافی در نظر بگیرد. بدین ترتیب اگر خسارت صورت بگیرد تا درخواست دوباره کالا و رسیدن آن بدست بیمه گذار ضرر مالی بیمه گذار جبران گردد. این عدم النفع در بیمه باربری عنوان می‌شود

1 دیدگاه برای “بیمه باربری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.